Mreža između 7 i xp

poruka: 26
|
čitano: 18.899
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Mreža između 7 i xp

dali je moguce umrežiti dva racunala ako je jedno na windowsima 7 a drugo na xp......................vitu i xp nemožeš umrežiti provjereno...........

 
0 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Mreža između 7 i xp
Bome sam ja davnije uspio Vista + XP, ali znam da nisam uspio Vista + Vista
Jesi probao guglat?
Intenzivno koristim: m.bug.hr ///// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa).
16 godina
neaktivan
offline
Mreža između 7 i xp

Moze 7 i xp,isprobano u praksi prije par dana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mreža između 7 i xp

Moguće je umrežiti u svim kombinacijama Windows XP, Vistu i 7.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2010 23:33 (mahoona).
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mreža između 7 i xp
tiger_35 kaže...

dali je moguce umrežiti dva racunala ako je jedno na windowsima 7 a drugo na xp......................vitu i xp nemožeš umrežiti provjereno...........

kako ne mozes umreziti vistu i xp?

pod kojim uvjetima?

sta znaci umreziti? AD, radna grupa?

14 godina
neaktivan
offline
Mreža između 7 i xp

Uspjesno umrezio, share podataka sa obje strane, share interneta sa obje strane a da to je sve bilo XP>win7 & win7>XP Smijeh

Nemam potpis osim na licnoj
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Mreža između 7 i xp
tiger_35 kaže...

dali je moguce umrežiti dva racunala ako je jedno na windowsima 7 a drugo na xp......................vitu i xp nemožeš umrežiti provjereno...........

 -umrežiti možeš i frižider, zašto misliš da je ovo teže/nemoguće?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
RE: Mreža između 7 i xp
tiger_35 kaže...

dali je moguce umrežiti dva racunala ako je jedno na windowsima 7 a drugo na xp......................vitu i xp nemožeš umrežiti provjereno...........

Svašta.

 

Jedno je ako je to nemoguće zbog arhitekture sustava (što je u ovom slučaju netočno - xp, vista i win7 bez problema međusobno razgovaraju), drugo je ako si ti nesposoban to napravit.

 

Mreža (file i print sharing, ICS, remote desktop, igranje preko LANa) savršeno rade u svim kombinacijama XP, Viste i Win7. PROVJERENO.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
neaktivan
offline
Mreža između 7 i xp

ja nisam uspio win7 i vistu a xp i win7 jesam

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Mreža između 7 i xp

sve verzije mogu se umrežiti lanom/wifijem ...ima masu tutoriala na netu

zezancija su manje više postavke.

Moj CPUz http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=936982
14 godina
neaktivan
offline
RE: Mreža između 7 i xp

Moguće je umrežiti xp i Win 7, ovako sam ja to napravio...

 

Odi u windows 7 u control panel/network and sharing center/change advanced sharing settings i postavi slijedeće parametre:

 

Turn on network discovery --- On

File and printer sharing --- On

Public folder sharing --- Off

Media streaming --- Off

Use 128 bit....

Turn Off password protected sharing

Use user accounts and pass...

 

Uzmi u obzir da moraš biti u istoj workgrupi, nikako u  home grupi u windows sedmici

Xp workgroup - Gaming

Win 7 workgroup homegroup --- Gaming

 

15 godina
neaktivan
offline
Mreža između 7 i xp

Pozdrav svima!

 

povezao sam dva kompjutora mrežnim kabelom, na jednom je xp a na drugom win 7. Oba su u workgroup. Sa onoga na kome je xp mogu pristupiti sharanim folderima na win 7 dok obrnuto ne mogu.

 

Kada pokušam sa pc-a na kome je win 7 pristupiti sharanim folderima na xp-u javi mi poruku da nemam dozvolu.Slika u priilogu. Kako da to namjestim na xp?

 

hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.3.2010 13:30 (mmmnnn).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Mreža između 7 i xp

-kontaktiraj administratora? .. ok, šala ;-)

-na XPu ili kreiraj usera s imenom i passwordom identično kao na 7.

-desni klik na disk/folder koji želiš dijeliti i ... dalje bi trebalo biti jasno. (klikaj, probavaj, ima više mogućnosti, ako zabljaš kreni ponovo)

 

Nakon ispravno dodjeljenog prava pristupa, sedmica će automatski 'otkriti' ostalo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
RE: Mreža između 7 i xp

Ono što u masi postova još nitko nije rekao jest da je moguće umrežiti i XP i 7icu pa Vistu i 7icu itd, ali nije moguće postaviti Home Group ukoliko svi operacijski sustavi nisu 7ice.

SilvioS, MSP Lead
15 godina
neaktivan
offline
RE: Mreža između 7 i xp
ihush kaže...

-kontaktiraj administratora? .. ok, šala ;-)

-na XPu ili kreiraj usera s imenom i passwordom identično kao na 7.

-desni klik na disk/folder koji želiš dijeliti i ... dalje bi trebalo biti jasno. (klikaj, probavaj, ima više mogućnosti, ako zabljaš kreni ponovo)

 

Nakon ispravno dodjeljenog prava pristupa, sedmica će automatski 'otkriti' ostalo.

Pokušao no ne pomaže a izgleda da ni administrator ne zna. :)))))

SilvioS kaže...

Ono što u masi postova još nitko nije rekao jest da je moguće umrežiti i XP i 7icu pa Vistu i 7icu itd, ali nije moguće postaviti Home Group ukoliko svi operacijski sustavi nisu 7ice.

 

Pa na koji onda način mogu direktno umrežit ova dva pc-a?

 

hvala

15 godina
offline
RE: Mreža između 7 i xp

-što ti znači ''umrežiti direktno''? -imaš router? ili misliš direktno mrežnim kabelom?

ako je bez routera, moraš ručno postaviti IP adrese 192.168.x.yyy s tim da yyy moraju biti različiti za svaki PC.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.3.2010 16:13 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Mreža između 7 i xp

Mislim sa mrežnim kabelom.


Postavim ja ip npr na xp sam stavio 192-168- 0 - 1 a na win 7 192- 168 -0 -2


Kao što sam već napisao sa pc-a gdje je xp mogu pristupiti sheranim folderima  koji se nalaze  na win 7.


ali obrnuto ne mogu. Znači kad pokušam sa pc-a koji ima instaliran win 7 pristupiti sharanim folderima koji se nalaze na pc-u na kojem je instalirat xp javlja mi da nemam pristupa.


nadam se da nisam ovo napisao nerazumljivo ;)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Mreža između 7 i xp
mmmnnn kaže...

Mislim sa mrežnim kabelom.


Postavim ja ip npr na xp sam stavio 192-168- 0 - 1 a na win 7 192- 168 -0 -2


Kao što sam već napisao sa pc-a gdje je xp mogu pristupiti sheranim folderima  koji se nalaze  na win 7.


ali obrnuto ne mogu. Znači kad pokušam sa pc-a koji ima instaliran win 7 pristupiti sharanim folderima koji se nalaze na pc-u na kojem je instalirat xp javlja mi da nemam pristupa.


nadam se da nisam ovo napisao nerazumljivo ;)

 - mrežnim kabelom? - OK, ...1,2,3,4,5,6.....10.

-na XPu omogući ''file and printer sharing'', kreiraj usera (ili praktičnije imaj isto ime i pass na oba), napravi share foldera. (gotovo).

 

-prolistaj teme, jer je kompletan postupak napisan (nema smisla ponovo).

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Mreža između 7 i xp

ok, hvala na pomoći! Pretraživao sam al izgleda da mi je promaklo.

 

Pozzz

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Mreža između 7 i xp

evo ... slična situacija.

Pošto se računala vide i s 'A' možeš na 'B' onda samo treba dodjeliti prava pristupa..

ovisno o verziji i opcijama, ponekad network ne prikazuje računala u mreži.

-najdirektniji način je upis adrese u explorer, \\192.168.x.yyy\ i mora se prikazati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Mreža između 7 i xp

valjda ce neko vidjet poruku ! :D 

Ovako ja bi htjeo spojiti dva racunala -  Wind. 7 (ultimate)  i XP (SP3)

 

  • Jeli moguce da budu povezani tako da su oba spojena u ruter ??   Vidi slika
  • Hoću li imati nesmetan pristup ineternetu ?

MOJ AVARTAR = JAMES HETFIELD /// WEB SITE http://hcgamer.weebly.com/ !!!!!!!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mreža između 7 i xp

Jel mi može netko napisati kako spojiti dva računala (Win 7 i Win XP)  preko Kasda modema ili dati neki link.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Mreža između 7 i xp

Može li to bez vrijeđanja !   Kad si toliko pametan mogao si čovjeku reći kako.  Ja sam nekoliko godina predavao rad na računalu, a imao sam prilično problema s umrežavanjem XP-a i W7.  Kao prvo na Laptopima kupljenim s uključenom instalacijom (npr. ACER) inicijalno su u W7 isključene neke opcije bez kojih umrežavanje ne ide, poput telneta i dr.  Zatim, prijašnji korisnik je na  XP-u isključio servise koji dopuštaju rad s drugim računalima da spriječi upad virusa. Prosječan korisnik neće ići provjeravati servise i te opcije na W7, a teško razumljive upute W7 sa katastrofalno lošom hrvatskom terminologijom o tome šute. Zato, malo pristojnosti i umjesto vrijeđanja pomozi čovjeku ako si u stanju.

16 godina
offline
RE: Mreža između 7 i xp
tepitam kaže...

Može li to bez vrijeđanja !   Kad si toliko pametan mogao si čovjeku reći kako.  Ja sam nekoliko godina predavao rad na računalu, a imao sam prilično problema s umrežavanjem XP-a i W7.  Kao prvo na Laptopima kupljenim s uključenom instalacijom (npr. ACER) inicijalno su u W7 isključene neke opcije bez kojih umrežavanje ne ide, poput telneta i dr.  Zatim, prijašnji korisnik je na  XP-u isključio servise koji dopuštaju rad s drugim računalima da spriječi upad virusa. Prosječan korisnik neće ići provjeravati servise i te opcije na W7, a teško razumljive upute W7 sa katastrofalno lošom hrvatskom terminologijom o tome šute. Zato, malo pristojnosti i umjesto vrijeđanja pomozi čovjeku ako si u stanju.

Predavao, kažeš? Kakve su to opcije telneta potrebne? {#}

Umrežavanje W7/XP nije nikakav poseban problem, ako se poštuju osnove - IP, firewall propusan, sharing, useri.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Mreža između 7 i xp
Sum_of_all_fears kaže...
tiger_35 kaže...

dali je moguce umrežiti dva racunala ako je jedno na windowsima 7 a drugo na xp......................vitu i xp nemožeš umrežiti provjereno...........

Svašta.

 

Jedno je ako je to nemoguće zbog arhitekture sustava (što je u ovom slučaju netočno - xp, vista i win7 bez problema međusobno razgovaraju), drugo je ako si ti nesposoban to napravit.

 

Mreža (file i print sharing, ICS, remote desktop, igranje preko LANa) savršeno rade u svim kombinacijama XP, Viste i Win7. PROVJERENO.

Može li to bez vrijeđanja !   Kad si toliko pametan mogao si čovjeku reći kako.  Ja sam nekoliko godina predavao rad na računalu, a imao sam prilično problema s umrežavanjem XP-a i W7.  Kao prvo na Laptopima kupljenim s uključenom instalacijom (npr. ACER) inicijalno su u W7 isključene neke opcije bez kojih umrežavanje ne ide, poput telneta i dr.  Zatim, prijašnji korisnik je na  XP-u isključio servise koji dopuštaju rad s drugim računalima da spriječi upad virusa. Prosječan korisnik neće ići provjeravati servise i te opcije na W7, a teško razumljive upute W7 sa katastrofalno lošom hrvatskom terminologijom o tome šute. Konačno moguća je i nekompatibilnost routera sa W7. Zato, malo pristojnosti i umjesto vrijeđanja pomozi čovjeku ako si u stanju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.5.2011 14:39 (tepitam).
14 godina
neaktivan
offline
Mreža između 7 i xp

prosječan korisnik nema što gasit servise

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice