"Steam Box" - Valve radi vlastitu konzolu?

poruka: 23
|
čitano: 4.663
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
"Steam Box" - Valve radi vlastitu konzolu?

Na temelju raznih informacija skupljenih iz višestrukih izvora kruže glasine da bi se Valve mogao okušati i u prodaju hardvera te napraviti vlastiti konzolu. Doduše ne samostalno već u suradnji s iskusnim partnerima, tj. Valve bi vjerojatno napravio sa Steamom nešto slično što je Google napravio s Androidom.

 

Čak postoje glasine da se već tijekom CES-a potencijalnim partnerima predstavljao ručno izrađeni prototip. Navodne specifikacija uređaja bi bile Core i7 CPU, 8GB RAM-a i NVIDIA GPU. Uređaj bi bio u mogućnosti pokretati svaki standardni PC naslov i čak bi dozvoljavao učitavanje konkurentskih servisa poput Origina.

 

Dio željenog cilja koji bi se postigao postavljanjem hardverske baze jer to da bi se developerima jasno zadao životnih vijek njihovih proizvoda. Do promjena bi vjerojatno dolazilo svakih tri do četiri godine. Također ne bi postojali zadani developerski alati i ne bi trebalo plaćati licencu za izdavanje softvera na toj platformi. Uređaj bi dolazio sa službenim kontrolerom ali navodno bi također bilo moguće koristiti i čitav niz drugih USB periferija.

 

Ako se glasine pokažu točnima do najave bi moglo doći već na predstojećem GDC-u.

 

Izvor: klik

Why do they call him the Bullet-Dodger? 'Cause he dodges bullets, Avi.
Moj PC  
1 0 hvala 16
13 godina
neaktivan
offline
"Steam Box" - Valve radi vlastitu konzolu?

Nova platforma: Steam{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
"Steam Box" - Valve radi vlastitu konzolu?

Koliko sam ja razumio oni ce samo prodavati prebuild PC i staviti svoj logo.

Bang!
 
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Steam Box" - Valve radi vlastitu konzolu?
WindEmperor kaže...

Koliko sam ja razumio oni ce samo prodavati prebuild PC i staviti svoj logo.

Tako izgleda. Nesto poput onog Alienware X-51, samo sa zestokim pushom na digitalnu distribuciju i vjerojatno bez Windowsa.

Ovo bi zapravo najvise moglo stetiti Microsoftu i Xbox Live, jer ce svi multiplatform naslovi biti bolji(i jeftiniji)  na Steamboxu, a MS je ionako raspustio/rasprodao vecinu svojih 1sr party studija.  

Sony i Nintendo ce imati svoje exkluzive k'o i uvijek.

14 godina
offline
"Steam Box" - Valve radi vlastitu konzolu?

Ovo je bilo samo pitanje vremena kada ce se dogoditi. Garantirana kompatibilnost hardvera na duze periode koa kod konzola, a sve mogucnosti PCa.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
"Steam Box" - Valve radi vlastitu konzolu?

daklem all i one game setup :)

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Steam Box" - Valve radi vlastitu konzolu?

Vjerovatno je i VAVLE-u bilo mučno gledati PC gaming sa strane. Drago mi je što su oni uzeli posao u svoje ruke....

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: "Steam Box" - Valve radi vlastitu konzolu?
WindEmperor kaže...

Koliko sam ja razumio oni ce samo prodavati prebuild PC i staviti svoj logo.

Stani, šta ti misliš da je Play Station? Neka zelena tekućina u kutiji s DVD drive-om?

 

To su konzole, malkice drugačije (i zalemljene).

Pogledate li količinu mojih zvjezdica, vidjet ćete da ih nema mnogo. Dobio sam ih mnogo više već što ih imaju oni s 5, ali vrijednost im spoznao nisam i izgubih ih. Sada tražim ih u bezdanu foruma.
16 godina
offline
"Steam Box" - Valve radi vlastitu konzolu?

Sviđa mi se ideja, pokušat će uzet samo prednosti obje platforme. {#}

LoL EU: Ferinus
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: "Steam Box" - Valve radi vlastitu konzolu?
Bera kaže...

Vjerovatno je i VAVLE-u bilo mučno gledati PC gaming sa strane. Drago mi je što su oni uzeli posao u svoje ruke....

Valve-u je mučno to što je našao novi izvor zarade,a još nisu u igri!

Evo konačno i ljubitelji PC-a došli na svoje(dobit će konzola a vikat će po selu da imaju PC){#}

Jeste li svijesni da Valve neće dozvoljavat pirate!

Shodno tome poznavajući prirodu 70% PC  gamera ovo će biti Epic Fail.

Believe those who are seeking the truth. Doubt those who find it!
16 godina
protjeran
offline
"Steam Box" - Valve radi vlastitu konzolu?

Nešto kao OnLive.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Steam Box" - Valve radi vlastitu konzolu?
vrucajanjetina kaže...

Ovo je bilo samo pitanje vremena kada ce se dogoditi. Garantirana kompatibilnost hardvera na duze periode koa kod konzola, a sve mogucnosti PCa.

Veliko je pitanje OSa u tom SteamBoxu. Moraju Windowse zbog DXa i kompatibilnosti sa svim PC naslovima na Steamu, ali zasto bi Microsoft dopustio konkurentu da ima Windowse(ili okrljastene Windowse) na toj konzoli? Linux ne moze zbog kompatibilnosti. 

Drugo, ako ce staviti Windowse, a morat ce, zar to ne ponistava smisao gaming konzole-jednostavnost, tj. plug 'n' play?

16 godina
offline
"Steam Box" - Valve radi vlastitu konzolu?

Ak to zaživi ja se samo nadam da će se smanjiti broj loših portova na PC.

Why do they call him the Bullet-Dodger? 'Cause he dodges bullets, Avi.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Steam Box" - Valve radi vlastitu konzolu?

Bit će zanimljivo slijedeće 3-4 godine... Stižu next gen konzole, PC možda ide u drugačijem smjeru.......

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Steam Box" - Valve radi vlastitu konzolu?
Bera kaže...

Bit će zanimljivo slijedeće 3-4 godine... Stižu next gen konzole, PC možda ide u drugačijem smjeru.......

A to je...?

ššššš - možda su u šumi
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Steam Box" - Valve radi vlastitu konzolu?
roseman kaže...
Bera kaže...

Vjerovatno je i VAVLE-u bilo mučno gledati PC gaming sa strane. Drago mi je što su oni uzeli posao u svoje ruke....

Valve-u je mučno to što je našao novi izvor zarade,a još nisu u igri!

Evo konačno i ljubitelji PC-a došli na svoje(dobit će konzola a vikat će po selu da imaju PC){#}

Jeste li svijesni da Valve neće dozvoljavat pirate!

Shodno tome poznavajući prirodu 70% PC  gamera ovo će biti Epic Fail.

"dobit će konzolu a vikat će po selu da imaju PC" 

to su mogli i do sada...

 

"Jeste li svijesni da Valve neće dozvoljavat pirate!"

A do sad je dozvoljavao?

16 godina
neaktivan
offline
Re: "Steam Box" - Valve radi vlastitu konzolu?
ZC_Someone kaže...

Ak to zaživi ja se samo nadam da će se smanjiti broj loših portova na PC.

Erm, neće se ništa promjeniti u tom kontekstu. Developeri će još uvijek razvijati igre za PC, ne konkretno za dotičnu konzolu, odnosno "PC standard". Loš port ostaje loš port, a sumnjam da će izdavači iznenada izdvojiti za PC isti budžet razvoja igre kao za PS3 samo zato što je Valve izbacio PC-oliku konzolu.

 

Ako ovo stvarno bude istina, ja ću biti presretan, jer će omogućiti jeftino kupovanje dobrog gaming PC-a. 

In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'
16 godina
offline
Re: "Steam Box" - Valve radi vlastitu konzolu?
Adisuki kaže...
ZC_Someone kaže...

Ak to zaživi ja se samo nadam da će se smanjiti broj loših portova na PC.

Erm, neće se ništa promjeniti u tom kontekstu. Developeri će još uvijek razvijati igre za PC, ne konkretno za dotičnu konzolu, odnosno "PC standard". Loš port ostaje loš port, a sumnjam da će izdavači iznenada izdvojiti za PC isti budžet razvoja igre kao za PS3 samo zato što je Valve izbacio PC-oliku konzolu.

 

Ako ovo stvarno bude istina, ja ću biti presretan, jer će omogućiti jeftino kupovanje dobrog gaming PC-a. 

Za boldano:

 

A možda je za PS3 po prirodi skuplje i bez Valvea. Koliko čitam, razvoj igre za PS3 je mnogo kompliciraniji zbog Cell-a na kojeg programeri nisu navikli.

LoL EU: Ferinus
16 godina
neaktivan
offline
Re: "Steam Box" - Valve radi vlastitu konzolu?
zv'jer2 kaže...

A možda je za PS3 po prirodi skuplje i bez Valvea. Koliko čitam, razvoj igre za PS3 je mnogo kompliciraniji zbog Cell-a na kojeg programeri nisu navikli.

Pa dobro, nevisno, mogao sam i XBox360 navesti kao primjer. Što se Plejke tiče, nije to neki razlog da bude skuplje jer konzola postoji skoro 6 godina i mnoge kuće su se već specijalizirale (multiplatform developeri, a pogotovo ljudi koji rade ekskluzive).

 

Da malo začinimo tračeve. pojavile su se navodne slike prototipa:

http://kotaku.com/5890275/is-this-a-photo-of-valves-rumored-console

In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'
16 godina
offline
Re: "Steam Box" - Valve radi vlastitu konzolu?
Adisuki kaže...
zv'jer2 kaže...

A možda je za PS3 po prirodi skuplje i bez Valvea. Koliko čitam, razvoj igre za PS3 je mnogo kompliciraniji zbog Cell-a na kojeg programeri nisu navikli.

Pa dobro, nevisno, mogao sam i XBox360 navesti kao primjer. Što se Plejke tiče, nije to neki razlog da bude skuplje jer konzola postoji skoro 6 godina i mnoge kuće su se već specijalizirale (multiplatform developeri, a pogotovo ljudi koji rade ekskluzive).

 

Da malo začinimo tračeve. pojavile su se navodne slike prototipa:

http://kotaku.com/5890275/is-this-a-photo-of-valves-rumored-console

Ma sve u redu, slažem se samo sam htio istaknuti da je PS3 tu najveći problem.

 

SteamBox bi ovdje trebao biti isti kao PC samo sa savršenom optimizacijom zbog standardnog hardwarea koji je uvijek isti.

A, ako će hardware biti tako moćan kako piše onda će to bit bolesno dobro. (pogledajte kako se grafika na konzolama poboljšava, a u njima je oduvijek isti zastarjeli čip koji čak i u trenutku predstavljanja konzole nije bio nešto posebno snažan)

LoL EU: Ferinus
15 godina
odjavljen
offline
"Steam Box" - Valve radi vlastitu konzolu?

Ovo vjerojatno neće baš biti piece of cake za crackati. Not good.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
"Steam Box" - Valve radi vlastitu konzolu?
Why do they call him the Bullet-Dodger? 'Cause he dodges bullets, Avi.
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2012 0:46 (ZC_Someone).
Moj PC  
2 0 hvala 2
13 godina
offline
"Steam Box" - Valve radi vlastitu konzolu?

Još malo leakanih fotografija "konzole".

Pingu!
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice