Instalacija Windows 7 operativnog sustava izdvojena tema

poruka: 2.252
|
čitano: 634.628
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Instalacija Windows XP operativnog sustava, Windows 7 USB/DVD Download Tool
13 godina
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

to ti je zato sto si pri odabiru instalacije umjesto "custom" odabrao "upgrade" ili jednostavno nisi formairo particiju... nista drugo nemoze bit

Tko se zadnji smije, nije skužio!
14 godina
protjeran
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

imam jedan poblem,naime kad mi se pojavi pri paljenju tamo gdje trebam stisnit DEL tipkovnica mi ne radi.tj neradi nikako dok ne dodem do windowsa.ima ko rjesenje?

ljepo li je hrvat biti,majko hvala ti
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Toni93 kaže...

imam jedan poblem,naime kad mi se pojavi pri paljenju tamo gdje trebam stisnit DEL tipkovnica mi ne radi.tj neradi nikako dok ne dodem do windowsa.ima ko rjesenje?

Ne radi ni . (tačka) na numeričkoj tastaturi?

Možda zato jer ti je u pitanju USB tastatura koja zna praviti takve probleme. Pogledaj da li u BIOS-u imaš opcije za USB uređaje. Ako ne moraš naći PS2 tastaturu dok ne završiš instalaciju.

14 godina
protjeran
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Uopce nema struje u tastaturi.nemogu pogledat u bios jel nemogu doc do njega.probat cu nac ps2 tipkovnicu
ljepo li je hrvat biti,majko hvala ti
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Kako mugu namjestiti hrvatski jezik u windowsu 7

Josip1811Matković
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Mene isto muci ovo sa system reserved....sad sam prije tjedan dana nasnimio win 7 friske i sad imam local dick c,local disk d i system reserved....kako to maknuti u buduce pri instalaciji? 

Nisu igre što su nekad bile!Nisu žene što su nekad bile!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Josip1811Matković kaže...

Kako mugu namjestiti hrvatski jezik u windowsu 7

windows update ce ti to ponuditi. Instaliras i pod regional settings izaberes.

luka_cro kaže...

Mene isto muci ovo sa system reserved....sad sam prije tjedan dana nasnimio win 7 friske i sad imam local dick c,local disk d i system reserved....kako to maknuti u buduce pri instalaciji? 

Zasto te mocu? Ako nemas nikakvih problema osavi. Ne pravi tu particiju windows iz dosade.

:)
13 godina
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
luka_cro kaže...

Mene isto muci ovo sa system reserved....sad sam prije tjedan dana nasnimio win 7 friske i sad imam local dick c,local disk d i system reserved....kako to maknuti u buduce pri instalaciji? 

pa pogledaj moj prvi post  u ovoj temi i vidit ćeš sve lijepo objašnjeno!

Tko se zadnji smije, nije skužio!
14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

sve pohvale F1-IVO ! Samo tako nastavi =) Ovo će uvelike olakšati početnicima instaliravanje Win7!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
luka_cro kaže...

Mene isto muci ovo sa system reserved....sad sam prije tjedan dana nasnimio win 7 friske i sad imam local dick c,local disk d i system reserved....kako to maknuti u buduce pri instalaciji? 

 

Kada budes iduci puta instalirao Win7 te kada ti OS ponudi da je napravi, jednostavno je napravi i nakon toga je obrisi odmah i stvar rijesena.

 

Nisam imao sve one probleme bezveze, te bi se samnom 99% ljudi na netu pa tako i inzinjeri u Microsoftu slozili da je 100 MB malo te bi bilo ok da je 200 MB kao sto je i bila u Beta verziji te u Visti.

 

Inace nije da je ta particija bezveze:

 

The system reserved 100MB partition is only available for Windows 7 Ultimate, Windows 7 Business and Windows 7 Enterprise editions. It is used primarily as BitLocker partition for BitLocker encryption. In addition to this it also holds the Windows Recovery Environment (WinRE) and boot files with boot manager. This is used to boot the computer whenever it has boot problems and there is no Windows 7 installation DVD disc with you.

 

No da bi napravio backup recimo kako treba moras imati vise od 40MB free, a to se ni ja ne znam na koji nacin brzo popuni. Ima puno materijala na netu o tome te kako maknit tu particiju ili je bar prosirit na 200 MB jer kada je 200 MB velika, onda nema greske i sve je ok.

 

Inace evo i opis errora:

 

I've searched for the solution to this issue and am unable to find any definitive answers. I'm seeing this error every time I attempt to do a Backup:

This is Windows 7 Ultimate

 

[Window Title]

Windows Backup: Troubleshooting Options

 

[Main Instruction]

Check your backup

 

[Content]

A shadow copy could not be created. Please check "VSS" and "SPP" application event logs for more information.

Details: Insufficient storage available to create either the shadow copy storage file or other shadow copy data.

 

 

[^] Hide Details  [Try to run backup again] [Change backup settings] [Cancel]

 

[Expanded Information]

Backup time: 10/25/2009 3:23 PM

Backup location: Terra-Stor (M:)

Error code: 0x81000019

 

Ista stvar se dogadala i kod mene, a backup mi je bitan te sam jednostavno nakon par dana odustao i instalirao Windowse bez te particije.

 

No probaj "guglat" ovo:

 

A shadow copy could not be created // Insufficient storage available to create // 0×81000019

 

I prouci to te ce ti sve biti jasno......a i kazem, ne bi bilo problema da su particiju ostavili veliku 200 MB kao sto je bio slucaj sa Vistom i sa Beta verzijom Win7.

No nisam samo ja imao te probleme, vec ih imaju i inzinjeri u Microsoftu radi toga.

 

Uglavnom, glupa stvar. Nije mi zao 100 MB ili 200 MB, ali neka onda to naprave kako treba.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
13 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

čitao sam da je za windows 7 potrebna minimalna grafika od 128 mb u protivnom neče "raditi" aero?? moja je intergrirana od 96 mb... može mi netko objasniti što je to aero i dali ja mogu stavit sedmicu na taj komp?? sve ostalo mi zadovoljava zahtjeve za windows 7

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

- Evo što kaže Wikipedija o Aeru -

 

ili jednostavno rečeno: aero su ti transparentni (prozirni) prozori, uglavno vezano je samo za izgled windowsa

Tko se zadnji smije, nije skužio!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Što preporučujete instalirati, 32 ili 64 bitnu verziju?

FAIL
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
PoToKTM kaže...

Što preporučujete instalirati, 32 ili 64 bitnu verziju?

Same old sh*t, different day.

 

x64 proc, >3 GB RAM = x64

x64 proc, =3 GB RAM = dual boot x32 i x64 (sarcasm - stavite x64)

x64 proc, <3 GB RAM = suit yourself (ako mislite nadograđivati RAM, onda x64), ako već imate x32, nema potrebe za promjenom do nadogradnje

 

x32 proc = x32 winsi

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2010 19:07 (Sum_of_all_fears).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Ako imas x64 proc i 2 GB rama jedini razlog da ne stavis x64 jeste da nemas drivere za sve. Ako imas drivere za sve uredjaje za x63 stavi x64. Ne gubis nista a u odredjenim situacijama dobijas. 

:)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Sum_of_all_fears kaže...
PoToKTM kaže...

Što preporučujete instalirati, 32 ili 64 bitnu verziju?

Same old sh*t, different day.

 

x64 proc, >3 GB RAM = x64

x64 proc, =3 GB RAM = dual boot x32 i x64 (sarcasm - stavite x64)

x64 proc, <3 GB RAM = suit yourself (ako mislite nadograđivati RAM, onda x64), ako već imate x32, nema potrebe za promjenom do nadogradnje

 

x32 proc = x32 winsi

Znaci da ak imam 6Gb ram trebao bi ici na x64.

 

Što je s programima? Znam da je bilo nes da ne mogu se svi programi instalirat na x64.. ??

FAIL
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Svi programi koji se mogu insalirati na x32 mogu i na x64 s tim da mozes jos i x64 verzije programa instalirati. Sa 6 gb i nemas neki izbor jer ti x86 ti vidi nesto preko 3 GB a i jedan proces ti moze uzeti samo 2 GB tako da tih 6 Gb manje vise je neiskoristeno. 

:)
13 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

E svima kojima se to dogodilo da imaju dva windowsa trebaju Vista Boot PRO, a uskoro ide i tutorial.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

evo imam sam jedno pitanje kad inst win 7 dali moram drivere za maticnu tzvucnu i grafu(catalyst control centar i drivre) skidat s neta jer nemam cd ili bi trebo win 7 to sam pod update imat????

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2010 23:01 (made).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
made kaže...

evo imam sam jedno pitanje kad inst win 7 dali moram drivere za maticnu tzvucnu i grafu(catalyst control centar i drivre) skidat s neta jer nemam cd ili bi trebo win 7 to sam pod update imat????

a trebao bi ih sa updateima dobit, barem ja jesam

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Ne mora znaciti. Al uglavnom ima tamo.

:)
13 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

jos sam nesto akd sam ga instaliro pise 30 dana rok do aktiviranja lik mi je reko da sa win 7 tollkit jel se moze s njim???

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
made kaže...

jos sam nesto akd sam ga instaliro pise 30 dana rok do aktiviranja lik mi je reko da sa win 7 tollkit jel se moze s njim???

ma, najsigurnije ti je kupit pa ukucat serial, to uvijek radi

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
13 godina
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
mind_challenge kaže...
made kaže...

jos sam nesto akd sam ga instaliro pise 30 dana rok do aktiviranja lik mi je reko da sa win 7 tollkit jel se moze s njim???

ma, najsigurnije ti je kupit pa ukucat serial, to uvijek radi

e da lako rec ema se para secesija:))) nego onda jel mogu ja s  tim tollkitom sta npravit

15 godina
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
made kaže...
mind_challenge kaže...
made kaže...

jos sam nesto akd sam ga instaliro pise 30 dana rok do aktiviranja lik mi je reko da sa win 7 tollkit jel se moze s njim???

ma, najsigurnije ti je kupit pa ukucat serial, to uvijek radi

e da lako rec ema se para secesija:))) nego onda jel mogu ja s  tim tollkitom sta npravit

probaj, postoje i drugi alati, ali se o tome nesmije na forumu, obrati mi se na pm da to sredimo

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
13 godina
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
mind_challenge kaže...
made kaže...
mind_challenge kaže...
made kaže...

jos sam nesto akd sam ga instaliro pise 30 dana rok do aktiviranja lik mi je reko da sa win 7 tollkit jel se moze s njim???

ma, najsigurnije ti je kupit pa ukucat serial, to uvijek radi

e da lako rec ema se para secesija:))) nego onda jel mogu ja s  tim tollkitom sta npravit

probaj, postoje i drugi alati, ali se o tome nesmije na forumu, obrati mi se na pm da to sredimo

ma znam

13 godina
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

sto se tice updatea, ako ti je harware noviji (star cak i do 2-3 ako ne i stariji godine) vjerovatno ce ti bit update osim ako nemas neki "divlji harware" (ja npr. na laptopu za svoju sranje graficku "sis mirage 3" nisam mogao preko updatea nego sam morao sam skinut, tj. nasao sam ali s tim driverima nisam imao aero) svakako ti preporucam ako imas nvidiu ili ati da skines s njihove stranice org drivere i toolse (sigurno su bolji orginal od proizvodjaca nego od m$

... sto se tice aktivacije... ako imas org serijski broj onda ti tu mozemo pomoc a ako nemas, nema pomoci od nas (jer je zabranjeno)

Tko se zadnji smije, nije skužio!
13 godina
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
sisko93 kaže...

sto se tice updatea, ako ti je harware noviji (star cak i do 2-3 ako ne i stariji godine) vjerovatno ce ti bit update osim ako nemas neki "divlji harware" (ja npr. na laptopu za svoju sranje graficku "sis mirage 3" nisam mogao preko updatea nego sam morao sam skinut, tj. nasao sam ali s tim driverima nisam imao aero) svakako ti preporucam ako imas nvidiu ili ati da skines s njihove stranice org drivere i toolse (sigurno su bolji orginal od proizvodjaca nego od m$

... sto se tice aktivacije... ako imas org serijski broj onda ti tu mozemo pomoc a ako nemas, nema pomoci od nas (jer je zabranjeno)

a znam da nemam org skino sa neta neki

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2010 23:19 (made).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

meni se ne pojavi ova opcija format i samo mi se preko starih windowsa instaliraju ponovo.. :(

 

sta da si potrazim neku drugu verziju?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Jesi li izabrao upgrade ili clean insall?

:)
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Instalacija Windows XP operativnog sustava, Windows 7 USB/DVD Download Tool
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice