otvaranje .exe datoteka

poruka: 13
|
čitano: 7.528
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
otvaranje .exe datoteka

Lijep pozdrav!

Prilikom pokušaja uklanjanja nekih fajlova, slučajno sam, dok je bila odabrana jedna exe datoteka pritisnula Open with Windows Media Center. Od tada sve živo što se na lapu otvara, otvara se s WMC. Pokušala sam Restore, ali ne pronalazi Restore točke, pretpostavljam jer mu ih učitava WMC{#} . Od tada, pokušala sam recimo Chrome otvoriti ponavljajući onu "metodu" koja je dovela do ove brljotine - sada mogu na net, ali sada sve drugo otvara s chrome.exe, što sam označila kao novi izbor kod "Open with". Cijelo ovo vrijeme u "Default Programs" izborniku defaultni izbori ostali su isti kao prije havarije.

Što da radim?

Zahvaljujem na bilo kakvom odgovoru.

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: otvaranje .exe datoteka
mikronet kaže...

Lijep pozdrav!

Prilikom pokušaja uklanjanja nekih fajlova, slučajno sam, dok je bila odabrana jedna exe datoteka pritisnula Open with Windows Media Center. Od tada sve živo što se na lapu otvara, otvara se s WMC. Pokušala sam Restore, ali ne pronalazi Restore točke, pretpostavljam jer mu ih učitava WMC{#} . Od tada, pokušala sam recimo Chrome otvoriti ponavljajući onu "metodu" koja je dovela do ove brljotine - sada mogu na net, ali sada sve drugo otvara s chrome.exe, što sam označila kao novi izbor kod "Open with". Cijelo ovo vrijeme u "Default Programs" izborniku defaultni izbori ostali su isti kao prije havarije.

Što da radim?

Zahvaljujem na bilo kakvom odgovoru.

Pobrkale su se File associations idi ovamo i odaberi što ti treba.

9 godina
neaktivan
offline
Re: otvaranje .exe datoteka

Puno hvala, softwaremaniac!

 

Ako može dodatno pitanje, do ove havarije došlo je jer sam pokušala ručno ukloniti drivere od wireless USBa - iz nekog razloga, kada ga uključim, nije pokretao svoje sučelje, tako da sam ga išla deinstalirati da bih ga ponovo instalirala, ali nije uspjelo - kada ga stavim u usb, ništa se ne pokreće. Uklonjeno je sve što je izašlo kada sam u Win Explorer u search ukucala Internet Manager, osim 3 datoteke za čije uklanjanje me traži dodatnu dozvolu administratora. to su:

pdm.dll

pdmproxy100.dll

Alphabet

Malo me strah to uklanjat nakon prethodne havarije. Šta da radim?

Hvala!

14 godina
online
Re: otvaranje .exe datoteka
mikronet kaže...

Puno hvala, softwaremaniac!

 

Ako može dodatno pitanje, do ove havarije došlo je jer sam pokušala ručno ukloniti drivere od wireless USBa - iz nekog razloga, kada ga uključim, nije pokretao svoje sučelje, tako da sam ga išla deinstalirati da bih ga ponovo instalirala, ali nije uspjelo - kada ga stavim u usb, ništa se ne pokreće. Uklonjeno je sve što je izašlo kada sam u Win Explorer u search ukucala Internet Manager, osim 3 datoteke za čije uklanjanje me traži dodatnu dozvolu administratora. to su:

pdm.dll

pdmproxy100.dll

Alphabet

Malo me strah to uklanjat nakon prethodne havarije. Šta da radim?

Hvala!

Moguće je da ti AV program blokira njegovo automatsko pokretanje. O kojem je wirelessu riječ?

9 godina
neaktivan
offline
Re: otvaranje .exe datoteka

ZTE usb wireless, originalno od T-Mobilea.

na poleđini piše

HSUPA USB Modem Model:MF 195

 

14 godina
online
Re: otvaranje .exe datoteka
mikronet kaže...

ZTE usb wireless, originalno od T-Mobilea.

na poleđini piše

HSUPA USB Modem Model:MF 195

 

TU su driveri za njega. Jesi li probala isključiti AV pa pokrenuti stick?

9 godina
neaktivan
offline
Re: otvaranje .exe datoteka

driveri su sada, kaže device Manager, up to date, međutim kada upiknem usb ne pokreće se nikakva instalacija i nikako ne mogu komunicirati sa spravom. Probala sam kliknuti datoteke "setup" i USBDriverinstaller_x86, ali samo se pokrene onaj plavi ekran za instalaciju i pita da li hoću da taj program radi promjene na mojem hard disku, kliknem Yes, ali samo nestane i ništa se ne događa. I dalje nemam nikakvu ikonicu za pokretanje na Desktopu. Uf{#}.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.6.2014 13:10 (mikronet).
14 godina
online
Re: otvaranje .exe datoteka
mikronet kaže...

driveri su sada, kaže device Manager, up to date, međutim kada upiknem usb ne pokreće se nikakva instalacija i nikako ne mogu komunicirati sa spravom. Probala sam kliknuti datoteke "setup" i USBDriverinstaller_x86, ali samo se pokrene onaj plavi ekran za instalaciju i pita da li hoću da taj program radi promjene na mojem hard disku, kliknem Yes, ali samo nestane i ništa se ne događa. I dalje nemam nikakvu ikonicu za pokretanje na Desktopu. Uf{#}.

Trenutno si spojena žično?

9 godina
neaktivan
offline
Re: otvaranje .exe datoteka

Ne, tethering sa mobitela(sada), inače tableta. 

Inače, u početku problema spajala sam se preko usba pomoću onog prozorčića u taskbaru desno i to je valjda hodalo dok nisu potrošene kune na simici. Uklonila sam tu opciju iz Manage Wireless Networks prilikom pokušaja deinstalacije Internet Managera. Sada ne mogu uopće komunicirati sa simicom u usbu

9 godina
neaktivan
offline
Re: otvaranje .exe datoteka

Hvala na pomoći!

 

USB modem i dalje nekooperativan. {#}

14 godina
online
Re: otvaranje .exe datoteka
mikronet kaže...

Hvala na pomoći!

 

USB modem i dalje nekooperativan. {#}

Meni se čini da tu i dalje postoje neki ostaci starih drivera i da se to sada sve tuče. Pogledaj još jednom jesi li sve maknula. Najbolje ti je deinstalirati programe Revo Uninstallerom ili GeekUninstallerom ako si x64. Onda kad si sigurna da je sve čisto, pokušaj ponovo.

9 godina
neaktivan
offline
Re: otvaranje .exe datoteka
softwaremaniac kaže...

Meni se čini da tu i dalje postoje neki ostaci starih drivera i da se to sada sve tuče. Pogledaj još jednom jesi li sve maknula. Najbolje ti je deinstalirati programe Revo Uninstallerom ili GeekUninstallerom ako si x64. Onda kad si sigurna da je sve čisto, pokušaj ponovo.

I meni se tako čini. Pokušala sam klasičnom Win Explorer tražilicom sve što ima veze s Internet Managerom_z, deinstalirala drivere. 

Imam x32 windowse

9 godina
neaktivan
offline
otvaranje .exe datoteka

ima x32 verzija Revo uninstallera. Skinula sam ju, počistila nekih 5000 fajlova, ali USB ne daje znakove života.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice