T-Mobile pocinje sa zabranom VOIP-a.

poruka: 24
|
čitano: 5.843
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
T-Mobile pocinje sa zabranom VOIP-a.

U uvjetima korištenja novih T-mobile Extra tarifa, u ovom slučaju Obitelj+, u oko bode član 27. koji kaže: “U tarifnim modelima (naziv) HT zadržava pravo onemogućiti korištenje VoiP I MoiP usluga svojim krajnjim korisnicima. HT će navedene zabrane primjenjivati od 31.siječnja 2013.godine.” Dakle, ako namjeravate koristiti ovu tarifu od navedenog datuma morat ćete se odreći korištenja bilo koje od aplikacija navedenih na početku teksta kao i svih drugih koje za razmjenu podataka koriste internet protokol. Ono što dodatno bode u oči je dio rečenice “U tarifnim modelima (naziv)”što upućuje na grešku osoblja koje je sastavljalo dokument. Također, vidljivo je da se radi o šablon dokumentu u koji se naknadno upisuju nazivi tarifnih modela pa je za očekivati da se ovakve restrikcije uskoro uvedu i na drugim tarifama.

 

By by Viber, Skype, Whatsapp, Facebook Messenger itd

TD za glupost
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2012 18:46 (Laxarus).
 
0 0 hvala 3
14 godina
offline
T-Mobile pocinje sa zabranom VOIP-a.

Ne razumijem.Zašto? Ako imam tarifu u kojoj imam flat zašto nebi koristio navedene aplikacije

Stranice su trenutno nedostupne.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Mobile pocinje sa zabranom VOIP-a.

Kako zašto? Pa da zarade više. Možda stave tarifu gdje nemaš to ograničenje pa naplate skuplje ili ćeš slati poruke i zivkat više nego uz te programe.

Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Mobile pocinje sa zabranom VOIP-a.
Kill Frenzy kaže...

Ne razumijem.Zašto? Ako imam tarifu u kojoj imam flat zašto nebi koristio navedene aplikacije

Zato jer T-mobile ne zarađuje posto ne saljes SMS, vec se dopisujes preko internet app-a.

Um caruje, dok snaga ne popizdi..
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Mobile pocinje sa zabranom VOIP-a.
Ali ako u tarifi imam ukljuceno XX minuta poziva i YY SMS poruka,koje sam platio potrošio ih ne potrošio,nego sam umjesto njih koristio VoIP i.messengere preko mobilnog neta,gdje je tu izgubljena zarada?Zanemarimo da sam mogao potrositi vise nego sto imam u tarifi.
14 godina
offline
T-Mobile pocinje sa zabranom VOIP-a.

U Extra total s imaš 50 poruka. Da nema facebooka, skype, gtalka, vibera i takvih programa većini bi to bilo malo. Jedna poruka izvan paketa je 40 lipa. Prilika za zaradu. Ovo je samo jedan primjer. Oni sigurno znaju zašto to rade i koliko ljudi troše sad, a koliko su trošili prije.

Također je moguće da će povećati internet pakete, a s ovim onemogućit zvanje i slanje poruka preko aplikacija.  S ovim će se osigurat da ti nećeš uzet pretplatu bez flat opcije (ako povećaju pakete), platit 150 minuta razgovora prema drugim mrežama, a preko skypa napravit još 1000.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2012 19:20 (Iggx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
T-Mobile pocinje sa zabranom VOIP-a.

Sabotiraju sami sebe. Nece nikakve zarade bit s time, sve sto ce postic je gubitak musterija.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2012 19:53 (fade).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Mobile pocinje sa zabranom VOIP-a.
fade kaže...

Sabotiraju sami sebe. Nece nikakve zarade bit s time, sve sto ce postic je gubitak musterija.

Zar stvarno misliš ako oni to odluče uvesti, da neće i vip i tele2? Pa kod nas sve što je negativno za korisnike uvode u roku odmah.

13 godina
offline
T-Mobile pocinje sa zabranom VOIP-a.

iskreno, nakon nastanka ovih novih tarifa (revolucija, savršena i tcomova koja je "povoljna i jeftina" samo za one od 18-28god) oni koji su trošili iznad 100kn mjesečno na mobu uopče neče trebati koristit te programe više, a u mome kraju ima JAKO mnogo mojih vršnjaka koji koriste iznad 150kn mjesečno, ali su mutavi i ne žele jednu od tih tarifa jer im je izgovor da se boje kolko bi mogli potrošiti na mjesec...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Mobile pocinje sa zabranom VOIP-a.
Iskreno se nadam da im neće proći, europska komisija ne gleda blagonaklono na to, jer se radi o ograničavanju napretka i ometanju konkurencije. Neki operateri vani su već uvelike takva ograničenja, što je rezultiralo bojkotom jednog dijela korisnika.
13 godina
offline
T-Mobile pocinje sa zabranom VOIP-a.
pa s cim oni razmisljaju... sad vec imamo 5 mobilnih mreza a dolaze jos 2... ja neznam kak oni misle radit... umjesto da spustaju cijene oni danas naprave anketu na fejsu zelite li više cijene... pa jel to provokacija ili neka luda taktika ja neznam... i sad jos zabranjuju voip.. pff sta reci
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Mobile pocinje sa zabranom VOIP-a.

Tjeraju potrošaće.

13 godina
offline
T-Mobile pocinje sa zabranom VOIP-a.

Sad bi trebalo procitati onaj ugovor, od par stranica, font 3, pa vidit je li se taj isti moze raskinuti. Samo se gamad vjerojatno zastitila i napisala da su izmjene moguce u bilo kom trenu, na stetu korisnika.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Mobile pocinje sa zabranom VOIP-a.

Ako to uvedu onda neču koristiti više njihovu mrežu, kupio sam smartphone zato da mogu koristiti te aplikacije ako nemogu onda neka odu lijepo u pm.

 

početnici ili napredni posjetite wiki.open.hr ili www.linuxzasve.com i naučit čete više o linuxu
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Mobile pocinje sa zabranom VOIP-a.

Kak ce oni znat dal ja koristim skype ? Tj. kako ce ga zabraniti ?

ⓑⓤⓖ░░▒▓███✰✰►◕‿◕◄✰✰███▓▒░░ⓑⓤⓖ
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.6.2012 13:18 (tony THE Noob).
12 godina
neaktivan
offline
T-Mobile pocinje sa zabranom VOIP-a.
Znaju oni koji su portovi za voip protokol te ih mogu onemogućiti.
Stisni Hvala ili Palac gore ako sam pomogao.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
T-Mobile pocinje sa zabranom VOIP-a.

Smećarski potez, ali moraju se i oni nekako zaštititi jer samo je pitanje vremena kad će VOIP pregaziti način na koji danas telefoniramo. Jedino što ovakvim odlukama mogu samo pogoršati svoje stanje u borbi protiv VOIP-a...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Mobile pocinje sa zabranom VOIP-a.
Laxarus kaže...

U uvjetima korištenja novih T-mobile Extra tarifa, u ovom slučaju Obitelj+, u oko bode član 27. koji kaže: “U tarifnim modelima (naziv) HT zadržava pravo onemogućiti korištenje VoiP I MoiP usluga svojim krajnjim korisnicima. HT će navedene zabrane primjenjivati od 31.siječnja 2013.godine.” Dakle, ako namjeravate koristiti ovu tarifu od navedenog datuma morat ćete se odreći korištenja bilo koje od aplikacija navedenih na početku teksta kao i svih drugih koje za razmjenu podataka koriste internet protokol. Ono što dodatno bode u oči je dio rečenice “U tarifnim modelima (naziv)”što upućuje na grešku osoblja koje je sastavljalo dokument. Također, vidljivo je da se radi o šablon dokumentu u koji se naknadno upisuju nazivi tarifnih modela pa je za očekivati da se ovakve restrikcije uskoro uvedu i na drugim tarifama.

 

By by Viber, Skype, Whatsapp, Facebook Messenger itd

J*bo im *** mater šugavu pokvarenu. Plaćam im internet na mobitelu pa onda valjda ja odlučujem kako ću ga trošiti, đubrad odvratna. Imam još jedan broj kod njih i prebacujem ga u vip kad dođe iPhone 5. Nabijem ih sve na ku***.

He who is brave is free.
14 godina
offline
T-Mobile pocinje sa zabranom VOIP-a.

90% vas je pljuvalo u ovoj temi gdje piše da Optima ulazi na mobilno tržište ali navodno samo sa Voip-om.

 

E pa sad da vas vidim kad svi uvedu zabrane na Voip i Moip

095/9170-795 / robert.lausin@gmail.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Mobile pocinje sa zabranom VOIP-a.

Uvedu 0.facebook.com da privuku klijente ,pa sad lijepo blokiranje(naplaćivanje) VOIP-a -.-''

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Mobile pocinje sa zabranom VOIP-a.

Ne znam jeste li gledali ovih dana, ali ja sam bas bacio oko i nema vise ove tocke u uvjetima koristenja, kao ni u opcim uvjetima...
Shit je jedino sta je ostala klauzula da mogu mijenjati uvjete kako im se svidi...

16 godina
offline
T-Mobile pocinje sa zabranom VOIP-a.

Što im ne bi prvo HAKOM to trebao odobrit?

Postoji sigurno način na koji se možemo žalit hakom-u ali i T-HT zbog uvođenja istog, bolje sprječit nego liječit kada uvedu tu zabranu. 

Intel C2D E6400 2.13GHz, Nvidija 7900GS 256 MB, HDD 250GB, 2GB DDR2 RAM-a 667 MHz
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Mobile pocinje sa zabranom VOIP-a.
robimarko@gmail.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.6.2012 12:22 (robimarko).
15 godina
neaktivan
offline
T-Mobile pocinje sa zabranom VOIP-a.

Jedna od mogućnosti je da planiraju svoju VoIP aplikaciju kao što je to izvela Optima (mislim s onim Tornadom il tak neš), pa na toj usluzi zarađivat.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice