Kako od jednom imati i vistu i xp na kompjuteru

poruka: 35
|
čitano: 15.227
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kako od jednom imati i vistu i xp na kompjuteru

uvijek sam htio znati kako imati dva windowsa na jednom kompu.

možete li mi reci kako????

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Kako od jednom imati i vistu i xp na kompjuteru

jednostavno instaliras na razlicite particije,

Intel e5200 3.0 GHz, ati 4850, Hitachi 160GB, MB ECS P43T-A2, 4GB Buffalo, fortron 400W ,Xp sp3
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako od jednom imati i vistu i xp na kompjuter

dual boot

15 godina
neaktivan
offline
Kako od jednom imati i vistu i xp na kompjuteru

Ma možeš i više.

Recimo da imaš čisti disk. Ubaciš XP, pokreneš instalaciju, napraviš dvije particije i instaliraš XP na C.

Po završetku podigneš taj XP i ubaciš instalacijski od Viste. Pokreneš, pratiš ono malo što se od tebe traži,

odabereš da se instalira na D i dalje gotovo da samo gledaš dok se ne dovrši instalacija.

Poslije svega na boot ekranu biraš u koji ćeš OS ući odnosno koji će se podići.

Na svakom radiš neovisno od onog drugoga s time da su ti dostupni i fajlovi trenutno neaktivnog Os-a.

Onako ukratko to ti je to. Na svaki instaliraš drivere za taj OS i sve ostalo po volji.

Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja. - J. Krishnamurti
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako od jednom imati i vistu i xp na kompjuteru

Cek ja mislim sad na novom kompu imat xp i kad dodje windows 7 dual boot sa 7-icom. Posto nisam ziher ocu sam znat dual boot jel trebam prilikom instalacije xp-a na nesto pazit ako kasnije mislim 7-icu stavitu u dual boot il samo napravit obincnu instalaciju.

Tko pod drugim jamu kopa nos!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako od jednom imati i vistu i xp na kompjuter
lucky_look kaže...

Cek ja mislim sad na novom kompu imat xp i kad dodje windows 7 dual boot sa 7-icom. Posto nisam ziher ocu sam znat dual boot jel trebam prilikom instalacije xp-a na nesto pazit ako kasnije mislim 7-icu stavitu u dual boot il samo napravit obincnu instalaciju.

 Ma znati ćeš sam to rješiti...nije nikakav kunst.
Napravi odmah npr. 3 particije. Na C stavi XP, D neka ti čeka /-icu, a u međuvremenu ju koristi normalno
i napravi treću E za sve ostalo što ti padne na pamet da na nju stavljaš. Pripazi jedino da ostaviš dovoljno gb na C i D kako ne bi imao kasnije malo prostora za OS i svoje potrebe.
Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja. - J. Krishnamurti
15 godina
offline
Kako od jednom imati i vistu i xp na kompjuteru

Ma kad cu stavljat 7-icu cu kupit jos jedan hd jel cu sad imat 1 od 320 pa cu onda jos stavit jedan od 160gb

 

edit : e a kak se tocno te particije rade ?? noob sam

Tko pod drugim jamu kopa nos!
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.2.2009 15:22 (lucky_look).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako od jednom imati i vistu i xp na kompjuteru

Jel moze triple boot?

 

xp,vista,7

 

xp za igrice na dx9 i slušanje muzike te 3dmark06(jer na svih 5 zvucnika pusta zvuk dok u visti i 7 moram ukljuciti speaker fill,ali se svejedno slabo cuje na centralnom i zadnja 2...)

vista za igrice na dx10 koje nerade na 7

7 za igrice na dx10 i kao main OS za svakodnevni rad?

Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,0Ghz /HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr Windows 7 x86
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako od jednom imati i vistu i xp na kompjuter

oba cd-a stavis na isto kuciste ...Cool

Dual boot , virtualizacija itd.....

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako od jednom imati i vistu i xp na kompjuter
lucky_look kaže...

Ma kad cu stavljat 7-icu cu kupit jos jedan hd jel cu sad imat 1 od 320 pa cu onda jos stavit jedan od 160gb

 

edit : e a kak se tocno te particije rade ?? noob sam

 Evo ti link gdje je cijela slikovnica kako se instalira xp od a-ž. Nama smisla o tome naširoko pisati.
Hyperion kaže...

Jel moze triple boot?

 

xp,vista,7

 

xp za igrice na dx9 i slušanje muzike te 3dmark06(jer na svih 5 zvucnika pusta zvuk dok u visti i 7 moram ukljuciti speaker fill,ali se svejedno slabo cuje na centralnom i zadnja 2...)

vista za igrice na dx10 koje nerade na 7

7 za igrice na dx10 i kao main OS za svakodnevni rad?

 Može.
Trenutno tako imam posložene sustave od kada je izašla javna beta 7-ice.
Usput ako kome zatreba naknadno mjenjanje prostora po diskovima
može se poslužiti besplatnim i funkcionalnim programom Easeus Partition Manager Home Edition
Također koristan program istog izdavača
Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja. - J. Krishnamurti
16 godina
offline
Kako od jednom imati i vistu i xp na kompjuteru

Ja sam htio napravit dualboot Viste i XP-a ali sam Vistu fizički stavio na drugi disk. Je li to možda razlog zašto mi ovako ne funkcionira? XP je bio instaliran prvi.

Dakle,moraju li OS-ovi biti na istom disku?

 

Hvala.

Fear leads to anger,anger leads to hate,hate leads to suffering.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako od jednom imati i vistu i xp na kompjuteru

Da ne otvaram novu temu. Zanima me jel tko koristi ili je koristio Windows Xp Ultimate Edition 2007.Ja bih ga  instalirao umjesto Xp Professional 2002 Jel ima kakva razlika između ova dva Windowsa.

Intel core 2 duo E4500,2x2.2 ghz Mb gigabyte 945P-DS3,s775 Ram 2GB PC5300,667Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.10 250GB,16MB GF 8500 GT 512MB Thermaltake VE7000BWS Soprano DX FortroN BlueStorm 500w Samsung SM 940NW 19" LCD Vodeno hlađenje Thermaltake big water 745
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako od jednom imati i vistu i xp na kompjuter
MEGATON kaže...

Da ne otvaram novu temu. Zanima me jel tko koristi ili je koristio Windows Xp Ultimate Edition 2007.Ja bih ga  instalirao umjesto Xp Professional 2002 Jel ima kakva razlika između ova dva Windowsa.

 Windows xp je iz 2001!

Ovaj iz 2007-e ima valjda SP3 samo.
Konfa: athlon x2 5000+ BE @3,0Ghz /HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr Windows 7 x86
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako od jednom imati i vistu i xp na kompjuter
Skywalker kaže...

Ja sam htio napravit dualboot Viste i XP-a ali sam Vistu fizički stavio na drugi disk. Je li to možda razlog zašto mi ovako ne funkcionira? XP je bio instaliran prvi.

Dakle,moraju li OS-ovi biti na istom disku?

 

Hvala.

 Ne moraju biti na istom disku. Vjerojatno si negdje drugdje fulao kod instalacije.
MEGATON kaže...

Da ne otvaram novu temu. Zanima me jel tko koristi ili je koristio Windows Xp Ultimate Edition 2007.Ja bih ga  instalirao umjesto Xp Professional 2002 Jel ima kakva razlika između ova dva Windowsa.

 Vidi MEGAČ...nađeš li link na MS-ovim stranicama koji ti prikazuje taj WinXP UE2007 plaćam ti pivu.
Radi se o još jednoj verziji winsa koju je netko natrpao tko zna čime i izbacio tko zna šta sve ne i koja je naravno ilegalna.
A onako usputno...takvu verziju možaš i sam napraviti uz pomoć  raznih alata i slobodno ju nazvati WinXP MEGATON Ultra Edition 2009 ;)
Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja. - J. Krishnamurti
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako od jednom imati i vistu i xp na kompjuter

ili na particije ili na odvojene diskove

Procesor: AMD Athlon 64 X2 4200+ Matična: MSI K9N Neo V2 Grafička kartica: MSI Nvidia 8400GS 512MB RAM: 2GB HDD: Maxtor 160GB Monitor: Philips 190CW Kućište: Coolmaster
15 godina
neaktivan
offline
Kako od jednom imati i vistu i xp na kompjuteru

ali kako to imati u virtual pc-u?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako od jednom imati i vistu i xp na kompjuter

Ima li uopće smisla imati dvije particije na jednom virtualnom hard disku u virtual pc-u? Zasebno instaliraj Vistu i XP, kreiraš dva virtualna HDD-a, na jedan instaliraj Vistu a na drugi WinXP. Kroz virtual pc sučelje odabereš START i označiš koji OS želiš da se pokrene. Jawohl!

s.t.a.l.k.e.r.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako od jednom imati i vistu i xp na kompjuter

Prednost takvog načina je da možeš pokrenuti kroz Virtual PC par operativnih sustava odjednom, znači istovremeno Vistu i WinXP. Jawohl!

s.t.a.l.k.e.r.
15 godina
neaktivan
offline
Kako od jednom imati i vistu i xp na kompjuteru

hvala vam svima!!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako od jednom imati i vistu i xp na kompjuter
zasto meni nije htjelo kada sam instalirao ubuntu na drugi hdd (ne partriciju) dual bootati tj. pitati koji cu?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako od jednom imati i vistu i xp na kompjuter

vjerojatno zato jer ti je bios postavljen tako da najprije boota hard na kojem su ti windowsi, a nema boot loadera jer prilikom instalacije ubuntu nije dirao taj disk već samo ovaj drugi...

Međusobna djelovanja i veze među podsustavima zovu se sučelja, ili na hrvatskom interface. Nema potrebe da se strgam od učenja kad i ovak prolazim...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako od jednom imati i vistu i xp na kompjuter
i kako napraviti dual boot?
tnx
15 godina
neaktivan
offline
Kako od jednom imati i vistu i xp na kompjuteru

jel treba šta podesiti i biosu

ja sam stavio na c particiju xp

i na d vistu prvo sam stavio xp a onda vistu i neče mi podiči

niti jedne windowse šta napraviti

Matija Vratislavski
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako od jednom imati i vistu i xp na kompjuter
koliko ja znam u biosu ne treba dirat ništa

ja sam imao 3 mjeseca xp na c disku i nedavno sam normalno instalirao sedmicu na f i sve je normalno. nakon paljenja me pita koji ću os i to je to
15 godina
neaktivan
offline
Kako od jednom imati i vistu i xp na kompjuteru

jel treba staviti na isti disk

Matija Vratislavski
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako od jednom imati i vistu i xp na kompjuteru

jel probo netko s Virtual PC , dobar programcic...

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako od jednom imati i vistu i xp na kompjuter
nisam u virtualpc-u, nego sam u virtualbox-u. ali ne vidim razloga da ne bi radio i u virtualpc-u
14 godina
neaktivan
offline
Kako od jednom imati i vistu i xp na kompjuteru

ej...nov sam ovdje i imam jedno pitanje: imo sam instaliran windows 7 na c particiji i sad sam instaliro windows xp na d particiju.....i kad palim komp ne pita me koji OS ocu nego mi automatski diže xp.......jel mogu sad nekako stavit da me pita koji OS ocu ili izbrisat xp a da mi 7 ostane.....

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako od jednom imati i vistu i xp na kompjuteru

 Cool ako imaš instaliran XP na jednoj particiji, kada instaliraš Win7 ili Vistu na drugu particiju lijepo dobiješ izbornik pa bootaš u koji hoćeš OS..ALI ako na Win7 ili Vistu na jednoj particiji na drugu particiju iz nekog razloga želiš instalirati XP dobiješ ćorak, boota ti samo u XP.Dakle, instaliras svu tu papazjaniju i kad ti otvori XP instaliraš http://neosmart.net/dl.php?id=1 Easy BCD i on ti popravi da možeš bootat u bilo koji OS. i to je to

IBM ( I Blame Microsoft)
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako od jednom imati i vistu i xp na kompjuter

e kaj treba napravit u tom programu jel uspijem namjestit samo da mi pokrece odma 7 i opet me ne pita koji os ocu

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice