FIREFLY 6S, moguća konkurencija SJCAM-u?

poruka: 22
|
čitano: 10.066
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
FIREFLY 6S, moguća konkurencija SJCAM-u?

Evo da pokrenemo novu temu, novu raspravu, jer se u temi od SJ-a krenulo pisati o navedenoj kameri pa da prebacimo to u odvojenu temu :)

 

Znaci riječ je o slijedećoj kameri: FIREFLY 6S koju se može nabaviti na GearBestu po trenutnoj cijeni od 99.99$. Što se potencijalnog promo koda/popusta tiče, trenutno ne mogu ništa obećati čeka se dok im prođe njihovo veselje i doček kineske nove godine, godine majmuna. Oni je smatraju kao losom godinom, valjda ce to za nas značiti pad cijena onda :D

Za linkove za narudžbu i sve ostalo se možete javiti preko privatne poruke kao i do sada. :)

 

Sto se same kamere tiče, nisam htio temu otvarati odmah jutros kad je krenula rasprava, nego sam odlučio prvo malo istražiti neke stvari jer mi je osobno zapala za oko nakon par pregledanih videa na netu..

Dimenzijama i izgledom rekao bih da je kamera doslovno identična pravom GoPro. Paše u kučište od GoPro jer su tipka za paljenje i snimanje na istom mjestu, gumbima za meni se ne može pristupiti na GoPro kučištu.

 

 
 

Unutar kamere se nalazi identičan senzor kao i u SJCAM SJ5000x, riječ je o NTK96660 Novatek chipsetu, te Sony IMX078 12MP CMOS grafičkom senzoru.

 

Što se ostatka specifikacija tice to bi izgledalo ovako:

Support USB / AV OUT
Video resolution: 4K at 24fps, 2.5K at 30fps, 1080P at 60fps / 30fps, 720p at 120fps, VGA at 30fps
Time-lapse video at 0.5 / 1 / 3 / 5 / 10 second intervals
Cycle recording, cutting video into 5-minute segments
Automatically start recording when connected to external power source via USB
Burst photo capturing 11 photos in 1 second
ISO adjustment, sharpness adjustment and color adjustment
Time stamping allowing you to stamp the time on the photos or videos
With gyro image stabilization function
Built-in WiFi allowing you to connect to the smart phone / tablet via the Firefly App
3 options for angle adjustment: Large / medium / small
Supporting TF card up to 64GB (not included in the package)

Sadržaj pakiranja je gotovo identičan onome kod SJ5000x

 

 

E sad, nakon hrpe istraživanja ja ću natipkati moje trenutno viđenje, pa se i vi ostali možete uključiti u raspravu.

 

Prednosti:

Što se tiče pozitivnih stvari, ovdje bih izdvojio gyro senzor koji koliko sam uspio vidjeti na većini videozapisa koje sam pogledao radi odlično svoj posao. Što se tiče toga ispeglan je odlično, jer od izlaska je kamera do sada imala 4 updatea ako se ne varam, zadnji aktivni firmware update je V2.3.

Nadalje prednost nad SJ5000x vidim u vidu podržane kartice, odmah od početka je podržana 64GB memorija, dok kod moje trenutno SJ navodno to nije slučaj. Nisam isprobavao model od 64GB u svojoj, tako da ne mogu tvrditi da li može ili ne, navodno neki modeli se mogu poreknuti s karticom od specifičnog proizvođača, dok neki ne mogu od kojeg god proizvođača je kartica.

Također plus bi bio veća baterija, u ovome slučaju 1600mAh vs. 900mAh

 

Mane:

Imam osjećaj da ce mi spisak mana ipak biti taj koji će kod mene osobno trenutno prevagnuti ali ništa nije još isključeno sto se tiče potencijalne nabavke. 

Prvo, nema ekrana na poleđini kao kod SJ5000x na koji sam se navikao, odgovara mi jer na njemu vidim apsolutno sve potrebne informacije, također i prilikom slikanja mogu korigirati držanje kamere da je paralelno s horizontalom i tako neke "cake". Kamera nudi mali ekran s prednje strane kao GoPro ili Amkov AMK5000S koji sam posjedovao. netko će reći da mu je to dovoljno jer će sama kamera trošiti manje baterije, ali meni osobno nije. Razmazio me 2" ekran na SJ-u.

Nadalje, kamera podržava samo kut od 140° za razliku od 170° kod SJ-a. Za mene bitna stvar, jer volim što više toga uhvatiti na fotografiji. U skučenim prostorima će manji kut rezultirati možda manjim izobličenjem (fish eye distorzijom) kako je to stvar kod širokog kuta, ali jednako se i na SJ-u može korigirati u postavkama kut u iznosu od 70°-170°.

 

Šuška se po netu kao direktan konkurent SJ5xxx modelima, e sad da li će to u stvarnosti biti tako vrijeme ce pokazati. 

Trenutno pošto je riječ o identičnom senzoru i grafičkom čipu, mislim da je samo pitanje vremena kada će SJ napraviti "odgovor". Odnosno ispeglati svoj gyro senzor do te razine kao kod Firefly 6S.

Također možda je ovo i pozitivan pomak da cijene padnu i kod "velikana"..

 

Na vama je sad da pokrenete daljnju raspravu i podijelite sa mnom vaše mišljenje, dojmove, kako vam se sve ovo čini? :)

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2016 21:38 (majdo).
Moj PC  
5 0 hvala 4
15 godina
offline
FIREFLY 6S, moguća konkurencija SJCAM-u?

WiFi dobro radi i povezivanje sa mobitelom,ako je to dobro onda mislim za mene to nije mana jer je puno lakse sve preko moba,a i gdje god idem ako ide kamera ide i mob zajedno :D

 

Vidio sam neke preinake da rade sa lens da ima kut puno veci,jel to komplicirano ako si proucavao ?

Cijena kamere je sad 100 $,kad padne na 85-90 $ ja uzmem jer podrzava 4K i WiFi,ali ovo nije stvarno bas sad gledam koja razina cistoce i koliko dobra reprodukcija boja,skoro na razini GoPro Hero 4,cak i u uvjetima umjetne rasvjete i slabijeg osvijetljenja.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: FIREFLY 6S, moguća konkurencija SJCAM-u?

Ma je sve to stoji, ali isprobao sam evo recimo na SJ5000X potrosnju baterije.. Dok koristim ekran naredjujem si sve sto mi treba, mjenjam postavke, itd, baterija traje u prosjeku skoro za 40% duze za razliku nego kad koristim WIFI i preko mobitela naređujem.. Preko moba je mozda 20% brze narediti neke postavke, ali zato baterija osjetno pati.. Kod selfiranja spajanje na mob pa preko njega fotkanje mi isto ne igra ulogu kad sam naredio odgodu od 5 sec, tako da dok stisnem digme za slikanje, drustvo stigne 3 poze promjeniti i na svakoj se nasmijati :D

 

Proucavao sam i to, nasao na pojedinim forumima gdje ju raskupuse totalno, ali to je nesto u sto se ja osobno ne bih upustao.. Nekako me odbija sama pomisao da taze novu kameru raskupusim do neprepoznatljivosti odmah drugi dan :D

Ne znaci da ne bi, ali ako je planiram koristiti dugo vremena, tesko da bih se na tako nesto odlucio odmah..

 

Ceka se agent da se javi iza kineske nove godine, pa cemo vidjeti ide li cijena štogod niže.. :)

U međuvremenu, uz FS6S za oko mi je zapala jos jedna, mozda cak i bolja kamerica, pa dok ispitam sve, provjerim, itd, eto mene s novim informacijama sto i kako :D

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
15 godina
offline
Re: FIREFLY 6S, moguća konkurencija SJCAM-u?
majdo kaže...

Ma je sve to stoji, ali isprobao sam evo recimo na SJ5000X potrosnju baterije.. Dok koristim ekran naredjujem si sve sto mi treba, mjenjam postavke, itd, baterija traje u prosjeku skoro za 40% duze za razliku nego kad koristim WIFI i preko mobitela naređujem.. Preko moba je mozda 20% brze narediti neke postavke, ali zato baterija osjetno pati.. Kod selfiranja spajanje na mob pa preko njega fotkanje mi isto ne igra ulogu kad sam naredio odgodu od 5 sec, tako da dok stisnem digme za slikanje, drustvo stigne 3 poze promjeniti i na svakoj se nasmijati :D

 

Proucavao sam i to, nasao na pojedinim forumima gdje ju raskupuse totalno, ali to je nesto u sto se ja osobno ne bih upustao.. Nekako me odbija sama pomisao da taze novu kameru raskupusim do neprepoznatljivosti odmah drugi dan :D

Ne znaci da ne bi, ali ako je planiram koristiti dugo vremena, tesko da bih se na tako nesto odlucio odmah..

 

Ceka se agent da se javi iza kineske nove godine, pa cemo vidjeti ide li cijena štogod niže.. :)

U međuvremenu, uz FS6S za oko mi je zapala jos jedna, mozda cak i bolja kamerica, pa dok ispitam sve, provjerim, itd, eto mene s novim informacijama sto i kako :D

 Super,cekam kodove za popust kao tinejdzerka subotu za alkoholiziranje i cekam osvrt na tu novu kamericu,ionako nema zurbe,cilj mi je nabaviti do cetvrtog mjeseca jer tad krece ljepse vrijeme i za istjerivanje motora :)

11 godina
offline
Re: FIREFLY 6S, moguća konkurencija SJCAM-u?
majdo kaže...

 

U međuvremenu, uz FS6S za oko mi je zapala jos jedna, mozda cak i bolja kamerica, pa dok ispitam sve, provjerim, itd, eto mene s novim informacijama sto i kako :D

 Pa daj podjeli sa nama o kojoj se to kamerici radi. Ne mozes samo tako natuknuti i pustiti nas da kontamo o cemu se radi ....

12 godina
offline
Re: FIREFLY 6S, moguća konkurencija SJCAM-u?
dxdandy kaže...

 Pa daj podjeli sa nama o kojoj se to kamerici radi. Ne mozes samo tako natuknuti i pustiti nas da kontamo o cemu se radi ....

 

Haha, uskoro! :)

Volim prvo sve provjeriti, ispitati teren, a i trenutno sam na li-la da je ubodem za dodatno testiranje.. Kad se sve isprovjerava, budem i o njoj pokoju napisao.. Za sada se u temi drzimo FF6S :)

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.2.2016 22:40 (majdo).
11 godina
offline
FIREFLY 6S, moguća konkurencija SJCAM-u?

jos istrazujes? :D

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: FIREFLY 6S, moguća konkurencija SJCAM-u?
dennocro kaže...

jos istrazujes? :D

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
12 godina
offline
Re: FIREFLY 6S, moguća konkurencija SJCAM-u?
dennocro kaže...

jos istrazujes? :D

 

Hahaha, istrazeno sve do kraja, bude tema otvorena danas/sutra.. Silom prilika sam morao zapostaviti malo forum, kamere, mobitele, hobije.. 

Ispitni rokovi, studentske obaveze, novih 28 sijedih, za svaki dan ispitnih rokova po jedna.. 

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
15 godina
offline
FIREFLY 6S, moguća konkurencija SJCAM-u?

107 $ sa EU skladista,bome fina cijena

 

http://www.gearbest.com/action-cameras/pp_239152.html?wid=3

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: FIREFLY 6S, moguća konkurencija SJCAM-u?
doky01akablava kaže...

107 $ sa EU skladista,bome fina cijena

 

http://www.gearbest.com/action-cameras/pp_239152.html?wid=3

 

 

Je, ali Hrvatistan jos uvijek nije na spisku podržanih zemalja za slanje s EU skladista.. 

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
12 godina
offline
Re: FIREFLY 6S, moguća konkurencija SJCAM-u?
majdo kaže...
doky01akablava kaže...

 Je, ali Hrvatistan jos uvijek nije na spisku podržanih zemalja za slanje s EU skladista.. 

Ček, ček, pa nema nitko da tjedno putuje Hr-Austrija (il neka druga država s popisa)?

Nek uzme neku proviziju. 5-10%... ili 20-30 kn....

Pa to bi njemu uskoro bile tisuće kuna zarade, a nama stotine kuna uštede i zezancije s poštom i carinom.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
12 godina
offline
Re: FIREFLY 6S, moguća konkurencija SJCAM-u?

Osobno, da imam vec bih odavno imao u rukama poštenog drona :D

Nazalost nikoga nemam na toj relaciji tko bi mogao za mene primati/prosjeđivati busom, postom, itd.. Ne znam kako ostatak forumaša po tom pitanju, ali ja sam jedan od onih koji nema bogatu tetku u Njemackoj :D

 

Malo off topic :D

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.3.2016 13:22 (majdo).
11 godina
offline
FIREFLY 6S, moguća konkurencija SJCAM-u?

ja zato imam tu mogucnost, samo narucim u njemacku kod Tetke i onda ona kod mene salje :P nek mi neko kupi ovu kamericu i sredimo drona  

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: FIREFLY 6S, moguća konkurencija SJCAM-u?
Ja sam u njemackoj, ali ne isplati se slati stvari normalnom postom s trackingom 6.20 Eur ( prvi put slao i izgubilo se) jos cekam da vidim gdje je. Dhl je 9.50eur iz njemacke i dodje za par dana u hrvatsku.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Re: FIREFLY 6S, moguća konkurencija SJCAM-u?
Patrick_cro kaže...
Ja sam u njemackoj, ali ne isplati se slati stvari normalnom postom s trackingom 6.20 Eur ( prvi put slao i izgubilo se) jos cekam da vidim gdje je. Dhl je 9.50eur iz njemacke i dodje za par dana u hrvatsku.

 nikad problema nisam imao sa njemackom postom.

15 godina
offline
Re: FIREFLY 6S, moguća konkurencija SJCAM-u?
Evo ja prvi paket poslao sa postom sa trackingom i od 16.02 se nije mrdnuo sa mjesta. Na posti nemaju pojma, dali mi papir za reklamaciju na francuskom, najvise sta mogu dobiti za izgubljeni paket je 30 eur, a vrijednost paketa 120Eur. Sa Dhl druga prica 23 poslao i 27 bilo u hrvatskoj i tamo stajao 2 dana jer se postarima nije zurilo
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
FIREFLY 6S, moguća konkurencija SJCAM-u?

DHL je najbolji, meni slusalice iz nizozemske stigle za dva dana, isle avionom, mada mislim da je to najbrza moguca dostava, nisam ju platio na svu srecu. krenula u pon u sri mi je postar dostavio.

 

ne cemo vise off topic, vratimo se na temu

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.3.2016 15:28 (dennocro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: FIREFLY 6S, moguća konkurencija SJCAM-u?
dennocro kaže...

ja zato imam tu mogucnost, samo narucim u njemacku kod Tetke i onda ona kod mene salje :P nek mi neko kupi ovu kamericu i sredimo drona  

 

Skupa trenutno tetkina provizija, moze li to sto jeftinije? Studentski popust? :D haha

Šalu na stranu, mislim da će dron trenutno malo pricekati, jer lista prioriteta se promjenila nakon izlaska Xiaomi Mi5, pa prvenstveno gledam da ubodem njega sada, pa onda sve ostalo :)

 

Patrick_cro kaže...
Ja sam u njemackoj, ali ne isplati se slati stvari normalnom postom s trackingom 6.20 Eur ( prvi put slao i izgubilo se) jos cekam da vidim gdje je. Dhl je 9.50eur iz njemacke i dodje za par dana u hrvatsku.

 

Toga je i mene cak bilo malo strah u teoriji, zato mi neke stvari ako se moze draze mozda poslati busom ukoliko postoji povezanost s gradovima gdje je korisnik, gdje sam ja.. :)

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
11 godina
offline
FIREFLY 6S, moguća konkurencija SJCAM-u?

60:40% ja naravno veci dio   sad cemo za skijanje gopro 4 silver posuditi a za poslje cu skupit pare da kupim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
FIREFLY 6S, moguća konkurencija SJCAM-u?

Po netu se prica da je video ustvari 2k upscalean na 4k jer chip navodno ne podrzava 4k

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: FIREFLY 6S, moguća konkurencija SJCAM-u?
Eto malo njemacke poste, zaboravio prije upload slike napravit, na kraju sve stiglo sa ogromnim zakasnjenjem. I dobio obavijest od poste 08.04 da me obavijeste, stavim sliku kasnije.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice