Zalemljeni procesori

poruka: 8
|
čitano: 3.135
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
Intelovi Broadwell desktop procesori

Informatički web sajt ZDNnet od neimenovane OEM kompanije i dva proizvođača matičnih ploča dobio je potvrdu prethodnih glasina da Intel sa Broadwell procesorima prelazi isključivo na BGA format – to znači da će procesori u dekstop računarima biti zalemljeni na matičnu ploču kao u laptopima. Kvar na matičnoj ploči (a svi znamo da takvi znaju biti česti) značit će promjenu i procesora, što će biti znatno komplikovanije i skuplje rješenje od dosadašnjih odvojenih nadogradnji procesora i matičnih ploča.

Intel bi mogao ponovo vratiti mogućnost izmjene procesora sa nasljednikom Broadwella po imenu "Skylake", ali to bi bilai privremena mjera u trajanju od par godina.

Broadwell procesori će se u prodaji naći 2014. godine.

http://www.soundstream.com/
 
3 1 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intelovi Broadwell desktop procesori

taman hjteo pokreniti istu temu, evo za početak jedan članak (eng) poduži koji objašnjava tu neku teoriju:

http://www.extremetech.com/computing/141443-leaked-intel-roadmap-shows-the-end-of-socketed-cpus-the-end-of-upgradable-pc

sam zaključak iz članka : Leaked roadmaps show Haswell as the last Intel chip slated for an LGA package. All of the Broadwell parts on the map are dual- and quad-core SoCs with 47-57W TDPs that would be soldered to the motherboard, using BGA. Dual-core Broadwells also pick up the 10W and 15W form factors; the same article suggests Intel intends to abolish the 35W TDP segment altogether.

ajmo pokreniti raspravu o ovome,

teško je naravno znati dali hoće ili neće biti istinito, ili je namjerno pušteno u masu pa da se vide reakcije. Kako god njima se može pogotovo intelu kako god im paše, neko će se složit s time netko neće..

Dali je Haswell još zadnji vlak za socket cpu? ili će se podjeliti 2014 intel i amd, pa možda AMD bude držao tron

samo krupno, ništa sitniš
13 godina
neaktivan
offline
Zalemljeni procesori

Vrijeme je da AMD opet napadne kao u doba prvih athlona...

 

A Intel se ovime vraća u vrijeme 70/80-tih nažalost.

 

Doduše moj core i5 je još uvijek super :)

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Zalemljeni procesori

Ovo je dosta loše jer će biti skuplje kad ti crkne matična a i mislim da bi i amd mogo dignut cijene maticnih ako ce se samo na njihove maticne moci stavljati novi procesori

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zalemljeni procesori

Ja bi na mjestu AMD-a radije napao intelov marketshare tako da nudim veću kvalitetu za povoljnije.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intelovi Broadwell desktop procesori
soundstream kaže...

Informatički web sajt ZDNnet od neimenovane OEM kompanije i dva proizvođača matičnih ploča dobio je potvrdu prethodnih glasina da Intel sa Broadwell procesorima prelazi isključivo na BGA format – to znači da će procesori u dekstop računarima biti zalemljeni na matičnu ploču kao u laptopima. Kvar na matičnoj ploči (a svi znamo da takvi znaju biti česti) značit će promjenu i procesora, što će biti znatno komplikovanije i skuplje rješenje od dosadašnjih odvojenih nadogradnji procesora i matičnih ploča.

Intel bi mogao ponovo vratiti mogućnost izmjene procesora sa nasljednikom Broadwella po imenu "Skylake", ali to bi bilai privremena mjera u trajanju od par godina.

Broadwell procesori će se u prodaji naći 2014. godine.

 

Izvor: Info.ba

13 godina
neaktivan
offline
Re: Intelovi Broadwell desktop procesori

Totalno bezveze.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Intelovi Broadwell desktop procesori
Brian kaže...

Totalno bezveze.

pa baš zato i diskutiramo o tome...definitivno mogu reći da ekipa što slaže kompove, gameri, moderi neće biti happy baš s time...ok uvijek će se mjenjat kompovi, dijelovi, al matična+cpu spojeni nije baš dobar combo...to je kao da si tuner auta i baviš se time a proizvođač napravi da nemoš haubu otvorit ili uopce doći do motora

moje mišljenje je da će doći do promjena sad dali će biti toliko drastične to ćemo vidjeti...obično drži vodu sve to što procuri od intela donekle

samo krupno, ništa sitniš
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice