Aplikacija za upravljenje sa ip kamerama

poruka: 19
|
čitano: 19.872
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Aplikacija za upravljenje sa ip kamerama

Pozdrav, trebam aplikaciju za upravljanje sa ip kamerama, ova edimax koju koristim mi ne valja. 

 

Moga imati mogučnost da sama pokrene prilikom logiranja . 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Aplikacija za upravljenje sa ip kamerama

Model kamere?

 

Kako želiš upravljati : na lokalnoj mreži? na daljinu (internet) ?

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Aplikacija za upravljenje sa ip kamerama
Markić7 kaže...

Pozdrav, trebam aplikaciju za upravljanje sa ip kamerama, ova edimax koju koristim mi ne valja. 

 

Moga imati mogučnost da sama pokrene prilikom logiranja . 

 

Nemaju ip kamere iste protokole... Koja kamera (točan model)? Neki kinez ili možda vivotek, dvc, hikvision...?

My name is Legion... For we are many!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Aplikacija za upravljenje sa ip kamerama

Imam trenutno u upotrebi edimax IC-7001W i nedavno sam naručio još jednu ali kinesku ovu http://www.ebay.com/itm/221397293478?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

kamere će biti povezane tj jedna jest povezana na ruter preko crossover kabla i zelim samo da mi sprema na hard kada se nesto pomakne. 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Aplikacija za upravljenje sa ip kamerama

Uh...

 

Ako ti kamera sama po sebi nema motion detection, onda ti treba neki SW koji to ima (u pravilu skupo, loše i jadno izvedeno). Treća solucija je da netko napiše ispravan program koji bi to radio ali koliko vidim, tu nema nikakav SDK za tu kameru.

 

Radim sa tim kineskim g*vnima svaki dan, znam o čemu pričam...

My name is Legion... For we are many!
15 godina
offline
Re: Aplikacija za upravljenje sa ip kamerama
Sum_of_all_fears kaže...

..(u pravilu skupo, loše i jadno izvedeno..

 -bilo je nekad dosta takvih softweraka.. (la sjetit se bar približno naziva za googlanje je nemoguće..).

enivej, senzor nije potreban ako je PC upaljen (ako sve radi soft), trigger... tad može jeftikaner.

Ako je HW 'jači' (koji ima neke mogućnosti) tad u pravilu ovisi o softwareu, povezivost ili kamera sve radi sama, npr snima na mem.karticu.

 

npr, možeš na notebook staviti nadzornu kameru (ugrađenu) i kao zonu postaviti tipke.. svaki predmet koji uđe u tu zonu aktivira 'alarm'... sve se može softwareom, samo treba googlati ključne riječi.. (ili se sjetiti..).

 

edit: +btw,.. to je iz vremena dok je još XP bio 'glavni'.. pošto je za noname problem s driverima ili starim softwareom XPa na 64bitw7-8.. to može biti dodatni problem.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2015 20:12 (ihush).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Aplikacija za upravljenje sa ip kamerama

Ma ima ih more ali nijedan ne valja. Problem je ako imaš neki PC koji se vrti samo radi snimanja, to je trošenje struje bezveze, jer postoji hrpetina DVRova koji snimaju na HDD i imaju motion detection. Nisu preskupi a rade sa većinom kamera koje podržavaju RTSP protokol ili MJPEG stream (a koliko vidim, ova ima nešto).

 

Treba se malo igrati sa time, nije plug'n'play, više je plug'n'pray...

My name is Legion... For we are many!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Aplikacija za upravljenje sa ip kamerama

ova kineska kamera nije jos stigla ali koje aplikaciju  bi mi preporučili da skinem ? barem da  probam.  E da jel moguče u neko doba dana staviti da ne snima uopče reicmo meni je bitno na pokrete ali noču naprimjer od 20 sati do 9 sati ujutro. 

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Aplikacija za upravljenje sa ip kamerama

Pogledaj da li su kamere ONVIF compatible. Ako su da se sve rješiti.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Aplikacija za upravljenje sa ip kamerama
Smooth Operator kaže...

Pogledaj da li su kamere ONVIF compatible. Ako su da se sve rješiti.

 ova kineska koju sam naručio http://www.ebay.com/itm/221397293478?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT dolje piše SDK ONVIF Support 

 

a za edimax IC-7001W http://www.amazon.com/Edimax-IC-7001W-Wireless-Detection-Smartphone/product-reviews/B00MCWSRHC ovdje piše da ne podržava onvif. Što sada ? 

 

15 godina
neaktivan
offline
Aplikacija za upravljenje sa ip kamerama

Tim ljudi koji radi na standardizaciji video streama s kamera, je razvio taj ONVIF, koji može raditi s više kamera različitog proizvođača.

 

Podržano je i motion-detection i PTZ, itd. Predlažem ti da isprobaš besplatnu verziju do 16 kamera ovdje:

http://www.geniusvision.net/community.html

 

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Aplikacija za upravljenje sa ip kamerama

Stigla je kineska kamera, 

 

pitanje za vas evo pogledajte sliku nema slike na web stranici, nemogu nista posebno raditi samo je takva slika. 

 

a preko softwarea koji sam dobio nisam uspio osposobiti. Jel znači da je kamera neispravna ? 

 

 

edit

 proradio je sa softwareom koji je dosao sa njime CMS

alat koji je dosao na cdu je ovo http://www.elpcctv.com/downloads.html e sad onaj genius nisam uspio osposobiti isto tako probao sam jos neke. Vidim da ce biti malo problematično staviti dvije kamere u isti software. 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.5.2015 16:44 (Markić7).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Aplikacija za upravljenje sa ip kamerama

našao drugi program koji napokon prepoznaje ovu kameru :D 

 

http://www.ispyconnect.com/download.aspx#

 

vidim da bolje radi od onog cms, jer podržava i motion detect. a edimax kamera je vidim na popisu podržanih kamera, sada moram sve to složiti kada nabavim dodatni crossover kabel :) 

 

 

15 godina
offline
Re: Aplikacija za upravljenje sa ip kamerama

crossover je samo za spajanje PC-PC (ili ovakav uređaj) +kad nema DHCPa s ručnim IP.., i to ako nema MDXauto, svi swichevi to imaju odavno i nevažno je patch-cross.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Aplikacija za upravljenje sa ip kamerama

Vidim ja da je naš Marko totalni početnik u svijetu IP lkamera...

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Aplikacija za upravljenje sa ip kamerama

Sa ip kamerama sam svakako nov :D tek ove god i to prije 2-3 mj sam počeo ekperimentirati sa time, prije nisam imao priliku :D 

 

stoi se tiće crossover kabla, pa gle meni je osoba koja je prodala kameru rekla to, znači lan kabel je dobar :) 

 

 

15 godina
offline
Aplikacija za upravljenje sa ip kamerama

Ako kameru ne spajaš direktno na internet, već preko računala, umjesto cross kabela možeš koristiti switch. Od aplikacija ti preporučam webcamxp. Meni se pokazao najbolji, iako je u nekim stvarima malo čudan. Podržava veliki broj IP kamera, pa i one s RTSP protokolom. U free verziji si limitiran na samo dvije kamere. Ispy je definitivno smeće od programa, nabacano svim i svačim, ali pun bugova i nefunkcionalan. Jawcam je ružan i neobičan, traži Javu, ali se dugo ne razvija, pa ga ne preporučam.

Iz tvojih sam postova skužio da ti kamere služe isključivo za nadzor, a ne za pucanje slike na server. U tom slučaju stream sa kamera ćeš vidjeti samo u lokalu, tj na računalu s kojim su povezane. Ako im želiš pristupiti putem mobitela ili gledati na računalu van svoje mreže, a nemaš fiksnu IP adresu trebaš koristiti dinamički server. Pošto se dyndns plaća, možeš ići na noIP koji dosta toga daje besplatno. U tom slučaju, računalu na koje su ti spojene kamere dodijeliš neku fiksnu adresu tipa 192.168.1.xxx kojoj dodiješ jedan slobodan port, npr 5555 ili 8888 i propustiš ga kroz ruter. Urediš postavke da ti webcamxp radi kao server na tom portu i imaš nadzor preko interneta tako da pingaš adresu koju si definirao na noIP i dodijeljeni port, npr xxxxxxx.noip.info:5555

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2015 7:28 (BlackMoon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Aplikacija za upravljenje sa ip kamerama
BlackMoon kaže...

Ako kameru ne spajaš direktno na internet, već preko računala, umjesto cross kabela možeš koristiti switch. Od aplikacija ti preporučam webcamxp. Meni se pokazao najbolji, iako je u nekim stvarima malo čudan. Podržava veliki broj IP kamera, pa i one s RTSP protokolom. U free verziji si limitiran na samo dvije kamere. Ispy je definitivno smeće od programa, nabacano svim i svačim, ali pun bugova i nefunkcionalan. Jawcam je ružan i neobičan, traži Javu, ali se dugo ne razvija, pa ga ne preporučam.

Iz tvojih sam postova skužio da ti kamere služe isključivo za nadzor, a ne za pucanje slike na server. U tom slučaju stream sa kamera ćeš vidjeti samo u lokalu, tj na računalu s kojim su povezane. Ako im želiš pristupiti putem mobitela ili gledati na računalu van svoje mreže, a nemaš fiksnu IP adresu trebaš koristiti dinamički server. Pošto se dyndns plaća, možeš ići na noIP koji dosta toga daje besplatno. U tom slučaju, računalu na koje su ti spojene kamere dodijeliš neku fiksnu adresu tipa 192.168.1.xxx kojoj dodiješ jedan slobodan port, npr 5555 ili 8888 i propustiš ga kroz ruter. Urediš postavke da ti webcamxp radi kao server na tom portu i imaš nadzor preko interneta tako da pingaš adresu koju si definirao na noIP i dodijeljeni port, npr xxxxxxx.noip.info:5555

 hvala inače gledao sam taj i nigdje nisam nasao opciju di se dodaju kamere? 

 

a sto se tiće ispy pa vidim i ja da ima nepotrebne opcije ali sam ja u postavkama pogasio nepotrebne dijelove evo naprimjer onaj donji bar na kojem mogu vidjeti snimljene snimke i gornji bar sa opcijama samo sam ostavio one padajuce izbornike kao File Edit itd.

Snimke gledam direktno u windows exploreru, u favorite sam stavio mapu u koju sprema snimke.  Meni se ispy najvise svidio zbog motion detect opcije, evo naprimjer neki drugi nemaju to ili je jos kompliciranije a ovaj snima sve dok se miče i kada nema ničeg prestane :D Probat cu i tvoj samo mi reci di se kamere dodaju prekopao sam sve. 

 

15 godina
offline
Aplikacija za upravljenje sa ip kamerama

Desni klik miša na prozor, network cameras-connect i slijediš wizard. Inače i webcamxp ima motion detection opciju pod "security"

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Moj PC  
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice