Promjena procesora sa Vista Ultimate 64bit

poruka: 11
|
čitano: 2.796
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Promjena procesora sa Vista Ultimate 64bit

Zna li netko može li se 'nadograditi' sustav s novim (jačim) modelom CPU-a, a da se pri tome ne mora reinstalirati Vista?  Pročitao sam negdje kako Vista ne dozvoljava promjene hardvera pri istoj instalaciji. Jel netko probao nešto promjeniti pa zna jel Vista radi normalno nakon nadogradnje ili ne?  (dobro, ako se mijenja čitav stroj tipa matična i procesor i ram, pa još i grafička, znam da je poželjno napraviti reinstalaciju OSa, ali samo za prockas mi se neda..).

 


Intel Core2 Duo E8400, 4GB OCZ 800, GF8800GTS 640MB, nForce650iUltra
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Promjena procesora sa Vista Ultimate 64bit

Ma, mijenjaj, nebude se niš promijenilo...pobriši ikakve drivere ak imaš za procesor, bilo bi dobro da obrišeš drivere za čipset i pukneš CPU i nanovo inst drivere i sve 5!


AMD Athlon(tm) 64 X2 4000+ @ 2.51GHz
2x1GB DDR2 800 (840MHz)
ATi sapphire 3870
FORTRON 400W PNF
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Promjena procesora sa Vista Ultimate 64bit
Problem se javlja kada puknes komad hardwarea (najcesce neki novi MBO) za koji OS nema drivere. Onda se zna dogoditi BSOD i slicno...

Kad recimo mijenjas plocu a na novoj ploci je cipset istog proizvodaca stvar zna proci bezbolno, jel kad instaliras (recimo) Intel drivere on instalira drivere za vise chipseta odjednom, tako da OS ima driver i za novu MBO.

CPU, MEM, VGA itd - mijenjaj bez problema...

Iako je preporuka kad se ploca zamjeni da se reinstalira OS cisto zbog performansi...
16 godina
protjeran
offline
RE: Promjena procesora sa Vista Ultimate 64bit

zanimljiva tema a ja sam oduvijek mislio da se treba reinstalirati


core 2 quad 2.66Ghz
asus 8800GTX
lampa zarulja 60W
16 godina
offline
Promjena procesora sa Vista Ultimate 64bit

Ja mijenjao uspješno, samo daj, nemaš problema.


Don't you see their bodies burning
Desolate and full of yearning
Dying of anticipation
Choking from intoxication
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Promjena procesora sa Vista Ultimate 64bit

Evo promijenio i sad ovo pišem na laptopu od staraca jer mi se Vista neće dič više LOL   Smijeh

 

Prijavio sam o čemu se radi u novu temu pod softverski problemi, pa ćemo vidjeti ako netko zna kako to rješiti..


Intel Core2 Duo E8400, 4GB OCZ 800, GF8800GTS 640MB, nForce650iUltra
16 godina
odjavljen
offline
RE: Promjena procesora sa Vista Ultimate 64bit
Dado_ZG78 kaže...

Evo promijenio i sad ovo pišem na laptopu od staraca jer mi se Vista neće dič više LOL   Smijeh

 

Prijavio sam o čemu se radi u novu temu pod softverski problemi, pa ćemo vidjeti ako netko zna kako to rješiti..


 Samo instaliraj ponovo Vistu na istu particiju ali nemoj formatirat i sl, samo da spasiš podatke ako su na istoj particiji, ako nisu pukni čistu instalaciju!

Intel E4400 @ 3204(359*9) & 1.36V w/ TT BigTyphoon || Gigabyte P35-DS3 rev 1.0 F12 || 2*1GB KingMAX 800@890 MHz CL4 & 2.1V || PowerColor X800XL 430-1000 MHz || Hitachi T7K250 @ 7200RPM || LG GSA-H10A || Codegen 480X || CustomCase + 120 mm TT || Logitech Mouse & X-210 sound || Philips 200WS @ DVI ||
16 godina
offline
RE: Promjena procesora sa Vista Ultimate 64bit

Neće mi uopće više zboot-ati instalacijski DVD od Viste (nakon što u BIOSu promijenim boot order na CD-ROM), sve se ili zaledi ili jednostavno restarta više puta zaredom!?!?

Jel mogući uzrok novi BIOS kojeg sam jućer flash-nuo za novi proc?  Kako BIOS može ne htjet pokrenut instalaciju Windowsa?

 


Intel Core2 Duo E8400, 4GB OCZ 800, GF8800GTS 640MB, nForce650iUltra
16 godina
offline
Promjena procesora sa Vista Ultimate 64bit

Može biti problem u biosu.

 

Jesi li flashnuo prije ili poslije mijenjanja procesora?


Don't you see their bodies burning
Desolate and full of yearning
Dying of anticipation
Choking from intoxication
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Promjena procesora sa Vista Ultimate 64bit
Dado_ZG78 kaže...

Neće mi uopće više zboot-ati instalacijski DVD od Viste (nakon što u BIOSu promijenim boot order na CD-ROM), sve se ili zaledi ili jednostavno restarta više puta zaredom!?!?

Jel mogući uzrok novi BIOS kojeg sam jućer flash-nuo za novi proc?  Kako BIOS može ne htjet pokrenut instalaciju Windowsa?

 


 A jel ti nije CPU htio radit bez tog NOVOG biosa?

AMD Athlon(tm) 64 X2 4000+ @ 2.83GHz
2x1GB DDR2 800 (353x2MHz)
ATi sapphire 3870
FORTRON 400W PNF
16 godina
offline
RE: Promjena procesora sa Vista Ultimate 64bit

Ma na starom BIOSu nisam ni pokušao jer tek s ovim novim dolazi podrška za Wolfdale jezgru nažalost. Nema veze, sad sam vratio stari proc i stvar radi...

Čekam novu generaciju ploča za Wolfdale sad...  jeb'ga Neodlučan


Intel Core2 Duo E8400, 4GB OCZ 800, GF8800GTS 640MB, nForce650iUltra
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice