Yify down for good ?

poruka: 120
|
čitano: 25.451
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Yify down for good ?

Mali offtopic. Kad smo već kod blu ray filmova gledam na amazon uk i com skoro svi filmovi uopce namju engleske titlove a oni koji ih imaju to su samo oni za hearing impaired. Većina filmova čak ni nema nikakve titlove. To mi nije jasno.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Yify down for good ?

Ma ima ti 99% njih titlove za to se ne moras brinut. Ak hoces mogu ti tocno provjerit za onaj koji trebas 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Yify down for good ?
Santana kaže...

Ma ima ti 99% njih titlove za to se ne moras brinut. Ak hoces mogu ti tocno provjerit za onaj koji trebas 

 Na hrvatske titlove uopće ne obračam pažnju najbitnije je da imaju engleske titlove.

11 godina
offline
Yify down for good ?

https://torrentfreak.com/mpaa-online-privacy-hurts-anti-piracy-enforcement-151109/

 

Ovo već prelazi granice dobrog ukusa...''Privatnost je ozbiljan problem''

Nadam se da Europa neće popustiti pred pritiscima.

 
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Yify down for good ?
m77 kaže...

https://torrentfreak.com/mpaa-online-privacy-hurts-anti-piracy-enforcement-151109/

 

Ovo već prelazi granice dobrog ukusa...''Privatnost je ozbiljan problem''

Nadam se da Europa neće popustiti pred pritiscima.

 

Ajme majko...dok sam čitao sam skoro povračao po tipkovnici...

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Yify down for good ?
m77 kaže...

https://torrentfreak.com/mpaa-online-privacy-hurts-anti-piracy-enforcement-151109/

 

Ovo već prelazi granice dobrog ukusa...''Privatnost je ozbiljan problem''

Nadam se da Europa neće popustiti pred pritiscima.

 

MPAA je ozbiljan problem...

Liberalni kapitalizam je ozbiljan problem...

Copyright mafija je ozbiljan problem...

Globalno zagrijavanje je ozbiljan problem...

15 godina
offline
Re: Yify down for good ?
viper kaže...

Neznam cemu tolko pompe strke oko jifija . 

Kao da je zlatna kokoš..

Moš mislit kakav je to 1080p rip filma koji ima jedva 2GB ,sigurno je odlican, ma  da pun je kvalitete da frca na sve strane. Samo fali da ima i 4k rip od 2.5GB . 

 

Izgleda da od vas nitko nije znao filozofiju OTTO/YIFY Release, a to je da naprave neku optimalnu kvalitetu filma sa što manjom veličinom.

 

Eh sada koliko ti je dobar zavisi na čemu gledaš filmove ili serije. Ja u zadnje vrijeme sve gledam na 9,7" tabletu rezolucije 1024x768 IPS matrice zavaljen u krevet, tako da mi je downscaliranje 720p YFY filmova i 2ch stereo zadavao kristalno čistu sliku a većinom sam skidao 1080p YIFY filmove i takva rezolucija sklairana na moj tablet, jako jako da bi mogao primjetiti pixelizaciju ili nešto slično.

 

Eh sada ako si pravi filmofil ni čisti BD-ripovi (dakle ne rekodirani) ti neće zadovoljavati tvoje potrebe nego će ti biti potreban i procesor slike, kao što jeHQV koji se nalazi na skupljim Denon/Onkyo pojačalima i tek tada taj rip (imam jedan Prometej od 46 GB) koji je prošao kroz to pojačalo (zapravo receiver je pravi izraz) proslijediti na panel tipa OLED-a ili legendarne Panasonicove Plazme.

 

A što se tiče 4K ripa od 2,5GB sasvim je moguće, ali ne sa codecom H.265 nego sa H.265 ili popularno nazvan HEVC, a znam da i Google gura svoj VP9 ako se ne varam pa me sve to podsjeća na prošli rat između HD-DVD (jel se ovkao zvao?) i BD-a. Zvog toga sada i problemi oko standardizacije UHD-a, svako gura svoje mišljenje, prvenstveno Samsung svoje, LG svoje, mada i japanci jače adute imaju, ali ubi Koreja sve živo. (Primjer: na nekom britanskom testu perilice za rublje njemački Miele, redom su sve pale na testu protiv korejskog dueta tj Samsunga i LG-a).

Tako UHD je još u razvojima, neki bi 60 fps-ova nek čak 120, nije ni definisana dubina boja, da li će biti 10, 12 ili čak 14 bita po podpixelu + neki guraju extremno jake svjetline pa bi dotični UHD televizor umjesto standardnih 250-300 cd/m^ imao čak njih 10.000 cd/m^ali naravno ne cijeli panel nego bi se to manefestiralo kao u nekom djeliću sekunde kao što je odsjaj sunca na poliranom automobilu i sl kako bi doživljaj slike bio što stvarniji.

Na kraju opet mi ispaštamo kao i priča ispočetka sa ratom oko BD formata. 

Because anything Korea does, Japan does it better.
8 godina
offline
Yify down for good ?

Optimalna kvaliteta ne postoji sve to ovisi o potrebama pojedinca.

 

Jel ti znas u kakvom je stanju trenutno x265 ?

Jos nije niti blizu ucinkovitosti x264 encodera, al ce bit s vremenom no ne ocekuj nikakva cuda. To ne postoji.

Trenutno je x265 jedino dobar za niskodetaljni anime kod jako niskog bitrate-a, a za sve ostalo je bolji x264.

x264 je tak dobar da je recimo koristi engleski Eureka (za svoju Masters of Cinema seriju bluray-a ) te ce trebat jos neko vrijeme da x265 pretekne x264.


Btw. jesi ti procitao za kaj uopce sluzi taj HQV ? Da jesi nebi ga uopce navodio.
Pišeš gluposti o kojima nemaš pojma

HQV StreamClean

is a powerful new noise reduction technology that incorporates adaptive
mosquito noise reduction, block artifact reduction and temporal noise reduction to selectively reduce
difficult-to-remove image artifacts from lower quality, preprocessed video sources.

Uklanjanje filmskog zrna. Jel znas zasto je ono sačuvano na bluray-u ? Zato jer se ispod njega nalaze detalji i uklanjanjem filmskog zrna se narušava opca kvaliteta slika, a pogotovo oštrina.
Da nije tak to bi se napravilo kod masterniga na blurayu.


To jednostavno procesor za postproces koji mozes sam napravit na racunalu.
Mozes i Noise reduction napravit  i ovo isto :

HQV Resolution Enhancement
technology generates pristine and detailed upscaled images to make
standard definition content look near-HD in quality and even further enhances detail in HD content.

 

preko nnedi3 algoritma.
Uglavnom preko toga si samo narušio kvalitetu slike.

To da ce ta stvar stvorit nove detalje i poboljsat sliku je cista glupost, ak se ne slažes stavi neke dokaze.
Sama logika ti govori da čim preko manje stvari proguraš signal da ce time on bit bolji.

 


Novi standard na 4k je usvojen i nema nikakvih ratova. Opet nisi upucen.
Kolko netko moze nadrobit gluposti u jednom postu ja ne vjerujem i onda mu dva lika stave TU :D divno.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2015 22:40 (Santana).
Moj PC  
0 4 hvala 0
13 godina
offline
Yify down for good ?

long live yify   

 

https://yts.ag/

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2015 10:07 (Spike1983).
Moj PC  
10 0 hvala 7
16 godina
offline
Re: Yify down for good ?
Spike1983 kaže...

long live yify   

 

https://yts.ag/

All Hail the King

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2015 10:20 (ParaNO1d).
10 godina
offline
Yify down for good ?

Jeste li sigurni da je ovo pravi yts..ne prihvaća mi login, koji sam imao od početka yify-a..

bilo je i prije promjena domena, i uvijek je vrijedio login od početka..

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2015 13:59 (boatenga).
 
3 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Yify down for good ?
Ocitno nije onda.
Thats what she said!
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Yify down for good ?
boatenga kaže...

Jeste li sigurni da je ovo pravi yts..ne prihvaća mi login, koji sam imao od početka yify-a..

bilo je i prije promjena domena, i uvijek je vrijedio login od početka..

An important note for our registered users: as you may have already read in the news, key members of YTS / YIFY left this project and we have to continue YTS on our own. We have started an effort to salvage as much data as possible. Unfortunately the user database is gone and you will have to register again.

9 godina
neaktivan
offline
Yify down for good ?

“It's a blatant attempt to cash in on the void left by the demise of YTS, and rest assured, it won't be the last,”TorrentFreak reported Wednesday. “If they aren't already appearing, torrent sites will soon be flooded with fake torrents claiming to be from YIFY.”

There's nothing to indicate any of the movies are dangerous to download, and it looks like the site has reuploaded many of the titles first put online by the real YIFY, but it will mean more Whack-A-Mole for the MPAA.

...My life, My game, My rules...
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2015 17:38 (SoynTech).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Yify down for good ?
Spike1983 kaže...

long live yify   

 

https://yts.ag/

 Ako se ne varam, yts upravo s tom domenom je izišao dan nakon što je objavljeno da mu je MP*A stao na kraj...na TF-u je odmah išao članak da se radi o fake site-u.

15 godina
offline
Re: Yify down for good ?
Santana kaže...

* * * 

 

Registriras se na privatan torrent tracker i imas puni bluray film na dan izlaska
neke cak i prije izlaska filma. No big deal there.

Na dan izlaska veliš? Pa filmovi dok ne dođu na police tjednima i mjesecima se priprema ambalaža, štancaju diskovi, redajus e na police zbog toga i dolaze koju sedmicu prije.

A sada nam otrkij tajnu privatnih trackera, mislim koji su to trackerei za koje se vrijedi potruditi za ulaznicu?

 

Santana kaže...
zerocool12 kaže...
Santana kaže...

* * *

 

 

 

Santana kaže...

* * *

 

Cak i naš službeni(sa naseg bluray-a i dvd-a)  prijevod Batman-a (Dark Knight) je meni dosta loš. Tak da ne smisla stvarno.

 

* * *

Momak neki dan reče na forumu "ne znam engleski", i nitko od milijardu pertplanitka Bugonline nije mu dao TD.

A po tvojoj rečenici ti ne znaš kada ide razmak pa onda zagrada. Poslušaj se kako zvučiš "Cak i naš službeni" da nisi pogriješio sam "Čak i nas sluzbeni"

 

Santana kaže...
viper kaže...

* * *

 

Loš rip, a popularan je bas zato kaj pise 1080p i 2GB jer ljudi ne znaju nista o video kompresiji
Misle da 1080p garantira nekakvu kvalitetu.

Šta ti se ovdje ponašaš kao da si doktorirao lossy kompresiju. Pa većina običnih smrtnika van ovog foruma nema blage veze šta je 1080p a šta 720p, o LCD i LED televizorima da ine govorimo, nemaju pojma da je to jedno te isto, prodaju CCFL LCD teelvizore da bi kupili LED LCD televizore!

 

Santana kaže...
Toni2000 kaže...

* * *

* * *

 aXXo je bio legenda, Yify je leganda i omaložavanje njegove videoteke je u najmanju ruku jadno sa naše IT-ovske strane. I koliko zanm YIFY je svaki film po zahtjevu MPAA uklanjao. Baš svaki, to što se možda Sony više trudio Paramount malo manje tu su druge priče.

Santana kaže...
Tomy Lee kaže...
* * *

 

Tak da drugi smirite strasti kad pricate o YIFI "kvaliteti"

 

* * *

Nitko ovdje nije strastveni YIFY-jevac, nego je tema "Yify down for good" i očigledno ovdje postoji dosta ljudi koji su zadovoljni Yify ripovima. 

Santana kaže...
* * *.

 


* * * Vjerujem da ce se to promjenit uskoro kad dođe novi format bluray-a sa 4k rezolucijom.

 

 

* * *

 



Čekaj malo, zar nisi rekao daj e UHD standard definisan? (Pitat ću te to još jednom me brini) 

Santana kaže...
overhaul kaže...
* * *

* * *

 

Santana kaže...
Bilal kaže...

* * *

 

Santana kaže...
Enkidu kaže...
* * *

 

A pošta ja ovdje vidm da si "sam protiv svih" i da tjeraš neki inat, ajde ti nama ovdje fino svu svoju filmoflsku i audio filmsku opremu ovdje pokaži.

9 godina
neaktivan
offline
Yify down for good ?
Santana kaže...

Cak i naš službeni(sa naseg bluray-a i dvd-a)  prijevod Batman-a (Dark Knight) je meni dosta loš. Tak da ne smisla stvarno.

Momak neki dan reče na forumu "ne znam engleski", i nitko od milijardu pertplanitka Bugonline nije mu dao TD.

A po tvojoj rečenici ti ne znaš kada ide razmak pa onda zagrada. Poslušaj se kako zvučiš "Cak i naš službeni" da nisi pogriješio sam "Čak i nas sluzbeni" 

Mislim da ti se ipak piše "Čak i naš službeni jezik" iako je to totalno nebitno kako se što piše bitno da se svi razumiju 

viper kaže...

Neznam cemu tolko pompe strke oko jifija . 

Kao da je zlatna kokoš..

Moš mislit kakav je to 1080p rip filma koji ima jedva 2GB ,sigurno je odlican, ma  da pun je kvalitete da frca na sve strane. Samo fali da ima i 4k rip od 2.5GB .  

 Ne znam jel te itko obavjestio da u HR i sl. zemljama ljudi imaju užasan net (zbog IPS-a ne samih korisnika koji ne žele bolji net!) tako da je taj 1080 rip sasvim dobar. Kvaliteta videa nije najbolja, ali je više nego zadovoljavajuča pogotovo jer če ga večina gledati na nekom starom tv-u koji em što nema visoku rezoluciju (FHD+) niti dobar ima dobar "contrast ratio".

Puno ljudi mješa što je to rezolucija (HD/FHD/UHD..), a što je bitrate. Nebi bilo loše ovo si pročitati pa nebi bilo tih komentara "kakav je to 1080p rip filma koji ima jedva 2GB ,sigurno je odlican, ma  da pun je kvalitete da frca na sve strane" jer bi se znalo koje kvalitete je koji video. Uostalom večina filmova po torrentu ima SS bitrate i ostale tehnikalije iz samog filma i tamo se vidi koje je kvalitete video.

...My life, My game, My rules...
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2015 23:21 (SoynTech).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Yify down for good ?
Envy kaže...
...

 Vidim da ne baratas bas s nikakvim posebnim znanjem.

 

Nego nabavi pozivnicu za passthepopcorn(najveca filmska arhiva na internetu (bilo legalno il ne) pa potrazi tamo recimo 

Me and Earl and Dying Girl 1080p torrent sa "Golden popcorn" je moj. 

 

Yifi nema niti jedan torrent gore...

A to kaj netko na ovom forumu zna ili ne zna nije ne briga uopce. 

 

Nemas pojma uopce o tom procesu pa nemoj nit pametovat i nemoj vadit stvari iz konteksta.

 

 

Kaj se tice prijevoda jedno je tu gramatika na forumu, a drugo su skroz krivo prevedene rijeci na sluzbenom blurayu.

Ak ne zna engleski ne gleda sa nasim titlovima,ak zna nek gleda sa engleskim. Cist jednostavno i ne znam o kakvom TD-u pricas

 

Vjerujem da je Yifi dobar za vas nisan nit nikad rekao da nije, al neki su pricali o kvaliteti pa sam odgovorio na to.

Ti si prico isto o svakakvim stvarima koje nemaju veze s temom pa opet sebe ne vidis..

 

Molim te nemoj vise ovakve bahate postove pisat pogotovo kad spominjes onaj procesor slike i ostale gluposti. Tu se vidi da zapravo nemas pojma o kvaliteti.

 

Za odlicno gledanje filmova ti ne treba nist posebno.

Kvalitetan kalibrirani TV sa ugasenim svim post process glupostima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2015 6:29 (Santana).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Yify down for good ?
Santana kaže...

 

Nego nabavi pozivnicu za passthepopcorn(najveca filmska arhiva na internetu (bilo legalno il ne) pa potrazi tamo recimo 

Me and Earl and Dying Girl 1080p torrent sa "Golden popcorn" je moj. 

 

Yifi nema niti jedan torrent gore...

A to kaj netko na ovom forumu zna ili ne zna nije ne briga uopce. 

Da taj film uopče ne možeš nigdje pronači pogotovo od Yify-a  

Ćemu gledanje bluray filmova od 30 gb ako ti je TV "loš" (da se ne ponavljam 300x zbog čega je neki tv loš). Mislim vidjeti če se razlika u kvaliteti naravno, ali zar vrijedi toliko da je 10x veči video fajl hmm nebih rekao.

Đabe ti onda 30 gb potrošenog internet prometa na preuzimanje kad če ti sam tv pokvariti/srezati kvalitetu. A da ne spominjem da na privatnim torentima moraš imati ratio na 1+ što je teško održavati ako nemaš seedbox ili optiku, a nemaš na čemu uživati u bluray filmu u punoj kvaliteti jer realno koliko ljudi redovito kalibrira TV ili monitor.

 

(neda mi se skidati đabe film da napravim ss iz iste sec, ali i ovako je za usporedbu ok)

1080p BrRip x264 - YIFY (Size: 1.64 GB)

1080p BluRay AVC DTS-HD MA 5 1-RARBG (Size: 41.02 GB)

sad ti meni reci dali se isplati skidati ovaj od 40 gb?

long live YIFY

...My life, My game, My rules...
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2015 3:31 (SoynTech).
8 godina
offline
Re: Yify down for good ?
SoynTech kaže...
Santana kaže...

 

Nego nabavi pozivnicu za passthepopcorn(najveca filmska arhiva na internetu (bilo legalno il ne) pa potrazi tamo recimo 

Me and Earl and Dying Girl 1080p torrent sa "Golden popcorn" je moj. 

 

Yifi nema niti jedan torrent gore...

A to kaj netko na ovom forumu zna ili ne zna nije ne briga uopce. 

Da taj film uopče ne možeš nigdje pronači pogotovo od Yify-a  

Ćemu gledanje bluray filmova od 30 gb ako ti je TV "loš" (da se ne ponavljam 300x zbog čega je neki tv loš). Mislim vidjeti če se razlika u kvaliteti naravno, ali zar vrijedi toliko da je 10x veči video fajl hmm nebih rekao.

Đabe ti onda 30 gb potrošenog internet prometa na preuzimanje kad če ti sam tv pokvariti/srezati kvalitetu. A da ne spominjem da na privatnim torentima moraš imati ratio na 1+ što je teško održavati ako nemaš seedbox ili optiku, a nemaš na čemu uživati u bluray filmu u punoj kvaliteti jer realno koliko ljudi redovito kalibrira TV ili monitor.

 

(neda mi se skidati đabe film da napravim ss iz iste sec, ali i ovako je za usporedbu ok)

1080p BrRip x264 - YIFY (Size: 1.64 GB)

1080p BluRay AVC DTS-HD MA 5 1-RARBG (Size: 41.02 GB)

sad ti meni reci dali se isplati skidati ovaj od 40 gb?

long live YIFY

 

 

A di sam ja reko da taj film nema Yifi nego sam dao primjer filma kojeg sam ja enkodirao i kojem je staff tog trackera dodjelio golden popcorn.

 

Sve ovisi o pojedincu dal mu se isplati i kakvu razliku vidi i mogucnostima. 

Ne mora skinut 40GB, moze skinut kvalitetniji rip od 5-6 GB 

Opet govorim svatko gleda svoje potrebe. Nisam niti nikad nikome rekao da ne skida Yifi. Samo sam rekao da je to daleko od kvalitetnog ripa kaj se tice i slike i zvuka. (Jer su neki govorili suprotno)

Ne znam kaj to vas boli.

 

Nisu nit privatni trackeri za svakoga, al u usporedbi s njima yifi nije nit blizu nit po kvaliteti nit po kvantiteti. Nit ne forsiram privatne samo velim, ak je koga briga za kvalitetu i ima uvjete nek proba.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2015 6:27 (Santana).
12 godina
offline
Yify down for good ?

https://yts.ag/browse-movies, čini se ok, skinuo zadnjih par i ripovi su yifi kvalitete 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2015 9:07 (nex987).
Moj PC  
1 0 hvala 4
12 godina
offline
Re: Yify down for good ?

koji su to trackerei za koje se vrijedi potruditi za ulaznicu?

 

HDClub

BlueBird 

HDbits.org

DVDseed

 

Ogromna baza punokrvnih RETAIL bluray filmova sa HR titlovima

 

Imam dobar BD player i dobar TV, na tim trackerima sam već nekoliko godina uz nekakav seedbox barem u prvih nekoliko mjeseci se lako nabije nekoliko TB buffera pa ratio tada nije problem.

 

Ovo svakako nije za svakoga, uz dobar TV i BD player treba kupovati i prazne diskove koji koštaju na ebayu oko 90£ 50 komada, također i kutije ako ste kolekcionari poput mene.

Na domaćem THR-u i Slovenskom Partisu se također može skinuti dosta bluray filmova, po gotovo onih koji nemaju naše titlove, pa ekipa napravi bluray sa našim titlovima, bilo RETAIL izvučenih iz DVD-a ili pak kvalitetnim costum titlom koji je nerijetko bolji od RETAIL-a

 

Da ne ispadne da samo piratiziram imam oko 40 kupljenih BD filmova.

 

YifY me ne zadovoljava kvalitetom, ali neka svatko gleda ono što njemu odgovara.

 

Peace !

12 godina
neaktivan
offline
Re: Yify down for good ?
nex987 kaže...

https://yts.ag/browse-movies, čini se ok, skinuo zadnjih par i ripovi su yifi kvalitete 

Soon after the YTS torrents went offline, some fake sites surfaced on the Internet, hoodwinking unsuspecting torrent users.

One such site is yts.ag. Its user interface is strikingly similar to the original YTS site. "The Official Home of YIFY Movie Torrent Downloads- YTS," reads the title of page.

And the green and black hued movie reel with YTS insignia on the site's banner is uncanny [check above].

But, Torrent Freak warns that this site is a fake and the aforementioned page is actually created by the very scammers responsible for the death of another popular media content sharing portal EZTV, earlier this year.

 

Najbolja alternativa meni je etrg,rarbg i Sparks

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2015 20:29 (Ikarus01).
15 godina
offline
Re: Yify down for good ?
Santana kaže...
Envy kaže...
...

Vidim da ne baratas bas s nikakvim posebnim znanjem.

 

* * *

 

Za odlicno gledanje filmova ti ne treba nist posebno.

Kvalitetan kalibrirani TV sa ugasenim svim post process glupostima.

Htio sam ti gore odgovoriti na post u vezi HQV ali nije mi se dalo, valjda zato ima i izreka "pametnji popušta", što ne želim aludirati na to da sam pametniji od tebe. Tvoje znanje o enkodiranju cijenim ali sam ti dužan odgovoriti i pokušat ću biti što kraći.

Prije svega izbaci riječi i rečenice tipa "namaš pojma", "da znaš", "pametovati" i sl. da ne bi kao makimakimaki, odlepršao i prije nego je sletio na ovaj forum. Sam protiv svih ti ne vrijedi ovdje, niti tjeranje nekoga inata u tehničkom znanju. Pa da krenem redom:

 

(1) "Vidim da ne baratas bas s nikakvim posebnim znanjem." Ovako: radio sam kao DTP-ovac i to na najzahtjevnijem dijelu, tj. proofing u jednoj u većih štamparija. Ono što tvoje oko vidi pod istim svjetlosnim uslovima treba da odgovara i onome što gledaš ištampano. To je početak i kraj ukratko. A posao je podrazumijevao da imaš adekvatan fotoaparat (osim DTP-oca ja sam služio i kao fotograf), uraditi balans bijele boje, moraš imati kalibriran monitor za fotografske potrebe, jedan od Epson proofing štampača, i na kraju kompletan Adobe paket + Quark QuarkXPress te poznavanje odgovarajućeg tehničkog znanja kao što su Color profili, tri osnovna u malom prstu da znaš RGB, CMYK (koji bi u nekom idealnom svijetu bio suprotan RGB-u, ali nije) te Lab + po potrebi Pantone i sl. sustavima boja.

Dakle ne moram ti govoriti o mom tehničkom znanju (ukoliko si pametan kao što tvrdiš sam ćeš zaključiti) nego ću ti reći da su nam klijenti bili švicarske i austrijske banke koje su znali vratiti šleper kataloga čija se nijansa nije podudarala sa njihovom zaštitnom bojom.

Druga stvar je ukoliko otvoriš Adobe Photoshop primjerce (da ne traim primjer ista stvar ti je i oko video obrade) jedan od filtera iznenadit ćeš se da taj filter uopće nije proizveo Adobe nego da je to (c) od Energy Business grupacije od Mitsubishi Corporation. Pa se upitaj kakve veze ima firma koja proizvodi struju sa filterom u Photoshopu? Malo stani na loptu prije nego nam pčneš davati lekcije o našem 'ne znanju' i tvom 'znanju'

 

(2) HQV je bio jedan od prijmera (mogao sam i druge procesore slke navesti, primjerce Marvellov) na kojem si ti vrlo loše "naveo vodu na svoj mlin" ili bolje rečeno, nisi znao čitati "što je pisac htio da kaže". HQV je u početku bio procesor slike veličine ormara, na kojem se vršila post produkcija, kasnije jedan maleni dio njega pušten u dio potrošačke elektronike (koje si ti naveo) ali zanemarimo na kratko to, nego se osvrnimo na tvoj dio "post process glupostma". Zaista si u pravu kada kažeš da se post procesorom nema smisla ponovo procesuirati sliku, (jer to bi bilo kao da mp3 od 320 kbps rekodiramo nekim drgim codecom u ponovo mp3 od 320 kbps), ali postoji jedan problem: ti NEMAŠ ORGINALNU sliku, nego post prcesiranu sliku sa orginalnog materijala kako bi isti što najbolje izgledao na BD mediju. Dakle TI NEMAŠ ORGIGANLNI film od (lupam) 50 TB (kojeg Sony skladišti i za koje će možda ponovo postprocesuirati za buduće 8K ili već najvaljenje 16K panele) nego BD film od 25 GB sa codecom koji ima svojih itekako svojih mana i stoga takav film se može i ima itekako smisla ponovo reprocesuirati pa se onda vraćamo na tvoj zadnji dio:

 

(3) "Za odlicno gledanje filmova ti ne treba nist posebno.
Kvalitetan kalibrirani TV sa ugasenim svim post process glupostima." - Ok ugasit ćemo sve post process gluposti kao što ti kažeš i pretvoriti takav TV ne u TV nego čisto u ekranski panel ili bolje rečeno monitor, ali šta ćemo sa post process glupostima unutar grafičke kartice koja ispucava tu sliku na taj TV?Što ćemo sa softverskim post procesor glupostima unutar primjerice MPC-HC media playera? Kako tu da ugasimo post process gluposti, pa i da to uradimo što ćeš dobiti sa tim? Da ti kažem šta - mudo labudovo.

 

Pa fino poslije ovog čitanja se zapitaj sledeće:

- zašto ne mogu kupiti Arri Elexu 66mm nego ju mogu samo rentati preko Arii Rental servisa.

- zašto su post procesori slike dostupni samo velikm studijima, i u većini slučajeva oni ih i prave

- zašto uz kupovinu Autodesk Maye ne dobiješ i vrhusnki render, nego za najbolje moraš višestruki iznos platiti a za još bolje neki studiji prave svoje vlastite.

- zašto uuopšte Legendary, Paramount ili Disney ne koriste komercijalne vrhunske programe za renderiranje/editiranje/post-procesiranje slike nego prave svoje vlastite softverske pakete.

Dakle prije odgovora na ta pitanja, zapitaj se stvarno "jesam li ja ovdje najpametniji, na ovom forumu i jesu li ostali svi budale naspram mene".

 

Stoga nakon što si otrkiven da ti jedina namjera da se hvališ time da enkodiraš filmove na nekom popularnom servisu, i da je sada na vrapcima na grani jasno zašto kritikuješ OTTO/YIFY tim u jedno budi siguran:

Za obično ili po tvome odlično gledanje filmova ti možda i ne treba nist posebno, kako to ti kažeš, ali za filmofilsko gledanje filmova ti treba ukratko - brdo para.

 

Ikarus01 kaže...
* * *

 

Najbolja alternativa meni je etrg,rarbg i Sparks

I meni je moram priznati etrg postao alternativa, ali malo de na živce što izbace prv HC kvalitetu pa tek onda BD-Rip (mislim mora ići tim redom - logika) pa sam neki dan skinuo The Maze Runner drugi dio (1080p) i prvi put nakon mnogo godina pogledao pravi pirat sa koresjkim hard titlovima u pozadini. A odgledao sam jer sam vidio da skaliranje 1080p na moj 9.7" tablet zapravo daje poprilično dobru sliku.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.11.2015 18:41 (Envy).
12 godina
neaktivan
offline
Yify down for good ?

https://torrentfreak.com/yts-ag-wants-to-be-the-new-yify-on-popular-torrent-sites-151113

 

“We do our best to continue their work, thus so far we have uploaded our own encodes/releases with very similar quality/size of previous YTS team and even improving a bit the audio part of the encodes. We have our own seedboxes and upload very fast the releases.”

 

Što se mene tiče, nebitno ko izbaciva te filmove. Važno je samo da izbacuju nove. Ali primjećuje se da za sada nemaju puno seedera. Nema ih na najpopularnijim torrent stranicama. Ali tek su počeli, valjda će biti bolje. I trebaju izbaciti APi kao što je bio i na originalnom YTS-u. Da bi ga mogli ugrađivati u programe poput Popcorn Timea, Stremio, i td..

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Yify down for good ?

@Envy

 

Odustajem. Na kolicinu ovih gluposti se ne isplati odgovarat. Daj procitaj svoj post ponovo pa se zapitaj malo o cem ti pricas.

Zao mi je i ovih ljudi kaj su ti stisnuli TU.

 

Nedajte  se zavarat. Ne treba vam brdo para za gledanje filmova. Ovaj je samo na drogama nekim.

 

Da barem ima neku usporedbu prije i poslije post processa :D

 

Ti si ovo ti si ono... sve to nema nikakve veze sa ovim.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2015 15:48 (Santana).
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Yify down for good ?

Mini su Jify-evi torrenti bili skroz ok. Odnos kvalitete/velicine zadovoljavajuc. Ionako gledam film sa 4m na 50'' teveu tako da bi mi neka kvalitetnija slika vjerovatno bila overkill.

Rvat katolik!
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Yify down for good ?
Bilal kaže...

* * *

 

Što se mene tiče, nebitno ko izbaciva te filmove. Važno je samo da izbacuju nove. * * *

Ma logika čista, ne treba ti raketna nauka otome... osim ako si (5)

Santana kaže...

@Envy

 

(1) Odustajem. * * *

(2) Zao mi je i ovih ljudi kaj su ti stisnuli TU.

 

(3) Nedajte  se zavarat. Ne treba vam brdo para za gledanje filmova. * * *

 

(4) Da barem ima neku usporedbu prije i poslije post processa * * *

 

(5) Ti si ovo ti si ono... * * *

(1) - prva pametna

(2) - želiš reći da su"kao izgubljene ovce bez pastira"? Suosjećaš li se i sa onim koji su ti redom davali po 4 TD?

(3) - nemojte ljudi, za gledanje filmova možete si nekako privući kauč i nadvciriti se nad susjedovim prozorom.

(4) - Google it! Hint: ključne riječi: before, after, video, post porecessing

(5) - Ti si da ponovimo, pravi pirat koji se hvali da enkodira neke filmove i dobija neke nagrade (na Bug Onlineu ima nagrada za trolanje FrideyInc će ti to bolje objasniti) a motivi su ti jasni kao dan, kritiziranje OTTO/YIFY teama čiji je slogan da još jednom ponovimo: "Download HD movies at the smallest size", od samog početka.

 

Od mene dosta 

 

 

tnakir kaže...

Mini su Jify-evi torrenti bili skroz ok. Odnos kvalitete/velicine zadovoljavajuc. Ionako gledam film sa 4m na 50'' teveu tako da bi mi neka kvalitetnija slika vjerovatno bila overkill.

Meni je smetalo samo kada sam bio sam i htio neki film htio da odvrnen na Logitechu Z-5500 makar na 2/3 (sve preko toga lamperija od susjedove kuće počne se tresti) onda sam morao skidao neke od 11 GB, i pogami na svako stiskanje gasa u Mad Max-u, CD-ovi se počinju pomjerati sa polica.  Tu je YIFY zakazao u početku sa 2ch stereo u 96 kbps.

8 godina
offline
Yify down for good ?

Sorry, al ti tvoji hintovi ne pokazuju nista.

Najbolja kvaliteta je cisti bluray film bez ikakvog postprocessa jer on narusava kvalitetu.

Noise reduction i slicno(deblock) unistava detalje, sharpening stvara artefakte. Bilo kakvo diranje po bojama isto narusava sliku.

Pa mi sad ti objasni kaj ti dobijes sa time ? Na blurayu je napravljeno onak kak je redatelj (vecinom) htio da film izgleda i ne samo da unistavas kvalitetu sa post processom nego unistavas njegovu viziju.


Zato velim svaki takav postprocess ugasit i gledat film kak spada. Nema potrebe komplicirat.

Da je to potrebno napravit onda bi to napravili vec na bluray-u. Nemoj mislit da si pametniji od njih.

To slobodno radi na svojim kucnim filmicima koje snimas sa Alexom.

 

Tako je nemam orginal sliku, a nemogu je nit dobit nikakvim post processom nit ikad budem ! Samo ju mogu pogoršat.

Inace sad je Sony In. FS5 je izasla, a i Sony A7S II. Vrhunski setup za dokumentarce. 15 stops dinamicki raspon(najbolja kamera za slabo osvjetljenje), 4K rezolucija, a nema potrebe za 50TB pohranom.
Black Magic kamere trebaju puno ak snimas u RAW formatu, al opet vecina snima u ProRes-u.

U usporedbi sa Arri kamerom koju si naveo ove su amaterske, al nemoj zaboravit da je film The Hunt sniman sa Arri digitalnom kamerom u 1080p rezoluciji i obje ove kamere daju kvalitetniju sliku od te tak da se slobodno mogu koristi za visoku produkciju.


Bez brige kuzim se i ja donekle u kamere i te formate moze x264 enkodirat nakon obrade bez nekog veceg gubitka kvalitete. Sve ovisi kolko je zahjtevan sadrzaj.
Imas na HDbits-u par orginal mastera neke serije (tj. par epizoda) bitrate je oko 200Mbps i da se fino kompresirat sa x264 bez veceg gubitka kvalitete.


Ja koristim MPC-HC sa madVR preko kompa spojen na TV za 1080p filmove cist ok setup.

Slobodno dalje zavaravaj ljude svojim dezinformacijama.




Kao sto sam vec 100x rekao Yifi je ok za krace filmove, ali za duze je koma. Evo screenshot sa njihove stranice za Lawrence of Arabia
https://yts.ag/assets/images/movies/Lawrence_of_Arabia_1962/large-screenshot2.jpg (iako bi trebo bit u .png, al dobro)

 

Ovo je u rangu Youtube 360p kvalitete.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2015 17:56 (Santana).
Moj PC  
1 2 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice