Instalacija Windows 8 operativnog sustava izdvojena tema

poruka: 149
|
čitano: 83.014
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Tutorijal: Instalacija Windowsa 8 sa USB sticka
10 godina
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
fight kaže...

pozdrav drustvo ovak mozeli mi netko poslat link da pokusam preuzet windows 8.1. na stranici od microsofta sam preuzeo kao windows 8.1 a na kraju je win dows 8.1 pro.

ja

hocu kucnu verziju windows 8.1,a ne pro i ostale molim pomoc.

 Nisam te bas najbolje razumio al evo http://www.bug.hr/forum/topic/windows/windows-8-81/95931.aspx?page=253&jumpto=4422904&sort=asc&view=flat

Sami sebi smo najveci neprijatelji
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
fight kaže...

pozdrav drustvo ovak mozeli mi netko poslat link da pokusam preuzet windows 8.1. na stranici od microsofta sam preuzeo kao windows 8.1 a na kraju je win dows 8.1 pro.

ja hocu kucnu verziju windows 8.1,a ne pro i ostale molim pomoc.

 Link imaš dolje , jezik i arhitekturu odaberi sam, a ''kućna'' verzija je Windows 8.1 (poznat i kao ''Core'').

 

 

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
13 godina
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
kizo2703 kaže...
fight kaže...

pozdrav drustvo ovak mozeli mi netko poslat link da pokusam preuzet windows 8.1. na stranici od microsofta sam preuzeo kao windows 8.1 a na kraju je win dows 8.1 pro.

ja hocu kucnu verziju windows 8.1,a ne pro i ostale molim pomoc.

 Link imaš dolje , jezik i arhitekturu odaberi sam, a ''kućna'' verzija je Windows 8.1 (poznat i kao ''Core''). 

. ok ali ne kuzim na sto mislis .zapravo na sto se odnosi taj jezik i arhitektura.a ovaj link kad na njega kliknem opet me

baci na forum.ili iskreno mi samo reci koja je bolja verzija windows 8.1 ili windows 8.1 pro....

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
fight kaže...

. ok ali ne kuzim na sto mislis .zapravo na sto se odnosi taj jezik i arhitektura.a ovaj link kad na njega kliknem opet me

baci na forum.ili iskreno mi samo reci koja je bolja verzija windows 8.1 ili windows 8.1 pro....

 

 Da, baci te na moj post, na kraju kojeg samo treba kliknuti na link i skinuti programčić i pokrenuti ga!

 

Jezik znači: hoćeš li Windowse na engleskom, hrvatskom ili možda kineskom?

 

Arhitektura: podržava li ti procesor 64 bita i ako imaš 4 ili više GB rama, skini 64 bitni OS.

Ako imaš samo 2 GB rama (ili imaš stariji procesor koji ne podržava 64 bitne instrukcije) skini 32 bitne Windowse.

 

Skini ti lijepo Windows 8.1 ,''kućni'', za tebe je čisto dovoljan.

 

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.1.2015 0:58 (kizo2703).
10 godina
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
fight kaže...
kizo2703 kaže...
fight kaže...

pozdrav drustvo ovak mozeli mi netko poslat link da pokusam preuzet windows 8.1. na stranici od microsofta sam preuzeo kao windows 8.1 a na kraju je win dows 8.1 pro.

ja hocu kucnu verziju windows 8.1,a ne pro i ostale molim pomoc.

 Link imaš dolje , jezik i arhitekturu odaberi sam, a ''kućna'' verzija je Windows 8.1 (poznat i kao ''Core''). 

. ok ali ne kuzim na sto mislis .zapravo na sto se odnosi taj jezik i arhitektura.a ovaj link kad na njega kliknem opet me

baci na forum.ili iskreno mi samo reci koja je bolja verzija windows 8.1 ili

windows 8.1 pro....

 

 Joj

Sami sebi smo najveci neprijatelji
13 godina
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
kizo2703 kaže...
fight kaže...

. ok ali ne kuzim na sto mislis .zapravo na sto se odnosi taj jezik i arhitektura.a ovaj link kad na njega kliknem opet me

baci na forum.ili iskreno mi samo reci koja je bolja verzija windows 8.1 ili windows 8.1 pro....

 

 Da, baci te na moj post, na kraju kojeg samo treba kliknuti na link i skinuti programčić i pokrenuti ga!

 

Jezik znači: hoćeš li Windowse na engleskom, hrvatskom ili možda kineskom?

 

Arhitektura: podržava li ti procesor 64 bita i ako imaš 4 ili više GB rama, skini 64 bitni OS.

Ako imaš samo 2 GB rama (ili imaš stariji procesor koji ne podržava 64 bitne instrukcije) skini 32 bitne Windowse.

 

Skini ti lijepo Windows 8.1 ,''kućni'', za tebe je čisto dovoljan.

 

a skuzio sam poslje na sto ciljas,skinuo sam ja i instalirao windows 8,1pro 64bit,radi sve uredno,ali sam negdje na forumu

mislim cak ovdje dobio odgovor,kad sam pitao koja windows 8,1 je naj bolja.dobio sam odgovor  da windows 8 nesto s N koliko se sjecam

nemaju windows medija.kad sam dalje citao o wnidowsima naletio sam,na ovu pro verziju gdje pise da je vecinom za ured tvrtke,e sad imali ona windows media.

u svakom slucaju hvalati na ovom.

 

 

13 godina
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
fight kaže...
kizo2703 kaže...
fight kaže...

. ok ali ne kuzim na sto mislis .zapravo na sto se odnosi taj jezik i arhitektura.a ovaj link kad na njega kliknem opet me

baci na forum.ili iskreno mi samo reci koja je bolja verzija windows 8.1 ili windows 8.1 pro....

 

 Da, baci te na moj post, na kraju kojeg samo treba kliknuti na link i skinuti programčić i pokrenuti ga!

 

Jezik znači: hoćeš li Windowse na engleskom, hrvatskom ili možda kineskom?

 

Arhitektura: podržava li ti procesor 64 bita i ako imaš 4 ili više GB rama, skini 64 bitni OS.

Ako imaš samo 2 GB rama (ili imaš stariji procesor koji ne podržava 64 bitne instrukcije) skini 32 bitne Windowse.

 

Skini ti lijepo Windows 8.1 ,''kućni'', za tebe je čisto dovoljan.

 

a skuzio sam poslje na sto ciljas,skinuo sam ja i instalirao windows 8,1pro 64bit,radi sve uredno,ali sam negdje na forumu

mislim cak ovdje dobio odgovor,kad sam pitao koja windows 8,1 je naj bolja.dobio sam odgovor  da windows 8 nesto s N koliko se sjecam

nemaju windows medija.kad sam dalje citao o wnidowsima naletio sam,na ovu pro verziju gdje pise da je vecinom za ured tvrtke,e sad imali ona windows media.

u svakom slucaju hvalati na ovom.

 

da ja ljepo skinuo windows 8.1 kucnu i mogu se hebat jer mi je odmah trazi kljuc,a nemorem dalje nastavit bez kljuca

mislio sam da je probna verzija,a ono sipak i sto sad....

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.1.2015 1:12 (fight).
11 godina
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

imam problem.. win 8.1 ne mogu instalirati na SSD... nakon instalacije javi gresku i kaze da probam opet... na HDD uredno instaliram... ima neko rijesenje? ili mozda postoji opcija da posto mi win uredno radi preko HDDa da nekak iz Windowsa instaliram win na SSD? 

instalaciju pokrecem preko USBa. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava

-odspoji druge diskove (HDD..).

-obriši sve particije, klikni next ili ako znaš koliko je potrebno/koliko imaš, postaviš veličinu particije. Ako je problem isti, tad ti install nije OK. Nakon instalacije ako normalno boota, spojiš diskove.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 8.1 Pro operativnog sustava

Poštovani,

molim Vas pomoć. Posjedujem potpuno novi "Lenovo" (64-bitni) laptop koji još uopće nije korišten jer sam ga kupila "praznog", sa DVD-om za instaliranje i DVD sa driverima. Kako sam potpuna neznalica  što se toga tiče (a traži me samo promjenu vremena i datuma, a kad to učinim, samo vidim: C:/>), molim nekoga da mi da neki link ili sam slikama ili riječima objasni cijeli postupak instaliranja ili čega još prije toga ako treba...u detalje...

 

Dakle, zaista trebam pomoć, sa detaljnjim objašnjenjima (kao da objašnjavate djetetu koje tek uči informatiku - dobro, nisam toliki početnik, iako u ovom konkretnom slučaju jesam)....Hvala svima na pomoći. 

 

Nathy.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2015 19:39 (Nathy).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 8.1 Pro operativnog sustav

C: je commandpromt, imaš neki linux OS.

-ovisno o željenom OSu, prvo treba podesiti BIOS (recimo da su def.postavke za win8, ali sec.boot, GPT ... su stvari koje bi prije trebalo razumjeti i podesiti prema TVOJIM potrebama, ne prema želji MSa ili forumaša).

-nabavka install medija, pokretanje installa bootorder/fastboot, QuickMenu/BBM bi trebali biti u manualu kao i par tema na forumu koje objašnjavaju potrebne korake (koristi traženje tema, vidi prvu str. ove teme). Install OSa je banalna stvar, podešavanje BIOSa (kasnije OSa) je stvar koje treba razumjeti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2015 19:57 (ihush).
10 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Pozdrav,
E ovako, kupio sam novi laptop, na njemu imam hdd i ssd. E sad bi ja htio instalirati windowse na ssd, ali nikako uspjet. Problem je što ne mogu namjestit da mi system reserved partition (350mb) bude povezan sa ssd-om . Probao sam obrisati obje particije prilikom instalacije windowsa u nadi da će mi se pojavit taj system reserved partition kada kliknem na ssd pa na new, međutim to mi se samo pojavljuje kada kliknem na hdd pa na new . Pomozite!!  (iako ovo što sam napisao ne bi ni dragi Bog razumio)

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2015 17:37 (PESgen).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
PESgen kaže...

 

Pozdrav,
E ovako, kupio sam novi laptop, na njemu imam hdd i ssd. E sad bi ja htio instalirati windowse na ssd, ali nikako uspjet. Problem je što ne mogu namjestit da mi system reserved partition (350mb) bude povezan sa ssd-om . Probao sam obrisati obje particije prilikom instalacije windowsa u nadi da će mi se pojavit taj system reserved partition kada kliknem na ssd pa na new, međutim to mi se samo pojavljuje kada kliknem na hdd pa na new . Pomozite!!  (iako ovo što sam napisao ne bi ni dragi Bog razumio)

 Jednostavno izvadi hdd i tad instaliraj os na ssd i kad zavrsis instalaciju vrati nazad hdd.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
10 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Jel mogu disable-at hdd na biosima, pa ga nakon instalacije windowsa opet uključit ili mi je čačkanje po novom laptopu jedina opcija?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
PESgen kaže...

Jel mogu disable-at hdd na biosima, pa ga nakon instalacije windowsa opet uključit ili mi je čačkanje po novom laptopu jedina opcija?

 Idi u BIOS/UEFI i pogledaj opcije. Možda ima.

 

Ali, najbolje je isključiti drugi/e disk/ove i istalirati Windowse. Tako si siguran da ćeš ti sve biti na svojem mjestu.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2015 18:33 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
PESgen kaže...

Jel mogu disable-at hdd na biosima, pa ga nakon instalacije windowsa opet uključit ili mi je čačkanje po novom laptopu jedina opcija?

 -diskpart u ruke... 1. clean, 2.. itd. btw, išlo bi i s installom, ali ne kreiraj ti 100MB particiju.. samo ostavi prazan-neparticioniran SSD i installer bi trebao tako napraviti. Drugo rješenje napraviš glupu-običnu-storage particiju od HDDa, tad installer ne može na njega strpati boot..

Opcije u BIOSu notebooka su obično siromašne, UEFI dodatno komplicira pogotovo GPT, sec.. vidi što želiš, podesi, probaj.. jer sad dok je prazno vrijeme je za isprobavanje (install je banalan-brz) ponovi više puta...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2015 18:34 (ihush).
10 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Ima, a hoću morat nakon instalacije windowsa onda nešto radit na disk managmentu kako bi mogao koristit taj hdd za pohranu podataka?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
PESgen kaže...

Ima, a hoću morat nakon instalacije windowsa onda nešto radit na disk managmentu kako bi mogao koristit taj hdd za pohranu podataka?

 ništa što ne rade mladi (i stari).. tj jednako kao da je i sad aktivan. Prije korištenja OS mora kreirati particiju i formatirati u svoj FS. Tad mu (ne po duhu svetom) dodjeli slovo i tad ga možeš koristiti pod win (ako remuvneš slovo, nema ga..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

ihush možeš prethodni post detaljnije objasnit ako nije problem? diskpart.............

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2015 19:19 (PESgen).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava

diskpart je alat kojim se kao što mu ime kaže particionira disk, kao diskmanager ali sa svim mogućnostima (koje su običnom juzeru skrivene..).

-tako se npr postavlja aktivna particija ili extended dok nam diskmanager to ne nudi.

pošto naziv-raspored (path) ovisi o tvom hardwareu, količini diskova itd. nije za početnike koji imaju neke (važne) podatke, jer npr 'clean' ...

ako imaš neki win-PC pri ruci, možeš paralelno koristiti diskmanager i vidjeti što diskpart može.. npr list disk, mount-remove..

Njime bi mogao pripremiti disk. Ako installer ipak neće, dism.exe-om možeš 'ručno' instalirati iz wim-filea. Nisu iste verzije npr xp-seven-8, nisu iste mogućnosti, to možeš npr s dism w8, ne s xp itd.. Installer upravo to radi, pripremi disk i raspakira wim, nakon čega još doda meni-boot.. i gotovo.

 

jedini problem je to sve natipkati u CMDu. Lakše je ako možeš s drugog računala pratiti-help ili koristi ugrađen help u CMDu/svakog programa npr ''diskpart /?'' i ispiše ti se... ?=help.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Rješeno. Hvala ti puno!

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Kizo:
Lijepo si to objasnio,ali ja imam jedan problme..
Sve uradim napravim usb botabilnim nastimam da mi se pokrece preko usb i upalim racunar prilikom paljena dođe mi onaj logo win 8 na srediini ekrana (sto si ti napisao da se ono pojavi umjesto loading files)i tako cekam ja malo ali nista se ne pomjera nakon možda minutu ja pokusavam stisnuti neku tipku/taster onda se samo zacuje bipppp !
Pomoc sta da uradim ?

 

sejo12
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2015 9:21 (sejo12).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
sejo12 kaže...

Kizo:
Lijepo si to objasnio,ali ja imam jedan problme..
Sve uradim napravim usb botabilnim nastimam da mi se pokrece preko usb i upalim racunar prilikom paljena dođe mi onaj logo win 8 na srediini ekrana (sto si ti napisao da se ono pojavi umjesto loading files)i tako cekam ja malo ali nista se ne pomjera nakon možda minutu ja pokusavam stisnuti neku tipku/taster onda se samo zacuje bipppp !
Pomoc sta da uradim ?

 

 Nešto možda ipak nije dobro napravljeno?

 

Probaj na nekom drugom PC-u ili u virtualki.

 

Na Osmici NEMA ''Loading files ...''.

Odmah nakon ''prozora'' i spinning wheela

kreće Setup.
Ako ti se čuje jedan dugački bip na matičnoj, resetiraj BIOS - ugasi PC, ugasi napajanje, isključi strujni kabel, otvori PC i izvadi bateriju na jednu minutu.

 

Onda vrati bateriju natrag, uključi kabel u napajanje, uključi napajanje, uključi PC, uđi u BIOS, podesi sat i sve ostale postavke kako su ti bile prije.

 

Probaj ponovno pokrenuti instalaciju.

 

Više od toga ti ne mogu pomoći ako ne popuniš ''Moj PC''.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2015 16:06 (kizo2703).
11 godina
odjavljen
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava
Je radio tko sa nLiteom za win8.1? Integrirao novije updejte u img, maknuo nepotrebne drivere i softver itd?
skOOrvy
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

bok ljudi.. imam problem.. mamin komp iz 2004 matična ASRock P4I65G procesor intel celeron.. mami super za plačat račune, ali samo joj više neće u windowse xp i ja reko idem joj instalirat win 8.1 32bitne a kad ono neće bootat! sa googlom sam uspio formatirat hdd preko cmda jer ih nisam mogo repairat bez  xp cda, ali ni nakon toga neće bootat windowse 8 sa cda (daje mi neki error ak se ne varam 0x0000000a).. pokušao i preko usba ali tu mi ne prihvaća niti ono press any key to boot from usb, odma kaže da restartam komp. već sam ga skoro bacio kroz prozor kad se sjetim da imam stari ubuntu cd ubacim ga i naravno hoće!! ali nemam vremena mami objašnjavat linuxe!! kaj je problem nigdje nemogu nać riješenje i sad sam stuck sa praznim hardom!! kaj da radim? molio bih pomoć bilo kakvu!!!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
pale44 kaže...

bok ljudi.. imam problem.. mamin komp iz 2004 matična ASRock P4I65G procesor intel celeron.. 

...kaj je problem nigdje nemogu nać riješenje i sad sam stuck sa praznim hardom!! kaj da radim? molio bih pomoć bilo kakvu!!!

 Matična ploča ni procesor NE PODRŽAVAJU PAE, NX i SSE2 i na nju se ne može instalirati Windows 8.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2015 12:53 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Instalacija Windows 8 operativnog sustava
kizo2703 kaže...
pale44 kaže...

bok ljudi.. imam problem.. mamin komp iz 2004 matična ASRock P4I65G procesor intel celeron.. 

...kaj je problem nigdje nemogu nać riješenje i sad sam stuck sa praznim hardom!! kaj da radim? molio bih pomoć bilo kakvu!!!

 Matična ploča ni procesor NE PODRŽAVAJU PAE, NX i SSE2 i na nju se ne može instalirati Windows 8.

- skoro točno.. (ne postoji s.478 koji nema npr SSE2, npr celeron 1.7 willamette-128.., kasnije jezgre su 'jače', dok je njegov PAE 32bit, usko grlo je MBO s max 2GB sporedno za priču). CPU može, za MBO-BIOS nisam siguran. btw, ide čak na većinu Atoma (i starije). Jedina funkcija koja fali je NX, pošto spada u sekjuritifičerse.. nije stvar snage-mogućnosti nego baš requirements.. npr.

- win8 je u vrijeme previewa imao i tu opciju, bez supporta, kasnije su podigli requirementse.. jedini ozbiljan zapravo nema veze s CPU-MBO nego Aero 9.0c/SM2.0 (onboard je dx8, ne znamo dali ima dodatnu VGA koja zadovoljava). Prvi chipset je i945G nadalje (915 je kasnije revokan kad se vdjelo da ne supporta najavljen dx9, tj može ali tad se crasha npr igre koje dolaze s win, kao chess i sl. tj. kod svake upotrebe dx-a... a to je danas i MSO2013..

- jedino ne može x64bit, jer je 32bitni i (ne znamo točno, nagađam) ne podržava potrebne extenzije..

**

 

- sve to je sporedno, jer što kad instaliraš željeni OS, npr w8? Radit će po duhu svetom? Ti req. su potrebni, ne zbog OSa nego aplikacija, virtualizacija, browseri, antivirus, java, flash.. .. PC bez tog postane neupotrebljiv za današnje potrebe (tablet za 400kn je tad 'jači'..). Kao i količina RAMa, uz minimum (svi Osevi u zadnjih 10 godina) 512MB, realno 1-2GB.

- može i win 8.1 ili TP-w10 jednako je (ali tko će više znati koji build što dozvoljava..). Installer se zaobiđe startanjem iz CMDa swich ili ručni iz .wim-a.

pale44 kaže...

..skoro bacio kroz prozor kad se sjetim da imam stari ubuntu cd ubacim ga i naravno hoće!! ali nemam vremena mami objašnjavat linuxe!!..

 -što točno treba objašnjavati? linuxe? Zašto? uopališ i radi. Koji juzer treba išta drugo znati o OSu? Klikanje ikona, korištenje firefoxa.. nema neke bitne veze s OSom, tj jednako je na android mobačima i sl. PC treba biti funkcionalnan, ne imati neki OS zato jer taj OS ima neki broj.. recimo 8. Da bi bio funkcionalan preduvijet je kompatibilan. Opet na kraju ispadne jedino bitno, dlai radi ono što korisnik treba, ... tu ni linux neće pomoći, tj probaj filmić s YT pa vidi ili što se već planira koristiti...

.. ili win7. Vista sigurno može, u svakom slučaju 32bitni i poželjno imati RAMa do 2GB, s manje treba pažljivo podesiti sys, ali ukupno takakv PC neće zadovoljiti potrebe današnjih appsa.

 

btw, pod stari ubuntu se vjerojatno misli na nešto prije 2010te.. preporuka za stari PC je npr ver.9.x možda 10.x zbog LTS ali tamo je već dosta abandonog supporta i novi requirementsi..

povratak na XP čak ima smisla, tad juzer ne mora učiti o novim windowsima/linuxima..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2015 0:12 (ihush).
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Pitanje :D Reinstalirao sam 10 tku, clean instal, i sada kada mi se bootuje Win, umjesto logotima Windowsa, ja dobijem natpis Fujitsu (model lapa).Jel to ok ? Win radi ko sat, brzo, nema problema samo mi malo to cudno :D 

 

Mozda glupo pitanje al eto cudno mi :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Mislim da koristiš uefi umjesto legacy biosa, tako je kod mene Dellov logotip. Sve je normalno (uefi je ajmo reći novija verzija bios-a, odnosno njegov nasljednik), uživaj

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2015 2:16 (denix).
 
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 8 operativnog sustava

Izvinjavam se profulio sam temu :) ali hvala na odgovorima i na pp :)

 

Edit: Da skoro sam nadogradio BIOS, vjerovatno je radi tog.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2015 12:39 (blue_tander).
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Tutorijal: Instalacija Windowsa 8 sa USB sticka
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice