Ne mogu se boot-at windowsi

poruka: 3
|
čitano: 3.616
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Ne mogu se boot-at windowsi

Nisam siguran jel ovo pravo mjesto za ovu temu al ajde... znaci ovako.. kod paljenja kompa pokaze se ona slika od maticne..sve kako treba.. i taman kad treba da se digne sustav..ono nista..samo crni ekran.. pomislio sam da nije mozda memorija al nije.. ubacio sam UBCD4win i malo prckao s raznim programima..napravio defragmentaciju diska..pokrenuo aviru koja je nasla neki TR/Crypt.XPACK.Gen i pokusao sam pokrenut regcleaner al mi je izbacio da je folder system32 ostecen i da mu fale neke datoteke. Radi se o tome da ona avira uopce nije apdejtana pa je moguce da unutra ima jos neke gamadi..pa sam mislio da nije koji virus pobrisao neke fajlove koji su potrebni za boot-anje ..jel moguce tako nesto??

 

btw problem je nastao kad je frend isao pokrenut neku igru i taman kad je prikljucio joystick (USB) na komp..upravo tad mu se sve zblokalo i vise nece da se dignu windowsi..mislio sam napravit clear CMOS al nisam siguran kak se radi na ovim novijim plocama..na svojoj to radim bez problema jer imam onaj jumper a na novijim plocama toga nema..mozda sutra probam i to napravit..sta mislite..jel bi imalo smisla tak nesto??

 

I jel imate neki drugi savjet sta da jos probam napravit sutra?

 

Unaprijed hvala ;))

 

P.S. sumnjam da je otisao neki dio/komponenta ..zato jer kad sam digao ovo sa CD-a sve je normalno radilo bez greske.. ak ne uspijem podignut windowse..napravim backup i reinstall ..al bas me zanima u cem je problem i htio bi znat ;)

 

EDIT: u BIOS-u mi sve djeluje OK ..vidi se disk i sve i temperatura je isto OK

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2009 1:50 (B-52).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ne mogu se boot-at windowsi

Taj trojan je poznat po tome da oštećuje windows neophodne datoteke koje služe za bootanje(ntfs.sys i ndtlr..) Boot.ini

Ako ih je oštetio, a očigledno da jest, onda bi mogao popraviti pomoću XP setup-a ili napraviti reinstalaciju.

Ako pak uspije bootati imaš ovdje remover za njega

No moguće je da će i dalje ostati prisutan jer je tvrdokoran i najbolje ga se riješava preko nekog Boot- antivirusnog skeniranja.

Dakle preko rescue AV programa, ili jednostavno reinstalacijom.

Uzalud je čitati, ako ništa ne naučiš ništa iz tog što si pročitao... http://www.kozul.comuv.com/forum/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Ne mogu se boot-at windowsi
Bellatrix kaže...

Taj trojan je poznat po tome da oštećuje windows neophodne datoteke koje služe za bootanje(ntfs.sys i ndtlr..) Boot.ini

Ako ih je oštetio, a očigledno da jest, onda bi mogao popraviti pomoću XP setup-a ili napraviti reinstalaciju.

Ako pak uspije bootati imaš ovdje remover za njega

No moguće je da će i dalje ostati prisutan jer je tvrdokoran i najbolje ga se riješava preko nekog Boot- antivirusnog skeniranja.

Dakle preko rescue AV programa, ili jednostavno reinstalacijom.

 E puno ti hvala..ma gledo sam na sajtu od avire i nista ne pise konkretno pa sam pomislio da nije nista do njega..eto sad mi je lakse kad znam sta je bilo i sta sad treba radit.. hvala jos jednom ;)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice