Razmak između riječi u Word-u

poruka: 10
|
čitano: 20.245
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Razmak između riječi u Word-u

Evo koji je problem: napišem neki tekst na laptopu u Wordu 2010, lijepo poslažem poravnanja, prorede, uvlake, razmake itd. Zatim taj isti tekst otvorim na drugom računalu u Wordu 2007, s namjerom da ga isprintam, i vidim da ponegdje nema razmaka (koji je nastao u Wordu 2010 sa tipkom space) između riječi, i to tamo gdje je tekst poravnat sa justify. Ima li tko rješenje? Treba li možda neku opciju u Wordu 2010 uključiti ili isključiti da se to ne događa u Wordu 2007.? Hvala.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Razmak između riječi u Word-u

Vjerojatno treba skinuti neku nadogradnju za"Office 2007", da bi bio kompatibilan sa 10-om.

 

http://www.microsoft.com/hr-hr/download/details.aspx?id=3

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2013 15:06 (ivo454).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Razmak između riječi u Word-u

Nisam 100% siguran, ali možda je do formata u kojem si spremio dokument u verziji 2010.

Probaj pod tip izbrati neku drugu opciju koja bi trebala stabilo raditi na svim verzijama Officea.

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2013 18:56 (godo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Razmak između riječi u Word-u

Tema je stara, ali da ne otvaram novu, nastaviću na ovu.

1)Imam isti problem. Imam word 2010. Kad napišem tekst i odnesem dokument na štampanje nestanu razmaci ( space ).

Problem je u tome što ja radim školske novine i zatim se dokument nosi u štampariju, a ja tamo ne mogu instalirati drugu verziju worda koja meni odgovara. Da li mogu konvertovati word dokument u pdf? Da li će onda razmaci ostati? 

2) Jednom sam napravio novine u wordu i onda mi je neko modifikovao dokument ( vjerovatno ljudi u štampariji ). Dodali su nekoliko stranica.

Da li je moguće da napravim dokument koji se ne može modifikovati, ako word dokument pretvorim u pdf? Zanima me da li se pdf može modifikovati i koji je najbolji koverter word doc u pdf?

3) Nakon što mi je pao windows, drug mi je instalirao windows 7 i word 2010. Sad mi je word art ružan. Postoji li neka nadogradnja za word da dobijem lijepši word art?

4) Ranije kad sam otvarao slike bez pozadine u wordu, sve iza slike je bilo bijelo. Sad kad imam word 2010 ono gdje nema pozadine je sivo. Da li će se to sivo vidjeti kad se to bude štampalo?

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Razmak između riječi u Word-u
mjau_mjau kaže...

Tema je stara, ali da ne otvaram novu, nastaviću na ovu.

1)Imam isti problem. Imam word 2010. Kad napišem tekst i odnesem dokument na štampanje nestanu razmaci ( space ).

Problem je u tome što ja radim školske novine i zatim se dokument nosi u štampariju, a ja tamo ne mogu instalirati drugu verziju worda koja meni odgovara. Da li mogu konvertovati word dokument u pdf? Da li će onda razmaci ostati? 

2) Jednom sam napravio novine u wordu i onda mi je neko modifikovao dokument ( vjerovatno ljudi u štampariji ). Dodali su nekoliko stranica.

Da li je moguće da napravim dokument koji se ne može modifikovati, ako word dokument pretvorim u pdf? Zanima me da li se pdf može modifikovati i koji je najbolji koverter word doc u pdf?

3) Nakon što mi je pao windows, drug mi je instalirao windows 7 i word 2010. Sad mi je word art ružan. Postoji li neka nadogradnja za word da dobijem lijepši word art?

4) Ranije kad sam otvarao slike bez pozadine u wordu, sve iza slike je bilo bijelo. Sad kad imam word 2010 ono gdje nema pozadine je sivo. Da li će se to sivo vidjeti kad se to bude štampalo?

1. Poenta PDF-a i jeste u tome da izglea isto na bilo kom kompu. Da. Da.

2. Kao i pod 1. Bilo koji pdf printer. Instalira se i poslije imas pdf printer u spisku printera i mozes pretvoriti u pdf bilo sta sto se i inace moze odstampati. pdf creator je jedan od onih koej sam koristio. Jednostava i radi posao. 

3. U wordu mozes ubaciti bilo koju sliku pa se ne moras drzati word arta.

4. Desni klik na sliku i stavi fill na none i imaces providnu pozadinu. Idi na print preview i vidjeces tacno ono sto ce se vidjeti i na printu ili u pdfu.

 

BTW raditi prelom novina u wordu je nocna mora. Imas publisher u office paketu. On je za to pravljen. Izmedju ostalog.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2016 15:53 (Torent).
10 godina
offline
Razmak između riječi u Word-u

1. i 2. U wordu 2010 ima opcija spremanja direktno u pdf, ne mora se ništa dodatno instalirat

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Razmak između riječi u Word-u

A ok jos bolje.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Razmak između riječi u Word-u

Hvala za odgovore!

 

Znači, publiser je bolji za novine od worda?

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Razmak između riječi u Word-u

Bolji zato sto je namijenjen tome. Mozes i u wordu al to je patnja....

16 godina
offline
Re: Razmak između riječi u Word-u
mjau_mjau kaže...

Tema je stara, ali da ne otvaram novu, nastaviću na ovu.

1)Imam isti problem. Imam word 2010. Kad napišem tekst i odnesem dokument na štampanje nestanu razmaci ( space ).

Problem je u tome što ja radim školske novine i zatim se dokument nosi u štampariju, a ja tamo ne mogu instalirati drugu verziju worda koja meni odgovara. Da li mogu konvertovati word dokument u pdf? Da li će onda razmaci ostati? 

 to je bug koji postoji kad se otvaraju dokumenti iz različitih verzija word-a (2007 i 2010). susreo sam se s time na poslu, i rješenje je bilo instalacija iste verzije worda.

ne bi se trebao javljati ako dokument snimiš kao pdf u wordu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice