Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.046
|
čitano: 2.766.267
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Koji SSD?

Ijao... dogodila se greška na Amazonu i na nekoliko minuta je SX8200 PRO od 2TB koštao 580 kuna!! 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji SSD?

Stvarno je bacanje novaca kupit SSD za čuvanje podataka koji se rijetko otvaraju jer će tu dobiti na brzini samo kod pokretanja i gašenja programa u kojem se vrti film. Nek me neko ispravi, ako je drugačije. Možda bi mrvu dobio na nekim enkodiranjima, ali sumnjam. Igre su skoro pa ista stvar, ali tu nije loše imat neki "lošiji", jeftiniji SSD od 512GB ili 1TB, npr. neki QLC SSD jer ipak ima igara u kojima ima dugih loadinga, a svaki SSD je tu bolji od HDD-a. Za OS, programe i stvari gdje SSD stvarno radi razliku je dobro imati pouzdan SSD, MLC ili TLC ili nesto trece sto je mozda izaslo ili ce izaci..

 

TL;DR Po meni je bolje da kupi vise SSDova, ciljano s obzirom na namjenu, umjesto 1 SSD velikog kapaciteta za sve. Za filmove nije lose imat vanjski hard, dok su vanjski SSDovi jos uvijek skupi. S druge strane, ako naleti na neki dobar deal moze uzet 1 SSD za sve.

 

Pitanje za preporuku je ima li njegova matična M.2 slot za SSD kako bi eventualno iskoristio NVMe brzine (ako da, 1 ili 2 M.2 slota)?

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
CyberDemonVZ kaže...

Ijao... dogodila se greška na Amazonu i na nekoliko minuta je SX8200 PRO od 2TB koštao 580 kuna!! 

 Si stigel kupit?

Kovačić
12 godina
offline
Re: Koji SSD?
acmilan2 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Ijao... dogodila se greška na Amazonu i na nekoliko minuta je SX8200 PRO od 2TB koštao 580 kuna!! 

 Si stigel kupit?

  neee...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

Ima jedan M.2 

Ovo piše na stranici proizvođača

Gen3 x4 M.2 Connector with up to 32Gb/s Data Transfer (PCIe NVMe & SATA SSD support)

 

On želi praktički all in one riješenje i za to je spreman i dati toliko novaca. Ne vjerujem da će ga bas toliko koristit za čuvanje filmova, ali vjerojatno hoće imat desetak koje će pogledat pa ih zamjeniti s drugima. Više mu je potreban za OS i igre. 

10 godina
offline
Re: Koji SSD?

https://www.nabava.net/search.php?q=m.2+2tb+ssd&cod=1500&cdo= Izbor u HR nije neki, nameće se Intel 660p 2TB od ~1850kn.

 

U Alzashopu definitivno preporuka Adata SX8200 Pro https://www.alzashop.com/adata-xpg-sx8200-pro-ssd-2tb-d5668611.htm?o=8 za ~1950kn

 

Btw. ja sam očekivao nešto veće cijene za 2TB, ova ponuda u Alzi je dost dobra i uloženo/dobiveno ništa lošija od 512GB ili 1TB varijante istog SSDa.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.1.2020 18:24 (The_Fichek).
12 godina
offline
Koji SSD?

Jesu ovo vama male brzine za SX8200 Pro (256 GB) koji je ugrađen u Lenovo Ideapad 700-15isk ?

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.1.2020 19:24 (big smoke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji SSD?

Nisu, dobre su brzine. Imas na temi SSD benchmarka usporedne rezultate, doduse uglavnom 512GB verzije. Takvu ja imam i slicne brzine s CrystalDiskMark 6.0, ali ako skines CDM 7.0 ili koju vec zadnju verziju trebao bi imati i jos bolje benchmark brzine, pogotovo write-a.

11 godina
offline
Koji SSD?

To je normalna brzina..jedino 1tb sx8200 pro ima oko 3000-3500 kroz  2500/3000 brzinu pisanja i citanja

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Koji SSD?

Ekipa,

 

Imam ThinkPad T420 sa SATA 2 portom.

Unutra Kingston UV400 120 GB. Ima još par GB mjesta. Mislim da me zeza to sto je dosta pun.

Hoce li pomoci išta da uzmem 250 GB SSD, i dali je išta bolji ovaj samsung, hoce li se uopce moci više iskoristiti performanse jer je sata 2 port a sata 3 ssd kao i ovaj kingston...

 

Samsung SSD 250GB 860 Evo ??

 

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji SSD?

U radu se vjerojatno ne vide razlike ako su oba prazna. Ali, tebi je onaj prvi pun, tako da vjerojatno radi prilično sporo.

Uzmi definitivno.

 

P.S. preporuka: idi na 500GB ako misliš još neko vrijeme koristiti isto laptop, već se mogu pronaći ispod 500kn, a u radu i na SATA 2 nećeš vidjeti razlike između nekog malo bržeg ili sporijeg.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Koji SSD?

Na konfiguraciju pod Moj PC, nekakav SSD basic samo da je bolje od HDD sa 5400rpm. Da je neke nize cijene (do 400kn)

Di2 & EPS FTW!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji SSD?

https://www.nabava.net/ssd-disk?se=2074%2C2077%2C121535%2C260814%2C291084%2C601779%2C911079%2C1057147%2C1261317

 

nađi štogod s čim dužim jamstvom i miran si...

 

poslije ga na novom kompu koristiš kao sekundarni SSD...

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Koji SSD?
Stric_Jura kaže...

https://www.nabava.net/ssd-disk?se=2074%2C2077%2C121535%2C260814%2C291084%2C601779%2C911079%2C1057147%2C1261317

 

nađi štogod s čim dužim jamstvom i miran si...

 

poslije ga na novom kompu koristiš kao sekundarni SSD...

 WD SSD Blue

 

Ovo je u redu za moju maticnu? Ne treba mi vise od 250GB, s obzirom da cu sacuvat taj HDD za sve ostale stvari.

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Re: Koji SSD?

OK je imam ga...

 

ali zašto ne uzeti za 100 kn dupli kapacitet?

 

sumnjam da ćeš cijeli komp prodati kao funkcionalan nekome, a da nećeš htjeti za novi komp bar taj SSD prebaciti...

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Za te pare nikkao ne, za cca 250kn imas 250gb, za cca 400kn vec imas 480gb

13 godina
offline
Re: Koji SSD?
Stric_Jura kaže...

OK je imam ga...

 

ali zašto ne uzeti za 100 kn dupli kapacitet?

 

sumnjam da ćeš cijeli komp prodati kao funkcionalan nekome, a da nećeš htjeti za novi komp bar taj SSD prebaciti...

 Vidim da je 250 - 330kn, a 500GB je 530kn. Isti model, tako da ako je tolika razlika onda mi se stvarno ne da ulagat toliko za nesto sto ima povremenu upotrebu.

 

btw. Ne koristim ovaj PC previse, to je nekakva mjesecna baza od par puta, tako da mi ne treba ni kapacitet ni neka ekstremna brzina. Cisto da je brzi od WD Greena za OS.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 16:38 (ivanoile).
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Ne vidim zasto si "zapeo" za wd blue, nije to neka ekstra klasa tipa crucual ili samsung.

Imas za cca 400kn ADATA i Gigabyte od 480gb.

14 godina
offline
Re: Koji SSD?

da, Adata ima solidne SSDove, sigurno dosad dulje pogonjene nego WD - inače zapravo su WD SSDovi - SanDiskovi...

Ju je je? Je ju je!
4 godine
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
big smoke kaže...

Jesu ovo vama male brzine za SX8200 Pro (256 GB) koji je ugrađen u Lenovo Ideapad 700-15isk ?

 

 isti model:

prezadovoljan

 

10 godina
offline
Re: Koji SSD?

big smoke je testirao s CDM 6.0, a ti s CDM 7.0 On vjerojatno ima iste benchmark brzine s novom verzijom CDM-a, ali realno se ne treba zamarati s time dok sve uredno i brzo sljaka :)

 

Meni osobno je to sve vrlo slicno, probao sam SX8200 Pro, SX6000 Pro, Crucial MX500, Sandisk Ultra II, svi jako brzi. Dobio sam dojam da Intel maticna/procesor ima neki brzi kontroler/algoritam il koji vrag, ali moze bit i do mene (iako ima dosta forumasa kojima se to ucinilo) i ne radi se o posebnoj velikoj razlici te se vjerojatno radi o samoj ploci, a ne procesoru. Jednom kad se udje u Windowse je sve to same shit za onog ko se ne bavi big data i sl. poslovima ili kome treba SSD za citanje/pisanje 4K videja i sl.

 

Dobra stvar je sto su bolji SSD-ovi pojeftinili zadnjih god-dvije i mogu se nac za skoro nista vise para od nekog prosjecnog ili "loseg" SSD-a. Vanjski SSD-i su iz nekog razloga nazalost jos uvijek druga prica :(

4 godine
protjeran
offline
Re: Koji SSD?
The_Fichek kaže...

big smoke je testirao s CDM 6.0, a ti s CDM 7.0 On vjerojatno ima iste benchmark brzine s novom verzijom CDM-a, ali realno se ne treba zamarati s time dok sve uredno i brzo sljaka :)

 

Meni osobno je to sve vrlo slicno, probao sam SX8200 Pro, SX6000 Pro, Crucial MX500, Sandisk Ultra II, svi jako brzi. Dobio sam dojam da Intel maticna/procesor ima neki brzi kontroler/algoritam il koji vrag, ali moze bit i do mene (iako ima dosta forumasa kojima se to ucinilo) i ne radi se o posebnoj velikoj razlici te se vjerojatno radi o samoj ploci, a ne procesoru. Jednom kad se udje u Windowse je sve to same shit za onog ko se ne bavi big data i sl. poslovima ili kome treba SSD za citanje/pisanje 4K videja i sl.

 

Dobra stvar je sto su bolji SSD-ovi pojeftinili zadnjih god-dvije i mogu se nac za skoro nista vise para od nekog prosjecnog ili "loseg" SSD-a. Vanjski SSD-i su iz nekog razloga nazalost jos uvijek druga prica :(

 sad sam vidio da ima neku staru kramu od laptopa u tom slucaju brzine su ok, no evo odovrtio sam i s istom starijom verzijom:

 

 

8 godina
offline
Koji SSD?

Podrzava li moja maticna https://www.asrock.com/MB/Intel/Z370%20Pro4/index.asp

M.2 SATA 3 ili M.2 nvme

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji SSD?

2 x Ultra M.2 Sockets (M2_1 and M2_2), supports M Key type 2230/2242/2260/2280 M.2 SATA36.0 Gb/s module and M.2 PCI Express module up to Gen3 x4 (32 Gb/s)

 

oboje

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2020 22:48 (CyberDemonVZ).
Koji SSD?

[DELETED]

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2020 17:26 (PessimisticallyOptimistic).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji SSD?
PessimisticallyOptimistic kaže...

Je li netko moze prepororucit  koji od ovih ssd  birat za os/igre?

 

-SSD disk 256 GB, A-DATA Ultimate SU800, 2.5", SATA III, 3D NAND -381 KN

-SSD disk 250 GB, CRUCIAL MX500, 2.5 -379 KN

SSD disk 240 GB, CRUCIAL BX500 -289 KN

SSD disk 240 GB, GIGABYTE SSD, 2.5" -267 kn

SSD disk 240 GB, KINGSTON A400 -285 kn

 

Usput ovo je moja matična:GA-B85M-DS3H

Prepostavljam da necu imati problema sa niti jednim koje biram u smislu matične?

 

Unaprijed hvala!

 

 

MX500 je najbolji no preskup, Gigabyte je okej...

14 godina
offline
Koji SSD?

Moze preporuka ssd za laptop, oko 250 gb bi bilo dovoljno.. laptop je toshiba satellite c660d-1dz...

I usput moze li i preppruka za neki od 400+gb tek toliko da vidim jel se isplati dati malo vise ako nije puno skuplje

http://trakt.tv/user/MjezZza
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.1.2020 19:02 (maxy0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji SSD?
maxy0 kaže...

Moze preporuka ssd za laptop, oko 250 gb bi bilo dovoljno.. laptop je toshiba satellite c660d-1dz...

I usput moze li i preppruka za neki od 400+gb tek toliko da vidim jel se isplati dati malo vise ako nije puno skuplje

-SSD disk 256 GB, A-DATA Ultimate SU800, 2.5", SATA III, 3D NAND

-SSD disk 250 GB, CRUCIAL MX500, 2.5

SSD disk 240 GB, CRUCIAL BX50

SSD disk 240 GB, GIGABYTE SSD, 2.5"

 

Pogledaj si na nabava.net koja trgovina ti odgovara.

 

Što se tiče preporuke modela većega kapaciteta.

 

https://www.nabava.net/ssd-disk/gigabyte-gp-gstfs31480gntd-cijena-ssd-480gb-25-sata-81961331

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2020 5:35 (Valentin17).
11 godina
offline
Koji SSD?

Imam problem.

Pokušao sam instalirati Win10 na novi Gigabytov ssd disk 240 GB na Gigabytovu mb. Iskopčani su stari HDD i i priključen je SSD.

Win10 je skinut s MS alatom za formiranje na USB memoriji.

Instalacije ide do SETUP FOR PERSONAL USE do odjeljka gdje treba 

kreirati accaunt. e-mail upišem normalno i tada se sve prekine,monitor se zacrni i sve stane i nakon restarta se više ne buta. I tako

nekoliko puta.

Pokušao sam sve varijante, 2x skidao win sa MS servera, ostavljao stik,vadio stik prilikom zadnjeg restarta prije upisivanja podataka,

pokušao reparaciju butanja ali ništa. I da, imam win key kupljen i uredno prolazi registraciju. Kako se to događa uvjek na istom mjestu 

možda je moguće da je disk neispravan ili ja jednostavno nešto krivo radim ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji SSD?
Valentin17 kaže...
maxy0 kaže...

Moze preporuka ssd za laptop, oko 250 gb bi bilo dovoljno.. laptop je toshiba satellite c660d-1dz...

I usput moze li i preppruka za neki od 400+gb tek toliko da vidim jel se isplati dati malo vise ako nije puno skuplje

-SSD disk 256 GB, A-DATA Ultimate SU800, 2.5", SATA III, 3D NAND

-SSD disk 250 GB, CRUCIAL MX500, 2.5

SSD disk 240 GB, CRUCIAL BX50

SSD disk 240 GB, GIGABYTE SSD, 2.5"

 

Pogledaj si na nabava.net koja trgovina ti odgovara.

 

Što se tiče preporuke modela većega kapaciteta.

 

https://www.nabava.net/ssd-disk/gigabyte-gp-gstfs31480gntd-cijena-ssd-480gb-25-sata-81961331

 Hvala.. samo, kako znas da ti ssd pasu na taj laptop? Malo sam gledao po internetu i nisam nasao info koji tvornicki hdd taj laptop koristi

http://trakt.tv/user/MjezZza
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice