Problem sa .exe fajlovima

poruka: 60
|
čitano: 32.420
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Veliki problem

Kako da počnem,

 

Nakon što sam jednu datoteku nastavka .exe probao otvoriti u notepadu sve se takve datoteke sada otvaraju u notepadu. Postao je default program za otvaranje svih .exe datoteka.

 

FF sam uspio otvoriti tako što sam upravo njega postavio za defaultni, pa se onda kao što se i sve ostalo želi otvoriti u FF-u otvara i on sam.

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.1.2011 18:41 (godo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Veliki problem

livi klik na mišu pa propertis na toj datoteki  i stavi u koji program da se opet otvore

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Veliki problem

Nažalost nije to tako jednostavno. Nije to zahvatilo samo ikone na desktopu nego doslovno sve, znači i kada probam napraviti to što si mi rekao opet nudi samo mogućnost otvaranja u tom jednom defaultnom programu.

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.11.2010 1:32 (godo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Veliki problem

inace drugi put samo otvoris notepad i povuces exe datoteku u notepad i otvorit ce ti na ne stavljati u default da ti exe otvara nije nikakv problem tamo di si stavio vrati kako je bilo i amen,

S budalama se ne isplati svadjati jer te spuste na svoj nivo pa zatim te dotuku znanjem
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Veliki problem
godo kaže...

Kako da počnem, Spašavaj Narodeeeeeee !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Nakon što sam jednu datoteku nastavka .exe probao otvoriti u notepadu sve se takve datoteke sada otvaraju u notepadu. Postao je default program za otvaranje svih .exe datoteka.

 

FF sam uspio otvoriti tako što sam upravo njega postavio za dafaultni, pa se onda kao što se i sve ostalo želi otvoriti u FF-u otvara i on sam.

My Computer -> Tools -> Folder Options -> File Types. Pronađi exe i obriši (Delete).

15 godina
neaktivan
offline
RE: Veliki problem
espero kaže...

My Computer -> Tools -> Folder Options -> File Types. Pronađi exe i obriši (Delete).

Ti si očito u krivom filmu {#} (bez ljutnje) ,on ima Sedmicu ,a ona nema tab File Types u Folder Options!

 

Pošto je tab maknut i zakomplicirano je vraćanje na original stanje treba malo okolišat.

Ovdje je opisan postupak - KLIK

 

A ima i program koji vraća jednostavniji oblik asocijacije fileova u Sedmicu - KLIK

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.11.2010 13:46 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Veliki problem
kizo2703 kaže...
espero kaže...

My Computer -> Tools -> Folder Options -> File Types. Pronađi exe i obriši (Delete).

Ti si očito u krivom filmu {#} (bez ljutnje) ,on ima Sedmicu ,a ona nema tab File Types u Folder Options!

 

Pošto je tab maknut i zakomplicirano je vraćanje na original stanje treba malo okolišat.

Ovdje je opisan postupak - KLIK

 

A ima i program koji vraća jednostavniji oblik asocijacije fileova u Sedmicu - KLIK

Probao sam sa prvim rješenjem ali nema rezultata, odnosno promjena jer kad prođem sve navedene korake dodijem poruku da je dodano u registry, ali promjena nema.

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.11.2010 17:17 (godo).
14 godina
neaktivan
offline
Veliki problem

Riješio sam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

U Registryju sam preko naredbe Import učitao datoteku koju sam skinuo sa stranice koju je preporučio kizo2730.

Nisam uspio po uputama sa te stranice jer bi na kraju postupka pisalo da je promjena unesena, ali promjene ne bi bilo.

 

Uglavnom, kizo2730 puno hvala!

 

 

EDIT: Jedno malo pitanjce: kako u Command Promptu upisati "\"?

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.11.2010 17:21 (godo).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Veliki problem

Ctrl Alt Q - \

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.11.2010 17:41 (kizo2703).
13 godina
offline
RE: Veliki problem
kizo2703 kaže...
Ti si očito u krivom filmu {#} (bez ljutnje) ,on ima Sedmicu ,a ona nema tab File Types u Folder Options!

Eh, da! Zato je uvijek dobro navesti operativni sustav. Ne da mi se svaki put otvarati "Moj PC". Ja sam malo konzervativan pa mi je WinXP još uvijek defaultni OS! {#}

15 godina
neaktivan
offline
RE: Veliki problem

Tebi se neda otvarat ,ali zato neka verzija ''Moj PC'' gumba postoji na svim sličnim forumima!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
13 godina
offline
RE: Veliki problem
kizo2703 kaže...

Tebi se neda otvarat ,ali zato neka verzija ''Moj PC'' gumba postoji na svim sličnim forumima!

Točno, ali ja kad želim da mi netko pomogne, onda se trudim da mu pomognem pružajući mu u samom pitanju sve relevantne informacije. Time povećavam šanse da dobijem pomoć. Dakle, to je u mom interesu.

14 godina
neaktivan
offline
Veliki problem

Ako "Moj PC" može služiti da bi se samo zbog znatiželje vidjelo kakav komp ima netko, onda može služiti i da se postovi skrate, tako da ja ne moram pisati ono što sam već jednom napisao. Ajde u ovom slučaju se radi o samo jednoj informaciji, ali u nekim temama bi trebalo pisati puno više, a zašto kad nije potrebno. Uostalom "Moj PC" nije tu bez razloga!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Veliki problem
godo kaže...

Ako "Moj PC" može služiti da bi se samo zbog znatiželje vidjelo kakav komp ima netko, onda može služiti i da se postovi skrate, tako da ja ne moram pisati ono što sam već jednom napisao. Ajde u ovom slučaju se radi o samo jednoj informaciji, ali u nekim temama bi trebalo pisati puno više, a zašto kad nije potrebno. Uostalom "Moj PC" nije tu bez razloga!

Naravno, "Moj PC" ima svoju svrhu kada je bitno puno detalja: matična, procesor, memorija, grafička itd. Zahvaljujući inforrmacijama u "Moj PC"-u izbjegavaju se upiti tipa: "Koja matična, koja grafička...?" Ovdje se, kao što si i sam rekao, radi o jednoj informaciji kojom se izbjegavaju nesporazumi. Moja namjera nije bila kritizirati nekoga, već samo reći da nije loše napisati u postu o kojem se OS-u radi.

14 godina
neaktivan
offline
Problem sa .exe fajlovima

Istina, ali ipak nije bila jednostavna, svakodnevna situacija, tako da nisam baš bio u stanju misliti na svaki detalj, pa vidiš i da sam naslov teme loše odabrao.

 

Uostalom nije nikakav problem, ti si ponudio rješenje i da nije nitko reagirao ja bih ti rekao da se radi o sedmici.

Na kraju krajeva i iz tvojeg rješenja sam zaključio što bi trebao napraviti ali na taj način nije bilo moguće riješiti problem.

 

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa .exe fajlovima

pozdrav

imam problema s otvaranje exe fajla jer mi se svi otvaraju u notepada jer sam probao exe file otvoriti u notepadu

na kompu imam win 7 ultimate 32 bit , 4 korisnička računa  na jednom računu koji je admin svi se exe filovi otvaraju u notepadu a na ostalim računima se otvaraju u redu.

na admin računu nemam opcije open with i ja sam probao u registriju koristiti opcije koje su već rečene u ovoj temi ali nema pomaka

pa sad ako ima neko da pomogne

 

pozzz

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa .exe fajlovima

Otvori Registry Editor i Importiraj datoteku koju si skinuo sa preporučene stranice u nekoliko postova iznad. 

Kad to napraviš resetiraj kompjuter.

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa .exe fajlovima

otvorija sam regeditor importa sam file Remove_Always_Select_Current_Users i restarta komp ali opet mi se otvara u notepadu 

 

 

dali treba oba fila import u editor

14 godina
neaktivan
offline
Problem sa .exe fajlovima

Probaj s drugim fileom, onim za sve usere (korisnike {#}). 

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.12.2010 21:41 (godo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa .exe fajlovima

ok

 rješio sam ubacija sam u registry čitav file od *.exe  datoteke koju sam našao na win 7 forumu

 

hvala

pozz

13 godina
neaktivan
offline
Problem sa .exe fajlovima

Treba mi pomoc ja kada pokusam da udjem na regedit pise kao da nemoze ga naci hvala unapred. . . . . . {#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Problem sa .exe fajlovima
MmAaRrKkOo kaže...

Treba mi pomoc ja kada pokusam da udjem na regedit pise kao da nemoze ga naci hvala unapred. . . . . . {#}

Stavi screenshot.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa .exe fajlovima

Kako to mislis screenshot ja sam ti noob za kompjutere mozes li mi bolje objasniti. . .{#}

13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa .exe fajlovima
deadman kaže...
MmAaRrKkOo kaže...

Treba mi pomoc ja kada pokusam da udjem na regedit pise kao da nemoze ga naci hvala unapred. . . . . . {#}

Stavi screenshot.

 Kako to mislis screenshot ja sam ti noob za kompjutere mozes li mi bolje objasniti. . .{#}

14 godina
neaktivan
offline
Problem sa .exe fajlovima

Start>Run>regedit - regedit upisuješ u prozoru Run pod Open.

 

Screenshot je slika sadržaja ekrana, za to koristiš tipku Print Sc (print screen) te nakon toga otvoriš npr. Paint i paste-aš tu sliku, spremiš i to je to.

Ako imaš Windows 7 slična opcija je Snipping Tool sa kojom označiš dio ekrana koji onda spremiš kao sliku.

U slučaju windowsa 7 imaš obje opcije.

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.12.2010 20:20 (godo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa .exe fajlovima
godo kaže...

Start>Run>regedit - regedit upisuješ u prozoru Run pod Open.

 

Screenshot je slika sadržaja ekrana, za to koristiš tipku Print Sc (print screen) te nakon toga otvoriš npr. Paint i paste-aš tu sliku, spremiš i to je to.

Ako imaš Windows 7 slična opcija je Snipping Tool sa kojom označiš dio ekrana koji onda spremiš kao sliku.

U slučaju windowsa 7 imaš obje opcije.

 Ja imam windows 7 i ne vidim nigde run ali kakve veze ima snipping tool ja ne mogu da otvorim regedit pise da ga nemoze naci. . . .

14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa .exe fajlovima
MmAaRrKkOo kaže...

 Ja imam windows 7 i ne vidim nigde run ali kakve veze ima snipping tool ja ne mogu da otvorim regedit pise da ga nemoze naci. . . .

Klikneš na Start stavi pokazivač na All Programs odi lijevo, i evo ga, Run!

Ako ga ipak nema, desni klik npr. gore desno od slikice ili desno od Shut down, klikneš na Properties > kartica Start Menu > Customize i stavi kvačicu pored opcije Run. Nakon toga bi ti opcija Run trebala biti vidljiva u Start izborniku!

 

Što se tiče Snipping Tool-a, objasnio sam sve u prethodnom postu !!!!!

Evo da ponovim, možda uspije od druge, rekao si da ne znaš što je screen shot pa sam ti objasnio kako ga možeš napraviti.

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.12.2010 20:16 (godo).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa .exe fajlovima
godo kaže...
MmAaRrKkOo kaže...

 Ja imam windows 7 i ne vidim nigde run ali kakve veze ima snipping tool ja ne mogu da otvorim regedit pise da ga nemoze naci. . . .

Klikneš na Start stavi pokazivač na All Programs odi lijevo, i evo ga, Run!

Ako ga ipak nema, desni klik npr. gore desno od slikice ili desno od Shut down, klikneš na Properties > kartica Start Menu > Customize i stavi kvačicu pored opcije Run.

 

Što se tiče Snipping Tool-a, objasnio sam sve u prethodnom postu !!!!!

Evo da ponovim, možda uspije od druge, rekao si da ne znaš što je screen shot pa sam ti objasnio kako ga možeš naprav 

 

 

HVALA NA TRUDU. . . . . . . .

15 godina
offline
RE: Problem sa .exe fajlovima
MmAaRrKkOo kaže...
godo kaže...
MmAaRrKkOo kaže...

  Ja imam windows 7 i ne vidim nigde run ali kakve veze ima snipping tool ja ne mogu da otvorim regedit pise da ga nemoze naci. . . .

Klikneš na Start stavi pokazivač na All Programs odi lijevo, i evo ga, Run!

Ako ga ipak nema, desni klik npr. gore desno od slikice ili desno od Shut down, klikneš na Properties > kartica Start Menu > Customize i stavi kvačicu pored opcije Run.

 

Što se tiče Snipping Tool-a, objasnio sam sve u prethodnom postu !!!!!

Evo da ponovim, možda uspije od druge, rekao si da ne znaš  što je screen shot pa sam ti objasnio kako ga možeš naprav 

 

 

HVALA NA TRUDU. . . . . . . .

 

da Bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.12.2010 20:17 (mind_challenge).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa .exe fajlovima
godo kaže...
MmAaRrKkOo kaže...

 Ja imam windows 7 i ne vidim nigde run ali kakve veze ima snipping tool ja ne mogu da otvorim regedit pise da ga nemoze naci. . . .

Klikneš na Start stavi pokazivač na All Programs odi lijevo, i evo ga, Run!

Ako ga ipak nema, desni klik npr. gore desno od slikice ili desno od Shut down, klikneš na Properties > kartica Start Menu > Customize i stavi kvačicu pored opcije Run. Nakon toga bi ti opcija Run trebala biti vidljiva u Start izborniku!

 

Što se tiče Snipping Tool-a, objasnio sam sve u prethodnom postu !!!!!

Evo da ponovim, možda uspije od druge, rekao si da ne znaš što je screen shot pa sam ti objasnio kako ga možeš napravi

 

Samo jos jedno pitanje probao sam obe opcije ali ih ne moze otvoriti pojavi mi se crveni X. . . . .

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice