Windows 8 Release Preview je tu zaključana tema

poruka: 14
|
čitano: 3.671
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Windows 8 Release Preview je tu

Bez puno priče, download je tu : http://windows.microsoft.com/en-US/windows-8/iso

 

Brzina downloada je odlična, barem kod mene.

Dafuq I just read?
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2012 21:29 (SaidSikiraX).
Moj PC  
0 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Windows 8 Release Preview je tu

Hočeš molim te javit ako se može samo upgradeat sa 7-ice na 8-icu ?

Peace.......Ja sam muško, zakaj svi mislite da sam žensko ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 Release Preview je tu
Tinča14 kaže...

Hočeš molim te javit ako se može samo upgradeat sa 7-ice na 8-icu ?

Može. http://windows.microsoft.com/en-US/windows-8/download. Klikni na download i skinuti će ti se programčić pomoću kojeg možeš napravit upgrade.

Dafuq I just read?
15 godina
offline
Windows 8 Release Preview je tu

Je li netko uradio Upgrade (meni je u tijeku) zanimaju me iskustava?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 8 Release Preview je tu

Izvinite ako pričam gluposti jer još nisam radio na windows 8 al sam prošao po yt nekoliko puta da vidim kakav je budući da ja još nemam volje za instalaciju, možda probam preko virtualboxa ako mi se bude dalo skinut

 

oni su to skroz nekako pojednostavili (pričam o metro sučelju), multi tasking se čini izostavljen kao na mobitelima a to je upravo ono što većina korisnika i voli na računalima a mrzi na tabletima i mobitelima

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Windows 8 Release Preview je tu
Mislim da je ovo prvi build bez Metro-a.


R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
offline
Re: Windows 8 Release Preview je tu
Mitch kaže...
Mislim da je ovo prvi build bez Metro-a.


Ne, ovo je već gotov proizvod! Metro je tu, SkyDrive, Iso Mount i sve tehnologije koje su najavljivane.. Od prvog dana sam na Developer Preview (po starom Milestone 3 verzija) kao i na Consumer Preview (po starom javna beta) kao i od danas na Relase Preview (po starom RC verzija).. Već na Consumer Preview nisam imao nikakvih problema.. OS je stabilan kao beton, niti jedno rušenje, niti jedan ne kompatibilan program (a da je išao na XP, Vista, 7 ili sl) a treba imati na umu da mi PC radi 24/7.

 

Ono što mi se nije svidjelo (sad mi se svidja kad bolje razmislim) jeste da nadogradnja nije prava nadogradanja nego mi je kompletan stari OS gurnuo u Windows.old folder, gdje je 1TB download, gdi je stotinu Seminarskih radova.. gdije stari desktop sa 100 GB podataka... u ovom trenutku ne smijem ni pomisliti :(((

15 godina
online
Re: Windows 8 Release Preview je tu
Da, ali trebao je bit jedan za workstation, sta ce ti Metro na njemu.
Jos nismo vidjeli pravu PC/WS betu ili Preview
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
offline
Re: Windows 8 Release Preview je tu

Hm.. nisam čuo za izdanje Windows Workstation (prvi put čujem za ovo Workstation povezano sa Windowsima), Koliko ja vidim Windows 8 Server (zapravo zove se Windows Server 2012) ima MetroUI (!!!) tako da čisto sumnjam da će postojati neki novi Windowsi kao što su to nekada bili.

Meni iskreno ne smeta ni malo MetroUI, zapravo baš obratno, zahvaljujući njemu nikada nisam bio uredniji i organiziraniji, jednostavno tjera te na to iz dva razloga.. prvi jeste da kada udjem u Desktop kockicu, više nikada ne izlazim iz nje (iz iskustva sa Consumer Preview: i po 7 dana ne izlazim iz Desktop moda, računar gasi jedino Elektrodistribucija, ponekad se igram sa MetroUI ali vrlo rijetko imam potrebu da ga i koristim). A drugi razlog povezan je nekako sa prvim, jednostavno te tjera da sada (budući da mi se ne mili tražiti programe po MetroUI) pomno biraš programe koje koristiš. Jedan svirač muzike, jedan video player, Office i Adobe, par sitnih programčića poput uTorrenta i to je to! Nisam ni u snu vjerovao da će u ovakvom smjeru krenuti novi Windowsi, da li je ovo dobro ili nije, ima ona stara ofucana: vrijeme će pokazati. Meni paše kao 'kec na desetku'.

 

Naravno MetroUI aplikacije se tek razvijaju.. neke već i poprilično razvijene nemaju nekih osnovnih opcija, primjerice chat sa više tabova, dovoljan razlog da ne koristim MetroUI aplikacije. Neke su me jako ugodno iznenadile.. Primjerice neka koju sam skinuo za sviranje radio stanica pravo me je šokirala kad mi je ponudila sve radio stanice koje inače hvatam u krugu do 50-tak kilometara. Fenomenalno. Iako je naravno prisutan osjećaj da to već postoji na primjerice Android ili iPad tabletima, ja se intenzivno nisam susretao sa istim tako da mi je ovo na W8RP poprilično novo.

 

Što se tiče samog OS-a kao takvog.. ovo je već gotov stvar. Već na W8CP-u nisam imao apsolutno nikakvih problema (sve što se dalo instalirat radillo je, od mrcina od Autodeska, Corela, Adobea, preko gro sitnih programčića pa sve i do nekog nasljeđenog softvera na prastarom hardveru kao što je TV Tuner, program za PLC kontrolere, bez ikakvih problema su radili) Ovdje u Relase verziji imam osjećaj (ona riba u W8CP je ruglo nad ruglima) da je sve nekako finije i ispoliranije..

 

To su neka moja iskustva, možda nekome pomognu nekome ne ;))

 

Veliki pozdrav svima.

 

12 godina
neaktivan
offline
Windows 8 Release Preview je tu

Prije sam mislio da mi se ne sviđa MetroUI i to što mu je mutli tasking nepoznat, sad kad sam probao nije da mi se ne sviđa nego gadi, ovo je sistem za tablete i mobitele a ne računuala...Što se tiče desktopa, sve je ok...zapravo je sve slično ko u win7 osim u exploreru što su ubacili ono ko u office...

 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 Release Preview je tu
iPaleas kaže...

Prije sam mislio da mi se ne sviđa MetroUI i to što mu je mutli tasking nepoznat, sad kad sam probao nije da mi se ne sviđa nego gadi, ovo je sistem za tablete i mobitele a ne računuala...Što se tiče desktopa, sve je ok...zapravo je sve slično ko u win7 osim u exploreru što su ubacili ono ko u office...

 o čemu ti?

kod mene normalno radi.....
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 Release Preview je tu
iPaleas kaže...

Izvinite ako pričam gluposti

 

multi tasking se čini izostavljen

 

iPaleas kaže...

Prije sam mislio da mi se ne sviđa MetroUI i to što mu je mutli tasking nepoznat

Da ,pričaš gluposti ,i da ,ima multitasking ..... moš' multitaskat koliko hoćeš ...

Nema multitaska?! Nema multitaska?!
 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2012 20:36 (kizo2703).
12 godina
neaktivan
offline
Windows 8 Release Preview je tu

Čitaj bolje, govorim o Metro UI kojem se pristupa pritskom na start tipku na tipkovnici, čitaj cijeli post.

 

Možda ja imam krivu ideju o tom šta je Metro, ja kontam da je to ovo ubačeno umjesto starta.

Metro UI Metro UI
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2012 21:48 (iPaleas).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 Release Preview je tu

iPaleas kaže...


Čitaj bolje, govorim o Metro UI kojem se pristupa pritskom na start tipku na tipkovnici, čitaj cijeli post.


 


Možda ja imam krivu ideju o tom šta je Metro, ja kontam da je to ovo ubačeno umjesto starta.




Čitam i ... ti očito ne shvaćaš princip rada - evo ,pogledaj koliko Metro aplikacija radi u isto vrijeme:

full screen full screen
 
desna strana s otvorenim aplikacijama desna strana s otvorenim aplikacijama
Ili ,snapeaj jednu Metro aplikaciju na jednu stranu ,drugu na drugu!
I tako dalje .....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice