Kako napraviti Dual boot?

poruka: 65
|
čitano: 27.749
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti Dual boot?

kako napraviti navedeno za XP i vistu, i kako koristiti?

Ako ocima gledamo, a mozgom vidimo, onda slijepi ljudi nemaju mozga
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti Dual boot?

instaliraš xp, instaliraš nakon toga vistu na drugu particiju i eto ti dual boot.

Čekamo...10.11.09.
Moj PC  
7 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti Dual boot?

Instaliraš svaki OS na posebnu particiju i kad se win boota biraš hoćeš xp ili vistu.

Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti Dual boot?

Nije bas tako jednostavo, najbolje pogledaj ovaj tutorijal, sve ces shvatit!    LINK

Zašto sarma ne leti??
 
3 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti Dual boot?
Fowix kaže...

Nije bas tako jednostavo, najbolje pogledaj ovaj tutorijal, sve ces shvatit!    LINK

kak nije jednostavno, instaliraš prvi pa drugi(na drugi hard,particiju) i dobiješ dual boot.

Čekamo...10.11.09.
14 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti Dual boot?

molio bih precizan odgovor, jer ne mislim se tako zahebavat sa starim kompom, nema veze što je star :), instaliram vistu, a stari XP brišem (winxp.old) a zatim ću staviti i XP)

Ako ocima gledamo, a mozgom vidimo, onda slijepi ljudi nemaju mozga
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti Dual boot?
djdomi kaže...
Fowix kaže...

Nije bas tako jednostavo, najbolje pogledaj ovaj tutorijal, sve ces shvatit!    LINK

kak nije jednostavno, instaliraš prvi pa drugi(na drugi hard,particiju) i dobiješ dual boot.

Nije! cesto (kad se instalira xp poslje viste i nekad vista na xp) se dogodi da si nestane boot file od drugog OS-a, i onda nemozes uc u taj os.

Zašto sarma ne leti??
15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti Dual boot?

ovako primjer: imaš particiju c i d.

na c instaliraš xp

na d instaliraš vistu i u boot menuu će pitat oćeš li xp il vistu.

Čekamo...10.11.09.
Moj PC  
5 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti Dual boot?
BannedOnThisForum kaže...

molio bih precizan odgovor, jer ne mislim se tako zahebavat sa starim kompom, nema veze što je star :), instaliram vistu, a stari XP brišem (winxp.old) a zatim ću staviti i XP)

Pa rekli smo ti-npr,vista na c a XP na d.I pita te pri bootu xp ili vista.

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.8.2009 11:48 (big_guy).
14 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti Dual boot?

et, uglavnom shvatio sam, hvala na brzim odgovorima

Ako ocima gledamo, a mozgom vidimo, onda slijepi ljudi nemaju mozga
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Kako napraviti Dual boot?
BannedOnThisForum kaže...

molio bih precizan odgovor, jer ne mislim se tako zahebavat sa starim kompom, nema veze što je star :), instaliram vistu, a stari XP brišem (winxp.old) a zatim ću staviti i XP)

 

Kad radis particije kod instalacije Windows XPa ostavis neparticionirani prostor i na njega kasnije stavis Vistu.

15 godina
offline
Kako napraviti Dual boot?

uglavnom... uvijek kad ideš radit dual boot, uvijek prvo već mora bit instaliran najstariji win koji želiš imati. i onda samo instaliraš windowse po redu kako je koji izlazio (xp-vista-7), svaki na svoju particiju. npr triple boot: na C - xp, D - vista, E - 7

Bubamara s minigunom. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
 
3 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti Dual boot?
jurluk kaže...

uglavnom... uvijek kad ideš radit dual boot, uvijek prvo već mora bit instaliran najstariji win koji želiš imati. i onda samo instaliraš windowse po redu kako je koji izlazio (xp-vista-7), svaki na svoju particiju. npr triple boot: na C - xp, D - vista, E - 7

sve sam uspješno uradio (win7 i vista) ali mi linux mint nikako ne želi bootati samo stoji na loading screenu zauvijek

Ako ocima gledamo, a mozgom vidimo, onda slijepi ljudi nemaju mozga
14 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti Dual boot?

ovako imam vistu i sad bi zeli napraviti dual boot sa xp sp3...hoce li bit problema zbog os-a je u postovima iznad pise da bi prvo morao biti instaliran stariji os...

I Dont need to Get a life...I am a Gamer I have lots of lives...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako napraviti Dual boot?

-morat ćeš popraviti boot, s DVDom od viste ili easybcd-om.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
RE: Kako napraviti Dual boot?
djdomi kaže...

ovako primjer: imaš particiju c i d.

na c instaliraš xp

na d instaliraš vistu i u boot menuu će pitat oćeš li xp il vistu.

A kaj se u tom slučaju događa s programima, tj. ostatkom te particije na kojoj je 2. po redu instalirani OS?

Recimo, na C: imam Vistu ali na D: imam također instaliranog softvera (igre, programi).

Ak sad hoću Xp na D: dal moram formatirati D ili samo instalirati (ak ima dovoljno mjesta, predpostavimo da ima)?

Nadalje, kad instaliram Xp na D:, hoću recimo GTR 2 igrati na Xp-u jer na Visti ne radi savršeno, on je već instaliran prije pod Vistom, također na D: particiju!

Ukoliko predpostavimo da nije trebalo formatiranje D: particije, hoće li se već instalirani GTR 2 pojaviti/biti funkcionalan kod boota pod Xp-om?

 

Eto, to je jedan konkretni skup pitanja koji i mene sve više zanima, a itekak je povezan s temom...

You must take your opponent into a deep dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one.- Mihail Talj
15 godina
offline
RE: Kako napraviti Dual boot?

-svi programi (osim izuzetaka, kao portable apps) moraju bit instalirani za konkretne windowse, bez obzira na kojem disku/particiji. Jedan od razloga je serijski broj, asocijacije za extenziju itd. -sve zapisano u registry ili MyDocuments... Pojednostavljeno, koliko windowsa, toliko puta treba instalirati program/igru, u nekim slučajevima radi 'preinstalirano' na isto mjesto zbog uštede, problem je zaštita/crack...

-još tom problemu, treba dodati i moguće razne verzije za različite OSeve kao 32-64 bit.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2009 0:45 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti Dual boot?
BannedOnThisForum kaže...
jurluk kaže...

uglavnom... uvijek kad ideš radit dual boot, uvijek prvo već mora bit instaliran najstariji win koji želiš imati. i onda samo instaliraš windowse po redu kako je koji izlazio (xp-vista-7), svaki na svoju particiju. npr triple boot: na C - xp, D - vista, E - 7

sve sam uspješno uradio (win7 i vista) ali mi linux mint nikako ne želi bootati samo stoji na loading screenu zauvijek

 to ti je do linuxa kolko ja mislim.(mislim da imam dovoljno iskustva da to kazem Cool) ili ti se nije kopiro (ili slicno) do kraja.

nije mi se vise dalo zezat sa LiveCD-om/VirtualPC-jem pa sam napravio dualboot jucer... 1.Format 2.Install. Win Vista (50GB :C 130GB :E,50GB UnFormatted)

3.Linux Install. (ubuntu 9.04) (45GB,ext4,2,5GB Swap) i to je bilo to.

 

Edit:XP brise vistine boot fileove

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2009 1:06 (8ax).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti Dual boot?

imam xp sp3 32-bitnu verziju i mogu li sada samo instalirat 7-icu 64-bitnu na drugu particiju

15 godina
offline
RE: Kako napraviti Dual boot?
dejvis kaže...

imam xp sp3 32-bitnu verziju i mogu li sada samo instalirat 7-icu 64-bitnu na drugu particiju

Moreš!

I don't care...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti Dual boot?
ihush kaže...

-morat ćeš popraviti boot, s DVDom od viste ili easybcd-om.

a kako ga popraviti jer vista mi je dosla sa lapom origigi..

I Dont need to Get a life...I am a Gamer I have lots of lives...
15 godina
offline
RE: Kako napraviti Dual boot?
Gman kaže...
ihush kaže...

-morat ćeš popraviti boot, s DVDom od viste ili easybcd-om.

a kako ga popraviti jer vista mi je dosla sa lapom origigi..

-VistaBootPro ili EasyBCD služe tome. Uz notebook si mogao dobiti i instalaciju (recoveriy i sl.) pa za takve potrebe možeš sasvim legalno iskopirati instalaciju Viste, jer nije medij nego serisjki broj (registracija-aktivacija) važan. Svakako si nabavi Vista-DVD jer može zatrebati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Kako napraviti Dual boot?

Po mom iskustvu najčišća situacija je kada se OS-i nalaze na različitim hardovima (fizički).

Tada je dovoljno instalirat na jedan hard recimo XP, a na drugi Vistu, pa pri dizanju sustava birat koji OS da se pokrene.

(uz današnje cijene hard diskova kupiti dodatni hard za novi - ili stari OS zaista nije problem..).

 

Ukoliko se ipak odlučiš za isti hard sa više particija imaš par postova iznad koristan link sa uputama kojim redom i kako postupiti Namigiva

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti Dual boot?
Armor kaže...
djdomi kaže...

ovako primjer: imaš particiju c i d.

na c instaliraš xp

na d instaliraš vistu i u boot menuu će pitat oćeš li xp il vistu.

A kaj se u tom slučaju događa s programima, tj. ostatkom te particije na kojoj je 2. po redu instalirani OS?

Recimo, na C: imam Vistu ali na D: imam također instaliranog softvera (igre, programi).

Ak sad hoću Xp na D: dal moram formatirati D ili samo instalirati (ak ima dovoljno mjesta, predpostavimo da ima)?

Nadalje, kad instaliram Xp na D:, hoću recimo GTR 2 igrati na Xp-u jer na Visti ne radi savršeno, on je već instaliran prije pod Vistom, također na D: particiju!

Ukoliko predpostavimo da nije trebalo formatiranje D: particije, hoće li se već instalirani GTR 2 pojaviti/biti funkcionalan kod boota pod Xp-om?

 

Eto, to je jedan konkretni skup pitanja koji i mene sve više zanima, a itekak je povezan s temom...

nisam baš imao iskustva s tim. ja imam tri particije(c: windowsi, instalirani programi, d:sigurnosna particija(skinuti programi, igre, slike, muzika...) e:windows 7).

nebi reko da možeš igrat igru(na xp) koja je instalirana na win visti ali na xp particiji. tu se mora dosta mučiti.

najsigurnije ti je napraviti još jednu particiju i tamo stavit os i za njega posebno instalirat igre, programe...

Čekamo...10.11.09.
14 godina
offline
Kako napraviti Dual boot?

Kako da maknem boot menu? Obrisao sam xp, al me stalno pita koji OS da pokrene

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako napraviti Dual boot?
Diablo86 kaže...

Kako da maknem boot menu? Obrisao sam xp, al me stalno pita koji OS da pokrene

Desni klik na My Computer -Proporties -Advanced -U polju Startup and Recovery, Setings - Pod poljem default operating sistem odabereš koji hočeš....

Mrav radi i tegli i od njega nije poastalo ništa a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovjek!
15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti Dual boot?

Danas sam isključio disk sa XP-om i instalirao za probu WIN 7 na drugi disk,e sad me zanima kad ovoga drugoga ukljućim jel će biti kakvih problema jer je tamo XP instaliran na C particiju a i na ovome drugom disku sam sad dobio C particiju O_O...Molim vas ako neko zna hoće li biti kakvih problema i na što moram pripaziti.Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako napraviti Dual boot?

...što je sad ovo?sad sam skužio da mi fali jedna particija :(

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Kako napraviti Dual boot?

Ja imam na dual bootu win xp i win 7 i sad kad ocu uc na win xp nece,stiscem strelice za  gore i  dolje i nece zac nego me automatski baca na win 7,jel znate u cemu je problem??

15 godina
odjavljen
offline
RE: Kako napraviti Dual boot?

Jel imaš USB tipkovnicu ili si možda na laptopu?

VRATITE INTERNET ARPA-i!! // Never underestimate the power of stupid people in large groups.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice