Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka izdvojena tema

poruka: 334
|
čitano: 283.977
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
protjeran
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
Silwncer kaže...

Ako ne znaš onda ću ti pomoći preko TeamViewera .

 imaš PM

13 godina
odjavljen
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

evo od jučer pokušavam napravit multiboot usb s Yumijem , sa xpsp3, win 7 x86 i x64, prije mi je uspijevalo,  a sad nikako, napravi on usb ali kad idam bootat xsp3 javlja neki error file not found???

 

probao sam i xboot i isto mi javlja neki error...

 

Yumi defintivno ne radi kao treba, probao sam sada win 7 i win 8.1 kreirat multiboot usb s njim, kreira ih, ali kad idem bootat, imam u meniju oba, ali boota samo u win 7???

 

 Ima li netko preporuku za drugi multiboot usb alat? Jučer i danas sam isprobavao na Yumiju par kombinacija , neuspješno...

 

 

ova metoda radi kod mene uspio sam s njom:

http://www.intowindows.com/how-to-install-windows-7-and-windows-88-1-from-same-usb/

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2015 18:07 (osvit).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

jel se to moze napravit sa prijenosnim hard diskom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
DinoIX kaže...

jel se to moze napravit sa prijenosnim hard diskom?

 Može ali nije ni približno tako jednostavno kao sa USB sticka.

8 godina
neaktivan
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

Pozdrav svima

Imam problem sa instalacijom Win7 sa USB-a. Izbacuje mi poruku "Invalid partition table" prilikom boot-a. Na kompu je trenutno Win7 i Linux Mint, te oba sustava rade. Instalacija sa tog usb prolazi na drugom kompu gdje je ista matična i HDD, te na 20ak laptopa. Na ovom računalu u BIOS-u (F5 verzija) uopće ne vidim USB pod opcijom "Hard disk boot priority" dok ga kod bootanja očita.

Inače oduvijek imam problema sa sporim podizanjem Win, vjerojatno nešto od drivera radi problem (kad bootam u safe mode, na loadanju drivera od grafe zadrži se minutu, dvije)

Je li imao tko sličnih problema i kako ovo riješiti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick

kompatibilnost + postavke BIOSa (npr UEFI-Legacy i način izrade bootmedija).

podesi BIOS..

 

ili je problematičan USB port (mora biti isravan, nativni..).

driveri s tim nemaju ništa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
ihush kaže...

kompatibilnost + postavke BIOSa (npr UEFI-Legacy i način izrade bootmedija).

podesi BIOS..

 

ili je problematičan USB port (mora biti isravan, nativni..).

driveri s tim nemaju ništa.

 bios je podešen kako treba. Isprobao sam sve USB portove. Isprobao sa različitim ramima i kombinacijama slotova. Bootabilni usb sam napravio preko cmd, formatiran u fat32 jer sa ntfs izbaci disk read error occured. Drivere sam spomenuo onak čisto reda radi, znam da to nema veze s ovom greškom :D . Trenutno se oba OS-a mogu bootati ali baš moram napraviti reinstall windowsa

15 godina
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick

-win installer može bootati s fat/ntfs, ako si koristio MSov tools, mora raditi + postavke BIOSa i boot medij moraju biti kompatibilni-podešeni, npr UEFI. Ako je ispravno, radi. Nešto nije ispravno, najverojatnije postavke BIOSa i boot tip. (ako je BIOS u UEFI modu, ne boota s neUEFI medija).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick

Prijatelju, sve je podešeno kako treba. 2 ista kompa, 2 iste matične, 2 iste verzije biosa, isti medij :D vjeruj mi ne bih ovako šta ni pitao na forumu ali nemam više ideje što napraviti u biosu. Nije da se ima milijun stvari za podesiti što se tiče boota. Mogu ti postati slike podešenja ako ne vjeruješ :D

15 godina
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick

ako je HW ispravan tad je jedina razlika SW, postavke.

potraži tipku za quick boot menu (može biti drugačiji naziv) tad vidiš boot medij i znaš...

 

ili ovako, ako je HW i SW isrpavan i odgovarajuće podešen, tad radi na svakom računalu, svaki put. Determinizam.

eliminacijom pronađi razliku.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.2.2016 10:33 (ihush).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick

e pa to i je problem, u quick bootu odaberem usb hdd i krene bootat, nakon toga izbaci poruku za partition table. Nakon POST screena očita on taj usb ali u biosu kad uđem pod "hdd priority" nema tog usb. Sad ne znam je li problem u biosu ili matičnoj kad druge ploče nemam

15 godina
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
Ritual kaže...

e pa to i je problem, u quick bootu odaberem usb hdd i krene bootat, nakon toga izbaci poruku za partition table. Nakon POST screena očita on taj usb ali u biosu kad uđem pod "hdd priority" nema tog usb. Sad ne znam je li problem u biosu ili matičnoj kad druge ploče nemam

 - medij nije npr UEFI boot.. (da bi bio bootabilan mora postojati UEFI boot na mediju i tek tad postavke BIOSa imaju utjecaja). Ili pogrešno podešen BIOS, problem s USB portom itd.

 

npr preporuka je koristiti USB 2.0 port (ne 3.0 ako radi probleme).

 

da je sve OK, tad bi u popisu boot medija (QBMu) vidio naziv uređaja i MBR-UEFI (dva moguća načina) ne generički naziv.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.3.2016 0:13 (ihush).
10 godina
neaktivan
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

imam grešku kod pravljenja bootable usb device

status: Files copied successfully. However, we were unable to run bootsect to make the USB device bootable. If you need bootsect, please click the "Online Help" link above for more information.

zna netko kako da riješim problem?


Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick

kod svih problema-grešaka postoji razlog.. sad ga samo trebaš otkriti i otkloniti :)

-kvar/neispravan usb ili soft problem imagea ili same app ili zaštita ili .. što god imaš i ponuđen online help ..

-dok se nema infoa (podatke) nitko ne može rješiti problem, tak je s matematikom i računalima.

 

btw, sve možeš ručno. Diskpartom kreirati bootabilan medij, običan copy fileova + bcdom copy boota. Aplikacija koju koristiš je samo app, ne radi ona ništa što OS ne može, tako da će rezultat biti isti ili je app neispravna.. razlika kad radiš ručno ili kad koristiš provjereno ispravan soft-hardware tad brže otkriješ uzrok ovakvog problema eliminacijom.

npr neki antivirus? bilo što.. bezbroj uzroka koje nekako moraš eliminirati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.5.2016 14:43 (ihush).
8 godina
neaktivan
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

Pozz! 

Kod instalacije win7 preko usb-a odma na pocetku win mi javi da nije pronasao uparvljački program koji treba,to mi javi poslje onog kad biram jezik odma,skidao sam svakakve drivere za usb i maticnu ali nista nije pomglo,da li bi problme nestao kad bih uzeo drugi usb

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

Pozdrav forumašima ove teme...

 

U ruke mi je došao jedan stari laptop Toshiba Satellite i želim sa USB-a instalirati 7-micu jer ima samo 2GB RAM-a ali ne ide!

 

Jednostavno u BIOSU nema opcija da boota sa USB-a...pa jel to moguće???

 

Ima li kakav trik da se to postigne ili ću morat pržiti DVD?

 

HVALA

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

Imao sam ja nekad davno Toshibu Satellite A210. Uglavnom kada se laptop upali, prije bootanja Windowsa, pisalo mi je da stisnem, mislim, F12 za boot menu, i tu bi bila opcija za boot s USB-a. Ima li kod tebe išta slično. Ako nema, sprži DVD nemoj se zajebavat previše, 5 kuna na kiosk

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
andi.cro kaže...
Ima li kakav trik da se to postigne ili ću morat pržiti DVD?

ImašPLOP Boot manager. Spržiš njega na CD i u njegovom izborniku izabereš boot sa USBa. Jako korisna stvar i šteta ga je ne imat.

 

Ili ako ti se stvarno ne da pržiti, postoji i varijanta sa instalacijom preko mreže.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
10 godina
protjeran
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
Odradi oem instalaciju , znaci unzip na hdd ( jbg, opet sa dvd-a ) pa install kod prvog bota, no tada imas i odlicnu foru kreiranja recoverya ( f4 ) za buduce popravke...
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
bunkermax kaže...
Odradi oem instalaciju , znaci unzip na hdd ( jbg, opet sa dvd-a ) pa install kod prvog bota, no tada imas i odlicnu foru kreiranja recoverya ( f4 ) za buduce popravke...

 'praviji' recept, izvadiš HDD.. staviš u neki win PC.. (naravno spojiš na odgovarajući SATA konektor, dok je sve isključeno.. ako je PATA treba adapter.. poseban za 2.5) i iz win raspakiraš .wim, kreiraš boot, izvadiš i vratiš disk, upališ i nextaš user opcije..

 -dvostruko brže od bilo kojeg drugog medija (i eliminira potrebu izrade medija i kemijanje da proradi, ako proradi itd.. jer 'bezbrojne' su opcije emulacije boota.. nakon tog bi netko rekao rufus, pa hptool, pa žganjci.. svašta :) ... )

 

btw, svejedno koji OS odabereš, w7-10.. isti requirementsi, može i linux. (nije konkretan ograničavajuć razlog 2GB za odabir OSa), appsi (+ updateovi, sad ima i kumulativni, možda..) koje koristiš su važni.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2016 23:31 (ihush).
10 godina
protjeran
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick

Da, i to je odlican nacin.

Btw, oem instalacija pruza mogucnost da kreiras skrivenu recovery particiju i dodijelis joj funkcijsku tipku, pa onda cak i u slucaju totalnog soft kraha si jako brzo natrag bez potrebe bilo kakvog vanjskog install-health medija.
14 godina
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

Isprika kaj nisam ranije postao komentar (zatrpan sam poslom) ali evo sve sam uspio srediti 

 

Naime, zbog nekog razloga mi laptop nije prepoznavao taj usb sa winsima pa mi nije niti nudio pod "boot options" instalaciju sa USB-a...

Ponovno sam winse "Rufusom" prebacio na USB i defoltno mi je bila uključena ona opcije "MBR partition scheme for BIOS or UEFI-CSM" mislim da je tu bio problem tj Rufus je sad ispravno uradio bootabilni USB dok je onaj prije bio urađen raspakiravanjem .ISO winsa na USB.

 

Eto, sve je sad 5, hvala vam na savijetima...respect 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
andi.cro kaže...

Isprika kaj nisam ranije postao komentar (zatrpan sam poslom) ali evo sve sam uspio srediti 

 

Naime, zbog nekog razloga mi laptop nije prepoznavao taj usb sa winsima pa mi nije niti nudio pod "boot options" instalaciju sa USB-a...

Ponovno sam winse "Rufusom" prebacio na USB i defoltno mi je bila uključena ona opcije "MBR partition scheme for BIOS or UEFI-CSM" mislim da je tu bio problem tj Rufus je sad ispravno uradio bootabilni USB dok je onaj prije bio urađen raspakiravanjem .ISO winsa na USB.

 

Eto, sve je sad 5, hvala vam na savijetima...respect 

-  ISO se ne raspakirava.. (nega odgovarajući alati raspakiraju i u procesu kreiraju boot..)

- nisi kreirao bootabilni medij, zato nije bootao (logično?) .. btw diskpart/active i bootao bi.

- boot/bootabilni medij, mora biti kompatibilan s mogućnostima bootanja uređaja i postavkama BIOSa (neovisno koji medij npr FDD-HDD-CD-USB.. i FS kao FAT32/NTFS/EXT3...) tj stara računala-BIOS ne podražava EFI, samo legacy, dok su novija računala defaultno na EFIju s isključenim Legacyjem. Treba podesiti, prema potrebama-željama i req.-kompatibilnosti s OSem koi se želi instalirati (DOS-XP-w10-linux.. svejdno pa i multiboot-mix OSeva s tim da se to podešava PRIJE, poslje je kasno..).

- bootorder je nevažan, konkretniji način (jer tad vidimo što vidi BIOS, npr dali je medij bootabilan i koji mod-EFI/Leg) je izbor QBM/CSM kako god ga nazovemo (ista stvar drugi naziv). Uobičajeno F8-F12 tipke.. (čitajte RTFM-boot za MBO/BIOS ili uređaj, na lapptopu može biti neka posebna tipka ili Fn+nešto..). BIOS/Boot tipke su dostupne samo u prvih par sekundi od paljenja. FastBoot preskače, ako nije ugašen (hyber) tad nema boota itd.. dok ponekad brzina paljenja monitora ili VGA (par sekundi da se pojavi slika) može biti 'problem'. Nema jednog odgovora (lupkajte tipke, ne držati ih, može i bezveze.. pa dok se ne pojavi 'nešto' ili čitate RTFM).

- preporuka je koristiti MSove alate, postupak je klik-next.. kao i sam DL potrebnog ISOa s MSovih servera (rufus i sl. su samo alati, koje treba znati upotrebljavati ili ćoravakoka nabadati.). S MSovim alatima je 'ispravno' kreiran EFI/Legacy boot medij (neovisno DVD-USB) bez mogućnosti greške korisnika (jer ne nudi nikakve opcije, automatika osim izbora medija)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2016 9:42 (ihush).
6 godina
neaktivan
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick

Tu ti pise i rjesenje....

6 godina
neaktivan
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick

Imam ovaj eror  boot.wim file not found kad stisnem start

15 godina
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
lukajoca kaže...

Imam ovaj eror  boot.wim file not found kad stisnem start

-loš medij, nepravilno snimljen itd.. ili nekompatibilan usb port (ne na 3.0 ovisno o chipsetu..).

-priprema i kreiranje install medija je u novijim temama, win-10.. jer je par godina sve jednako, na MSovim stranicama, čisto, legalno, radi. Stara pravila (gledati datume) ne vrijede za novija računala.

 

''disclaimer'' :))

tema je započeta pradavne 2009te.. od tad se promijenilo više stvari. Pravila za tadašnje systeme (hardware+software) ne vrijede za novije.. ili prilagoditi se.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.9.2017 12:32 (ihush).
14 godina
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

Imam problem sa rufusom, neće nikako da mi prebaci winse na USB, probao sam sa tri verzije 1.4.10, 2.8p i 2.18p i sve tri verzije izbacuju istu grešku. Kada kliknem start USB nestane iz my computera, pa se onda opet pojavi nakon što izbaci grešku, isto kao da ga isključim pa ponovo uključim. Ništa ne koristi USB, probao sam i preimenovati ime .iso fajla kao i ime USBa, to našao na googleu kao moguće rješenje i opet neće, formatirao ga onako preko windowsa pa probao opet na rufus i ništa, ista greška. Prije radilo na istom USBu, isti iso fajl, isti rufus a sada neće.

 

Quick format was selected
Volume is in use
Format error: The device is in use by another process. Please close any other process that may be accessing the device.
Re-mounted volume as 'E:' after error

Found USB 2.0 device 'Kingston DataTraveler 3.0 USB Device' (0951:1666)
1 device found
Disk type: Removable, Disk size: 16GB, Sector size: 512 bytes
Cylinders: 1912, Tracks per cylinder: 255, Sectors per track: 63
Partition type: MBR, NB Partitions: 1
Disk ID: 0x0009318B
Drive has a Zeroed Master Boot Record
Partition 1:
  Type: NTFS (0x07)
  Size: 14.6 GB (15727591424 bytes)
  Start Sector: 2048, Boot: Yes
Found USB 2.0 device 'Kingston DataTraveler 3.0 USB Device' (0951:1666)
1 device found
Disk type: Removable, Disk size: 16GB, Sector size: 512 bytes
Cylinders: 1912, Tracks per cylinder: 255, Sectors per track: 63
Partition type: MBR, NB Partitions: 1
Disk ID: 0x0009318B
Drive has a Zeroed Master Boot Record
Partition 1:
  Type: NTFS (0x07)
  Size: 14.6 GB (15727591424 bytes)
  Start Sector: 2048, Boot: Yes

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.12.2017 18:06 (Haker_x).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick

usb stikić mora biti ispravan, računalo + usb port, driver itd.. također. (nešto je prepisalo mbr nulama.. ili kvar ili obriši npr diskpartom.. može i diskmanagerom iz win).

rufus je ok, kad znaš što i zašto radiš... inače je preporuka koristi MSov dvd2usb, radi. (samo s untouched verzijom, tj čistim-origigi install-iso/medijem).

 

+ greška sa slike, nešto drži pristup.. malware, antivirus, nešto treće..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.12.2017 18:14 (ihush).
14 godina
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

U mom slučaju kada nešto koristi USB ne mogu ga "safely remove device and eject media" već samo izbaci grešku, a to uredno radi, kada kliknem uredno ga "izbaci". Isključivao sam i antivirus i opet neće.
Uredno kopiram bilo šta na USB tako da je ispravan, računalo ispravno, usb portovi također, probat ću drivere.

Izgleda da je bilo do drivera, krenulo je.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.12.2017 18:28 (Haker_x).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice