Gunpoint - Indie igra prespajanja elektronike

poruka: 3
|
čitano: 1.711
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Gunpoint - Indie igra prespajanja elektronike

Vidim da malo ljudi zna za Gunpoint pa odlučih napisati pokoju riječ o njoj, možda nekog zaintrigira jer mene definitivno jest.

 

Dakle, riječ je o indie igri malog tima naziva Suspicious Developments. Osvojila je nekoliko nagrada za inovaciju jer je ideja na kojoj se bazira izuzetno rijetko korištena, barem dosad. Recimo da je 2% slična nadolazećoj igri Watch Dogs.

 

Cilj igre? Doći do određenog terminala unutar levela, skinuti podatke i pobjeći. A to radite prespajanjem raznih žica, prekidača, senzora kamera i sl. na druge sklopove pa tako umjesto da upalite svjetlo, otvorite vrata prema kojima ide stražar i time ga ubijete. Odmah linkam trailer, pogledajte pa ćete shvatiti bolje nego da ja objašnjavam:

 

Također, ovo je link do weba: http://gunpointgame.com

 

Devet dolara na Steamu, ista cijena i na stranici, ja sam osobno bio među beta testerima jer sam je otkrio dosta rano i svidjela mi se. Iskreno, 9$ je previše čisto jer je prekratka, nema hrpu levela već se, po riječima autora, može završiti za samo tri sata. Definitivno premalo jer igra ima velikog potencijala, ja bih je usporedio sa Mark of the Ninja, koji ima dužu priču pa se iste fore i tehnički isti ciljevi ponavljaju i to je odrađeno tako da ne dosadi, a mišljenja sam da se to moglo napraviti i sa ovom igrom jer jednostavno ne vrijedi tih novaca. Ovo je zapravo savršena igra za Humble Bundleove i sl. akcije jer je za ubiti vrijeme - savršena. Inače, u izradi je bila "samo" tri godine. Ako vam se svidi, svakako podržite autora, ne mora biti sada, može i kada se igra nađe u nekom bundleu ili na akciji.

The guy who wants too much risks losing absolutely everything. Of course, the guy who wants too little from life might not get anything at all.
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Gunpoint - Indie igra prespajanja elektronike

Upiknuo Special Edition - igra je super! {#}

 

Razlika je samo što se dobije Soundrack igre, i kratak video o nastanku igre.

 

Inače - ovako opisuju igru:

Gunpoint can be described as "Deus Ex in 2D".

The goal of each level of the game  to get to a computer in the bowels of the building and carefully guarded brazenly steal sensitive information.

 

 

Ovako bi trebao izgledati retail box - ako će se iskada pojaviti na policama trgovina:

 

Special edition je samo 15€ {#}

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2013 16:24 (Don Kihoty).
12 godina
neaktivan
offline
Gunpoint - Indie igra prespajanja elektronike

Nesto kao Impossible Mission na C64  {#}

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice