Asus X551M problem s Windowsima

poruka: 19
|
čitano: 24.496
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Asus X551M problem s Windowsima

Zna li itko da li je moguće instalirati Windows 7 na ovaj model laptopa Asus X551M? Znači pokušavao sam i jednostavno mi ne dozvoljava. Javio sam se tehničkoj podršci Asusa i dobio sam odgovor da taj laptop ne podržava Windows 7, nego samo 8. BIOS je UEFI pa naravno ne podržava Windows 7. Naravno ja ne želim 8 gore pa me zanima da li postoji neki način kako instalirati 7 i da li je tko probao slično i da mu je radilo?

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.4.2014 13:21 (Lik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Asus X551M problem s Windowsima

Navodno je moguće, ako se kreira bootabilni disk prilagođen UEFI-u - link

KaeR
14 godina
neaktivan
offline
Asus X551M problem s Windowsima

Ne pomaže, pokušao sam, ali ništa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Asus X551M problem s Windowsima

Na žalost ne mogu konkretnije pomoći, ali ovako gledajući neke slične situacije na Youtube-u, uglavnom treba isključiti secure boot u opcijama UEFI-ja, i također uključiti opciju "enable CSM" negdje pod boot opcijama. Nakon toga bi se trebalo moći instalirati Windowse 7.

KaeR
14 godina
neaktivan
offline
Asus X551M problem s Windowsima

Te postavke su po deafaultu u BIOSU, a ne pušta mi dalje instalaciju kao i prije nego sam probao preko USB-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Asus X551M problem s Windowsima

Na Asusovim stranicama kazu da nije windows 7 supported nego samo win 8 i 8.1.

A pod driver downloads uredno ima za skinut drivere za windows 7 64 bit....ko je sada tu lud!?
Imam isti problem i nema nade da se rijesi.Morat ce gore win 8 ili 8.1 na silu :/ 

Moj CPUz http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=936982
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Asus X551M problem s Windowsima

-uđi u BIOS, podesi. Manual od str 75... proizvođač nije detaljno objasnio što koja opcija radi (tj postavke za ne-win8), namjerno, ali to možeš nakon nekoliko minuta metodom ćorave koke pogoditi.

-neke opcije su međusobno ovisne, tek promjenom (ponekad nakon saveanja i ponovnog ulaska u BIOS) možeš promijeniti-izabrati...

-kad to podesiš boot s bilo kojeg medija mora biti moguć (uz predpostavku da je bootmedij ispravan i postavke u BIOSu odgovarajuće). Win7 install može bootati s UEFIja (ali ne podržava sve mogućnosti npr GPT...), naravno ne neki yogurtasti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.5.2014 10:36 (ihush).
13 godina
offline
Re: Asus X551M problem s Windowsima
Lik kaže...

Zna li itko da li je moguće instalirati Windows 7

- Postoji tema za tekve upite, pitaj tamo:

 

http://www.bug.hr/forum/topic/windows/instalacija-windows-7-operativnog-sustava/61304.aspx

15 godina
neaktivan
offline
Re: Asus X551M problem s Windowsima
Valentin17 kaže...

Pošto se radi o specifičnom računalu i vrsti instalacije ,tvoj link ovdje ne pomaže.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
13 godina
offline
Re: Asus X551M problem s Windowsima
kizo2703 kaže...

Pošto se radi o specifičnom računalu i vrsti instalacije ,tvoj link ovdje ne pomaže.

- To nije link za tutorijal, nego link za temu gdje bi se po meni cijela rasprava trebala prebacit,

  a ovu temu zaključat, ja sam prijavio lock teme, ali moderator nije istoga mišljenja kao ja.

- Znam da je problem specifičan malo, ali i to je instalacija win 7, nema potrebe otvarati stalno

  teme kad postoji sticky tema koju iskusni forumaši prate, tema gdje mu netko bude znao pomoći

  prije nego ovdje.

- Ostani mi dobar i nemoj se brinuti toliko. LP.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.5.2014 13:15 (Valentin17).
14 godina
neaktivan
offline
Asus X551M problem s Windowsima

Rešenje za tvoj problem je na adresi:

 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=259323

 

Upravo rešio jedan X551MA

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Asus X551M problem s Windowsima
Pozdrav!

Dobio sam navedeni laptop... Imam Windows 8 cd.... Postavio sam u biosu da mi prvo boota cd, i laptop cd ne poznaje... Instaliran je freedos.. Ne znam sta da napravim da laptop pokrene instalaciju...

LP!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Asus X551M problem s Windowsima
Dolu kaže...
Pozdrav!

Dobio sam navedeni laptop... Imam Windows 8 cd.... Postavio sam u biosu da mi prvo boota cd, i laptop cd ne poznaje... Instaliran je freedos.. Ne znam sta da napravim da laptop pokrene instalaciju...

LP!

http://www.bug.hr/forum/topic/windows/instalacija-windows-8-operativnog-sustava/160877.aspx

15 godina
neaktivan
offline
Re: Asus X551M problem s Windowsima
Dolu kaže...
Pozdrav!

Dobio sam navedeni laptop... Imam Windows 8 cd.... Postavio sam u biosu da mi prvo boota cd, i laptop cd ne poznaje... Instaliran je freedos.. Ne znam sta da napravim da laptop pokrene instalaciju...

LP!

Uđi u BIOS (F2 u POST-u) ,podesi opcije ,otključaj sve što treba (ako je zaključano). Manual ,od strane 75 nadalje

(znam ,ihush - kopiram) {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.7.2014 20:38 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Asus X551M problem s Windowsima
kizo2703 kaže...
Dolu kaže...
Pozdrav!

Dobio sam navedeni laptop... Imam Windows 8 cd.... Postavio sam u biosu da mi prvo boota cd, i laptop cd ne poznaje... Instaliran je freedos.. Ne znam sta da napravim da laptop pokrene instalaciju...

LP!

Uđi u BIOS (F2 u POST-u) ,podesi opcije ,otključaj sve što treba (ako je zaključano). Manual ,od strane 75 nadalje

(znam ,ihush - kopiram) {#}

--- zapravo obrnuto. {#} (možeš me kopirati i opet biti u krivu).

-juzer ima win 8 'cd'..

-ako je bilo što mijenjano u postavkama BIOSa (UEFI), resetiraj (na tvorničke postavke), ubaci medij i ... to bi trebalo biti to, ako nije, baci medij u smeće i traži dalje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Asus X551M problem s Windowsima
ihush kaže...

--- zapravo obrnuto. {#} (možeš me kopirati i opet biti u krivu).

-juzer ima win 8 'cd'..

-ako je bilo što mijenjano u postavkama BIOSa (UEFI), resetiraj (na tvorničke postavke), ubaci medij i ... to bi trebalo biti to, ako nije, baci medij u smeće i traži dalje.

S obzirom da je ''CD'' tko zna otkud ,pitanje je može li bootati UEFI mode s njim ,a to je default postavka ,ako te posluša i resetira BIOS.

Barem koliko vidim u manualu.

 

Tak da ne možeš reć jesam li u pravu ili ne.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 13:48 (kizo2703).
10 godina
neaktivan
offline
Asus X551M problem s Windowsima

skinite novu verziju biosa (BIOS 510) sa sluzbene stranice, prebacite na usb i flashajte tu verziju u biosu. kad zavrsi u novom biosu ima opcija koji win zelite. stavite na win7 saveajte i onda ide i 7ca .

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 13:41 (goper).
 
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Asus X551M problem s Windowsima
goper kaže...

skinite novu verziju biosa (BIOS 510) sa sluzbene stranice, prebacite na usb i flashajte tu verziju u biosu. kad zavrsi u novom biosu ima opcija koji win zelite. stavite na win7 saveajte i onda ide i 7ca .

Bios se flasha samo kad se mora.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus X551M problem s Windowsima

pa jedini je način da se instalira 7ica na ovom laptopu, nazalost

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice