Spajanje particija

poruka: 20
|
čitano: 8.357
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Spajanje particija

Prilikom instalacije Viste Home Premium 64 bit dao sam sistemskoj particiji 20 GB što je premala.Kako mogu povećati veličinu particije?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje particija

Partition Magic-om mozda najlakse...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje particija
Mah ne znam koji vrag te particije pravite.... sto jednostavno ne kupite novi disk.... kod mene npr xp je na hdd na 40gb i kupio sam novi disk od 160gb
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje particija
Alen kaže...
Mah ne znam koji vrag te particije pravite.... sto jednostavno ne kupite novi disk.... kod mene npr xp je na hdd na 40gb i kupio sam novi disk od 160gb


Mah  a  ja  ne  znam  što  se  ti  javljaš  kad  nisam  tražio  savjet  o  kupovanju  novog  hard  diska,nego  sam  pitao  o  spajanju  particije. 
 
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje particija

Pa zato sto si sebi unaprijed napravio problem, gdje ces tako ogranicavati sistemsku particiju pa onda rizikovati hoce li biti dovoljno ili ne...nije pametno nikako

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.3.2008 10:13 (Alen).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje particija

Zato što sam nedavno kupio VIstu i zato jer je particija od 15 GB bila sasvim dovoljan na XP-u,nisam znao da treba veća particija.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje particija

Mah jbt necemo odmah nervozu siriti :D... probaj srediti to pa javi OK?
Brastvo-jedinstvo...ah i ti sam sad znas koliko vista odvali hdd-a :D...

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.3.2008 10:18 (Alen).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje particija
wifi kaže...

Partition Magic-om mozda najlakse...

 

 

Da  li  postoji  verzija  za  Vistu?

 
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje particija
MegaMass 2000 kaže...
 

 

Da  li  postoji  verzija  za  Vistu?

 
 Sorry, nisan uopce registrira da je rijec o Visti, odluta sam mislima...
Iz viste mos odma http://www.pronetworks.org/forum/viewstory.php?t=78111 tu imas neke upute....
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje particija
wifi kaže...
MegaMass 2000 kaže...
 

 

Da  li  postoji  verzija  za  Vistu?

 
  Sorry, nisan uopce registrira da je rijec o Visti, odluta sam mislima...
Iz viste mos odma http://www.pronetworks.org/forum/viewstory.php?t=78111  tu imas neke upute....



To  majstore  spasio  si  mi  život.Osmijeh

 
 
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje particija
wifi kaže...
 Sorry, nisan uopce registrira da je rijec o Visti, odluta sam mislima...
Iz viste mos odma http://www.pronetworks.org/forum/viewstory.php?t=78111 tu imas neke upute....
 Možda netko zna kako mogu povećati sistemsku particiju (znači particija na kojoj je Vista) bez gubitka podataka. Preko ovog načina na priloženoj stranici ne mogu povećati. Nije mi omogućena opcija za povećanje.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje particija

Možeš povećati preko ovog načina,ali moraš obrisati jednu particiju.Nisam ni ja mogao dok nisam obrisao jednu particiju.Sistemskoj particiji sam dodao 11 GB.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje particija
MegaMass 2000 kaže...

Možeš povećati preko ovog načina,ali moraš obrisati jednu particiju.Nisam ni ja mogao dok nisam obrisao jednu particiju.Sistemskoj particiji sam dodao 11 GB.

 Ok. Hvala na odgovoru. Znači moram posudit vanjski HDD da prekopiram neke stvari. Hvala još jednom
16 godina
offline
Spajanje particija

Ne treba ti eksterni disk pošto je CD Partition Magica 8 butabilan, tako da nema potebe da ga instaliraš. :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje particija
ico1 kaže...
MegaMass 2000 kaže...

Možeš povećati preko ovog načina,ali moraš obrisati jednu particiju.Nisam ni ja mogao dok nisam obrisao jednu particiju.Sistemskoj particiji sam dodao 11 GB.

  Ok. Hvala na odgovoru. Znači moram posudit vanjski HDD da prekopiram neke stvari. Hvala još jednom





Ne  trebati  eksterni  hard.Probaj  naći  Acronis  DiskDirectorSuite  10.0.0.2160  jer  ova  verzija  radi  pod  Vistom  (imaš  u  njoj  opciju  spajanja  particija).Moram  ti  napomenuti  da  u  pokusnoj  verziji  ne  možež  dokraja  obaviti  spajanje  particija  tj  trebati  "cjela"  verzija.Prije nego sam dodao GB sistemskoj particiji pokušao sam sa Acronisom,ali budući da nemam cjelu verziju nego samo trial nisam uspio spojiti particije.
 
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.3.2008 13:24 (MegaMass 2000).
16 godina
offline
Spajanje particija

Zna li netko kako mogu jednu 75% praznu particiju razdvojiti na dvije? Recimo da je ona od 100 GB, iskorišteno je 25 GB, i ja želim da budu dvije po 50GB. Može li se to s partition magicom?

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Gigabyte EP35-DS3 | Intel C2D E8200 @3.2 GHz | Gigabyte HD4850 | 2 GB Kingmax PC 6400 | Chieftec 550 W
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje particija
crystal6 kaže...

Zna li netko kako mogu jednu 75% praznu particiju razdvojiti na dvije? Recimo da je ona od 100 GB, iskorišteno je 25 GB, i ja želim da budu dvije po 50GB. Može li se to s partition magicom?

  Naravno da može. Odbareš opciju da napraviš novu particiju, staviš kvačicu na disk (particiju) s kojeg želiš da uzme prostor i uživaš u vatrometuSmijeh
FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 (1.8GHz) oc @ 2.5GHz; ASUS EN7300GT SILENT (400/800) oc @ 570/960; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17"; "Gravitacija je *učka"
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje particija

Vrlo jednostavan i free program za manipulaciju diskovima

http://www.partition-tool.com/

Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja. - J. Krishnamurti
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Spajanje particija

e sam da pitam, a da ne otvaram novi temu dakle na kompu imam disk od 500 gb i od tog je 480 C particija, pitanje je jel mogu sa partition magic prosirit D particiju , a smanjit C

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Spajanje particija
lucky_look kaže...

e sam da pitam, a da ne otvaram novi temu dakle na kompu imam disk od 500 gb i od tog je 480 C particija, pitanje je jel mogu sa partition magic prosirit D particiju , a smanjit C

 vjerujem da se može, ali nisam radio s njime pa ne znam. ali sa EASEUS Parition Manager sam radio pa znam da se može.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice