Verzija Windows 8 OS-a i pokvaren HDD

poruka: 4
|
čitano: 1.481
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Verzija Windows 8 OS-a i pokvaren HDD

Na laptopu je došlo do kvara HDD-a i sa njim je otišla recover particija. Trebam zamjeniti HDD i instalirati Windows 8. 

Mene interesuje kako prepoznati koji je tip 8-ce bio instaliran, jer mi treba za generički ključ. Laptop je HP Pavilion G6-2220so. Hvala.  

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Verzija Windows 8 OS-a i pokvaren HDD

zapravo ti ključ ne treba jer se nalazi u UEFIju (BIOS).

predpostavka, imaš garanciju, tad bi sve trebalo biti rješeno normalnom zamijenom.. ukoliko na novom disku nema install/recovery particije, traži ih medij, možda ga daju, možda tek nakon 'inzistiranja' (btw, zato se kod prvog paljenja obično pojavi '100 pitanja..' koja nude među ostalim i izradu medija). Taj install mora biti OEMovski, u ovom slučaju HP.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Verzija Windows 8 OS-a i pokvaren HDD

Garancija je istekla prije mjesec dana, na HDD-u je otišla elektoronika tako da je bio skroz mrtav, ali sam uspio riješiti problem, ako bude nekome trebalo: 

1. Instalirao sam Windows 7 probnu verziju 

2. Instalirao sam net frimework 4.0

3.  Sa http://www.datafilehost.com/d/a973833a programom sam pročitao ključ iz UEFI-a. 

4. Ovdje sam provjerio koja je verzija Windows 8 bila instalirana  http://d-fault.nl/PidCheck.aspx

5. Pronašao generički ključ za core verziju, koja je bila kod mene 

6. Instalira Windows 8.1 sa generičkim ključem 

7. Pokrenuo cmd u admin modu 

8. Obrisao sa komandom slmgr /upk  generički ključ 

9. Sa komandom slmgr /ipg  dodao originalni kljug iz UEFI-a 

 

Možda je moglo i jednostavnije, ali ja sam ovako riješio :-) 


 
0 0 hvala 1
15 godina
online
Re: Verzija Windows 8 OS-a i pokvaren HDD
m1r2a314 kaže...

..

 

Možda je moglo i jednostavnije, ali ja sam ovako riješio :-) 

Važno da radi. -to je razlika između juzera koji se (ne)znaju snaći. Uz dodatak, napravi recovery image na DVD, štedi vrijeme i eliminira potrebu za snalaženjem. Može windowsov backup, može proizvođačev tools (ali su svi proizvođači bloatasti..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice