Spajanje particija

poruka: 19
|
čitano: 16.713
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Spajanje particija
pitanje

Ovako, koristim Windows XP i imam 2 particije, C i D i njih želim spojiti ne pomoću Partition Magic i sličnih programa. U sl. temama je bilo jedno od ovih rješenja-

desni klik na My Computer-Manage-Storage-Disk Managment (Local) . Šta treba dalje učiniti ? Znam da sve piše u Help, ali radije bih da mi ovdje to objasnite jer će mi onda biti puno jasnije nego što ono pročitam. Da li da napravim backup diskova zbog toga ili ne? Ako da , od kojeg ili od oba dva ?


H-MAN RULES!!!11
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Spajanje particija

Morat ćeš koristiti neki napredniji program za resizanje particija, a budući da mijenjaš sistemsku particiju (C) morat ćeš to obaviti putem boot CD-a (npr. Hiren's boot cd).

 

Prebaci sve podatke s D particije na C, zatim obriši D particiju, a C proširi na prazan prostor koji ti ostane.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje particija
autorov komentar
kowach kaže...

Morat ćeš koristiti neki napredniji program za resizanje particija, a budući da mijenjaš sistemsku particiju (C) morat ćeš to obaviti putem boot CD-a (npr. Hiren's boot cd).

 

Prebaci sve podatke s D particije na C, zatim obriši D particiju, a C proširi na prazan prostor koji ti ostane.

 ne mogu jer na C particiji imam 4.7gb od 19,5 gb slobodno a na D particiji imam 36,1 gb slobodno od 49,8gb
pa sad ti računaj da trebam puno više prostora na c particiji-a da napravim backup particije D i da ju cijelu zbrišem i da onda C prošrim na preostali prostor a backup D denem na C-ali mene zanima da li je to moguće preko navedenog načina u 1.postu i da li je to moguće  s programom koji nije komercijalan-da li je taj Hirens boot cd freeware i di da ga nabavim(link please)

H-MAN RULES!!!11
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje particija

Mislim da bez gubitka podataka ni sa jednim alatom neces moci napraviti "merge" primary i extended particije. BTW, preporucujem ti Acronis True Image 11.

P.S. Torrent ti je prijatelj ;)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje particija
autorov komentar
TomCat kaže...

Mislim da bez gubitka podataka ni sa jednim alatom neces moci napraviti "merge" primary i extended particije. BTW, preporucujem ti Acronis True Image 11.

P.S. Torrent ti je prijatelj ;)

 a je on freeware i ak je molim link-nisi napisao znaš li kako spojiti particije na navedeni način u 1.postu

H-MAN RULES!!!11
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje particija

Odmah u startu ti kazem da odustanes od Disk Managmenta u WinXP jer sa njim ne mozes napraviti nista konstruktivno osim promjeniti drive letter. Vista ima nesto napredniji Disk Managment ali i to je u principu puno losije od npr. Acronisa. Acronis nije freeware al ako sam ti rekao "torrent" onda znamo sto to znaci ;) Idi na www.isohunt.com

16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje particija
autorov komentar
TomCat kaže...

Mislim da bez gubitka podataka ni sa jednim alatom neces moci napraviti "merge" primary i extended particije. BTW, preporucujem ti Acronis True Image 11.

P.S. Torrent ti je prijatelj ;)

 znači da napravim backup od oba diska il ih samo spojim s tim programom bez da napravim backup

 

H-MAN RULES!!!11
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.3.2008 11:24 (Horagio).
16 godina
offline
Spajanje particija

Morat ćeš sve podatke s D particije prebaciti negdje drugdje (externi disk, DVD) i onda napraviti ono što sam rekao u prijasnjem postu. Hiren boot cd je besplatan, ali nije baš ni najlegalaniji. Na njemu imaš hrpu alata (npr. Partition magic). Backup ti nije potreban ako vjeruješ u HEP i konstantni dotok sturuje u računalo Smijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Spajanje particija

Ja ti bas nebi preporucio da to radis! Zast bi uopce zelio spojit te dvije particije. Ovak su ti lijepo na jednom windowsi a na drugom sve ostalo.


Bolje ispast budala nego iz aviona!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje particija
autorov komentar
kowach kaže...

Backup ti nije potreban ako vjeruješ u HEP i konstantni dotok sturuje u računalo Smijeh

molim objašnjenje
i di mogu nabaviti taj hiren boot cd

H-MAN RULES!!!11
16 godina
offline
RE: Spajanje particija

Pa ako ti u pol procesa spajanja particija nestane ustruje vrlo je vjerojatno da ces izgubit podatke.Belji se


Bolje ispast budala nego iz aviona!
16 godina
offline
Spajanje particija
prihvaćeno rješenje

Za početak upozorenje: programi koje si imao instalirane na D ti nakon spajanja više neće raditi.

 

Problem bi trebalo da je lako rešiv Partition Magicom. On ima opciju da spoji dve particije, pri čemu bi sadržaj tvog D-a smestio u neki direktorijum na C. Disk mi nije pri ruci da se sad igram pa da ti napišem tačno uputstvo, no pre godinu-dve mi je to zatrebalo i odradio sam posao bez po muke bez ikakve posebne pripreme, tako da je dosta jednostavno i sigurno ćeš se snaći. Postoje dva potencijalna problema: ne znam koliko slobodnog prostora treba da imaš na C da bi PM umeo to da uradi (niti da li mu je slobodan prostor uopšte bitan) i ne znam da li je za njega problem kad spajaš primarnu particiju sa logičkom koja se nalazi unutar ekstended particije (ja sam spajao dve logičke).

 

U slučaju da je nešto od ova dva problem i da ne može da odradi direktno spjanje (iako mislim da do toga neće doći), moraćeš da se pomučiš malo više, ali opet nije komplikovano: prvo PM-om skrati D za potrebnu kolicinu prostora (u tvom slucaju, nek to bude za, recimo, 20GB), ali OBAVEZNO tako da se slobodan prostor nadje ispred D (između C i D); zatim skrati ekstended particiju tako da se taj prostor viška nađe izvan nje (ekstended ti je kao nekakav ram, "nadparticija" u kojoj se nalaze sve particije posle C-a, nije ništa komplikovano, u PM-u je sve nacrtano, tačno ćeš videti šta treba da uradiš); sad povećaj C particiju za taj oslobođeni prostor; idi u Windows i prekopiraj sa D na C sve što hoćeš; obriši D particiju i zatim za taj prostor povećaj C (ovo sad možeš i iz Windowsovog disk menadžmenta).

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Spajanje particija
autorov komentar

možete zatvoriti ovu temu , saznao sam što sam htio


H-MAN RULES!!!11
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje particija

imam tri particije C,D i F i htio bi spojiti d i f ali nemogu pomocu disk managmenta.

a sa particion magic mi javlja neki error

Nisu igre što su nekad bile!Nisu žene što su nekad bile!
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.7.2010 11:01 (luka_cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Spajanje particija

Obriši particiju D ( delete ) a onda uradi extend particije F na slobodan prostor gdje je bila particija D. Nemoj mijenjati slovo particije F jer nećeš moći bootati sistem.

znam koliko neznam
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje particija
luka_cro kaže...

imam tri particije C,D i F i htio bi spojiti d i f ali nemogu pomocu disk managmenta.

a sa particion magic mi javlja neki error

acronis alat na hirens boot cd-u!

15 godina
neaktivan
offline
Spajanje particija

evo samo da velim da sam nesto jeboza i pojavio mi se bsod i nije mi se htio upalit komp i sve sam ponovo instaliro i sad imam opet tri particije i sad se f zove system reserved :(

to je pak sad to i kako se toga rjesiti?

Nisu igre što su nekad bile!Nisu žene što su nekad bile!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Spajanje particija

znaci ovako...imam dvije particije ..d disk je veci i ima vise gb..kako da ih nazad spojim  ? na win xp

Stipkaa
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Spajanje particija
Stipkaa kaže...

znaci ovako...imam dvije particije ..d disk je veci i ima vise gb..kako da ih nazad spojim  ? na win xp

Pomoću softvera Acronis Disk Director ili GParted

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice