Asus Tablet/e i glavobolje.

poruka: 1
|
čitano: 1.302
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
ASUS T100TA Transformer Book/Tablet

-zgodna igračka, čak vrlo dobra.

Kako to nazvati, recimo da je Tablet. Donešeno iz USA pa malo sređujem i kompletiram dodatke (priključke), usput provjeravam koliko je upotrebljivo za bilo što, npr surfanje.

-kao netbook (na docku) je OK. Sve radi glatko, u odnosu na modele od prije 5g, rezolucija je OK (stari su bili okomito 640pix nedovoljno). Dock ima jedan USB 3.0, to je recimo kretenizam minimalizma.

-glavni dio (Tablet-Ekran) ima jedan mUSB, jedan mHDMI, jedan mSD. Naravno ima i dodatni kablić, još sam nakupovao USB hubova (i za projektor hdmi-to-vga, pa adapter mini-na-puni i sl.), preživi se ali po jedan priključak (kad se ipak korisit miš, dodatni usb hdd i sl. za npr install softa), pogotovo na dockingu koji nema baš ništa više, je po meni kretenizam, ne greška, ne možda, ne IKEA stil-zen.. nego kretenizam na kvadrat. Jer, mUSB na ekranu je istovremeno i priključak za punjač, dakle ako puniš (ili radiš na struji) nema mogućnosti priključka na mUSB, za kojeg je u kompletu usb 'hydra' priključak s par USBa.

 

Uređaj je odličan, baterija drži, drži.. dugo. Rekao bi i duže od radnog dana. Vjerojanto je sam Tablet zamišljen za cca 5-10h, docking mu vjerojatno dodaje još toliko. Sve je za sad čvrsto, rekao bi kvalitetno ali koliko će ostati mUSB čvrst nakon cca pola godine, jer ga se stalno koristi.. Kao da je zamišljeno raditi samo s tabletom kao s tabletom, ne kao s klasičnim desktop PCjem (malo sarkazma..). Ali, to su mogli malo relaxati, bar ponekim dodatnim USBom na docku, jer mi logika kaže da ću ugl na docku koristiti npr miša, printer itd.. dok ako nosim sam tablet vjerojatno ništa+wlan+prstić... tad je broj priključaka OK, ali čemu onda dock?

CPU sve vrti glatko, očekivano, paljenje je cca 10tak sec. (opcija fast). Kao radni PC može poslužiti jednako kao desktop recimo 'pentač' klase. Ali...

Težina, lagan je, pa opet ništa se ne može u rukama (držeći ga..) pogotovo npr banalno surfanje bez miša, nabadanje prstom po ekranu, 'desni klik'... tachpad je tu jednakih mogućnosti (ali nema desni klik? mogli su izbaciti TP jer je beskoristan). Desni klik na ekranu se dobija zadržavanjem (prsta) klika par sec, ali osim ako ste manekenka s iglicama, ne vidite pola popup menija ili ništa dok ne maknete prst.. igra miša-mačke i ćorave koke. Ni blizu pravom mišu, ali preživi se.

-ako je na docku, tad je neupotrebljiv (držanje na dlanu, ..) jer tad jedna ruka nije dovoljna, znam jednu žensku koja bi mogla, Shiva.. mi ostali s parom ruku ipak moramo odložiti ga na stol.

-Rad na tabletu? Produktivnost? pa slično prosječnoj HR produktivnosti, teži nuli kao limes.. Zaćuđujuće, jer je sasvim upotrebljiv po snazi pa i čitljivost itd. ipak nije za bilo što ozbiljnijeg, jer kad se npr koristi miš, tad više nismo 'tabletizirani'.. sjedimo za stolom, tad je beskorisna razlika (koja bi morala biti prednost) tableta tj prenosivost i autonomija. Dakle, ok za sjediti na aerodromu i prstićem (jer nam je to prirodno prstićem) kliziti po xxx slikama, lajkati.. ali ne za firmu (posao) nego za dušu (kao duševno poremećen). Ako se pospajaju 'hidrasti' kablovi-hubovi... tad dobijemo nešto što nikako nije 'mobilni uređaj' ili bi ličilo na onu 'foru' kad mladencima zavežu konzerve za auto... pa kad stjuardesa najavi boarding...

-cijena? e to mi je malo, malo više nerazumljivo. USA kupljen za cca 250$, sve ostalo što se vidi online je 350-450$.. domaći od 2.500-3.500kn (nisu direktno usporedivi, osnovna razlika je npr 32-64GB +500HDD) zna biti samo 100kn razlike za veći. Standardno nabita cijena, npr (neimenovani ex HGs) cca 3.000 je u prosjeku kao newegg-amazon (dakle ne govorim da je kod nas preskup, svugdje je +200$ u odnosu na koliko je plaćen). Koliko bi to bilo cca 2.000kn? To je OK, 3.000 nije OK. Da je u 'konjsčinskoj' cca 1.000kn, rekao bi da toliko vrijedi, jer mada je kvaliltetan, jak.. ipak je samo tabletić. Tabletići ne vrijede više, bar dok kreten koji razmišlja o upotrebljivosti ne doda jedan-dva--- (ultimate edišn 4!) USB porta. Ali sad je logičnije kupiti običan tablet za cca 500-1000kn i ne računati da je ovo zamjena za neki radni (tj. kad se ponuda tabletića u toj cjenovnoj klasi pojača s ponudom win8, najavljuje se.. za sad je ipak glavni Android).

-Glavni fičer (ovo je za direktore koji ne mogu elokvencijom, brcima ili stasitošću zadiviti prisutne, pogotovo 'ženke suprotnog spola'), je postavljanje i skidanje s docka. Klik. (gotovo). Naravno to se ne radi ako se ima hrpa žica priključeno... Dock ima smisla jedino na stolu, pa to u aerodromskoj luci optada (mada to direktoru tad nedostaje..).

 

Ako imate smartphone (dovoljna zamjena), ne kupujte igračke, mada ova izgleda upotrebljivo. Ako stvarno mislite raditi, ... tad vam tablet nije potreban, možda tableta ili stjuardesa, tad vam treba klasičan PC ili normalan notebook (desktop/laptop).

 

Ostaje mi nedokučiva lakoća korištenja koju vidim u PR materijalima.. tamo likovi (k'o u matrixu..) mahnu prstom i sve je tu, iz prve.. bit će da moji prstići nisu tako tankoćudni ili da je montažer jako dobar. Šetnja s tabletom na dlanu.. kranje nepraktično, s mobitelom je moguće ako ništa drugo držati ga, tablet je nešto kao konobarenje... nisam dobar konobar. Možda bi trebalo 'izmisliti' dodatak, sjetite se novina s početka prošlog stoljeća, držač.. e to bi pomoglo, nešto kao lollipop stick za mobilni tablet (osim Shive kojoj nije potreban) jer je držanje uređaja 'teško'-nespretno.

Tehnološka korist? Pa da ostatak PCja (desk/lap) dobiju sličnu mogućnost priključivanja HWa na živo, kao ovaj dock. To je plag&play. disk i sve u docku se koristi bez da direktor (korisnik) imalo razmišlja ... to su odlično izveli. Vjerojatno sasvim drugi odjel nego ovi koji su odlučivali o broju USB portova-priključaka. Npr zašto nebi bila neka 'tipkovnica' (kao retro konzole) u kojoj je sve, dok je dock samo dock, periferija. Dodatno može dock imait i neki jači HW kao npr VGA-GPU/acc... i poslužiti za npr zabavu (igre). Pa korak dalje, zašto ne radno mjesto-webcaffe.. dock. Dođeš s 'tamagučijem' i spojiš se. Zašto to nebi bio idući korak? (mada naslućujem novi problem, 'univerzalni' port raznih proizvođača-vlasnika..). Zašto to nebi bio neki smartphone + dock? Ovisno gdje se uštekamo (dock na sebi ima pospajanu periferiju, montor, printer, napajanje..) i koristimo. Aerodromi mi padaju napamet kao mjesto gdje bi to bilo najlogičnije. ... ništa, idem zvati malo kineze i pregovarati.. možda za koji dan naprvim deal s luftansom ili kroejšaejralnsom... možda je vrijeme da omastim brk (ili konopac). Brkove nemam... prića tad može imati samo jedan kraj, ali što bi reko Dellboy, he who...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice