AMD mijenja stock cooler

poruka: 32
|
čitano: 8.870
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
AMD mijenja stock cooler

Svima dobro poznat AMD-ov bučni stock hladnjak, koji se nije drastično mijenjao (osim socketa) dobiva novu nadogradnju 

 

 

Više: link

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Moj PC  
6 0 hvala 7
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD mijenja stock cooler
sudy_freak kaže...

Svima dobro poznat AMD-ov bučni stock hladnjak, koji se nije drastično mijenjao (osim socketa) dobiva novu nadogradnju 

 

 

Više: link

 Neće im to pomoć.

12 godina
protjeran
offline
AMD mijenja stock cooler

a i nebio bolji kad je i za duplo veci...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
AMD mijenja stock cooler

Onaj njihov stock je nakarada ziva

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: AMD mijenja stock cooler
zeroname kaže...
sudy_freak kaže...

Svima dobro poznat AMD-ov bučni stock hladnjak, koji se nije drastično mijenjao (osim socketa) dobiva novu nadogradnju 

 

 

Više: link

 Neće im to pomoć.

 U čemu im neče pomoč preciziraj, da si AMD šefovi pofarbaju glavne kancelarije ili kaj zapravo?

 

Kad smo več kod hladnjaka za proc, i ova još nepotvrđena odluka je zapravo očekivana onako u AMD stilu fučkaj ga.Dakle glasina je otprilike ovakva, novi AM4 socket imat če identičan nosač CPU hladnjaka kao na ranijih verzijama AMD socketa.Ajd ok dakle AM2 hladnjak(2006 godina) ide na novi AM4 socket pa eto nema frke. Znači ja odma na AM4 tefterim svoj stari Golden Orb II, koji eto več godinama spava na toplom u ormaru.

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
12 godina
neaktivan
offline
AMD mijenja stock cooler

Znači dobivati čemo nešto veče i tiše stock hladnjake,dali je tko primjetio kako se AMD logo na rubu osvjetli kada se pokrene vrtnja ventilatora zgodan detalj.

Moj PC  
6 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
AMD mijenja stock cooler

Bolje da su išli rješavat uzrok a ne posljedicu.. 

Moj PC  
2 5 hvala 1
16 godina
offline
AMD mijenja stock cooler

Eto sad če i stari FX procesori hladit rit na novom AMD CPU hladnjaku.

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Moj PC  
7 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
AMD mijenja stock cooler

Ako ga spakiraju sa FX 8300 i ponude uz sadašnju cijenu biti će to bogovska ponuda, ponuda koja se nemože odbiti 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD mijenja stock cooler

di su vremena starih X2 procesora (s939) kad se cooler skoro ni nije vrtio na light taskovima..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD mijenja stock cooler
nixass kaže...

di su vremena starih X2 procesora (s939) kad se cooler skoro ni nije vrtio na light taskovima..

Ista stvar i s prvim Core 2 Duo, recimo E6600.  Al to je mislim ovisilo i o ploči.. 

16 godina
offline
AMD mijenja stock cooler

Malo je falilo pa da se Cooler Master hladnjak propisno ne osramoti.

 

Kak se ono kaže jel, zašto napravit novi CPU hladnjak ako buduči novi AMD Zen procesori ne valjaju.

 

AMD je več odavno trebal složit bolji stock hladnjak, pa eto sad ga imaju jer bilo bi sramota okačit lošu hladnjak zujalicu na Zen CPU.

 

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD mijenja stock cooler
rambox kaže...

Malo je falilo pa da se Cooler Master hladnjak propisno ne osramoti.

 

Kak se ono kaže jel, zašto napravit novi CPU hladnjak ako buduči novi AMD Zen procesori ne valjaju.

 

AMD je več odavno trebal složit bolji stock hladnjak, pa eto sad ga imaju jer bilo bi sramota okačit lošu hladnjak zujalicu na Zen CPU.

 

Realno s tim nemas potrebe uzimati nista tipa CM TX3/212 jer je ovo maltene isto ako ne i bolje po svemu sudeci.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
protjeran
offline
AMD mijenja stock cooler

a usporedba buke naspram 212?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD mijenja stock cooler
Stjepanj kaže...

a usporedba buke naspram 212?

"Mali" wraith vrti na 38dB @1550rpmsto je poprilicno dobro, zar ne? Za jedan stock cooler that is.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD mijenja stock cooler
chaselol kaže...
Stjepanj kaže...

a usporedba buke naspram 212?

"Mali" wraith vrti na 38dB @1550rpmsto je poprilicno dobro, zar ne? Za jedan stock cooler that is.

 cek jel to minimalno, jer vidim da se vrti na 5500rpm-a!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
AMD mijenja stock cooler

To si gledao onaj stari 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD mijenja stock cooler
rambox kaže...

 

AMD je več odavno trebal složit bolji stock hladnjak, pa eto sad ga imaju jer bilo bi sramota okačit lošu hladnjak zujalicu na Zen CPU.

 

 pa manja sramota nego što su ga "okačili" na fxxxx

pogotovo ako zen bude toliko napredniji u potrošnji, a time sigurno i manje zahtjevan u zagrijavanju

13 godina
offline
AMD mijenja stock cooler

Evo i recenzije.

 

hit me

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Moj PC  
3 0 hvala 2
16 godina
offline
AMD mijenja stock cooler

zen + ovaj hladnjak

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD mijenja stock cooler

100+°c za regulaciju? jbte rade da su to poceli bolje hladiti kaj se to tako grije na amd-u?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD mijenja stock cooler

sjetili se nakon neznam koliko dugo godina..još od 939 socketa.samo da podnožje zamjene,da nebude gore/dolje već lijevo/desno bilo bih super.

Schiljak
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD mijenja stock cooler

Eto novih informacija, prema fotkama pa očito da svaki Wraith CPU hladnjak ima okrugli svjetleči prsten sa ledicama.Kak se ono kaže pogodak u sridu, dobar stock CPU hladnjak+led svjetleči šminkeraj atraktivnog izgleda.

 

Dakle kad je komp uključen CPU hladnjak svjetli, ali osim ljubičaste boje bit če opcija za promjenit boju na plavu ili crvenu boju itd.

 

 
 

 

https://videocardz.com/65885/amd-ryzen-reference-coolers-leaked

 

S obzirom na malu zbrku oko Wraith CPU hladnjaka, ovo su službene AMD informacije oko tri različita Wraith CPU hladnjaka.

 

Wraith Max

 

- RGB Led, sve ostale tehnikalije identične "originalnom crnom Wraith hladnjaku"

 

Wraith Spire

 

- RGB Led

 

Wraith Stealth

 

 https://www.amd.com/en-us/innovations/software-technologies/cpu-cooler-solution

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.7.2017 12:25 (rambox).
Moj PC  
5 0 hvala 2
14 godina
offline
AMD mijenja stock cooler

Kao balonja sam volio te LEDice po kompu, cak prije bas niti ledica nije bilo nego 'neonki', a danas sto manje svijetla to bolje tokom noci dok torrentuje masina. 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD mijenja stock cooler

ma samo si ostario prerano ledice su in...

 

Ako se ne varam neki na forumu pricaju da je novi AMD stock "Wraith" cooler u rangu Hypera 212/Lc-cc120 sto naravno nije niti priblizno istina, pogotovo ako dobro vidite(koliki je hyper/lc) i znate zbrojiti 2+2(koliko heat-pipova ima jedan a koliko drugi):

 

Hyper fx@4,5gh@1.45V

Wraith fx@4.5ghz@1.45V

okretaji 2x veci, buka takoder...no svakako bolje nego staro rijesenjelp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.2.2017 11:13 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD mijenja stock cooler

Wraith je negdje rang TX3 evo sto je za stock i mild OC odlicno. 

Vidjecemo koliko toplote ce pumpati Ryzen pa kako ce ih hladiti ostaje da sacekamo jos 10tak dana :)

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
offline
AMD mijenja stock cooler

"Eto malo zanimljivih sitnica, vezanih za novu verziju AMD Wraith Spire CPU hladnjaka.AMD je nedavno lansiral Ryzen 3000 procove, i usput su naveli koji CPU hladnjak ide uz određene procesore.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opa-tema/249569.aspx?page=354&jumpto=5912322&sort=asc&view=flat

 

 

Onako ukratko, novi model Wraith Spire CPU hladnjaka više nema bakrene jezgre.Dimenzije hladnjaka su identične, tu nema nikakve promjene.Dakle to je očito malo jeftinija verzija, ipak je bakar(bolje provodi toplinu) osjetno skuplji metal u odnosu na aluminij.

 

Tu je i usporedni test, stari vs novi model Wraith Spire CPU hladnjaka.

 

 

 

Novi model Wraith Spire, njegov ventilator vrti se do 3000 okretaja dakle malo je bučniji.Ventilator na starom model je tiši, ali to je očekivano ili poznato jer se njegov vent vrti do 2000 okretaja.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.10.2019 13:44 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
AMD mijenja stock cooler

Tako su i prije radili, jos od Socketa A,

prvi su bili sa bakrenom jezgrom, pa ju maknu, pa smanje i visinu (debljinu) hladnjaka.

 

I tako to uvijek ide - optimiziraju potrosnju i disperziju topline, tako da onda jos ustede

i na materijalu kod hladnjaka.

 

Kod Intela ista stvar. Uzmes prve 754 hladnjake, debeli, bakrena jezgra.

Uzmes zadnju seriju, visok pol cm, a prije 6cm, cist alu. 

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
AMD mijenja stock cooler

Šteta, jer ta bakrena jezgra je u biti bila šuplja, tj imala je vapor chamber.

 

Ali dobro, zato uz više procesora daju onaj veliki max hladnjak.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD mijenja stock cooler

Zanima me ima li itko objašnjenje/tehnologiju kako je riješeno elektro-kemijska razlika potencijala (međusobno nagrizanje) između bakra i aluminija te prelaz temp. preko toga ?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice