Yify down for good ?

poruka: 120
|
čitano: 25.429
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Yify down for good ?

Nemam kaj reć osim..

 

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Yify down for good ?
Enkidu kaže...
 

Prokleti MPAA šljam da bi li prokleti šljam ! Dabogda spali na prosjački štap !

 Heh, da propast će sigurno, posebno kad pogledaš na onoj obavjesti tko je u pitanju: Disney, Paramount, Coplumbia Pic, Universal, WarnerBros, 20CenturyFox, Sony, plus njihove tv kompanije. Zanimljivo mi je da ispada da je Yifyjevac iz Novog Zelanda. Bio sam uvjeren da je neki euroazijac. Da nije KimDotcom? :) 

m77 kaže...

 Jesu li Yify filmovi na tpb ili kat-u i dalje upotrebljivi?

 Dok god ima seedera, filmovi su sasvim isti kao i onog dana kad su postani.

m77 kaže...
overhaul kaže...

https://torrentfreak.com/mpaa-we-shut-down-ytsyify-and-popcorn-time-151103/

Movie industry representatives targeted the operator of YTS/YIFY who’s a New Zealand resident.

The representatives had a warrant and threatened a multi-million dollar lawsuit, urging the YIFY operator to cooperate.
As a result of the legal trouble, YTS went off two weeks ago and is not coming back.

 Što ovo treba značiti?

 A znaš kad amerikanski policajac prisili uvrtanjem ruke izgrednika da "bude kooperativan". Kooperativan bi dakle značilo da ga pokorno sluša i ne pisne.

Bravo kaže...

Ima neka dobra alternativa YIFY ?

 Ma sigurno će izniknuti, pitanje je tjedna da opet netko organizira preglednu stranicu i nastavi sa kodiranjem i uploadom filmova dostupnih na BR. Problem je nabavka Bluray filmova i korektno održavanje kvalitete. Kako sad baš nema videoteka, pitanje je tko i gdje ima vremena, net link i volje stalno transkodirati i uploadati silne terabajte na dnevnoj bazi a da je van dometa MPAA advokata. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
neaktivan
offline
Yify down for good ?

Jedan je pao, past će i ostali.

 
0 22 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Yify down for good ?

Jedan je zatrollao, zatrollati će nažalost i drugi... Ružni, glupi i smrdljivi trollovi, nije čudno da ih nitko ne voli... 

 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Yify down for good ?

Iskreno zbog ovakvih se i događaju sranja.

Radi takvih stranica ce bit sve vise i vise zabrana i manjak privatnosti na internetu.
Treba se drzat privatnih trackera i gotovo, a onaj tko se ne zna snac neka kupuje.

S vremenom ce doc na to, a i barem cete gledat filmove u boljoj kvaliteti ;)

 

 

overhaul kaže...
Enkidu kaže...
 

Prokleti MPAA šljam da bi li prokleti šljam ! Dabogda spali na prosjački štap !

 Heh, da propast će sigurno, posebno kad pogledaš na onoj obavjesti tko je u pitanju: Disney, Paramount, Coplumbia Pic, Universal, WarnerBros, 20CenturyFox, Sony, plus njihove tv kompanije. Zanimljivo mi je da ispada da je Yifyjevac iz Novog Zelanda. Bio sam uvjeren da je neki euroazijac. Da nije KimDotcom? :) 

m77 kaže...

 Jesu li Yify filmovi na tpb ili kat-u i dalje upotrebljivi?

 Dok god ima seedera, filmovi su sasvim isti kao i onog dana kad su postani.

m77 kaže...
overhaul kaže...

https://torrentfreak.com/mpaa-we-shut-down-ytsyify-and-popcorn-time-151103/

Movie industry representatives targeted the operator of YTS/YIFY who’s a New Zealand resident.

The representatives had a warrant and threatened a multi-million dollar lawsuit, urging the YIFY operator to cooperate.
As a result of the legal trouble, YTS went off two weeks ago and is not coming back.

 Što ovo treba značiti?

 A znaš kad amerikanski policajac prisili uvrtanjem ruke izgrednika da "bude kooperativan". Kooperativan bi dakle značilo da ga pokorno sluša i ne pisne.

Bravo kaže...

Ima neka dobra alternativa YIFY ?

 Ma sigurno će izniknuti, pitanje je tjedna da opet netko organizira preglednu stranicu i nastavi sa kodiranjem i uploadom filmova dostupnih na BR. Problem je nabavka Bluray filmova i korektno održavanje kvalitete. Kako sad baš nema videoteka, pitanje je tko i gdje ima vremena, net link i volje stalno transkodirati i uploadati silne terabajte na dnevnoj bazi a da je van dometa MPAA advokata. 

 

Registriras se na privatan torrent tracker i imas puni bluray film na dan izlaska
neke cak i prije izlaska filma. No big deal there.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2015 18:16 (Santana).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Yify down for good ?
Santana kaže...

Iskreno zbog ovakvih se i događaju sranja.

Radi takvih stranica ce bit sve vise i vise zabrana i manjak privatnosti na internetu.
Treba se drzat privatnih trackera i gotovo, a onaj tko se ne zna snac neka kupuje.

S vremenom ce doc na to, a i barem cete gledat filmove u boljoj kvaliteti ;)

 Ne, te stranice nisu povod manjku privatnosti one su samo umjetno stvoren razlog,nešto za što se mogu kaćit kad te žele špijunirat. Da nema tih stranica smislili bi neki drugi razlog.

--------------------------------------------------------------------------------------------
8 godina
offline
Re: Yify down for good ?
zerocool12 kaže...
Santana kaže...

Iskreno zbog ovakvih se i događaju sranja.

Radi takvih stranica ce bit sve vise i vise zabrana i manjak privatnosti na internetu.
Treba se drzat privatnih trackera i gotovo, a onaj tko se ne zna snac neka kupuje.

S vremenom ce doc na to, a i barem cete gledat filmove u boljoj kvaliteti ;)

 Ne, te stranice nisu povod manjku privatnosti one su samo umjetno stvoren razlog,nešto za što se mogu kaćit kad te žele špijunirat. Da nema tih stranica smislili bi neki drugi razlog.

 To ne znas.

Svejedno. Moras bit idiot da imas popularnu stranicu public stranicu za piratske filmove danas. Manje vise zagaratiran ti je zatvor prije ili kasnije.

Uglavnom takve stranice privlace preveliku paznju i radi toga ce nastradat neke druge nazalost.

 

 

Isto ko i Popcorn Time... moras bit lud da otvoris tak nekaj.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2015 19:14 (Santana).
11 godina
offline
Yify down for good ?

''YIFY's torrents are MPAA's property now...You might as well try to avoid those I'm pretty sure a MASSIVE LAWSUIT awaits for those IP's involved..They will NEVER remove those Torrents , those are Golden Geese for future litigation.''

 

Zanimljiv komentar, no je li nakon svega zbilja poželjno izbjegavati sve s yify oznakom?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Yify down for good ?
m77 kaže...

''YIFY's torrents are MPAA's property now...You might as well try to avoid those I'm pretty sure a MASSIVE LAWSUIT awaits for those IP's involved..They will NEVER remove those Torrents , those are Golden Geese for future litigation.''

 

Zanimljiv komentar, no je li nakon svega zbilja poželjno izbjegavati sve s yify oznakom?

 

Taj komentar vrijedi za Američane i slične, ne za Balkanistan, Rusiju, Kinu i takve dijelove svijeta gdje je piratluk način života.

Nego neko je odi preporučivao JYK nekidan, evo baš sam sinoć gleda JYK film (ne prvi put istina, mislim da sam vidio već koji, ali zbog ovog sinoć sam se baš sjetio tog komentara) i bia je katastrofa (ne film nego rip, film je bio "Black Sea" i bio je odličan). Ka prvo slični problemi uslijed kompresije kao što sam primijetio na nekim YIFY filmovima (ali ne svim i obično ne ovako gadno) - zrnatost površina jednolike boje (kao zidovi) i dijeljenje površina sa postepenim prelazom boje (kao nebo) u očigledne odvojene pojaseve jedne boje, i ta oba problema su bila vrlo izražena (iako samo vidljiva samo na početku filma jer kasnije su drukčije scene gdje se to ne može primjetiti tako lako) i s obzirom da je taj video bio 2.8 GB (znatno veće nego prosječni YIFY 1080p film) to je vrlo razočavarajuće.

Kao drugo i puno gore 10-12 puta tokom filma (u prosjeku svakih 7 minuta) film se prekidao, pod time mislim da bi player (built-in video player program Samsung Smart TV-a) jednostavno prekinuo playback i izašao iz filma (inače nema nikakvih problema i pogledao sam na njemu već hrpu filmova bez problema), i onda još kad bi ga opet otvorio ne bi se automatski vratio na trenutak prekida kao što inače uvijek radi bez problema, tako da sam morao svaki put ručno "premotavati" na trenutak prekida, tj. par sekundi kasnije jer te neke frameove jednostavno nije mogao podnijeti bez prekida. Izgubio sam puno vremena i živaca tako.

Dan prije toga gleda sam YIFY film ("Jupiter Incident") koji nije ima neke bitne probleme sa vizualnom kvalitetom ali je na nekoliko mjesta u filmu jednostavno zapeo pa "izgubio" 5-10 sekundi filma. Opet problemi u rippanju.

Malo prije toga sam gledao par filmova koji sami nisu imali nikakvih problema ali su titlovi bili katastrofalni, a govorimo o najboljim titlovima koje sam uspio naći sa kvalitetnih niza siteova pomoću BSplayer-ove automatizirane metode za skidanje titlova (pregleda sve glavne siteove za titlove za taj film i onda ti ponudi listu, i ja sam skinia 2-3 i odabra one koji su mi parili najbolji, makar su svi prilično shitoidni bili).

Evo recimo "Hunter Prey" - odličan film sa nerazumljivim audiom jer svi govore u mikrofon u kacigi, probao engleske titlove i hrvatske i srpske, svi katastrofa. U engleskim titlovima recimo kaže "I.T.A." umjesto "E.T.A." i "biken" umjesto "beacon", šta više reći. A hrv/srb su samo slikoviti prijevod tih, npr. umjesto "destroyed" kaže "jebeno razvalio goloruk" ili tako nešto.

Onda "Flawless", pisac titlova užasno lijena pizda koji je ignorirao 60% rečenog i samo prevodio 40% šta se njemu dalo, a i tu debilne greške radio. Npr. tip kaže da se odlučio na pljačku dijamanata jer ne voli engleske zime (hoće se selit na jug) a ovaj tip prevede da ne voli engleski (živi u Engleskoj i ne voli engleski !?).

Onda "Amazing Grace", vrhunski film kojeg su mi totalno upropastili titlovi (meni i ne tribaju ali ovaj film sam gledao zajedno sa starim roditeljima koji ne znaju riječi engleskoga pa sam zbog njih skinuo titlove za ovaj film). Prijevod i nije tako loš, ali timing je katastrofalan. Ne samo da su vremenski pomaknuti nego se vremenski pomak povećava s vremenom, tj. za svaku minutu filma koju pogledaš titlovi rane za ~5 sekundi više. Tako da su do pola filma ranili nekoliko minuta i moji roditelji nisu uopće mogli razumjeti šta se događa a ja sam se mučio gledati u sliku iznad titlova i ne primjećivati titlove uopće da mi ne pokvare film. Fakin katastrofa. E sad player na TV-u može kompenzirati za konstatni vremenski pomak (ranio ili kasnio) ali ne može ništa ako se pomak mijenja.

I onda zašto svi prokleti filmovi skinuti s neta (gledao ih na kompu ili na TV-u svejedno) moraju biti tako prokleto tihi ? I na TV-u i na kompu moram pojačati zvuk sa normalnih 20-30% (sasvim dovoljno za sve ostalo, uključujući igre i muziku na kompu i filmove na TV-u sa televizijskog programa) na 90% da bi mogao čuti šta govore, i onda još moram nekad stišavati kad počnu eksplozije jer mi probije uši (dok recimo u filmovima koje daju na TV-u ne primjećujem tu razliku u glasnoći između sound efekata i govora, kao da je nekako ekvalizirano).

 

 

 

 

8 godina
offline
Yify down for good ?

Nauci se gledat sa engleskim titlovima. Bit ce 100% autenticno i nece ti nikakav amater unistit film. Od nasih titlova sam odusto jos davno.
Ne mozes vjerovat na kakva sranja naiđes.

 

Cak i naš službeni(sa naseg bluray-a i dvd-a)  prijevod Batman-a (Dark Knight) je meni dosta loš. Tak da ne smisla stvarno.

 

 

I "piratluk nacin zivota" pa jel ti vidis kaj pišeš ?

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2015 1:24 (Santana).
Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Yify down for good ?

Neznam cemu tolko pompe strke oko jifija . 

Kao da je zlatna kokoš..

Moš mislit kakav je to 1080p rip filma koji ima jedva 2GB ,sigurno je odlican, ma  da pun je kvalitete da frca na sve strane. Samo fali da ima i 4k rip od 2.5GB . 

 

CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2015 2:29 (viper).
Moj PC  
7 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Yify down for good ?
viper kaže...

Neznam cemu tolko pompe strke oko jifija . 

Kao da je zlatna kokoš..

Moš mislit kakav je to 1080p rip filma koji ima jedva 2GB ,sigurno je odlican, ma  da pun je kvalitete da frca na sve strane. Samo fali da ima i 4k rip od 2.5GB . 

 

 Loš rip, a popularan je bas zato kaj pise 1080p i 2GB jer ljudi ne znaju nista o video kompresiji
Misle da 1080p garantira nekakvu kvalitetu.

14 godina
neaktivan
offline
Yify down for good ?

Pa zar nije Yify bio poznat da bi u ripovima smanjivao bitrate nakon nekog vremea ? Ok, ne mora bit CBR, ali srezat bitrate na pola i onda konacan rezultat predstavljat kao dobru kompresiju je....prodavanje magle.

Moj PC  
5 1 hvala 0
12 godina
offline
Yify down for good ?

nije stvar samo u "kvaliteti" slike, stranica je bila pregledna, titlovi dostupni, nije bilo koreanskih ugrađenih, itd uglavno jednostavno i pouzdano.

što se tiče JYK ripova da sad sam i ja vidio da ima lošijih i odličnih...tako da se potraga nastavlja

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Yify down for good ?

otaj jyk jel ima neku svoju stranicu ili blog?gdje vidjeti njegove filmove?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Yify down for good ?
Toni2000 kaže...

Pa zar nije Yify bio poznat da bi u ripovima smanjivao bitrate nakon nekog vremea ? Ok, ne mora bit CBR, ali srezat bitrate na pola i onda konacan rezultat predstavljat kao dobru kompresiju je....prodavanje magle.

 Bilo je, al ne na svakom filmu

Yifi ima posebno losu kvalitetu kod duzih filmova (onih koji su dugi oko 3h recimo) jer hoce zadrzat ~2GB velicinu

Od zadnjih koje sam imao prilike vidjet Interstellar je izgledal uzasno.

Koristenje iste velicine za film od 1h30min i filma od 3h je smijesno

Ako hoces da ti film bude 2GB (samo video) onda za film od 1h30min moze koristit bitrate od 3000kb/s
dok za film od 3h mozes koristit bitrate od 1500kb/s

 

Znaci cim je film duzi Yifi verzije imaju sve goru i goru kvalitetu

13 godina
offline
Re: Yify down for good ?
Santana kaže...
Toni2000 kaže...

Pa zar nije Yify bio poznat da bi u ripovima smanjivao bitrate nakon nekog vremea ? Ok, ne mora bit CBR, ali srezat bitrate na pola i onda konacan rezultat predstavljat kao dobru kompresiju je....prodavanje magle.

 Bilo je, al ne na svakom filmu

Yifi ima posebno losu kvalitetu kod duzih filmova (onih koji su dugi oko 3h recimo) jer hoce zadrzat ~2GB velicinu

Od zadnjih koje sam imao prilike vidjet Interstellar je izgledal uzasno.

Koristenje iste velicine za film od 1h30min i filma od 3h je smijesno

Ako hoces da ti film bude 2GB (samo video) onda za film od 1h30min moze koristit bitrate od 3000kb/s
dok za film od 3h mozes koristit bitrate od 1500kb/s

 

Znaci cim je film duzi Yifi verzije imaju sve goru i goru kvalitetu

 Imao sa Interstellar skinut od Yifia i od nekoga sa TPB-a tezak oko 10GB.Nikakakve razlike nije bilo.

15 godina
neaktivan
offline
Yify down for good ?

Negdje na nekoj temi sam radio analizu yifievih filmova i bitrate se smanjuje na staticnim scenama gdje ionako nije previse bitan. Inace jedina zamjerka mi je sto zvuk nije bas normaliziran pa su tihe scene pre tihe a glasne pre glasne.

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
2 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Yify down for good ?

Negdje na nekoj temi sam radio analizu yifievih filmova i bitrate se smanjuje na staticnim scenama gdje ionako nije previse bitan. Inace jedina zamjerka mi je sto zvuk nije bas normaliziran pa su tihe scene pre tihe a glasne pre glasne.

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Yify down for good ?
Tomy Lee kaže...

 Imao sa Interstellar skinut od Yifia i od nekoga sa TPB-a tezak oko 10GB.Nikakakve razlike nije bilo.

 

Tj. u oba slučaja smeće od filma.  IMHO.

8 godina
offline
Re: Yify down for good ?
Tomy Lee kaže...
Santana kaže...
Toni2000 kaže...

Pa zar nije Yify bio poznat da bi u ripovima smanjivao bitrate nakon nekog vremea ? Ok, ne mora bit CBR, ali srezat bitrate na pola i onda konacan rezultat predstavljat kao dobru kompresiju je....prodavanje magle.

 Bilo je, al ne na svakom filmu

Yifi ima posebno losu kvalitetu kod duzih filmova (onih koji su dugi oko 3h recimo) jer hoce zadrzat ~2GB velicinu

Od zadnjih koje sam imao prilike vidjet Interstellar je izgledal uzasno.

Koristenje iste velicine za film od 1h30min i filma od 3h je smijesno

Ako hoces da ti film bude 2GB (samo video) onda za film od 1h30min moze koristit bitrate od 3000kb/s
dok za film od 3h mozes koristit bitrate od 1500kb/s

 

Znaci cim je film duzi Yifi verzije imaju sve goru i goru kvalitetu

 Imao sa Interstellar skinut od Yifia i od nekoga sa TPB-a tezak oko 10GB.Nikakakve razlike nije bilo.

 Ne znam kakav je taj rip od 10GB, al evo usporedba s ripom kojeg ja imam

http://screenshotcomparison.com/comparison/149699

http://screenshotcomparison.com/comparison/149702

 

(zamjenio sam nazive samo, yifi verzija je ocito ona koju vidite kad pređete mišem preko slike)

Razlika se jasno vidi

Na prvoj usporedbi ogroman Macroblocking na licu i pozadini. Pogledajte dlake tocno iznad vrata glumice kak su nestale u YIFI verziji.

Na drugoj usporedbi ista stvar, pogledajte uho tamoputog glumca. Totalno unisteno, a vidi se gubitak detalja na odjeci glumaca i pozadini.



Mozete rec da to vama ok izgleda u sto vjerujem, al nemrete rec da izgleda isto.

 

Tak da drugi smirite strasti kad pricate o YIFI "kvaliteti"

 

Ovaj film je dug 2h i 49 minuta. Zamislite kakva bi kvaliteta bila na nekom jos duzem filmu kojeg bi htjeli ugurat u malih 2.5GB
Inace kad se prica o takvih stvari volio bi vidjet neke dokaze. Svatko ima svoju percepciju "dobre kvalitete"

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2015 18:48 (Santana).
12 godina
neaktivan
offline
Yify down for good ?

Heh, bio jednom jedan axxo :D. Ode jedan, dođe drugi. 

 

yify je imao, za mene, očajan audio - slika mu je bila solidna, nikakav spektakl, al' zvuk užas..

 

Ja sve više razmišljam o plaćenim servisima tipa netflix i slično.

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Yify down for good ?
Santana kaže...

 Ne znam kakav je taj rip od 10GB, al evo usporedba s ripom kojeg ja imam

http://screenshotcomparison.com/comparison/149699

http://screenshotcomparison.com/comparison/149702

 

(zamjenio sam nazive samo, yifi verzija je ocito ona koju vidite kad pređete mišem preko slike)

Razlika se jasno vidi

Na prvoj usporedbi ogroman Macroblocking na licu i pozadini. Pogledajte dlake tocno iznad vrata glumice kak su nestale u YIFI verziji.

Na drugoj usporedbi ista stvar, pogledajte uho tamoputog glumca. Totalno unisteno, a vidi se gubitak detalja na odjeci glumaca i pozadini.



Mozete rec da to vama ok izgleda u sto vjerujem, al nemrete rec da izgleda isto.

 

Tak da drugi smirite strasti kad pricate o YIFI "kvaliteti"

 

Ovaj film je dug 2h i 49 minuta. Zamislite kakva bi kvaliteta bila na nekom jos duzem filmu kojeg bi htjeli ugurat u malih 2.5GB
Inace kad se prica o takvih stvari volio bi vidjet neke dokaze. Svatko ima svoju percepciju "dobre kvalitete"

 

Razlika se vidi na monitoru kojeg gledam s 40cm, kada gledam film na TV-u s daljine od 3-4m ta razlika je zanemariva...barem meni...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
8 godina
offline
Re: Yify down for good ?
ElektričnaOvca kaže...

Heh, bio jednom jedan axxo :D. Ode jedan, dođe drugi. 

 

yify je imao, za mene, očajan audio - slika mu je bila solidna, nikakav spektakl, al' zvuk užas..

 

Ja sve više razmišljam o plaćenim servisima tipa netflix i slično.

 Onda ces se razocarat. Iako je zvuk bolji od onok dvo kanalnog AAC-a kojeg koristi YIFI nije na razini Bluray-a

Na blurayu ces dobit DTSHD-MA ili DolbyTrueHD

Kvaliteta videa dosta varira o filmu ili seriji

Recimo nova (druga) sezona Fargo serije izgleda odlicno na netflix-u
Evo screenshot http://someimage.com/NKVlRij

Dok neki filmovi (pogotovo stariji) nisu na toj razini iako imaju novi bluray remaster koji izgleda daleko bolje.

 

Ako gledas između Netflixa i iTunes-a onda definitivno izaberi Netflix jer je kvaliteta na njemu jednostavno bolja.

 


Nažalost Bluray ili kvalitetni privatni torrent trackeri jos uvijek daju najbolju kvalitetu. Vjerujem da ce se to promjenit uskoro kad dođe novi format bluray-a sa 4k rezolucijom.

 

 

djigibao kaže...
Santana kaže...

 Ne znam kakav je taj rip od 10GB, al evo usporedba s ripom kojeg ja imam

http://screenshotcomparison.com/comparison/149699

http://screenshotcomparison.com/comparison/149702

 

(zamjenio sam nazive samo, yifi verzija je ocito ona koju vidite kad pređete mišem preko slike)

Razlika se jasno vidi

Na prvoj usporedbi ogroman Macroblocking na licu i pozadini. Pogledajte dlake tocno iznad vrata glumice kak su nestale u YIFI verziji.

Na drugoj usporedbi ista stvar, pogledajte uho tamoputog glumca. Totalno unisteno, a vidi se gubitak detalja na odjeci glumaca i pozadini.



Mozete rec da to vama ok izgleda u sto vjerujem, al nemrete rec da izgleda isto.

 

Tak da drugi smirite strasti kad pricate o YIFI "kvaliteti"

 

Ovaj film je dug 2h i 49 minuta. Zamislite kakva bi kvaliteta bila na nekom jos duzem filmu kojeg bi htjeli ugurat u malih 2.5GB
Inace kad se prica o takvih stvari volio bi vidjet neke dokaze. Svatko ima svoju percepciju "dobre kvalitete"

 

Razlika se vidi na monitoru kojeg gledam s 40cm, kada gledam film na TV-u s daljine od 3-4m ta razlika je zanemariva...barem meni...

 Ok. Ja vidim razliku kad gledam na 40" TV-u i zna me smetat. Pa mi nije zao skinut koji GB vise za film koji volim.
Svatko ce se prilagodit svojim potrebama.

Meni to izgleda kao da gledam film na Youtube-u



Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2015 19:42 (Santana).
16 godina
offline
Re: Yify down for good ?
Santana kaže...

 

 

Razlika se vidi na monitoru kojeg gledam s 40cm, kada gledam film na TV-u s daljine od 3-4m ta razlika je zanemariva...barem meni...

 Ok. Ja vidim razliku kad gledam na 40" TV-u i zna me smetat. Pa mi nije zao skinut koji GB vise za film koji volim.
Svatko ce se prilagodit svojim potrebama.
Meni to izgleda kao da gledam film na Youtube-u 

 uh što smo postali profinjeni pa "poklonjenim konjima gledamo u rezoluciju plaka na zubima".
Ljudi, pa vi bi dobili infarkt da sad vidite uredno kupljenu dvd kolekciju. Nešto grozno. Sporednim glumcima u pozadini se NEVIDE dobro detalji na košulji. Dlake na kosi nisu precizne!
A da vidite ovo (na fotki dolje)... ajmeee to se danas smije samo zločincima u zatvoru puštati, da ih se kazni... ta razmuljana VHS slika, titranje, mutan ton, manjak boja i rezolucije....
 Mislim, koga veseli, nek si skida što hoće. Postojao je razlog zašto je jifi bio tako popularan - jer je imao konstantni neki svoj zadani standard i kome se to svidjelo,
a očito je takvih bilo mnhogo s obzirom na ovaj i mnoge slične teme po netu - mnogima je to bilo sasvim zadovoljavajuće. Realno, slika je bila bolja od master DVD-a. Za većinu kratkovidnih ljudi, super. Imam i ja 10tak terabajta remuxova od kojih je svaki preko 20GB. Sva sreća nisam toliko lud pa ih ja skidao/ripao ali opet---sad mi ih je žao ubiti, ali realno procijenio sam da je bezze zauzeće prostora. Sad će uskoro krenuti nova runda jednog te istog... 4K koji će opet "jako utjecati" na kvalitetu samog filma. Još kad se počnu miješati 3D, pa 50-60fps, poslu sa skupljanjem i profinjenim promatranjem nikad kraja. Jer to što se kod mnogih prakticira nije gledanje filma, nego promatranje slike i zvuka. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2015 20:46 (overhaul).
8 godina
offline
Re: Yify down for good ?
overhaul kaže...
Santana kaže...

 

 

Razlika se vidi na monitoru kojeg gledam s 40cm, kada gledam film na TV-u s daljine od 3-4m ta razlika je zanemariva...barem meni...

 Ok. Ja vidim razliku kad gledam na 40" TV-u i zna me smetat. Pa mi nije zao skinut koji GB vise za film koji volim.
Svatko ce se prilagodit svojim potrebama.
Meni to izgleda kao da gledam film na Youtube-u 

 uh što smo postali profinjeni pa "poklonjenim konjima gledamo u rezoluciju plaka na zubima".
Ljudi, pa vi bi dobili infarkt da sad vidite uredno kupljenu dvd kolekciju. Nešto grozno. Sporednim glumcima u pozadini se NEVIDE dobro detalji na košulji. Dlake na kosi nisu precizne!
A da vidite ovo (na fotki dolje)... ajmeee to se danas smije samo zločincima u zatvoru puštati, da ih se kazni... ta razmuljana VHS slika, titranje, mutan ton, manjak boja i rezolucije....
 Mislim, koga veseli, nek si skida što hoće. Postojao je razlog zašto je jifi bio tako popularan - jer je imao konstantni neki svoj zadani standard i kome se to svidjelo,
a očito je takvih bilo mnhogo s obzirom na ovaj i mnoge slične teme po netu - mnogima je to bilo sasvim zadovoljavajuće. Realno, slika je bila bolja od master DVD-a. Za većinu kratkovidnih ljudi, super. Imam i ja 10tak terabajta remuxova od kojih je svaki preko 20GB. Sva sreća nisam toliko lud pa ih ja skidao/ripao ali opet---sad mi ih je žao ubiti, ali realno procijenio sam da je bezze zauzeće prostora. Sad će uskoro krenuti nova runda jednog te istog... 4K koji će opet "jako utjecati" na kvalitetu samog filma. Još kad se počnu miješati 3D, pa 50-60fps, poslu sa skupljanjem i profinjenim promatranjem nikad kraja. Jer to što se kod mnogih prakticira nije gledanje filma, nego promatranje slike i zvuka. 

 Ima ljepsih poklonjenih konjeva.

 

Stvar je u tome da DVD ima puno veci bitrate i daleko manje artefakta od Yifi 1080p verzija, jedino kaj DVD ima manju ostrinu.
Jos uvijek imam dosta DVD-a spremljeno za filmove koje ne postoji bolja kvaliteta (recimo odlican francuski film Le Samouraï (imam Criterion dvd)

Nisam kupovo kvalitetan TV da gledam Yifi kvalitetu

Btw. ja kupujem Bluray i DVD filmove.

 

 

4k ce se vidjet kod filmova skeniranih u 4k ili vecoj rezoluciji. Recimo Samsara je skenirana u 8K rezoluciji pa ima veliki potencijal u 4k rezoluciji.  Par screenshota http://www.imagebam.com/image/9caa83229438403 , http://www.imagebam.com/image/f62c03229438459 , http://www.imagebam.com/image/803a50229438422 . (sa 1080p bluray-a)
50 i 60 fps-a neces vidjet. Uglavnom vecina ljudi koji rade u filmskoj industriji takav fps nazivaju "cheap TV framerate" I hobbit u 48fps-a kod njih je stvar sprdnje. (60 ili vise FPS-a na kameri koriste za slow motion)
3D ce ostat kak i sad.
Nova stvar je HDR video.

 

Btw. obožavam filmove i bolja kvaliteta me moze samo vise uživit u film bez da me ometaju artefakti slabije kompresije

 

Vec sam reko svatko zna za sebe. Ja sam samo reagiro na kolegu koji je reko da nema razlike između Yifi i nekog veceg rip-a kaj jednostavno nije istina.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2015 21:23 (Santana).
12 godina
neaktivan
offline
Yify down for good ?

Nigdje se Yify ne predstavlja kao neka kvaliteta za vas koji čujete kako trava raste. Sasvim zadovoljavajući kvalitet za svoju namjenu.

Gledam ta gore poređenja. I vidim razliku. Ali znaš koliko me je briga za tako malu razliku? Pa kod nas ljudi većinom gledaju one online stranice sa filmovima. U flash playerima, filmove nikakve kvalitete. I uglavnom se žale da im filmovi štopaju...

Da ne kažem da mnogi pogledaju nove filmove ono kad prvo izađe snimak kamerom, što je neko u kinu snimio. Ja ne mogu smisliti to gledati, ali ipak većina i to gleda. A od Yifija mi ne treba bolje. Skidati 10+ GB za onako minornu razliku kao na slikama gore ne pada mi na pamet.

 
5 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: Yify down for good ?
Bilal kaže...

Nigdje se Yify ne predstavlja kao neka kvaliteta za vas koji čujete kako trava raste. Sasvim zadovoljavajući kvalitet za svoju namjenu.

Gledam ta gore poređenja. I vidim razliku. Ali znaš koliko me je briga za tako malu razliku? Pa kod nas ljudi većinom gledaju one online stranice sa filmovima. U flash playerima, filmove nikakve kvalitete. I uglavnom se žale da im filmovi štopaju...

Da ne kažem da mnogi pogledaju nove filmove ono kad prvo izađe snimak kamerom, što je neko u kinu snimio. Ja ne mogu smisliti to gledati, ali ipak većina i to gleda. A od Yifija mi ne treba bolje. Skidati 10+ GB za onako minornu razliku kao na slikama gore ne pada mi na pamet.

 Pa kaj sam reko da te je briga ?

Daj molim te citaj postove.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Yify down for good ?
Santana kaže...

Nisam kupovo kvalitetan TV da gledam Yifi kvalitetu 

 

Ja sam kupio kvalitetan TV da bi gledao TV.

Tj. TV program uglavnom, i ponešto skinutih filmova (ali njih mogu i na kompu gledati).

E sad taj TV program je što se tiče video kvalitete uglavnom doslovno 10 razina ispod Yify-a ! ISP mi šalje video feed kao 720p stream, ali to je osim nekolicine programa koji su stvarno 720p (National Geographic i Discovery) u stvarnosti lažni upscaleani SD, i to uništen kompresijom tako da čak i za tu rezoluciju izgleda očajno.

Ti true 720p kanali bi se mogli usporediti sa recimo prosječnim 720p DVD ripom, i kad ja gledam dokumentarac na tome i vidim recimo egipatske piramide to mi izgleda WOW u usporedbi sa krajnje mutnim i jadnim HRT-om, tako da kad bi mi sve programe digli na tu razinu kvalitete ljubia bi zemlju i klanja se Alahu i Budi. A i to bi još bilo ispod YIFY razine.

Eto šta ja (i valjda većina ljudi koji ne moanaju o video kvaliteti na BUG forumu) gledamo na svojim kvalitetnim TV-ima. Čisti waste display tehnologije, zahvaljujući lijenim i zaostalim TV kućama i ISP-ovima.

8 godina
offline
Re: Yify down for good ?
Enkidu kaže...
Santana kaže...

Nisam kupovo kvalitetan TV da gledam Yifi kvalitetu 

 

Ja sam kupio kvalitetan TV da bi gledao TV.

Tj. TV program uglavnom, i ponešto skinutih filmova (ali njih mogu i na kompu gledati).

E sad taj TV program je što se tiče video kvalitete uglavnom doslovno 10 razina ispod Yify-a ! ISP mi šalje video feed kao 720p stream, ali to je osim nekolicine programa koji su stvarno 720p (National Geographic i Discovery) u stvarnosti lažni upscaleani SD, i to uništen kompresijom tako da čak i za tu rezoluciju izgleda očajno.

Ti true 720p kanali bi se mogli usporediti sa recimo prosječnim 720p DVD ripom, i kad ja gledam dokumentarac na tome i vidim recimo egipatske piramide to mi izgleda WOW u usporedbi sa krajnje mutnim i jadnim HRT-om, tako da kad bi mi sve programe digli na tu razinu kvalitete ljubia bi zemlju i klanja se Alahu i Budi. A i to bi još bilo ispod YIFY razine.

Eto šta ja (i valjda većina ljudi koji ne moanaju o video kvaliteti na BUG forumu) gledamo na svojim kvalitetnim TV-ima. Čisti waste display tehnologije, zahvaljujući lijenim i zaostalim TV kućama i ISP-ovima.

 Da to je nazalost tak kod nas. Ja nit nemam antenu spojenu na TV pa TV nit ne gledam

Ionak serije koje gledam jos nit nema na nasim programima.

 

No sjeti se HRT 2 HD. Za vrijeme svijetskog prvenstva. Izgledo je cist ok

 

Tak da je moj TV 100% iskoristen :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2015 11:51 (Santana).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice