Image instalacije na 12 laptopa ...

poruka: 12
|
čitano: 5.848
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Image instalacije na 12 laptopa ...

Pozdrav,

 

Trebao bi instalirati 12 jednakih laptopa .... 

imam ideju da instaliram jedan i onda kopiram image tog na ostalih 11 ..... 

 

s kojim programom i kako?

 

hvala

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Image instalacije na 12 laptopa ...

Pa mislim da bi ti pomogao Acronis True Image Home {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Image instalacije na 12 laptopa ...

Ok, downloadao sam ga ....

 

šta dalje .... kako napraviti neki boot disk?

15 godina
offline
Re: Image instalacije na 12 laptopa ...

- svaki soft za image/ghosting, pa i MSova rješenja.

Ideja je OK, ali ima i problema s tom idejom...:

-problem licenci, aktivacije .. što sve će biti gore, pa do banalnih sitnica kao user-pass. Za to postoji i npr. OOBE.

Recimo brandračunala ili notebooci doleze s predinstallom (posebno prilagođena instalacija-OEM).

'Početničko rješenje' koje bi bilo slično preinstallu, je započeta instalacija i ugašeno računalo u prvom restartu. Tad korisnik paljenjem nastavlja instalaciju. (ali to ti ništa ne pomaže, čak ni vremenski).

-izrada takve instalacije za 12 računala, recimo da nije 'isplativo'. MSovo rješenje uključuje server, izradu WAIKa itd.. Ima smisla za firmu, ne za ovako ograničenu potrebu. (jer ne spominješ da bi ti ikad više zatrebao). Kao i opet problem s licencama (koje su u takvim firmama rješene..).

 

-Drugi dio problema, realniji. Je ako su to računala za jednu osobu-firmu, tad imaš mrežni problem (jer su poslovna računala uvjek umrežena). Morao bi podesiti par postavki na svakom računalu da bi bilo jedinstveno u mreži (computer name), pa onda pitanje kako je mreža organizirana (običan share ili nešto više, server, domena itd..)

 

Može se napraviti. Ali u odnosu na čistu instalaciju za koju je samo potrebno vrijeme, umnažanje samo skraćuje to vrijeme, dok se pojavljuju ovakvi problemi.

 

 

edit:

West kaže...

Ok, downloadao sam ga ....

 

šta dalje .... kako napraviti neki boot disk?

 - pa ako nemaš najosnovnije znanje, kog se vraga laćaš takvog posla?

- napraviš jedan notebook, (ispravak), kad je sve podešeno, sysprep. Ne restart nego gašenje.

izvadiš HDD, spojiš na računalo, iskoristiš alat za cloniranje i to je to.. (uz gore nabrojeno).

 

edit:

xDinichx kaže...

  a zar se nebi mogao na jedan komp staviti win7, napraviti sysprep (da makne sve te jedinstvene informacije) i od toga preko acronisa napraviti image? ili sam nešto krivo shvatio?

 -točno, (OOBE i taj dio = sysprep). To bi bio ''kućni način'' rješavanja, firme ili OEMi koje to trebaju izrađuju WAIK... tad se mrežom može deplojati potreban broj instalacija..

-ali pitanje licenci, što sve misli instalirati itd..

-korisnik je očigledno početnik, vrlo rado bi pomogao, ali sam protiv da se ljudi bave nečim što prvi put vide. Ako su u pitanju poslovna računala (12kom!) tad je to ''zabranjeno''. .. itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.10.2011 11:19 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Image instalacije na 12 laptopa ...
ihush kaže...

- svaki soft za image/ghosting, pa i MSova rješenja.

Ideja je OK, ali ima i problema s tom idejom...:

-problem licenci, aktivacije .. što sve će biti gore, pa do banalnih sitnica kao user-pass. Za to postoji i npr. OOBE.

Recimo brandračunala ili notebooci doleze s predinstallom (posebno prilagođena instalacija-OEM).

'Početničko rješenje' koje bi bilo slično preinstallu, je započeta instalacija i ugašeno računalo u prvom restartu. Tad korisnik paljenjem nastavlja instalaciju. (ali to ti ništa ne pomaže, čak ni vremenski).

-izrada takve instalacije za 12 računala, recimo da nije 'isplativo'. MSovo rješenje uključuje server, izradu WAIKa itd.. Ima smisla za firmu, ne za ovako ograničenu potrebu. (jer ne spominješ da bi ti ikad više zatrebao). Kao i opet problem s licencama (koje su u takvim firmama rješene..).

 

-Drugi dio problema, realniji. Je ako su to računala za jednu osobu-firmu, tad imaš mrežni problem (jer su poslovna računala uvjek umrežena). Morao bi podesiti par postavki na svakom računalu da bi bilo jedinstveno u mreži (computer name), pa onda pitanje kako je mreža organizirana (običan share ili nešto više, server, domena itd..)

 

Može se napraviti. Ali u odnosu na čistu instalaciju za koju je samo potrebno vrijeme, mnažanje samo skraćuje to vrijeme, dok se pojavljuju ovakvi problemi.

 

  a zar se nebi mogao na jedan komp staviti win7, napraviti sysprep (da makne sve te jedinstvene informacije) i od toga preko acronisa napraviti image? ili sam nešto krivo shvatio?

SDP ≠ HDZ
16 godina
offline
Re: Image instalacije na 12 laptopa ...
West kaže...

Ok, downloadao sam ga ....

 

šta dalje .... kako napraviti neki boot disk?

 Pa tvoja ideja instaliraj jedan i kloniraj na drugih 11

12 godina
neaktivan
offline
Image instalacije na 12 laptopa ...

nema problema s licencama jer bi naknadno upisivao serijske brojeve (win i office), ostalo su besplatni programi, također bi kasnije mijenjao imena računala i stavljao ih na domenu.

 

Mene zanima kako bi najjednostavnije i sa kojim programom klonirao gotovu instalaciju na nova računala .... 12 puta instalirati windowse, programe i sve update bi trajalo tjedan dana manulano.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Image instalacije na 12 laptopa ...
ihush kaže...

...

- napraviš jedan notebook, (ispravak), kad je sve podešeno, sysprep. Ne restart nego gašenje.

izvadiš HDD, spojiš na računalo, iskoristiš alat za cloniranje i to je to.. (uz gore nabrojeno).

..

-alat za kopiranje može biti bilo koji, npr fre Easeus.

 

btw. točno, kad bi instalirao sekvencijalno. Postoji i 'multitasking', tj možeš upaliti svih 12-NB i instalirati manje-više istovremeno. Pošto ionako nakon prvog dijela moraš pospojiti HDD i podesiti nije veća vremenska razlika.

-ipak, OK za 12 računala ima smisla umnažati, uštedjet ćeš nešto vremena. (samo nesmiješ unijeti serijski broj kod instalacije).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Image instalacije na 12 laptopa ...

nemam toliko instalacijskih dvd-a, niti slobodan switch da ih sve spojim na interent za update trenutno ....

14 godina
neaktivan
offline
Re: Image instalacije na 12 laptopa ...
West kaže...

nema problema s licencama jer bi naknadno upisivao serijske brojeve (win i office), ostalo su besplatni programi, također bi kasnije mijenjao imena računala i stavljao ih na domenu.

 

Mene zanima kako bi najjednostavnije i sa kojim programom klonirao gotovu instalaciju na nova računala .... 12 puta instalirati windowse, programe i sve update bi trajalo tjedan dana manulano.

 sysprep je obavezan

kod mene normalno radi.....
13 godina
offline
Re: Image instalacije na 12 laptopa ...

sysprep = ?

 

nisam ga nikad korsitio, ne znam ni sto ni kako radi?

 

moze malo objasnjenje molim te.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.10.2011 16:41 (Darko1983).
15 godina
offline
Re: Image instalacije na 12 laptopa ...
Darko1983 kaže...

sysprep = ?

 

nisam ga nikad korsitio, ne znam ni sto ni kako radi?

 

moze malo objasnjenje molim te.

 lmgtfy.. već prvi link, za XP (manje-više identično, pročitaj...), treći link.. seven. Najbolji izvor, technet-MS.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice