Regional settings proble - vracanje postavki

poruka: 1
|
čitano: 3.024
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Regional settings proble - vracanje postavki

Pokusat cu iznijeti sto vise podataka da bi neko mogao skuziti u cemu je problem i kako ga rijesiti.

 

Na bratovo racunalo instalirao sam win 7. Sve dobro radi osim jedne stvari. U regional settingsima-format-additional settings namjestim da je simbol odvajanja decimala zarez ",". Pritisnem "apply" pa "ok" i sve uredno funkcionira do restarta racunala. Nakon restarta kad udjem u navedeni settings (i u aplikacijama) ponovo je kao simbol odvajanja tocka "."

Ako sad kliknem na "reset" vrati mi zarez.

Stvar je u tome da brat zeli imati decimalni zarez a ne tocku jer to stalno koristi u aplikaciji s kojom radi a nezamisljivo mu je (kao i meni) da nakon svakog paljenja racunala mora ici u control panel i pjeske to postavljati.

 

Format je izabran Croatian

Location - Croatia

Keyboard & Languages - Croatian

Kao defaultna tipkovnica izabrana je Croatian.

 

Najcudnije od svega mi je to sto sam isti taj dvd win 7 instalirao puno puta i trenutno mi je instaliran na ovom racunalu s kojeg tipkam i nikad nisam imao taj problem. Jednom namjestis da je zarez i to normalno ostaje prilikom svakog restarta. 

 

Isao sam i metodom eliminacije i prvo sto mi je palo na pamet je da neka od bratovih aplikacija stvara taj problem pa sam nanovo sve formatirao i instalirao i nakon ciste instalacije bez ikakvih dodatnih aplikacija problem je ponovo tu.

 

od software utjecaja jedino sto mi pada na pamet je da neki driver koji win 7 sam instalira stvara taj problem.

 

bratova konfiguracija je:

 

Athlon 64 x2 5000+

Asus M2N4-SLI

2x1GB 667 Mhz DDR2

Nvidija 9800GT

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice