ASRock postao treći najveći proizvođač ploča

poruka: 168
|
čitano: 23.362
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
ASRock postao treći najveći proizvođač ploča

Odmah iza Asusa i Gigabyte-a.

Statistika isporučenih ploča za 2010. izgleda ovako:

1. Asus 21,6 mil.
2. Gigabyte 18 mil.
3. ASRock 8 mil.
4. MSI  7 mil.

5. ECS 7 mil.

 

Izvor: Digitimes

ASRock currently has about 75-80% of its motherboard shipments mid-range and high-end models with price points at around US$50. Despite the company selling motherboards with a rather cheap price, its gross margin was still able to maintain at above 18-19%. ASRock shipped about two million motherboards in the fourth quarter of 2010 and is expected to see flat or slight growth of 5% sequentially for the first quarter of 2011, according to market watchers.

Moj PC  
13 0 hvala 8
16 godina
offline
ASRock postao treći najveći proizvođač ploča

Bravo za ASRock...

 

Kad sam kupio svoju ASRockušu prije dvije i pol godine, svi su mi se u društvu smijali.

 

Moja ASRockuša podržava gotovo sve današnje AMD-ove procesore, a oni koji su mi se rugali postali su sretni vlasnici ASRockovih ploča!

 

...to znači kupnja dobre ploče za cca. 300 kuna! {#}

 

 

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Moj PC  
22 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
ASRock postao treći najveći proizvođač ploča

Ja imam model M3A UCC i savršeno radi_go team ASROCK{#}

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: ASRock postao treći najveći proizvođač ploča

Već 4 godine ponosni vlasnik alivesata2-glan i nikada nisam vidio tako dobru podršku koja ti izda posebnu verziju biosa samo kako bi mogao staviti novi procesor koji nije na listi podržanih. Samo neka nastave.

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
16 godina
online
ASRock postao treći najveći proizvođač ploča

ASrock je nekad služil za sprdnju, jeftikaner loše maticne za siromake i tak dalje a danas je to sasvim suprotna prica.{#}Uglavnom ne platiš puno, a dobiš puno za svoju lovu itekak iako ima i danas ljudi koji misle da Asrock ne valja jel kaj drugo.{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
offline
ASRock postao treći najveći proizvođač ploča

Smješno je vidjet da ona N68C-US3 podržava phenom II x6 procesore i ima UCC, a košta samo 300kn.

 

Samo još poradit na higher mainstreamu i high end-u.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Nekaže se VOLTAŽA nego NAPON FFS
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: ASRock postao treći najveći proizvođač ploča
Hyperion kaže...

Samo još poradit na higher mainstreamu i high end-u.

Bas me zanima kako ce se ponasati nova P67 fatality serija sa 16+2 regulacijom napona, djeluje ok na papiru, vidjet cemo u praksi.

 

Svaka cast Asrocku na low end segmentu, ali da bi ojacali brand trebaju i kvalitetnije proizvode za visu klasu inace ce uvjek uz sebe vuci epitete jaftinjave za masu.

Google is your friend
14 godina
protjeran
offline
RE: ASRock postao treći najveći proizvođač ploča

ASRock je uvjek gura od početka svoj "3C" koncept:

Devoting efforts to bring customers the innovative and reliable motherboards with the design concept of 3C,

"Creative, Considerate, Cost-effective", ASRock has successfully established a well-known leading brand

of the best price-performance motherboard in the industry.

 

 

Sjećam se kako su se ljudi smijali mom članku:

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/nove-ploce-iz-asrocka--napad-trece-mjesto/66330.aspx

 

Ne samo da je ASRock zauzeo terće mjesto, nego vjerovatno pikiraju i više.

 

Čudno je da je Gigabyte prestigao MSI, makar MSI ima par inovativnih ploča.

 

Dakle poredan prije 5 mjeseci:

 

1. Asus

2. MSI

3. Gigabyte

4. ASRock

5. EVGA

 

Danas neusporedivo drugačije...

 

 

Vjerujem da je MSI i dalje četvrti a EVGA peti na listi.

 

Čudno je da Foxconn/Intel ploče ne drže toliki veliki udio...

 

A ni BIOSTAR-a baš nema na listi, makar rade super ploče (no nema ih baš previše u EU na tržištu).

 

ECS nije iznenađenje. Sa svojom Black Line serijom je vrhunac ponude za male novce,

a njihova grupacija štanca "mid range i low end class" od Asus-a.

Dakle ista tvornica.

 

PS - Već 3+ godine koristim osobno samo ASRock i ne žalim se.

Svaka kuna mi se uredno vratila.

 

Zadnje ploče koje sam kupio:

890GX Ex3

A780GXH/128M

770Crossfire

ALiveNF5SLI-1394 (jedina koja je umrla kad mi je otkazalo i napajanje, no to je bila SLI ploča za cca 480kn,

a i dobio sam novu)

 

 

Prije toga sam isključivo koristio ABIT, EPoX i Asus, no Asus kod nas sa MSAN politikom i slanjem RMA ploča nije ono što želim.

 

ABIT i dalje fali trištu.

 

A dokaz da je ASRock kod nas najozbiljniji igrač je taj, što je MSAN odlučio uvoziti ASRock (makar ja kupujem od eSys-a,

brži, korektniji i ne šalju RMA ploče).

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.1.2011 2:10 (Don Kihoty).
15 godina
offline
ASRock postao treći najveći proizvođač ploča

ASRock je,po meni i dalje druga liga što se kvalitete tice...

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
4 14 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: ASRock postao treći najveći proizvođač ploča
BlackMoon kaže...

ASRock je,po meni i dalje druga liga što se kvalitete tice...

Što 99% testova uredno osporava... {#}

 

Kad ASRock ploča od 150$ razbije ploču od 600$, onda nešto nije u redu...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
15 godina
neaktivan
offline
RE: ASRock postao treći najveći proizvođač ploča
Don Kihoty kaže...
BlackMoon kaže...

ASRock je,po meni i dalje druga liga što se kvalitete tice...

Što 99% testova uredno osporava... {#}

 

Kad ASRock ploča od 150$ razbije ploču od 600$, onda nešto nije u redu...

Uf al ti ga isto bubneš. Dam se kladit da je ta od Gigabyte-a. NHF,ali ima još AsRoc puno za poraditi dok stigne Gigabyte i Asus u High End ponudi.

I'll be back
16 godina
neaktivan
offline
ASRock postao treći najveći proizvođač ploča

Nece ASRock prestic Asusa cisto zato jer je ASRock Asusova podruznica (subsidiary). Cak im je i font na prva dva slova u logotipu isti {#}

Could it be, nothing that you learned from ash and debris?
 
2 2 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: ASRock postao treći najveći proizvođač ploča

To je nekad bilo točno, zadnjih 3+ godine to nije točno.

 

ASRock je bio ASUS-ov Azijski brand.

 

No ASRock je samostalan.

 

Čak im ni slova u logotipu nikad nisu bila ista:

 

 
 
 

 

Korištenje istog FONT-a ne znači da su to iste firme...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.1.2011 6:31 (Don Kihoty).
13 godina
neaktivan
offline
ASRock postao treći najveći proizvođač ploča

U kojem to testu AsRock-ica od 150$ razvali ploču od  600$, može neki Old Spice dokaz? A ne fanboi izjave..

Cemetary gates
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
ASRock postao treći najveći proizvođač ploča

ASRock ima predobre ploće, te im je odnos cijene i kvalitete više nego povoljan. Svaka čast za ASRock ! 

I'm from Hollywood
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: ASRock postao treći najveći proizvođač ploča

Svejedno Asus slovi kao parent company. Sad, koliko su neovisni o njima, ne znam.

Could it be, nothing that you learned from ash and debris?
13 godina
neaktivan
offline
RE: ASRock postao treći najveći proizvođač ploča
Nije asrock nesto puno jeftiniji vec nudi puno bolji omjer ulozeno/dobiveno, a kvaliteta nije apslolutno nista losija od ostalih.

Naprimjer i sad karikiram kupis asus za soma kn i dobijes 1 pcix16 slot, 2 utora za rame i stariji chipset dok kod asrocka za istu cijenu imas 2 slota za gpu, 4 za rame, noviji chipset, a vjerovatno i usb 3 lol.

Samo im fali ploca za gornji segment i ak ovak nastave bit ce prvi sigurno. Nimalo losa kvaliteta (bez obzira sta drugi kazu) uz realne cijene za dobiveno dok su kod asusa po mojem misljenju cijene prenapuhane..
Bio sam korisnik asusove ploce i laptopa - niti jedno nije radilo kak spada..cisti primjer placanja imena,a ne kvalite.

Asrock je realna firma sa realnom perspektivom i ako oni mogu sa tim cijenama pozitivno poslovat onda mogu i ostali. Odnoso bit ce prisiljeni spustat cijene/nudit vise jer im asrock dise za vratom.

Nisam fanboy ali navijam za asrock jer su (kao sto sam vec rekao) realni.
The best way to be boring is to leave nothing out.
15 godina
offline
RE: ASRock postao treći najveći proizvođač ploča
cro_blue kaže...

Bravo za ASRock...

 

Kad sam kupio svoju ASRockušu prije dvije i pol godine, svi su mi se u društvu smijali.

 

Moja ASRockuša podržava gotovo sve današnje AMD-ove procesore, a oni koji su mi se rugali postali su sretni vlasnici ASRockovih ploča!

 

...to znači kupnja dobre ploče za cca. 300 kuna! {#}

 

 

I ja sam bio jedan od onih koji su se posprdno smijali na ime Asrock... a danas da uzimam komp uzeo bi njihovu plocu... iako sam prije imao non stop gigabyte i bio sa njima zadovoljan :)

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
16 godina
neaktivan
offline
RE: ASRock postao treći najveći proizvođač ploča

Nisi jedini, mnogi su prije ASrock trpali u isti kos s PC Chips i Matsonic plocama koje su i bile smece.

Could it be, nothing that you learned from ash and debris?
15 godina
online
ASRock postao treći najveći proizvođač ploča

Velika je razlika između 2. i 3. mjesta, no Asus i Gigabyte su glomazne firme kojima matične nisu jedini izvor prihoda, dok je kod AsRocka to jedino što prodaju.

Možda da se i oni uključe u tržište grafičkih kartica i sl., ali imaju još vremena za napredak.

We are nothing but the stones to pave the way...
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
ASRock postao treći najveći proizvođač ploča

Prvu Asrokicu sam kupio prije ravno godinu dana, mogu reći da sam jako zadovoljan iako su mi mnogi to opisivali kao grešku. :)

Ne uči me, ne govori mi, o svemu znam sve - bez pameti!
 
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
ASRock postao treći najveći proizvođač ploča

Mislim da ovisi isključivo o primjerku. Zato što je nekome crknuo ASUS lap ili ploča nekada ne znači da ne valjaju, ili da valjaju manje od ostalih u globalu. Svatko se okreće onom proizvođaču kod kojeg dobije najviše za najmanje novca, ili onome u kojeg ima najviše povjerenja.

 

Nikad nisam imao ASRock ploču pa ne mogu tvrditi, ali koliko sam po forumima, a tome ima 10g okruglih, kvaliteta im se drastično podigla i realno predstavljaju najbolju bang-for-buck kupnju za ogroman broj korisnika.

 

Ne bi išao tako daleko da kažem kako netko drugi ne valja, ili da je ASRock bolji od ASUS-a, jer ja sa ASUS-om imam odlična iskustva. Dobio sam neispravnu ploču odmah u Linksu, čim sam izvadio iz kutije pokazivala je anomalije, i zamijenili su za drugu, posve novu. Nitko nije lemio niti po njoj prtljao, pa mi uvalio RMA škart.

 

Mislim da Don ima loših iskustava u svojstvu trgovca, što je posve opravdano. Možda MSan manjim i srednjim PC trgovinama popravlja i šalje RMA hardver, sumnjam nekako da bi Links to tolerirao, ili da bi prošlo nezapaženo. Nije isto gledati iz perspektive trgovca i krajnjeg korisnika.

 

Sigurno da je iritantno dobivati RMA hardver, ali ja kao krajnji korisnik to nikad sa ASUS-om nisam iskusio. Crknuo mi je i F3S laptop od buraza, nakon toga je uzeo HP4510S, ali poanta je da je bio pod garancijom, i zamijenjen je za drugi, ganc novi. Vrisnula mu je matična tutto completto.

 

Osobno sam reklamirao 3 ASUS proizvoda, 2 ploče i laptop. Uvijek dobio novo.

Cemetary gates
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
ASRock postao treći najveći proizvođač ploča

Netočno je da se bave samo pločama.

 

http://www.asrock.com/general/products.asp

Cemetary gates
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
ASRock postao treći najveći proizvođač ploča

Ja sam dosad imo dvije asrock ploce i sa oba dvije sam imo identične probleme. Dakle stari windowsi xp-7 nisu htjeli radit na tim plocama uopce i jedina moguca solucija je bio reinstall tj format za win7 ,dok sam xp rjesio s puno muke al sad radi. NIKAD VISE asrock{#}.  ASUS here i come {#}

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.1.2011 12:19 (viper).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
ASRock postao treći najveći proizvođač ploča

Mene zanima iskustvo korisnika koji imaju ASRock 5+ godina

 

 

Da li ljubitelji ASRocka znaju sto se "desavalo" sa tim plocama prije 5 god.? Stavis nekom ASRock plocu i dobijes vjecitog "pacijenta", nadam se da je sada sve puno bolje.

 

Inace ASRock kod mene budi asocijacije na : Bugovit BIOS, kvarni kondenzatori, nedostatak drivera, lose upute....

 

 

A programmer is just a tool which converts caffeine into code
 
5 2 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: ASRock postao treći najveći proizvođač ploča
viper kaže...

Ja sam dosad imo dvije asrock ploce i sa oba dvije sam imo identične probleme. Dakle stari windowsi xp-7 nisu htjeli radit na tim plocama uopce i jedina moguca solucija je bio reinstall tj format za win7 ,dok sam xp rjesio s puno muke al sad radi. NIKAD VISE asrock{#}.  ASUS here i come {#}

 

Kaj je to windows xp-7 ????

I to ima veze s čim točno? Da si zeznuo particijsku tablicu na disku nečime? Mislim, šta si uopće pokušavao napraviti?

16 godina
neaktivan
offline
RE: ASRock postao treći najveći proizvođač ploča
Lazarus Long kaže...

Mene zanima iskustvo korisnika koji imaju ASRock 5+ godina

 

 

Da li ljubitelji ASRocka znaju sto se "desavalo" sa tim plocama prije 5 god.? Stavis nekom ASRock plocu i dobijes vjecitog "pacijenta", nadam se da je sada sve puno bolje.

 

Inace ASRock kod mene budi asocijacije na : Bugovit BIOS, kvarni kondenzatori, nedostatak drivera, lose upute....

 

 

 

Pozitivno iskustvo .... s754 integruša, tada najjeftinija s754 PCI-E ploča.

 

Nakon toga A780FullDisplayPort, A770CrossFire i 890GX Etreme3.

 

Kondenzatori su aluminijski pa ne cure, BIOS-i su prilično stabilni i relativno često ih updejtaju, na sve upite korisničkoj službi odgovaraju u kratkom roku,  driveri su na stranicama proizvođa čipseta tako i onako, knjižica s uputama je i prije 5 godina bila dobra.

Za razliku od Asusa/MSI-a/Gigašajta ovi stave i pošteno hlađenje čipseta i MOSFETa na relativno jeftinu ploču.

14 godina
neaktivan
offline
ASRock postao treći najveći proizvođač ploča

ponosan vlasnik asrock ploce... za 550kn usb 3.0, sata 3, podrzava x6 itd.

mogu samo reci odlican omjer ulozeno/dobiveno

xFire: rebelsy | steam: rebelsyz0r | bfbc2: rebels1e
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.1.2011 15:57 (rebelsy).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: ASRock postao treći najveći proizvođač ploča
thedream kaže...

U kojem to testu AsRock-ica od 150$ razvali ploču od  600$, može neki Old Spice dokaz? A ne fanboi izjave..

E, i mene zanima odgovor na ovaj upit

I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
16 godina
neaktivan
offline
ASRock postao treći najveći proizvođač ploča

To što biosi izlaze često zapravo nije pozitivna stvar, to upravo potvrđuje izjavu Lazarusa bugoviti biosi, ali s druge strane koji proizvođač nema update biosa, nema ni jedne ploče da je inicijalni bios rock solid... Ali customer support im je zbilja odličan...

 

Definitivno su best buy, overall poprilično pouzdane, meni je drago da je Asrock sve bolji i da sve više pikira high end, kako se kaže na muci se poznaju junaci...

 

Drivere ne piše Asrock, chipset, mrežna, zvučna itd, sve 3rd party komponente i driveri dolaze na odvojenim instalacijskim cd-ima, x86 i x64, manualu također ništa ne fali...

 

 

 

 

 

 

clock2much
Moj PC  
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice