DX12, prvi sinteticki testovi..

poruka: 66
|
čitano: 11.555
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
DX12, prvi sinteticki testovi..

http://arstechnica.com/gaming/2015/08/directx-12-tested-an-early-win-for-amd-and-disappointment-for-nvidia/

 

"stare" AMD-ove kartice jako jako profitiraju, nVidia bas i ne, no dok se cijela stvar zahukta vjerojatno ce se stvari poravnati..

uglavnom, happy times.

bilo bi lijepo vozati takve kartice na neki low voltage procesorima ili i3-icama..

 

http://cdn.arstechnica.net/wp-content/uploads/sites/3/2015/08/Review-chart-template-final-full-width-3.0011-980x720.png

http://cdn.arstechnica.net/wp-content/uploads/sites/3/2015/08/Review-chart-template-final-full-width-3.0021-980x720.png

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
0 0 hvala 6
15 godina
offline
DX12, prvi sinteticki testovi..

Moram priznat, ljudi koji su prije koju godinu za nikakve pare uboli 7850 2GB i drze je na GHz...profitiraju nevjerojatno!

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
 
2 0 hvala 2
12 godina
offline
DX12, prvi sinteticki testovi..

Jeli ima gdje za 390, zanima me bas jeli sto profitiralo s obzirom da ima isti cip kao 290.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
DX12, prvi sinteticki testovi..

Tko zna kad će prva DX12 igra...

Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: DX12, prvi sinteticki testovi..
Mitch kaže...

Moram priznat, ljudi koji su prije koju godinu za nikakve pare uboli 7850 2GB i drze je na GHz...profitiraju nevjerojatno!

Kako, ima gdje test s HD7850? Na ovim grafovima je R9 290x koja je ravno duplo jača od HD7850. A i mogu mislit kako se 7850 nosi s tvojih 3440x1440, ako je istina to što piše pod moj pc, čisto sumnjam..

Al zapravo nebitno, dok dođu pravi DX12 naslovi pola nas će ionako bit na nvidia pascalu ili amd arctic islandu koji dolaze dogodine u 14/16nm i s hbm2.

13 godina
offline
DX12, prvi sinteticki testovi..

Evo još dosta grafova, AMD rastura doslovno dok recimo kod NV su negdje rezultati čak i gori sa DX12 nego sa 11. Ali pošto je to sve još u začetku siguran sam da će s vremenom i oni to srediti.

 

Fury X vs 980ti

dx11 high dx11 high
 
dx12 high dx12 high
 
dx11 4x msaa dx11 4x msaa
 
dx12 4x msaa dx12 4x msaa
 

Ovo je dobar test 390x vs gtx 980 sa različitim procesorima

 

i3 i3
  
i7 i7
 

 

Ovaj graf posebno upada u oči i u kojem se vidi ta razlika između kartica.

 

 

 

 
 

 

 

 

---Life is ours, we live it our way---
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.8.2015 18:14 (vrinho).
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: DX12, prvi sinteticki testovi..
Penryn kaže...
Mitch kaže...

Moram priznat, ljudi koji su prije koju godinu za nikakve pare uboli 7850 2GB i drze je na GHz...profitiraju nevjerojatno!

Kako, ima gdje test s HD7850? Na ovim grafovima je R9 290x koja je ravno duplo jača od HD7850. A i mogu mislit kako se 7850 nosi s tvojih 3440x1440, ako je istina to što piše pod moj pc, čisto sumnjam..

Al zapravo nebitno, dok dođu pravi DX12 naslovi pola nas će ionako bit na nvidia pascalu ili amd arctic islandu koji dolaze dogodine u 14/16nm i s hbm2.

 Prije svega, kartica podrzava zadnji DX, dakle boost u performansama ce postojati. Zatim ima 2GB i gomilu igara i dalje vrti na high.

 

Imam 2 u CF....brutalno voze 1440p

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
11 godina
odjavljen
offline
DX12, prvi sinteticki testovi..

Ovo je dobro, ako će doista amd imati prednost u dx12 i dalje, cijena maxwella će ići dolje čim izađu prvi naslovi, tamo oko prosinca. Pascal izlazi tek krajem q1 prema informacijama sa tech portala, ali sigurno ne prije 2016.

 

Na ovo je amd izgleda i ciljao sa mantleom - dati sirovu snagu karticama koju će iskorištavati engine igre, gdje driveri neće imati neku veliku ulogu. Nvidia je išla drugačije, i uspješno, sa dx11 naslovima.

Samo kad pogledaš "stare amd" generacije. 384bitni bus je bio na tahiti jezgri, 512 na hawaii, a i stream procesori su bili brojniji nego kod nvidie istih generacija. Ali ta sirova snaga se nije dovoljno iskorištavala, očito zbog drivera i/ili dx11 api-a. 

 

Volim ovakve tranzicije, i s guštom ću pratit daljnji tijek razvoja oko dx12, navijajući za amd, iako kucaju dvi zelene u mom pc-u. Neka dobra konkurencija fali ko kiša usred lita, jer cijene ovih flagshipa od 6-8k kn su teška smijurija. Ma da imam i duplo veću plaću, dati 7k kn za karticu i onda se još cjenkat sa detaljima da nabijem normalan fps na 1440p ili pogotovo 4k - ma da sam i duplo luđi, nema šanse.  Keširaš 6k ili 12k ako ćeš sli/cf i onda uđeš u igru i smanjivaš detalje...yeah right

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
DX12, prvi sinteticki testovi..

Ja sam kupio Ashes i samim time imam ovaj bench.

 

Ono što Vam moram reći da je ovo glupost jer je sama igra tek u pre betii i taj bench se vrti katastrofa s obzirom na texture i detalje u igri dakle niti bench nisu napravili kako treba.

 

Treba još dosta vremena proći da oni ispeglaju bench a kamoli igru..

 

ovo je doista notorna glupost od testova.

 

Ali bilo kako bilo drago mi je ako će AMD profitirati - treba malo i toga

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2015 8:19 (toxic).
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: DX12, prvi sinteticki testovi..
toxic kaže...

Ja sam kupio Ashes i samim time imam ovaj bench.

 

Ono što Vam moram reći da je ovo glupost jer je sama igra tek u pre betii i taj bench se vrti katastrofa s obzirom na texture i detalje u igri dakle niti bench nisu napravili kako treba.

 

Treba još dosta vremena proći da oni ispeglaju bench a kamoli igru..

 

ovo je doista notorna glupost od testova.

 

Ali bilo kako bilo drago mi je ako će AMD profitirati - treba malo i toga

 sad cekamo nekog sa AMDom da odvrti isti taj test, ako vam se brojke ne poklapaju - buthurt :D

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
DX12, prvi sinteticki testovi..

Pa AMD ima bolje rezultate ali ti velim u kakvom je stanju bench i igra - u katastrofalnom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: DX12, prvi sinteticki testovi..
Mitch kaže...

 Prije svega, kartica podrzava zadnji DX, dakle boost u performansama ce postojati. Zatim ima 2GB i gomilu igara i dalje vrti na high.

 

Imam 2 u CF....brutalno voze 1440p

Ma mogu mislit kako voze 1440p s 2GB vrama. Al dobro, nebitno.

 

Evo taman "nova" vijest o Greenlandu, otprilike duplo više tranzistora i mem. propusnost u odnosu na Fury X, + nova, nadam se efikasnija, arhitektura.

12 godina
offline
Re: DX12, prvi sinteticki testovi..
toxic kaže...

Pa AMD ima bolje rezultate ali ti velim u kakvom je stanju bench i igra - u katastrofalnom.

 
Pa to je bench u igri sto je stavio...

15 godina
offline
Re: DX12, prvi sinteticki testovi..
Luka123 kaže...
toxic kaže...

Pa AMD ima bolje rezultate ali ti velim u kakvom je stanju bench i igra - u katastrofalnom.

 
Pa to je bench u igri sto je stavio...

 a što sam ja reko?

 

Dakle i bench i igra kao što ti kažeš u igri su jako loše napravljeni.

Imate na yotubeu kako to izgleda pa si pogledajte.. očajne texture svega živoga..

 

Zauzeće procesora gotovo i ne postoji a svaka grafa je zakucana na 99% gpu usagea bez obzira kakve ti postavke stavio..

 

a igra je cpu bound kužiš?

 

ja ne smijem slati slike niti video iz igre jer kada sam kupvao postojala je posebna klauzula u kojo jasno kažu zabranjeno slikanje ili snimanje igre ali smijem raspravljati o istoj..

 

 

12 godina
offline
DX12, prvi sinteticki testovi..

Neznam sto hoces reci, da amd ovakve rezultate ima, jer je igra napravljena za "amd" kartice ili sto vec i da u stvarnosti rezultati bi bili bolji za nvidiu?

igra je dx12... obije kartice imaju dx12 u cemu je problem, nerazumijem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: DX12, prvi sinteticki testovi..
Luka123 kaže...

Neznam sto hoces reci, da amd ovakve rezultate ima, jer je igra napravljena za "amd" kartice ili sto vec i da u stvarnosti rezultati bi bili bolji za nvidiu?

igra je dx12... obije kartice imaju dx12 u cemu je problem, nerazumijem?

 problem je što bench nije mjerodavan i ne prikazuje pravu snagu karticu kada to sve ispeglaju rezultati će biti kud i kamo bolji od ovih gore navedenih za oba tabora.

 

koji će biti bolji ne znam no ovi benchevi nemaju nikakvog smisla.

12 godina
offline
DX12, prvi sinteticki testovi..

U krivu si, bio sam na poslu pa nisam stigao odgovoriti...

Igra je napravljena kako treba i dx12 isto, nego nvidia nije napravila dobar posao sa driverima koliko sam citao(code dio)... valjda ce napraviti neki update uskoro.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: DX12, prvi sinteticki testovi..
Luka123 kaže...

U krivu si, bio sam na poslu pa nisam stigao odgovoriti...

Igra je napravljena kako treba i dx12 isto, nego nvidia nije napravila dobar posao sa driverima koliko sam citao(code dio)... valjda ce napraviti neki update uskoro.

 ili neki patch poput onoga za 3dmark prije 10ak godina

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
neaktivan
offline
Re: DX12, prvi sinteticki testovi..
Luka123 kaže...

U krivu si, bio sam na poslu pa nisam stigao odgovoriti...

Igra je napravljena kako treba i dx12 isto, nego nvidia nije napravila dobar posao sa driverima koliko sam citao(code dio)... valjda ce napraviti neki update uskoro.

 Nitko neće spomenit činjenicu da Nvidia grafe po tom benchu s DX11 rade jednako dobro kao AMD grafe s DX12? Soooooooooo, tehnički, Nvidia je s DX11 dobra koliko je AMD s DX12, ergo AMD je s DX12 tek izjednačio framerate s Nvidiom.

 

Vjerujem da bi rezultati bili drugačiji da je rađen pravi CPU test (barem za AMD i DX12), odnosno da su spustili rezu na 1280x720 ili nižu.. Pa da vidimo koliko je DX12 učinkovitiji od DX11.

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: DX12, prvi sinteticki testovi..
buljo781 kaže...
Luka123 kaže...

U krivu si, bio sam na poslu pa nisam stigao odgovoriti...

Igra je napravljena kako treba i dx12 isto, nego nvidia nije napravila dobar posao sa driverima koliko sam citao(code dio)... valjda ce napraviti neki update uskoro.

 Nitko neće spomenit činjenicu da Nvidia grafe po tom benchu s DX11 rade jednako dobro kao AMD grafe s DX12? Soooooooooo, tehnički, Nvidia je s DX11 dobra koliko je AMD s DX12, ergo AMD je s DX12 tek izjednačio framerate s Nvidiom.

 

Vjerujem da bi rezultati bili drugačiji da je rađen pravi CPU test (barem za AMD i DX12), odnosno da su spustili rezu na 1280x720 ili nižu.. Pa da vidimo koliko je DX12 učinkovitiji od DX11.

 

 

 Ustvari, po ovim gore rezultatima jeftinija AMD sa DX12 stiže skuplju Nvidia karticu na DX11 (jer za sad je sa DX12 slabija od DX11). Znači, po trenutnom stanju, AMD se izjednačuje sa, za klasu višim Nvidia karticama.

 

@toxic, evo gledam na Youtubeu taj bench na R9 390, i ne vidim ništa što ti spominješ. Možda je na Nvidiji katastrofa...

16 godina
offline
Re: DX12, prvi sinteticki testovi..

volio bih vidjet i neke rezultate AMD-ovih APU-a..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2015 8:02 (nixass).
15 godina
offline
Re: DX12, prvi sinteticki testovi..
Bilal kaže...
buljo781 kaže...
Luka123 kaže...

U krivu si, bio sam na poslu pa nisam stigao odgovoriti...

Igra je napravljena kako treba i dx12 isto, nego nvidia nije napravila dobar posao sa driverima koliko sam citao(code dio)... valjda ce napraviti neki update uskoro.

 Nitko neće spomenit činjenicu da Nvidia grafe po tom benchu s DX11 rade jednako dobro kao AMD grafe s DX12? Soooooooooo, tehnički, Nvidia je s DX11 dobra koliko je AMD s DX12, ergo AMD je s DX12 tek izjednačio framerate s Nvidiom.

 

Vjerujem da bi rezultati bili drugačiji da je rađen pravi CPU test (barem za AMD i DX12), odnosno da su spustili rezu na 1280x720 ili nižu.. Pa da vidimo koliko je DX12 učinkovitiji od DX11.

 

 

 Ustvari, po ovim gore rezultatima jeftinija AMD sa DX12 stiže skuplju Nvidia karticu na DX11 (jer za sad je sa DX12 slabija od DX11). Znači, po trenutnom stanju, AMD se izjednačuje sa, za klasu višim Nvidia karticama.

 

@toxic, evo gledam na Youtubeu taj bench na R9 390, i ne vidim ništa što ti spominješ. Možda je na Nvidiji katastrofa...

 tko ti je pokazao na bilo kojem testu gpu i cpu usage?

 

nitko, a to što ne vidiš da igra ima loše texture i sve ostalo je samo tvoj problem na žalost..

 

15 godina
offline
DX12, prvi sinteticki testovi..

Sve ovo je još uvjek rana faza i ostaje za vidjeti što če se promjeniti. A NVIDIA sigurno neće sjediti prekrštenih ruku. Dosad mi se uvjek NVIDIA pokazala bolja. Sa AMD sam imao samo problema da sam morao mjenjati bios postavke grafičke da bi radila normalno. Pa onda Skyrim kad je izašao nije se dalo igrati sa AMD grafičkom bar mjesec dana. 

 

Osim toga mene najviše zanima kako če stojati grafe u rangu 1000-1500 i 1500-2000 kn. Osim toga po ovome se vidi koliko je AMD nesposoban u DX 11 iskoristiti svoje grafičke.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: DX12, prvi sinteticki testovi..
Bilal kaže...

 Ustvari, po ovim gore rezultatima jeftinija AMD sa DX12 stiže skuplju Nvidia karticu na DX11 (jer za sad je sa DX12 slabija od DX11). Znači, po trenutnom stanju, AMD se izjednačuje sa, za klasu višim Nvidia karticama.

Krivo, po ovim gore rezultatima je Fury X na knap s GTX980Ti. 

Mislim da je toxic htio reći da je igra preprezahtjevna s obzirom na to koliko loše izgleda.

15 godina
offline
Re: DX12, prvi sinteticki testovi..
Penryn kaže...
Bilal kaže...

 Ustvari, po ovim gore rezultatima jeftinija AMD sa DX12 stiže skuplju Nvidia karticu na DX11 (jer za sad je sa DX12 slabija od DX11). Znači, po trenutnom stanju, AMD se izjednačuje sa, za klasu višim Nvidia karticama.

Krivo, po ovim gore rezultatima je Fury X na knap s GTX980Ti. 

Mislim da je toxic htio reći da je igra preprezahtjevna s obzirom na to koliko loše izgleda.

 pa to i tvrdim.

 

dakle ovi testovi dok god igra bude tako loše radila bez obzira na tabor nemaju nikakvog smisla.

 

ovo izgleda očajno..

 

napravio sam testove 1440p i 1080p rezolucije i razlike je gotovo neprimjetna. a i grafičke razlike također

 

No ono što me još više zabrinjava u cijeloj priči je što sama igra radi još lošije od bencha. dobro to je sad pre beta pa ....

 

također grafički ne vidim razliku izmedu dx11 i dx12...

 

 

12 godina
offline
Re: DX12, prvi sinteticki testovi..
toxic kaže...
Penryn kaže...
Bilal kaže...

 Ustvari, po ovim gore rezultatima jeftinija AMD sa DX12 stiže skuplju Nvidia karticu na DX11 (jer za sad je sa DX12 slabija od DX11). Znači, po trenutnom stanju, AMD se izjednačuje sa, za klasu višim Nvidia karticama.

Krivo, po ovim gore rezultatima je Fury X na knap s GTX980Ti. 

Mislim da je toxic htio reći da je igra preprezahtjevna s obzirom na to koliko loše izgleda.

 pa to i tvrdim.

 

dakle ovi testovi dok god igra bude tako loše radila bez obzira na tabor nemaju nikakvog smisla.

 

ovo izgleda očajno..

 

napravio sam testove 1440p i 1080p rezolucije i razlike je gotovo neprimjetna. a i grafičke razlike također

 

No ono što me još više zabrinjava u cijeloj priči je što sama igra radi još lošije od bencha. dobro to je sad pre beta pa ....

 

također grafički ne vidim razliku izmedu dx11 i dx12...

 

 

 Ma sta nevidis, pogledaj koliki boost je dobia fury x koliko je gtx, okreni prvu stranicu na dx11 i pogledaj fps na fury x i gtx 980ti, i onda drugu stranicu koliko boosta je dobila fury x, a 980 stoji na mjestu.

11 godina
offline
DX12, prvi sinteticki testovi..

Vjerovatno svi znate da je ova igra razvijana za Mantle sto bi znacilo Radeon optimizirana.

Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
DX12, prvi sinteticki testovi..

Jbte ja mislim da ovdje ne čitaju ništa sa razumijevanjem over and out iz ove teme.

 

i da luka prije nego nešto spomiješ što ja nisam napisao, evo ti jedna slika o onome što sam ja pričao o tome što si ti kao citirao

 

i od kada to znači ako nešto kažem da grafički je isto ima veze sa fpsom nečeg?

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2015 14:46 (toxic).
Moj PC  
2 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: DX12, prvi sinteticki testovi..
toxic kaže...

Jbte ja mislim da ovdje ne čitaju ništa sa razumijevanjem over and out iz ove teme.

 

i da luka prije nego nešto spomiješ što ja nisam napisao, evo ti jedna slika o onome što sam ja pričao o tome što si ti kao citirao

 

i od kada to znači ako nešto kažem da grafički je isto ima veze sa fpsom nečeg?

 

kako se kaze, pametniji popusta

dobar clanak procitaj ga inace...
https://www.microsoft.com/resources/documentation/windows/xp/all/proddocs/en-us/what_is_directx.mspx?mfr=true

12 godina
neaktivan
offline
DX12, prvi sinteticki testovi..

Očigledno lik ne konta. Nećeš sa DX12 dobiti bolje teksture. Omogućava ti da se stvari odvijaju brže, više sadržaja, i td...

Pojavi se ovdje sa glupom pričom, i kako ne smije objaviti ništa. A oni video klipovi po youtubeu su pali s neba? 

 

@Penryn, ja sam govorio o rezultatima iz prvog posta, gdje se R9 290x skoro izjednačila sa skupljom 980 Ti na DX12. Koliko ja znam, 290x je puno jeftinija kartica.

 
2 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice