Safari i IE prvi pali na Pwn2Own natjecanju

poruka: 37
|
čitano: 6.478
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Safari i IE prvi pali na Pwn2Own natjecanju

Na Pwn2Own hakerskom natjecanju koje se održava svake godine, na kojem se sastaju najbolji hakeri iz cijelog svijeta kako bi otkrili propuste u poznatom softveru i samim time zaradili novac prvi su "pali" IE i Safari i to prvi dan natjecanja.

 

Za otkrivanje propusta u Safari-u tim Francuske sigurnosne kompanije Vupen je dobio 15000$ i novi MacBook Air.

 

http://www.computerworld.com/s/article/9214002/Safari_IE_hacked_first_at_Pwn2Own?taxonomyId=82&pageNumber=1

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Safari i IE prvi pali na Pwn2Own natjecanju

Nista cudno, IE je klasika, a i Safari uvijek bio medju prvima koji su pali na hack natjecanjima.

Could it be, nothing that you learned from ash and debris?
14 godina
neaktivan
offline
Safari i IE prvi pali na Pwn2Own natjecanju

fkt je nekako bilo za ocekivati....sad ce biti zanimljivo--opera,firefox ili chrome :D

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Safari i IE prvi pali na Pwn2Own natjecanju

Operu ni ne spominju, ni ove ni prosle godine cini mi se.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Safari i IE prvi pali na Pwn2Own natjecanju

Što na tom pwn2own natjecanju samo hakiraju desktop browsere ili također i mobilne? Mislim da je danas i za mobilne browsere također važno da vidimo koji je najsigurniji...

Stoja
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Safari i IE prvi pali na Pwn2Own natjecanju

meni se cini da pravi hakeri ne dolaze na ta natjecanja vec u maminom podrumu rade nesto sto mi smrtnici nebi razumijeli...karikiram, nadam se da znate sto je pjesnik htio reci

If Microsoft ever does applications for Linux it means I've won. - Linus Torvalds
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Safari i IE prvi pali na Pwn2Own natjecanju

Ja predpostavljam da pametni ljudi nebi, ali oni koji imaju viška znanja, a nemaju kriminalni dosje, zašto ne uzeti 14k$ ?

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1663451
16 godina
neaktivan
offline
Safari i IE prvi pali na Pwn2Own natjecanju

Safari ode jer se za njega dobije MacBook. Mislim, to je i preočito. IE, ah...

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Safari i IE prvi pali na Pwn2Own natjecanju

Nisu to djeca da sline nad MacBook Pro koji kosta oko $1500-$2500. Tu su nagrade puno vece. Pa recimo Google je ponudio $20 000 nagradu za chrome...

Could it be, nothing that you learned from ash and debris?
16 godina
neaktivan
offline
Re: Safari i IE prvi pali na Pwn2Own natjecanju
D4RKL1NG kaže...

Nisu to djeca da sline nad MacBook Pro koji kosta oko $1500-$2500. Tu su nagrade puno vece. Pa recimo Google je ponudio $20 000 nagradu za chrome...

Za otkrivanje propusta u Safari-u tim Francuske sigurnosne kompanije Vupen je dobio 15000$ i novi MacBook Air.

 

Pa to je skoro tu negde...

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
14 godina
neaktivan
offline
Safari i IE prvi pali na Pwn2Own natjecanju
kod mene normalno radi.....
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Safari i IE prvi pali na Pwn2Own natjecanju
Opera je jedini preglednik koja se u 48h barem jednom sruši na win 7. Zato ni nežele isprobavat. (barem ja tako mislim)
Pliz regajte se i osvojite Steelseries nagrade - http://steelseries.com/10?code=3I8qJfn8
15 godina
neaktivan
offline
Re: Safari i IE prvi pali na Pwn2Own natjecanju
Gdje se to Opera ruši????


Meni se od verzije 9 nije srusila niti jednom...


I ne... Opera jednostavno ne sponzorira tu stranicu, zato toga i nema... (vjerujem da je to razlog)...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
15 godina
offline
Re: Safari i IE prvi pali na Pwn2Own natjecanju
Meni se ruši dnevno na Win 7 x86 barem 10-ak puta ako mi je WOT uključen
Pliz regajte se i osvojite Steelseries nagrade - http://steelseries.com/10?code=3I8qJfn8
15 godina
neaktivan
offline
Re: Safari i IE prvi pali na Pwn2Own natjecanju
... JA NE KUZIM ljude s wot-om...


Citav moj set domena je obojan u crveno na wot-u iako su postavljene i prvi puta kupljene od mene, i vecinom se nalazi samo index of na njima pošto ne stignem raditi...

Taj wot po meni nema uopće neke važnosti...
makni to i gledaj gdje surfaš...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
15 godina
offline
Safari i IE prvi pali na Pwn2Own natjecanju

Koliko sam skužio taj wot radi da korisnici sami ocjenjuju stranice, i onda odem na neku i on javlja crveno, upozorenja iskaču, kada ono vidim svega dvoje ljudi ocjenilo tu stranicu i za sve stavili najgore(sve što već ima, scam, phishing, spam ovo-ono) a stranica je sasvim ok...nakon toga sam ga odmah maknuo{#}

Stoja
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Safari i IE prvi pali na Pwn2Own natjecanju
EnlightenedPhoenix kaže...
I ne... Opera jednostavno ne sponzorira tu stranicu, zato toga i nema... (vjerujem da je to razlog)...

Razlog zašto Opere nema je mali udeo u tržištu pa nezadovoljava kriterijum.

Mada bih ja voleo videti i Operu.

http://baguje.com/author/icecold/
14 godina
offline
Re: Safari i IE prvi pali na Pwn2Own natjecanju
cekpi kaže...

  i onda mi dode netko i kaze da apple radi najsigurniji software...  {#}

Bilo bi zgodno... ali nije potrebno.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Safari i IE prvi pali na Pwn2Own natjecanju
EnlightenedPhoenix kaže...
... JA NE KUZIM ljude s wot-om...


Citav moj set domena je obojan u crveno na wot-u iako su postavljene i prvi puta kupljene od mene, i vecinom se nalazi samo index of na njima pošto ne stignem raditi...

Taj wot po meni nema uopće neke važnosti...
makni to i gledaj gdje surfaš...

Zato mi je SiteAdvisor bolji. Osobno ne koristim ni jedno ni drugo, no imam mnogo prijatelja od prijatelja ili prijatelja od nekog u obitelji koji se ne razumiju u računala i traže kako bi se mogli zaštiti jer nemaju iskustva i nezgodno im je prepoznati zamaskirane stranice pune virusa. Iz tog razloga im stavljam SiteAdvisor i oduševljeni su. Ovo im je ipak velika stvar jer u slučaju softverskog kvara nose računalo na servis i ondje im masno naplate. Inače, ne znam zašto je WOT toliko popularan naspram SA-a, jer SA nema problem koji je Stoja naveo. Jedino što je samo za IE, FF i Chrome.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2011 13:29 (Proz0r).
14 godina
neaktivan
offline
Safari i IE prvi pali na Pwn2Own natjecanju

Natjecanje gotovo i Chrome izlazi neprobijen.

 

Evo jedan zanimljiv članak vezan uz to:

http://www.pcworld.com/businesscenter/article/221848/what_pwn2own_tells_us_about_browser_security.html

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Safari i IE prvi pali na Pwn2Own natjecanju
Opet google roka
Pliz regajte se i osvojite Steelseries nagrade - http://steelseries.com/10?code=3I8qJfn8
15 godina
offline
Safari i IE prvi pali na Pwn2Own natjecanju

Da i tog opet nema na naslovnici, ali da je google pao, to bi bila vijest dana.

 

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Safari i IE prvi pali na Pwn2Own natjecanju

Malo je blesavo da zapravo nitko na natjecanju nije pokušao hackirati chrome, i tako proglašen pobjednikom, malo blesavo. Možda da su ta 2 tima pokušali ga kreknuti možda bi i uspjeli{#}

 

Ali neka, kako bilo, definitivno imam više sigurnosti snjim nego da safari instaliram na komp{#}

Stoja
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Safari i IE prvi pali na Pwn2Own natjecanju

pa kako ce pasti kad su se samo 2 tima prijavila...i oni odustali prije nego su i poceli xD

ne kazem chrome je sigurno dobar,ali ne treba ga sad brate u nebesa jer nije pao :)

a safari--5 sekundi haha :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Safari i IE prvi pali na Pwn2Own natjecanju
Stvarno neugodno hah. Sreca u svemu je sta malo ljudi koristi Safari o.O
DUMP udruga mladih programera
14 godina
neaktivan
offline
Safari i IE prvi pali na Pwn2Own natjecanju

nekom sreca,nekom tuga xD

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Safari i IE prvi pali na Pwn2Own natjecanju

Ja koristim Safari. {#}

Neda mi se koristiti nista drugo kad sam se naviknuo na njega.

Kao i vecina Apple proizvoda, ima lijepu koru ali punjenje ne valja.

- Psiho246
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Safari i IE prvi pali na Pwn2Own natjecanju
Ma mislin u ovon kontekstu...a nezz sta da ti recen, Safari mi nikad nije legao. Previse mi se ne uklapa u Win sucelje, ka dio nekog drugog svita
DUMP udruga mladih programera
15 godina
offline
Re: Safari i IE prvi pali na Pwn2Own natjecanju
Fearless kaže...
 Previse mi se ne uklapa u Win sucelje, ka dio nekog drugog svita

E baš to, evo i ja sada isto primoran koristim itunes i isto mi nekako čudno izgleda, ono sivo sučelje se nikako ne uklapa sa sedmicom i prozirnom i zamućenom trakom. Dok recimo kada sam švrljao po macbookovima, tamo sve izgleda tip-top jer je cijeli OS tako posložen...

Stoja
16 godina
neaktivan
offline
Safari i IE prvi pali na Pwn2Own natjecanju

Imam osjećaj da Chrome niti ne bi pao, bar ne bez jako velike muke. Ipak je to fork Chromiuma (ne znam kolko vas zna to - Google praktički ništ nije napravil osim dodal malo onih svojih user tracking dodataka, bundle-al je Flash, sad i onaj pdf reader, promjenil ikonicu i dodal svoje ime i to ti je Chrome) koji je došel iz open source zajednice...

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
 
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice