Zvanično je - korisnici IE-a najgluplji

poruka: 128
|
čitano: 24.614
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Zvanično je - korisnici IE-a najgluplji

Zvuči kao tema nekog nezrelog flame wara, no radi se o istraživanju sa preko 100.000 ispitanika (101.326 da budem precizan) koje je sprovela jedna kanadska firma za psihometriju u kome je pronađena značajna korelacija između koeficijenta inteligencije i izbora web browsera. Korisnici Internet Explorera su se našli daleko na dnu lestvice, a za više podataka, na primer koji web browser ima (u proseku) najinteligentnije korisnike, pogledajte link.

________________

izvor: The Register 

Moj PC  
36 0 hvala 6
13 godina
offline
Zvanično je - korisnici IE-a najgluplji

hahahaha koji naslov na tom linku:
"It's official: IE users are dumb as bag of hammers"

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.7.2011 15:45 (antimadridista).
Moj PC  
19 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zvanično je - korisnici IE-a najgluplji
Ja volim Operu ali sam na Chrome presao iskljucivo zbog omnibara...
Škola. BoF. Promod. Reddit. /b/. Memebase. Krevet.
16 godina
neaktivan
offline
Zvanično je - korisnici IE-a najgluplji

Ponosni korisnik Opere 7+ godina :)

"Yesterday is a history, tommorow a mistery, but today is a gift. Thats why it's called present"
Moj PC  
25 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zvanično je - korisnici IE-a najgluplji

Ja koristim Operu. Majke mi!

 

Ozbiljno!!

{#}

 

 

Relation to the original topic decreases with every single post
 
23 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zvanično je - korisnici IE-a najgluplji
Opera oduvijek i zauvijek!
Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zvanično je - korisnici IE-a najgluplji
Lazarus Long kaže...

Ja koristim Operu. Majke mi!

 

Ozbiljno!!

{#}

 

 

a sto je to malo E na taskbaru?

griješiti je ljudski al je osjećaj božanski
16 godina
neaktivan
offline
Zvanično je - korisnici IE-a najgluplji

{#}

 

Sada ce biti najezda Operasa.

Relation to the original topic decreases with every single post
 
8 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zvanično je - korisnici IE-a najgluplji
KKristijan kaže...
Lazarus Long kaže...

Ja koristim Operu. Majke mi!

 

Ozbiljno!!

{#}

 

a sto je to malo E na taskbaru?

  Da se nade kad oglupim :))))

Relation to the original topic decreases with every single post
16 godina
neaktivan
offline
Zvanično je - korisnici IE-a najgluplji

Naših 5 minuta naslađivanja Chromeašima i Lisičarima  {#}

"Yesterday is a history, tommorow a mistery, but today is a gift. Thats why it's called present"
Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
offline
Zvanično je - korisnici IE-a najgluplji
ja sam na Chrome-u već 1 godinu,prije sam koristio Firefox,samo sam išao probati Chrome da vidim kakav je i stvarno mi se svidio i ostao sam na njemu,probao sam i Operu ali jednostavno mi se nije dopala kao Chrome,svatko koristi što mu odgovara,a meni je to definitivno Chrome zbog svoje jednostavnosti i brzine,to mi se sviđa.

P.S: samo bez flame wara molim vas,već vidim da bi mogao nastati,ovo je tema kao stvorena za to :D
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Zvanično je - korisnici IE-a najgluplji

Neznam vjerujem da je sve do toga, što se za IE uglavnom netreba ništa instalirati.

Barem nije do nedavnog antitrustovskog suđenja. Da netko toliko važnosti pridaje

običnom pregledniku meni je gluplje nego proglašavati korisnika kojeg nije briga za preglednik - glupim.

Da, imam evo ovdje IE9 i ne nalazim ga posebno lošijim od opere koju imam

na drugim strojevima. bigdil.

Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zvanično je - korisnici IE-a najgluplji
overhaul kaže...

Neznam vjerujem da je sve do toga, što se za IE uglavnom netreba ništa instalirati.

Barem nije do nedavnog antitrustovskog suđenja. Da netko toliko važnosti pridaje

običnom pregledniku meni je gluplje nego proglašavati korisnika kojeg nije briga za preglednik - glupim.

Da, imam evo ovdje IE9 i ne nalazim ga posebno lošijim od opere koju imam

na drugim strojevima. bigdil.

  Ma naravno. Strpati miliune korisnika nekog browsera u IQ inferiorne je u najmanju ruku skandalozno i glupo.

Relation to the original topic decreases with every single post
14 godina
protjeran
offline
Zvanično je - korisnici IE-a najgluplji
Predlažem da ovi koji koriste IE naprave neku paradu,da dobiju ista prava kao i mi svi ostali...
Straight Edge
 
36 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Zvanično je - korisnici IE-a najgluplji
netko,netkovic kaže...
Predlažem da ovi koji koriste IE naprave neku paradu,da dobiju ista prava kao i mi svi ostali...

ja cu bit jedan od onih koji ce ih kamenjem gađat i derat se "Cigani,Cigani...." :P 

(šala naravno)

14 godina
protjeran
offline
Re: Zvanično je - korisnici IE-a najgluplji

Iznimka ne potvrđuje pravilo:

- Vexx555 koristi IE. za njega je to najbolje.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
12 godina
online
Re: Zvanično je - korisnici IE-a najgluplji
FlyBoy kaže...

Ponosni korisnik Opere 7+ godina :)

  Također. Prvi put sam probao Operu 7.21 negdje 2003. godine čini mi se, i od tada je masivno koristim. Prešao sve dosadašnje verzije i svakom novom je bolja i nemam namjeru se micati nakon cca 8 godina korištenja.

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Operation Flashpoint fan
16 godina
offline
Re: Zvanično je - korisnici IE-a najgluplji
mene je opera dobila jos za vrijeme 56k modema. Nije bilo browsera koji je tako dobro (iako s bugovima) baratao sa cache-om..
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
protjeran
offline
Re: Zvanično je - korisnici IE-a najgluplji

opera rulz :)

ja ju koristim odkam imam net,točnije 21mjesec :)

najviše mi se svišda kod nje što imam ono brzo biranje i odlično za pamčenje lozinke,uz to je još i najbrža :)

15 godina
offline
Zvanično je - korisnici IE-a najgluplji

Joj priče, sad svi Operu koriste... {#}

 
14 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zvanično je - korisnici IE-a najgluplji

Ne koristim IE, ali kako IE ima najveći udio na tržištu logično je da ima i najveći broj "idiota", isti slučaj bi bio i s bilo kojim od browsera. A kako ljudi većinom koji nisu previše informatički uključeni koriste ono što prvo dobiju. I na što se nauče napamet koristiti. Tako da mislim da im nekako to istraživanje ne drži vodu ...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.7.2011 10:00 (eterna luchar).
12 godina
offline
Re: Zvanično je - korisnici IE-a najgluplji
eterna luchar kaže...

Ne koristim IE, ali kako IE ima najveći udio na tržištu logično je da ima i najveći broj "idiota", isti slučaj bi bio i s bilo kojim od browsera. A kako ljudi većinom koji nisu previše informatički uključeni koriste ono što prvo dobiju. I na što se nauče napamet koristiti. Tako da mislim da im nekako to istraživanje ne drži vodu ...

ovdje nije pitanje koliko neki browser ima korisnika idiota vec se radi o prosjeku. firefox, chrome i operu ne dobijes sa instalacijom pa opet postoje velike razlike. ono sto je zanimljivo je rezultat IE+Chrome Frame pa postaje jasno da rezultat najvise veze ima s odmicanjem od standarda.

prosjek korisnika IE je zaista smijesan.

15 godina
neaktivan
offline
Zvanično je - korisnici IE-a najgluplji

sa nestrpljenjem se očekuje reakcija usera @karakternog

Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Zvanično je - korisnici IE-a najgluplji

E moja Opera dobro da te opet jadnu nisu popljuvali....

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zvanično je - korisnici IE-a najgluplji
Lazarus Long kaže...
overhaul kaže...

Neznam vjerujem da je sve do toga, što se za IE uglavnom netreba ništa instalirati.

Barem nije do nedavnog antitrustovskog suđenja. Da netko toliko važnosti pridaje

običnom pregledniku meni je gluplje nego proglašavati korisnika kojeg nije briga za preglednik - glupim.

Da, imam evo ovdje IE9 i ne nalazim ga posebno lošijim od opere koju imam

na drugim strojevima. bigdil.

  Ma naravno. Strpati miliune korisnika nekog browsera u IQ inferiorne je u najmanju ruku skandalozno i glupo.

- Prije bi rekao da je glupost samo istraživanje ili je namjerno-ciljano?

- Svako istraživanje ima cilj, razlog.. određuje ga naručitelj.

 

- jednako (bez gledanja njihovih podataka) mogu iz istih podataka 'tvrditi' da su korisnici windowsa glupi, jer na kojem OSu radi ie? koji OS je zastupljen 90%? ...

- nasuptrot tome, (mislim, neki podatak) za USA je cca 30% korisnika Mac-OSXa, tako da oni ne spadaju u glupe? Rekao bi da je suprotno, već to što su ameri, definira ih kao glupu naciju. (ovo je zločesto, jednako kao i istraživanje koje komentiram, upravo zato, kao primjer).

 

- kako tumačiti grafikon pod IE-with chrome frame? To su upgreadani useri što im odmah busta IQ?

- Opera je zastupljenija u EU, možda su to ameri koji imaju kontakte sa starim kontinentom automatski pametniji.

- zašto u istraživanju nije korištena EU kao uzorak ali je korišten Novi Zeland? Možda zato jer su FF i ostali browseri zastupljeniji..

- ili je podjela po verzijama, pa su ie6 i ie7 ispod a ie8 iznad ie9. ... wtf?

(pogledajte i zastupljenost OSeva, u relaciji s XP-Seven.. zato ie8? Pametniji su korisnici XPa nego sedmice, osim ako su na starijem browseru od ie8?).

- kao i to da su prije 5 godina bili 'pametniji' nego danas..

 

- Moj zaključak, kranje glup zaljučak istraživača. (ili je takva nadrudžba)

Ako istraživača proglasimo glupim, tad njegovi rezultati nisu relevantni, vjerojatnije upravo suprotno.

 

- Na zapadu postoji 'politička korektnost', svi nazivi (pa i naslovi članaka) 'moraju' biti korektni, zašto je u ovom slučaju suprotno?

- Pretjerano je to izjednačiti s npr. rasizmom, ali dijeljenje ljudi tj njihovog IQa po browseru je jednako svakoj drugoj rasističkoj podjeli koja u startu uzme takav kriterij.

- što da isti kriterij primjenimo na automobile, da su vozači Cadillaca ili Mercedesa pametniji od vozaća Yuigića? Korisnik Zirodent paste je pametniji od korisnika Kaladonta?

- istraživanje koje mjeri pamet (IQ) postavlja tako glupe kriterije? Krši osnovne postulate struke i netiquea. Slučajno? Vjerojatnije namjerno.

 

btw, (disclaimer)

- riječ glupo je upotrebljena više puta, pošto je to smisao IQa nema dostojne zamjene, inače bi je ispustio iz komentara jer nebi bila primjerena.

- pošto je sami novinski naslovi koriste (Dumb), nema razloga da se ja ustručavam? (jer nije pristojno proglasiti nekog ili naciju glupim).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Zvanično je - korisnici IE-a najgluplji

A čuj čim se javno hvališ iq-om sumnjam :p lol

bug caruje, um klade valja
 
19 0 hvala 0
12 godina
online
Zvanično je - korisnici IE-a najgluplji

Čekamo da se karakteran javi, on je stučnjak za sve...

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics} Operation Flashpoint fan
 
7 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zvanično je - korisnici IE-a najgluplji

Tko je karakterni ? Novi sam na forumu , pa ono?????

14 godina
offline
Zvanično je - korisnici IE-a najgluplji

E stari moj..... a što da ti sada kažem? gore su ti rezultati pa pogledaj još jednom, a ako su na FF svi kao ti, niste bolje niti mogli proči, moj naklon :p

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zvanično je - korisnici IE-a najgluplji
danny007 kaže...

opera rulz :)

ja ju koristim odkam imam net,točnije 21mjesec :)

najviše mi se svišda kod nje što imam ono brzo biranje i odlično za pamčenje lozinke,uz to je još i najbrža :)

nebi volio početi flame war,ali ovo nije istina.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice