Instalacija Windows 8 operativnog sustava izdvojena tema

poruka: 149
|
čitano: 82.986
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Tutorijal: Instalacija Windowsa 8 sa USB sticka
11 godina
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
sebnov kaže...

Zar je potrebno 200gb ak ce na njemu biti samo winsi i programi

Meni su igre na C disku,ti mozes napravit c recimo 50 gb za programe i win a ostalo D..

13 godina
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

pozdrav forumasi ovako koliko vidim ima doista puno tema o windows 8,tako da neznam gdje da postavim pitanje.pa ovako vidim i znam da imaju windows 8.1 pa 8,1 n,pa windows 8.1pro,pa 8,1 pro .pa zanimame koje windows verzija najbolja od tih za instalaciju.lp

{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
fight kaže...

pozdrav forumasi ovako koliko vidim ima doista puno tema o windows 8,tako da neznam gdje da postavim pitanje.pa ovako vidim i znam da imaju windows 8.1 pa 8,1 n,pa windows 8.1pro,pa 8,1 pro .pa zanimame koje windows verzija najbolja od tih za instalaciju.lp

{#}

 

 

Tu možeš vidjeti koje su razlike: http://www.microsoft.com/en-us/windows/enterprise/products-and-technologies/windows-8-1/compare/default.aspx .

Što se tiče sufiksa "n", to znači da ta verzija dolazi bez Windows media playera, ostalo je sve isto.

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
13 godina
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
AA-d00d kaže...
fight kaže...

pozdrav forumasi ovako koliko vidim ima doista puno tema o windows 8,tako da neznam gdje da postavim pitanje.pa ovako vidim i znam da imaju windows 8.1 pa 8,1 n,pa windows 8.1pro,pa zanimame koje windows verzija najbolja od tih za instalaciju.lp

{#}

 

 

Tu možeš vidjeti koje su razlike: http://www.microsoft.com/en-us/windows/enterprise/products-and-technologies/windows-8-1/compare/default.aspx .

Što se tiče sufiksa "n", to znači da ta verzija dolazi bez Windows media playera, ostalo je sve isto.

 a koja je dobra sto se tice instaliranje os mislim najboljaonak........{#}

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.12.2014 18:50 (fight).
16 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Pa Pro je najbolja ali ako ti netrebaju ti dodatni fičri uzmi običnu verziju.

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava
Jel moze neko pomoć, htio bih instalirat win 8 i kada trebam odabrat particiju na koju cu instalirat pojavi mi se ovo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
juan138 kaže...
Jel moze neko pomoć, htio bih instalirat win 8 i kada trebam odabrat particiju na koju cu instalirat pojavi mi se ovo

 

Ako želiš instalirati sa DVD-a: http://www.tomshardware.co.uk/forum/55699-63-easy-systems-windows-installed-disks

 

Druga opcija je ovo, sa ili bez DVD-a, svejedno je:

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
15 godina
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Sljedećih dana stavljam SSD (120 GB) i Win 8.1 na njega.

E sad, što instalirati na SSD, a što na HDD?

Znam da je sljedeće pitanje individualno, ali što ste vi sve instalirali na SSD?

 

Ja planiram ovako na SSD:

Anti-virus (Avira)

Firefox

Steam (TF2, LOL, COD4 i L4D2 - koje klinci najčešće igraju, a ostale na HDD)

Origin (igre će najvjerojatnije na HDD)

Desura (igre će najvjerojatnije na HDD)

Minecraft

 

To je ono što mi trenutno pada na pamet što se trenutno najčešće koristi, možda sam nešto i preskočio.

 

Da li MS Office staviti na SSD, jer se trenutno rijetko koristi (2-3x mjesečno Word ili Powerpoint - kad klinci imaju neku prezentaciju ili izradu plakata)?

Što bi još bilo nužno/neophodno imati na SSD-u od programa?

 

 

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Večeras ili najkasnije sutra u jutro krećem sa instalacijom, pa trebam Vaše prijedloge! Hvala!

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

trebala bi mi pomoć kod instalacije win 8.1 pro .... ne mogu ih instalirati niti na jednu particiju .... nije mi jasno zašto i da li se u postavkama BIOSA može ili treba što izmjeniti ...slike dole

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
prim0 kaže...

trebala bi mi pomoć kod instalacije win 8.1 pro .... ne mogu ih instalirati niti na jednu particiju .... nije mi jasno zašto i da li se u postavkama BIOSA može ili treba što izmjeniti ...slike dole

 

Prije svega u biosu ukljuci AHCI mod pa tad bootaj s dvd-a tad izbrisi particije pa kreiraj nove ili ako hoces ostavi da bude sve jedna pa ih formatiraj i tad probaj instalirat winse.
nista mi se neda
11 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Jesu li mi to bili dužni napraviti ljudi iz trgovine gdje sam nabavio laptop? mislim valjda je logično da se to napravi prije nego što se preda kupcu da on sam ne mora rastavljat laptop bez obzira što nisam naručio stavljanje windowsa?

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.12.2014 12:00 (prim0).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
prim0 kaže...

Jesu li mi to bili dužni napraviti ljudi iz trgovine gdje sam nabavio laptop? mislim valjda je logično da se to napravi prije nego što se preda kupcu da on sam ne mora rastavljat laptop bez obzira što nisam naručio stavljanje windowsa?

-trgovci nisu ništa dužni, prodaju robu, proizvođač... ako si kupio bez win...

-postavke BIOSa kao EFI/GPT su stvar onog tko instalira OS, potreba, želja.. i znanja.

 

(nema nikakvog 'rastavljanja')

 

1. podesiti BIOS.

2. instalirati, po potrebi obrisati/kreirati particije..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.12.2014 12:43 (ihush).
13 godina
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
prim0 kaže...

trebala bi mi pomoć kod instalacije win 8.1 pro ....

Svakako prouči prvi post ove teme, u njemu je postupak instalacije objašnjen jako dobro.

Puno toga možeš i izguglati, pogledati na Youtube, uglavnom, pripremiti se za takav posao,

malo je glupo sad ovdje pisati postupak instalacije kad je autor teme to fino objasnio.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.12.2014 19:39 (Valentin17).
9 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Ljudi pitanje,

 

imam 16gb SDD + 500gb HDD, 8gb RAM, te me zanima isplati li se i da li je moguče instalirati win8/8.1 na SDD drive. Ima tko sličnih iskustava? 

 

Ukoliko da, može mi netko dat neki dobar (siguran) link s koracima instalacije i konfiguracije. 

Ukoliko ne, čemu onda tih 16 služi? Da instaliram one "najteže" programe, ili?

 

Hvala na odg

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
prpa100 kaže...

Ljudi pitanje,

 

imam 16gb SDD + 500gb HDD, 8gb RAM, te me zanima isplati li se i da li je moguče instalirati win8/8.1 na SDD drive. Ima tko sličnih iskustava? 

 

Ukoliko da, može mi netko dat neki dobar (siguran) link s koracima instalacije i konfiguracije. 

Ukoliko ne, čemu onda tih 16 služi? Da instaliram one "najteže" programe, ili?

16 gb je premalo za Windows 8.1. Računaj da sami OS ima (barem) 12, plus još updatei koji će se instalirati odmah po završetku instalacije.

O bilo kakvim programima na tome ne možemo ni pričati.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
10 godina
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

kupio sam ssd 120 GB. planiram instalirati windows 8.1. Imam trenutno windows 7 na hdd koii je podijeljen u dvije partijice (C i D). Na C partijici je OS. Želim izbrisati samo C partijicu na hddu, a D partijicu ostaviti jer su mi tu vazni podaci. kako to najlakse uraditi. mislio sam ostaviti hdd ukljucen prilikom instalacije windowsa 8.1 na  ssd, te na pocetku postupka izbrisati prvo c partijicu na hddu te kreirati novu, nakon toga instalirati windows 8.1 na ssd. novu partijicu na hddu bih koristio za programe i igre.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Instaliraš 8.1 na SSD i dobit ćeš dual-boot. Bootaš normalno u 8.1 i od tamo samo formatiraš tu sistemsku particiju na hddu i to je to.

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
SEYOboy kaže...

kupio sam ssd 120 GB. planiram instalirati windows 8.1. Imam trenutno windows 7 na hdd koii je podijeljen u dvije partijice (C i D). Na C partijici je OS. Želim izbrisati samo C partijicu na hddu, a D partijicu ostaviti jer su mi tu vazni podaci. kako to najlakse uraditi. mislio sam ostaviti hdd ukljucen prilikom instalacije windowsa 8.1 na  ssd, te na pocetku postupka izbrisati prvo c partijicu na hddu te kreirati novu, nakon toga instalirati windows 8.1 na ssd. novu partijicu na hddu bih koristio za programe i igre.

-pogriješti ćeš...

-odspoji HDD, spoji SSD, instaliraj. Dodaj HDD, briši particije kako želiš. (na tom disku imaš još bar jednu skrivenu-boot particiju, particije nemaju slova C-d.. nego je to windows fora.. ne gledaj slova nago stvarno particiju (ako nikako drugačije, po veličini..). Zato je to pametnije obaviti iz OSa (disk managera) nego u install proceduri (jer nema toliko detalja i destruktivna je trenutno).

-npr poigraj se nekim disk managerom npr Easeus.. bit će ti jesnije.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Pitanje, prvi put imam Win 8.1. Napravila sam lokalni account i to jedan jedini, administratorski. Odlučila sam da se ne želim prijaviti tj. povezati s Microsoftovim računom jer nemam potrebe za tim. Gubim li što time? Da li je dovoljan samo lokalni account?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava

@ Anita, dovoljan je local, MSov je za npr Store, mail.. ja bi rekao da je prednost local (ne gubiš). Prednost? Sinkronizacija kao na iTunesu, ali to meni nije potrebno/poželjno..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Ne koristim iTunes. Ne volim ni store niti aplikacije, stvaraju ovisnost..

I hvala na odgovorima dečki. Onda ostajem na lokalnom. {#}

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

iTunes stvarno ne koristim. Muziku dobivam iz drugih izvora..

 

A što se storea i aplikacija tiče. Pa i sad mogu skidati. Nisam još probala ali vidim da imam "Store", možda/vjerojatno bi me tražilo neki e-mail ako bih išla nešto skinuti ali već je s laptopom došla hrpa raznih aplikacija koje sam krenula brisati jer su nepotrebne, razne igre i crtkarije, aplikacije za zdravlje i fitness, kulinarstvo i slično.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava

.. ne zaboravi napraviti recovery set medija (i eventualno pogledati particije, snimiti ih..).

+btw, ne iTunes nego KAO iTunes (da izbjegnemo zabune).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
Anita P kaže...
A što se storea i aplikacija tiče. Pa i sad mogu skidati. Nisam još probala ali vidim da imam "Store", možda/vjerojatno bi me tražilo neki e-mail ako bih išla nešto skinuti ali već je s laptopom došla hrpa raznih aplikacija koje sam krenula brisati jer su nepotrebne, razne igre i crtkarije, aplikacije za zdravlje i fitness, kulinarstvo i slično.

Uvijek se možeš prebacivati između lokalnog i Microsoft accounta.

Samo klikneš na Disconnect i vraćaš se na local account. Samo klikneš na Disconnect i vraćaš se na local account.
Da, tražit će mail, i za MS acc možeš prvo ovdje napraviti account i onda ga dati kad te zatraži.

Ili, ako imaš Hotmail, već imaš Microsoft account.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
9 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

^vidiš, to nisam znala da kad se jednom prijaviš na Microsoft account da možeš se i sign-outati.

Isto tako onda mogu u bilo kojem trenutku i odlučiti se povezati s Microsoftovim računom.

Za sada onda ostaje lokalni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

  Pozz

 

  Pri instalaciji win 8 na novi prijenosniki napravio sam particiju  od 20 gb gdje se instalirao windows. U My computer je sada vidljiva samo ta particija. Kako da dođem so ostalog prostora na hd koji ima 500Gb?

PROTIV
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Po 973. put... Desni klik na Computer -> Manage -> Disk Management -> desni klik na unallocated space (crnom bojom ozn) -> Assign drive letter.

 

BTW, zaebo si se. Sam Win8 ima oko 10-12GB, updatei, sys restore, hibernate, page file... Ostat ćeš bez prostora jako brzo. Treba ti particija od barem 80GB kako bi se windowsi "ugodno osjećali". I prije nego što pitaš, to se sve da odraditi u Disk Managementu.

My name is Legion... For we are many!
13 godina
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

pozdrav drustvo ovak mozeli mi netko poslat link da pokusam preuzet windows 8.1. na stranici od microsofta sam preuzeo kao windows 8.1 a na kraju je win dows 8.1 pro.

ja hocu kucnu verziju windows 8.1,a ne pro i ostale molim pomoc.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Tutorijal: Instalacija Windowsa 8 sa USB sticka
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice