Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka izdvojena tema

poruka: 334
|
čitano: 283.974
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
ihush kaže...

.. kad ćorav vodi slijepog...

 

google+wiki ili čitajte temu/teme. Što je GPT/MBR (disk), što je EFI/UEFI i legacy/stari BIOS, + opcije koje su povezane s UEFIjem, kao sec.boot, fastboot itd.

jer, ako se disk postavi u (novi) GPT tad postoje ograničenja a prednost za većinu je zanemariva (veličina bootabilne particije iznad 2TB i sl.), dok je stariji MBR jednostavno 'standard' koji je tu oduvijek.

Na kraju izbor. Ali za izbor potrebno je ZNATI što se bira, ne nagađati na ćoravo...

 Istražio sam ja GPT i MBR samo me zanimalo šta stavit s obzirom na moj sustav, ako ne igra preveliku ulogu mogu ja stavit MBR, nebitno. Samo sam novi u UEFI biosu, prvi puta sam sklopio takav komp nakon dosta godina pa mi je trebo savjet. Dakle s USB sticka dižem koji je 16GB. Ako mi možeš dat savjet zahvaljujem, ako ne, nemoraš isticat da sam ćorav/slijepac, to i sam znam.

15 godina
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick

-nije problem što ti ne znaš, nego onaj tko ti savjetuje mora znati... i predvidjeti probleme. (tako se uči, nije grijeh ne znati i pitati..) OK?

-ako znaš razliku između GPT/MBT tad je tvoj izbor (ne moj) koji ćeš način odabrati, ali to je posljedično povezano sa svime. (i jednog dana s problemom npr spašavanja podataka).

npr, koji OS (tema je vista-w7 s USBa, tako da je polu-off). Ako ideš na UEFI/GPT tad mora biti x64 (to nije problem) + install 'pravi'.. + ostale postavke koje moraš znati u BIOSu, tj mogućnost da ti uopće ne boota ili ne prođe install, jer su novi defaulti UEFIja prilagođeni win8.

kao i alat kojim ćeš napraviti USB, ... možda radi, možda ne.

Dali je tebi kao korisniku važan npr GPT? To treba biti tvoj odgovor (ne moj, ja samo napominjem moguće posljedice). Što ako odlučiš za MBR, kako podesiti BIOS itd. e to ovisi o BIOSu, svi su isti, ali moraš znati što je povezano i kako podesiti. Kasnije je kasno ili ne radi. To ćeš riješiti čitanjem manuala MBO i razumijevanjem opcija, ne pitanjem na forumu (za nejasnoće je google efikasniji, može i forum ali svaki odgovor može biti dobar-loš). Naravno, postoji šansa da netko ima istu MBO i odabir OSa+sve ostalo, pa ti može reči svoj recept ''klikneš to, i to..'', ali šanse su jako male.

Probaj, kad zapneš vidiš kako dalje... pa i da ponoviš instalaciju OSa par puta dok je računalo novo, dok nema dokumenta (stvari za spašavanje).. jer install je stvar od 15-30 minuta. Ponavljanjem na greškama koje ispraviš se uči... maje copy-paste odgovorom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
ihush kaže...

-nije problem što ti ne znaš, nego onaj tko ti savjetuje mora znati... i predvidjeti probleme. (tako se uči, nije grijeh ne znati i pitati..) OK?

-ako znaš razliku između GPT/MBT tad je tvoj izbor (ne moj) koji ćeš način odabrati, ali to je posljedično povezano sa svime. (i jednog dana s problemom npr spašavanja podataka).

npr, koji OS (tema je vista-w7 s USBa, tako da je polu-off). Ako ideš na UEFI/GPT tad mora biti x64 (to nije problem) + install 'pravi'.. + ostale postavke koje moraš znati u BIOSu, tj mogućnost da ti uopće ne boota ili ne prođe install, jer su novi defaulti UEFIja prilagođeni win8.

kao i alat kojim ćeš napraviti USB, ... možda radi, možda ne.

Dali je tebi kao korisniku važan npr GPT? To treba biti tvoj odgovor (ne moj, ja samo napominjem moguće posljedice). Što ako odlučiš za MBR, kako podesiti BIOS itd. e to ovisi o BIOSu, svi su isti, ali moraš znati što je povezano i kako podesiti. Kasnije je kasno ili ne radi. To ćeš riješiti čitanjem manuala MBO i razumijevanjem opcija, ne pitanjem na forumu (za nejasnoće je google efikasniji, može i forum ali svaki odgovor može biti dobar-loš). Naravno, postoji šansa da netko ima istu MBO i odabir OSa+sve ostalo, pa ti može reči svoj recept ''klikneš to, i to..'', ali šanse su jako male.

Probaj, kad zapneš vidiš kako dalje... pa i da ponoviš instalaciju OSa par puta dok je računalo novo, dok nema dokumenta (stvari za spašavanje).. jer install je stvar od 15-30 minuta. Ponavljanjem na greškama koje ispraviš se uči... maje copy-paste odgovorom.

 Ok, dakle stvar je osobnog izbora. To je sve što sam htio znati, trenutno sam napravio MBR for UEFI and BIOS, tako da mora šljakat na svemu, barem mi tako izgleda da je sigurnije. Svakako dobar odgovor, imaš zahvale od mene :) 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.1.2015 16:52 (Magibagi).
10 godina
protjeran
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

A gpt je ipak noviji, i ima više mogućnosti, pa ga je šteta izbjegavati.   Gpt dopušta vise primary particija, radi dve tablice diska za slučaj ako se ostete sektori ispod prve tablice...   Uefi, u biti, je najrazlicitiji u opciji secure boot, što isto nije loše i sprečava bootanje zlonamjerno modificiranog os-a....   Kad vec imaš sve novo, šteta ne koristiti suvremena rješenja...

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
bunkermax kaže...

A gpt je ipak noviji, i ima više mogućnosti, pa ga je šteta izbjegavati.   Gpt dopušta vise primary particija, radi dve tablice diska za slučaj ako se ostete sektori ispod prve tablice...   Uefi, u biti, je najrazlicitiji u opciji secure boot, što isto nije loše i sprečava bootanje zlonamjerno modificiranog os-a....   Kad vec imaš sve novo, šteta ne koristiti suvremena rješenja...

-broj particija nije problem, ni bio nit je GPT rješenje bitno.. hint extended. Jedina stvarna razlika je boot diska/particije veće od 2TB što od viste nadalje ne predstavlja baš nikakvu korist (na linuxu oduvijek standard) jer postoji posebna boot particija, 100->MB. Npr danas najveći disk 8TB, dali će biti jedna particija (bez posebne boot) s OSom? Koji smisao.. tj to ima smisla samo za server-storage ali za storage ni sad nije problem nego samo boot s takve particije.

-standard kao novi ima prednosti samo što uklanja ograničenja na veličinu + broj primarnih-aktivnih particija što se do GPTa rješavalo extended koja nema nikakvih ograničenja. Nezgodno, jer samo UEFI BIOS tj novi HW i novi SW (isključivo x64bit win) mogu koristiti. Tad hrpe starih alata otpadaju. To je više u interesu MSa kao ograničenje korisniku u izboru OSa/multiboot (npr Ubuntu plaća licencu MSu, radi).

-secboot, (kao da si čitao PRovski pamflet), smisao je omogućiti samo certificiranom bootu bootanje. Smetnja/smeće/kome je (običnom juzeru) potrebno? Onaj tko treba odavno ima sigurnost, ovo je smetnja kad dođe do problema. Usporedivo s npr kriptiranjem diska. Ništa novog... za 99% nepotrebno ali istovremeno smeta svemo drugome (boot-alati).

-dvije tablice? Oduvijek postoji dvije, rezervna iz koje se može rekonstruirati MBR (ali više stari alati ne rade s GPTom pa je izbor alata sužen). Misliš na GPT + MBR koja se nazovimo to emulira.. opet PR-pamflet.

 

GPT je MSov fičer/interes, najmanje za normalnog (pogotovo kučnog) usera. Nema veze npr s brzinom, kvalitetom i sl. dok ograničenje koje uklanja i nije problem, ono što se gubi je veći (ali recimo da za par godina vjerojatno možemo očekivati dovoljan broj alata.. no zašto).

To nije npr AHCI/SATA/IDE razlika... opet, biznis-interesi, često je sama opcija u BIOSu tako podešena da se nešto implicitno onemogući/promijeni. Najgore je s predinstaliranim OSom/OEM jer tad npr zbog recoveryja, keya u BIOSu, itd. izbor više nije moguć, tj tad je korisnik prisiljen (nema izbor). To više govori o interesu MSa, dok kao (loš/nepotreban) kontraargument mogu pitati, koji npr časopis preporuča kao zaštitu od malwarea/virusa i sl recimo sec.boot? Dali se uopće o tom fičeru govori-piše? Ne, jer je najnevažnija stvar.. (btw HDD-pass kojeg ima notebook/biz.klasa MBO je zaštita koja se koristi ako je potrebno, većina korisnika to nikad ne treba, još manje ovako ovsino rješenje..)

 

Dali ću na 8TB disku koristiti GPT i zašto.. ja recimo vjerojatno neću, osim ako imam konkretan razlog. Dali ću to odabrati za neki server? Možda, opet nemam takvu potrebu da bi mi to bilo potrbno rješenje a u slučaju problema bi imao ograničenje..(HW+SW na kojem ga mogu spašavati). Za storage je GPT sporedan a može i biti storage disk pod GPTom, zašto ne kao mix.. ako imaš više od jednog diska OS na MBR, storage pod GPTom, no osnova priče je sys-OS-boot disk, ne storage. Ponekad je to poželjno, a ponekad npr BIOS ne nudi takvu kombinaciju.. to opet više govori o povezanosti OEM proizvođača s MSom, ne potrebama korisnika.

 

GPT nije ni po čemu bolji/brži/sigurniji (postoji li neki bench?). FS kojim ga formatiramo može i dalje biti npr NTFS, ext, btrfs itd.. kako tad vidiš prednost ili potrebu koju PR reklamira?

 

Ograničenja?

- npr broj istovremeno aktivnih-dostupnih (ne koliko ih može biti) particija je iz starina, npr 16 i to vuče od SCSI lanca, dok je pod win to eng.abeceda tj 26 slova. Nema veze s GPT-MBR ili brojem diskova. Kao primjer imaš multiboot (perverzno) svih mogućih OSeva na jednom disku, recimo preko 100. Radi na MBRu. To je samo kao primjer da MBR nije ograničenje koje bi bilo neki problem, dok tek sad za obične usere disk/particija iznad 2TB može biti nešto poluvažno ali dovoljno je npr inicijalizirati disk kao dynamic što postoji već +15 godina... ili bilo koje drugo rješenje (samo što su do sad ugl bili serverski rezervirana). Slično kao kod količine dostupnog RAMa i 64bitni OS ali za RAM nisu ograničavali BIOSovskim forama (vežući uz MS-win8..). Što da je u BIOSu +4GB bilo ograničeno na npr Win8? Ja bi bio 'ljut'...

GPT će kako se kapaciteti diskova povećavaju i noviji HW/bios stiže, biti zastupljeniji, bit će defaultni, bit će i više alata pa će i moj argument vjerojatno nestati.. Tako je to. Treba gledati i datume u temama (tko naiđe za par godina).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick

Imam bootabilni USB napravljen sa MBR koji šljaka i na UEFI i BIOS i s njime ću bootat. Da zaključimo ovaj offtopic. Hvala na objašnjenju :)

13 godina
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

poz kako da botam windowse s usb sticka. mislim koje postavke u biosu da postavim konkretno,jer u biosu

ja dobivam vise funkcija usb.neznam recimo, hdd usb,cd usb ,i jos n eki koji bih trebao odabrati,pomoc...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

Usb mora biti prvi,hard drive/ssd drugi. Govorim o boot orderu.

Avast! IS + MBAM Premium + Sandboxie + Hitman Pro :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
fight kaže...

poz kako da botam windowse s usb sticka. mislim koje postavke u biosu da postavim konkretno,jer u biosu

ja dobivam vise funkcija usb.neznam recimo, hdd usb,cd usb ,i jos n eki koji bih trebao odabrati,pomoc...

 -po opcijama to je starija MBO. .. ? Ako uopće boota, može auto, hdd, pa tek ako neće ostale emulacije..

Silwncer kaže...

Usb mora biti prvi,hard drive/ssd drugi. Govorim o boot orderu.

 boot order je sporedan. Važno je pravilno ili ovisno o želji, podesiti BIOS-UEFI i sve opcije koje su s tim povezane. Npr da bi uopće krenuo boot s drugih medija treba isključiti fastboot... tek tad je order bitan.

-malo bolji je QBM/BBM izbor. Tad je odmah vidljivo koji su mediji bootabilni i u kojem modu (efi-legacy). One koje ne vidimo nisu bootabilni.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.2.2015 21:25 (ihush).
13 godina
odjavljen
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

Ovaj program Yumi, za multiboot, radi bez greške ako koga zanima. Jučer sam instalirao win7 x86 & x64, te XPSP3 na isti USB.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.2.2015 10:14 (osvit).
 
1 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

Može i sa Rufusom ili Windows 7 USB Download Tool.

Even though we are miles apart, a computer screen connects our hearts.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
Silwncer kaže...

Može i sa Rufusom ili Windows 7 USB Download Tool.

 može li multiboot s tim programima?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
osvit kaže...

 može li multiboot s tim programima?

 Multiboot čega? Instalacije? Za to ti služi Yumi - ni Rufus, a pogotovo ne Windows 7 USB DVD Download Tool nemaju mogućnost izrade multibooot instalacijskih usb-ova.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.2.2015 14:28 (kizo2703).
13 godina
odjavljen
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

OK

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

molim vas za pomoc pokusavam da uradim sve kao sa prve stranice ali kada se zavrsi opcija format fs=ntfs pokaze mi error"diskpart has encountered an error"u cemu pravim problem?Sve ovo cekam nekih pola sata i izbacuje mi gresku,a pokusao sam sa programima win to usb ali instalacija mi stane na 49% i opet mi izbacuje gresku!!!Moze li mi neko pomoci hocu da instaliram win7 na lap top vaio PCG?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick

da bi nešto napravio prvo moraš eliminirati grešku.. na ćoravo, neispravan flash disk.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick

ne razumijem u cemu je problem taj USB stick koristim za sve sto mi je ptrebno nadam se na nemora biti neki posebni USB

13 godina
neaktivan
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
mirkossam kaže...

ne razumijem u cemu je problem taj USB stick koristim za sve sto mi je ptrebno nadam se na nemora biti neki posebni USB

 Kingston data traveler 2.0  16GB G3

10 godina
odjavljen
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

Usb mora biti ispravan da bi mogao uspjesno instalirati Winse. 4GB min.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
mirkossam kaže...

molim vas za pomoc pokusavam da uradim sve kao sa prve stranice ali kada se zavrsi opcija format fs=ntfs pokaze mi error"diskpart has encountered an error"u cemu pravim problem?Sve ovo cekam nekih pola sata i izbacuje mi gresku,a pokusao sam sa programima win to usb ali instalacija mi stane na 49% i opet mi izbacuje gresku!!!Moze li mi neko pomoci hocu da instaliram win7 na lap top vaio PCG?

 

mirkossam kaže...

ne razumijem u cemu je problem taj USB stick koristim za sve sto mi je ptrebno nadam se na nemora biti neki posebni USB

** mala škola jer problem/pitanje se ponavlja godinama..:

 

-za sve komponente PCja vrijedi osnovno pravilo, moraju biti ispravne da bi radile prema očekivanju. Nakon tog kompatibilnost/standard/podešavanje itd..

 

-pošto je ovo tema oko izrade install (boot) medija konkretno USB flash disk-a, zapravo, svaki medij koji je podržan može biti boot/install. HDD, CD-DVD, FDD, Zip, emulacije.. a to ovisi o generaiciji MBO-chipseta/BIOSa (supportu za bootanje medija), zatim alatima kojima to možemo napraviti (alati su zapravo tudumski klik-next, sve ispod haube može OS uz kuckanje naredbi), a može biti povezano i s pojedinim medijem tj flashdiskom, jer ima interni kontroler-firmware koji ne mora npr podržavati bilo koji drugi FS osim npr FAT32 bez obzira što alatima to možemo napraviti, kontroler mora biti nativni (u chipsetu, ne dodatna kartica, tj tad mora imati poseban BOOT-ROM.. sporedno dal je USB, SATA, RAID.. kontroler je kontroler, medij je medij, stvar je samo interfejsa-konektrora i standarda) da bi omogućio boot.

-noviji BIOS-i emuliraju USB kao HDD (opcije ne moraju uopće biti vidljive u BIOSu, starije MBO su imale cca desetak emulacija, to se koristi kad se alatom usb-removable želi prijaviti kao npr FDD, danas beskorisno i nije za ovu temu).

-USB flash može biti lažnjak, lažno deklariran kapacitet.. ili neispravan. Rezultat je isti. Ako ne radi s jednim, probati drugi medij ili ovisno o BIOSu i OSu isprobati ostale kombinacije, ne bootaju sve MBO sa svih kombinacija. 'Meni radi' nije čarobna fromula za drugi PC tj samo ako je isti chipset/BIOS... kraće isti/sličan PC (za dio HWa koji je kritičan za BOOT).

 

npr, ako fromatiranje diska ne prolazi glatko, može se predpostaviti da je neispravan. Popravka ugl nema, ali ako se proba više načina/alata možda se uspije (ovisno o problemu).

 

Nije svejendo koji OS se koristi za kreiranje. Jer razlike su ispod haube, npr naredba format, diskpart, linuxov dd ... itd. se razlikuju, XPov diskpart nema mogučnosti w7-8, tad ni rezultat nije isti, tj tad je potreban 'alat' kao što je MSov tools.

 

Tko želi, može vrlo lako otkriti sve tajne diskpart-a, howto, swichevi, primjeri, sve postoji i zato nema smisla tu kuckati. Trud koji osoba mora uložiti je povezan s razumijevanjem i time eliminiranjem npr brisanja pogrešnog diska. Tko to ne želi učiti/razmišljati/znati ne mora, ima toolse. Diskpart radi, dd (nećemo u  detalje jer nije linux tema, savršen howto postoji) radi, sve ostalo možda radi. Razlika je što se za ''prave'' mora naučiti, za alate samo klikati.

Kad je disk kreiran diskpartom, potrebno ga je samo označiti kao bootabilnim i iskopirati fileove. To je to, to radi svaki alat ili user ako zna.

 

Problemi, prvo standard. USB-flash disk je definiran kao removable, namjerno u standardu ne dozvoljava particije (moguće..), dodatni problem je FS (svaki OS ima svoj FileSystem, ali za neke je potrebna licenca..). Kao univerzalan-free (najniži nazivnik) je FAT/FAT32 ali ograničen kapacitetom.. pogotovo problem kad se želi veći disk formatirati. NTFS je OK, ali boot je osjetljiva stvar, u kombinaciji s MBO ne mora uvjek sve raditi. Boot/Install može biti i HDD (sporedno dali je preko USBa) ali on nema to ograničenje, SSD je skoro ista stvar kao Flash.. ali je pravi disk, flash je removable (a MS ne želi neke stvari na takvom disku pa ih onemogućuje). Postoji mogućnost promjene i te oznake, tad se može npr 32GB flash označiti kao HDD, kreirati particije itd kao s pravim HDDom, ali ovisi o frimwareu, nestabilno i sl.

-zato je za izradu installa bolje imati 4GB (do 8) diskiće. (tražite rasprodaju pa kupite šaku... bolje nego DVD, ali pripazite, DVD je malo veći 4.3, USB je manji tj SI-oznake GB i GiBi..).

-za boot s medija, svi trube o boot orderu u BIOSu. OK, može ali ... UEFI, FastBoot itd. su dovoljan razlog da to ne vrijedi baš uvijek. Order je sporedan, BIOS mora biti podešen da bi bootao, pa tek tad dolazi do redosljeda. Bolje je znati koja tipka je za ulazak u QuickBootMenu (naziv QBM ili BBM ...), npr F9, ESC.. nešto, i tad ako je u BIOSu oomogućen boot i ako je medij ispravan moramo ga vidjeti u meniju. Tad vidimo i Legacy-EFI, odnosno ako nije bootabilan, ne vidimo ga i znamo da nije bootabilan.

 

-Previše korisnika maltretira USB portove, loš kontakt, loš signa, pad napona.. i mogući su random problemi, intel chipset je višestruko pouzdaniji. Npr možda je potrebno odpsojiti neki punjač, printer.. i mada se sve reklamira kao kompatibilno, mora biti 2.0 (1-1.1 ne zadovoljava, 3 nije upotrebljiv bez drivera..). Kod kupnje (onih s rasprodaje) i to može biti kriterij, tj pametnije je kupiti 2.0 ako je jeftiniji jer je 3.0 beskoristan za tu namjenu. (btw, bez obzira na deklaracije, stvarna brzina je važnija, cijena u odnosu na druge diskove istog kapaciteta dovoljno govori o brzini. Spor disk može potrajati cca pola sata do pojave nekog win-ekrana..). Najjednostavniji test, kopirati 4GB (ISO) na i s njega, ako to prođe u nekoliko minuta tad je OK, duže je sporo (i treba tad biti strpljiv kod installa).

 

ovo nije howto izrade, ovo su samo pravila, uzroci, razlike.. koje su specifične za svaki HW (PC, kontroler, postavke BIOSa, flashdisk, ..) pa tako i rezultati nisu jednaki za sve korisnike. Ovo su hintovi kojima možda sami zaključite ''što me sad zeza''... i možda odaberete drugu metodu koja možda radi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

Formatirao sam disk preko cmd i kopirao instalaciju na usb i pokrene se instalacije sve odradi do prvoga restarta i kada se pokrene opet ide instalacija iz nova

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

USB je pokvaren a možda i ISO također.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
mirkossam kaže...

Formatirao sam disk preko cmd i kopirao instalaciju na usb i pokrene se instalacije sve odradi do prvoga restarta i kada se pokrene opet ide instalacija iz nova

- formatiranje iz CMDa je jednako formatiranju iz filemanagera.. jednako bilo kojem formatiranju iz OSa. Diskpart je nešto drugo, formatiranje je samo dio procesa.

- vjerojatno neispravan install (sve upute se odnose na čist-untouched install, modificiran može imati svakakve probleme, +MSov tools ga ne želi kopirati).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
protjeran
offline
Kako iz ovog dobiti .iso file?

Pozdrav,

prvi put sam idem rušit windowse,

skinuo sam Windows 7 Home Premium SP1 64, u torrentu je u paketu bilo još: 

Windows 7 USB - DVD tool

Iso Burner

Loader

 

Kako da napravim .iso file windowsa da ga mogu ubacit u Windows 7 USB-DVD tool?

Unaprijed hvala.

 

Ovo mi je folder sa windowsima nakon sto sam ih extractao:

http://s1.postimg.org/ary991cun/SP1.png

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2015 20:13 (Adike).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

Praktički to jeste ISO koji je extractan. Zakaj skidati s torrenta kad imaš na Softpediji legit i koji radi ? Taj obriši i skini sa Softpedie ISO i sprži ga na DVD sa FreeISOBurner (pokreni kao Administrator) ,a ako želiš na USB onda Windows USB download tool. Napomena: ISO NIJE bootabilan ako ga extractuješ (iso se prži untouched).

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
Silwncer kaže...

Praktički to jeste ISO koji je extractan. Zakaj skidati s torrenta kad imaš na Softpediji legit i koji radi ? Taj obriši i skini sa Softpedie ISO i sprži ga na DVD sa FreeISOBurner (pokreni kao Administrator) ,a ako želiš na USB onda Windows USB download tool. Napomena: ISO NIJE bootabilan ako ga extractuješ (iso se prži untouched).

 Dal baš moram ponovno skidati druge windowse, ovo su mi već treći koje sam skinuo.. da ne moram opet čekati sat i pol da se skine..

Ove sam skinuo sa partisa tako da bi trebali biti uredu.

Ako itko može pomoći kako da instaliram windowse pomoću toga što imam,

dakle torrent sa partisa sadrži ovo:

http://s3.postimg.org/tilzi2lyr/image.png

Folder (01)-Microsoft Windows 7 Home Premium RTM With SP1 Retail English sadrži:

http://s3.postimg.org/8a8b0n7hv/image.png

Nakon što sam extractao:

http://s1.postimg.org/ary991cun/SP1.png

 

Može netko pomoći, šta dalje?

Hvala unaprijed

10 godina
odjavljen
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

Ok. Koliko ja shvatam ti si extractovao ISO što ne smiješ jer će tako medij biti nebootabilan. Uradi ovako:

 

1) Pokreni taj USB download tool kao administrator;

2)Odaberi lokaciju gdje ti je iso (ta arhiva iz koje si extractao)

3)Odaberi USB ili koji već hoćeš medij i sačekaj dok se snimi ISO na USB.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB stick
Silwncer kaže...

Ok. Koliko ja shvatam ti si extractovao ISO što ne smiješ jer će tako medij biti nebootabilan. Uradi ovako:

 

1) Pokreni taj USB download tool kao administrator;

2)Odaberi lokaciju gdje ti je iso (ta arhiva iz koje si extractao)

3)Odaberi USB ili koji već hoćeš medij i sačekaj dok se snimi ISO na USB.

 Nisam extractovao ISO, ovako izgleda taj zippani dokument:

http://s29.postimg.org/vq2nifa1j/image.png

 

Problem je što nema ISO file-a i neznam šta da ubacim u Windows 7 USB/DVD tool.

10 godina
odjavljen
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

 

Taj zipani fajl jeste ISO (extenzija na kraju kaže to).

Ako ne znaš - tutorijal gore.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Upute: Instalacija Win Viste ili 7 s USB sticka

Ako ne znaš onda ću ti pomoći preko TeamViewera .

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice