U najnovijem updateu uTorrenta pronađen coin miner

poruka: 88
|
čitano: 16.621
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
U najnovijem updateu uTorrenta pronađen coin miner

Oprez za korisnike uTorrenta, u najnovijem updateu je skriven coin miner Epic Scale. Iako službeno tvrde da prilikom instalacije korisnik treba dozvoliti instalaciju navedenog, ljudi među kojima sam i ja su potvrdili da se nigdje u instalaciji to ne spominje (pitao me je za neko drugo smeće koje sam naravno declineao). Ja sam skroz slučajno otkrio da mi je instaliran i to zato jer mi je svako malo bacao errore da se Epic Scale (kojeg prije nikad nisam vidio) ne može spojit na server. Sama aplikacija se nemre maknut prek klasičnog uninstalla iz control panela već treba koristit nešto poput Malwarebytesa ili AdwCleanera.

 

Neke od popularnijih alternativa uTorrentu su qBittorent, Deluge i Transmission pa birajte.

 

http://www.engadget.com/2015/03/06/utorrent-bitcoin-miner/

 
20 0 hvala 19
13 godina
offline
U najnovijem updateu uTorrenta pronađen coin miner

na pocetku je bio najbolji torrent client, mali i lagan, no ja sam od njih odustao ima vec prije pola godine, otkad su poceli uvaljivati placenu verziju, a free punu raklama i s*anja...

a za ovo sam otkrio neki dan, kada je cimer instalirao najnoviju verziju te mi se nakon toga zalio kako mu je laptop konstantno na 80+ stupnjeva, nadam se da su se s ovim pokopali, tako da tixati ftw.

Respect the Raise...!
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2015 19:35 (definho).
 
3 0 hvala 1
10 godina
odjavljen
offline
U najnovijem updateu uTorrenta pronađen coin miner

Utorrent je postao smeće već od prije godinu dana, zato koristim qBitTorrent- lagan,bez reklama i free.

Moj PC  
16 0 hvala 2
15 godina
odjavljen
offline
U najnovijem updateu uTorrenta pronađen coin miner

Ili jednostavno nađete staru verziju (2.2 recimo) koja je free i nema reklama a radi na Win7/8/10...

 

I naravno, onesposobiti automatic update, da nebi skinuo novu verziju...

My name is Legion... For we are many!
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2015 19:52 (Sum_of_all_fears).
Moj PC  
13 0 hvala 3
11 godina
offline
U najnovijem updateu uTorrenta pronađen coin miner

Kako da pogledam je li mi skinut i Epic Scale?

Kad sam skidao utorrent imao sam opciju ''decline'' za ES.

 

Kakve postavke odabrati da se ništa ne ažurira?

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2015 20:05 (m77).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: U najnovijem updateu uTorrenta pronađen coin m
Sum_of_all_fears kaže...

Ili jednostavno nađete staru verziju (2.2 recimo) koja je free i nema reklama a radi na Win7/8/10...

 

I naravno, onesposobiti automatic update, da nebi skinuo novu verziju...

 

bas sam to htio napisati, koristim jedino njega, sve disableano i nemam nikakvih problema niti updatea, samo uguglajte i odma ga nadjete za skinut

10 godina
odjavljen
offline
U najnovijem updateu uTorrenta pronađen coin miner
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: U najnovijem updateu uTorrenta pronađen coin m

 Chrome nešto serucka kad pokušavam skinut s ovog linka. Kaže kao da je našao nešto maliciozno i blockao DL. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: U najnovijem updateu uTorrenta pronađen coin m
definho kaže...

na pocetku je bio najbolji torrent client, mali i lagan, no ja sam od njih odustao ima vec prije pola godine, otkad su poceli uvaljivati placenu verziju, a free punu raklama i s*anja...

a za ovo sam otkrio neki dan, kada je cimer instalirao najnoviju verziju te mi se nakon toga zalio kako mu je laptop konstantno na 80+ stupnjeva, nadam se da su se s ovim pokopali, tako da tixati ftw.

 uTorrent 3.3.1 još se može skinuti s većine popularnih file hostera, podržava .torrent i magnet link (i Bakabt.me za anime fagove).

 

Nije mi jasno zašto bi netko uopće prelazio naa noviju verziju kad ta još postoji (samo isključiš update prompt).


Edit: Pretekao me kolega forumaš Sum_of_all_fears s ovom idejom... Trebao sam pročitati cijelu temu prije odgovaranja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2015 20:19 (Onjegin).
16 godina
offline
U najnovijem updateu uTorrenta pronađen coin miner

Prije par dana su uništili BTsync, sad uTorrent. Nisam ništa prihvatio na ovom update-u, dobio na kraju čisti uTorrent, ali mislim da je vrijeme za novi softver.

Dogodit će se trenutak pijanstva i kliknit ću "I accpet" pa se bolje osigurati da takva ponuda ni nedođe.

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
U najnovijem updateu uTorrenta pronađen coin miner

Kako da provjerim je li mi instaliran coin miner? Imam ovu 3.4.2 verziju uTorrenta ali nigdje ne vidim taj Epic scale.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: U najnovijem updateu uTorrenta pronađen coin m
m77 kaže...
Kakve postavke odabrati da se ništa ne ažurira?

A nije da utorrent ima milijun ipo opcija...

I download link, ako nekom treba... Prije nego što su krenuli sa ikakvim reklamama, 3.14zdarijama i sl... Ovaj sajt je čist, skinuo sam dosta aplikacija sa njega i nikad problema.

My name is Legion... For we are many!
10 godina
odjavljen
offline
Re: U najnovijem updateu uTorrenta pronađen coin m
Grozni_Zabac kaže...

 Chrome nešto serucka kad pokušavam skinut s ovog linka. Kaže kao da je našao nešto maliciozno i blockao DL. 

 Chrome odavno prepoznaje ga kao malware zbog smeća koje se nudi pri instalaciji. U 2.2 ga nema.

16 godina
offline
U najnovijem updateu uTorrenta pronađen coin miner

uTorrent je postao smeće kad je izašla verzija 3. Verzija 2.2.1 ima nekakav bug koji se pokazuje kao neispravno skinuti torrenti, 2.2.0 je mislim zadnja ispravna...

no zato Transmission u daemon modu, client na računalo, a server ionako služi kao media centar pa je većinu vremena besposlen... :)

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
U najnovijem updateu uTorrenta pronađen coin miner

Inace sam ga stalno koristio ali u zadnjim verzijama je stvarno neupotrebljiv. Sada koristim qbitorrent i mogu reci da mi je cak puno bolji nego starije verzije utorrenta. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: U najnovijem updateu uTorrenta pronađen coin m
5220 kaže...

Kako da provjerim je li mi instaliran coin miner? Imam ovu 3.4.2 verziju uTorrenta ali nigdje ne vidim taj Epic scale.

 I mene ovo zanima, jer tražim i ne pronalazim ništa...a izgleda da se ES nije instalirao na sva računala već nasumično.

14 godina
neaktivan
offline
U najnovijem updateu uTorrenta pronađen coin miner

Vec dulje od godinu dana koristim qBittorent, sve ima i super je

 

streamanje torrenata, web sucelje, nema reklama, open source, i ovaj je *zbilja* lagan

mojpismonosa
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
U najnovijem updateu uTorrenta pronađen coin miner

Evo ja sam dva puta deinstalirao zadnju verziju i jedino mi nudi neki  bundle za koji uklonim kvačicu i instaliram bez toga.

Kako da provjerim za taj epic scale jeli instaliran?

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2015 8:42 (osvit).
 
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
U najnovijem updateu uTorrenta pronađen coin miner
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
U najnovijem updateu uTorrenta pronađen coin miner

Ja imam 3.4.2 verziju pa nista jos ne miniram al vidicemo

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
U najnovijem updateu uTorrenta pronađen coin miner

Na utorrent forumu su dali link za micanje tog epicscale valjd i to nije neki miner : http://www.epicscale.com/how-to-uninstall-epic-scale

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
U najnovijem updateu uTorrenta pronađen coin miner

Imam utorrent 3.4.2. Windows search ne nalazi epic scale, Malwarebytes isto 0.

 

Što se tiče reklama, lako se pogase u naprednim postavkama utorrenta (vidi sliku).

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
U najnovijem updateu uTorrenta pronađen coin miner

Oni trpaju coin miner, xiaomi mi4 dolazi sa malware-om... Ah

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
U najnovijem updateu uTorrenta pronađen coin miner

Koristim utorrent i nikakvih problema. Valjda zato jer se drzim one stare "ako nesto radi nemoj to popravljati" pa vozim valjda 3-4 godine staru verziju.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
U najnovijem updateu uTorrenta pronađen coin miner

imam 3.4.2 i nemam takojder problema, iz linkova sa provjerio odnosno nista se nije instaliralo .. ali sam za svaki slucaj disjeblao automatski 

update .. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2015 13:25 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
U najnovijem updateu uTorrenta pronađen coin miner

Ma samo Transmission i nema problema.

http://www.transmissionbt.com/

 

Open source je, radi svugdje, pisan je u GTK+-u i Qt-u i nema nikakvih smeca koje ove tzv. "free" šljuke ubacuju.

 

EDIT: I za razliku od uTorrenta upload se moze podesiti na 0 kb/s, tj. da ga nema pa ako skidate nesto sto nikako ne bi bilo dobro da cak i 1 bajt podijelite, to je ono sto vam treba.

inb4 sharing is caring

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2015 13:48 (1domagoj1).
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: U najnovijem updateu uTorrenta pronađen coin m
1domagoj1 kaže...

Ma samo Transmission i nema problema.

http://www.transmissionbt.com/

 

Open source je, radi svugdje, pisan je u GTK+-u i Qt-u i nema nikakvih smeca koje ove tzv. "free" šljuke ubacuju.

 

EDIT: I za razliku od uTorrenta upload se moze podesiti na 0 kb/s, tj. da ga nema pa ako skidate nesto sto nikako ne bi bilo dobro da cak i 1 bajt podijelite, to je ono sto vam treba.

inb4 sharing is caring

 Najjači klijent. Jednostavan, bez gluposti.

Samomrzeći hrvat
9 godina
offline
U najnovijem updateu uTorrenta pronađen coin miner

Po meni najbolja alternativa, koju koristim oko dvije godine: http://www.tixati.com/

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
U najnovijem updateu uTorrenta pronađen coin miner

Tnx za info,ugasen auto update.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice