Vista particija problem

poruka: 7
|
čitano: 1.643
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Vista particija problem

Na laptopu imam 4 particije, na prvoj je linux, druga je swap, treca je onaj neki recovery od HP i na cetvrtu zelim instalirat vistu

Dogada mi se sljedece prilikom instalcije.

Kad trebam odabrat particiju, iako ja nju izbrisao, pa formatirao i sta sve ne, on meni stalno javlja jednu te istu poruku

"Windows is unable to find a system volume that meets its criteria for installation"

 

 

Imao sam vec prije instaliranu vistu tako da nije problem u drajverima ili necem drugom.

 

Jel mozda netko zna?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vista particija problem
Koji ti je tip 4 particije???? da tu nije problem, da tu nisi sta sa linuxom zezno
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vista particija problem

Kolika je ta particija? Baš je danas neko postao da je minimum za vistu 15gb (ili tako nešto, pogledaj na netu)


There are 10 kinds of people in the world: those who understand binary and those who don't.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vista particija problem

Ma priliko instalacije viste, isao sam je i brisat, pa sam napravio novu (to je sve unutar one boot instalacije) pa sam cak probao i format, opet isti vrag

Inace, particija je velika 34 GB.

Negdje sam citao da mora bit activna particija, al meni je aktivna prva jel mi se ta boota za linux

Jel postoji neka recovery consola u visti?

Mislio sam da probam neki chkdsk ili tako nesto jer mi je malo cudna ta particija. Cak mi i gparted javlja "Usklicnik" na toj particiji

a ni ne automatski mi je ne mounta kao prije

16 godina
neaktivan
offline
RE: Vista particija problem

nisam baš upoznat sa gpartedom, probaj sa cfdiskom formatirat particiju u NTFS pa onda baciti instalaciju viste...

 

inače čujem da je zeznuto instalirati vistu ako je na kompu već linux, neznam točno... mislim da vista na MBR stavi svoj bootloader koji "nevidi" linux ili tako neš...


There are 10 kinds of people in the world: those who understand binary and those who don't.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vista particija problem

Napokon sam skuzio u cemu je problem.

 

Cini se da particija nije bila aktivna. Rjesenje je:

bootas normalno vistu i otvoris CMD (shift + F10) i tamo otvoris diskpart i pomocu njega aktiviras tu particiju na koju zelis

instalirat vistu i to je to

16 godina
neaktivan
offline
RE: Vista particija problem

Također se slažem jer Vista mora biti na aktivnom dijelu..da se tako izrazim.


v_maxcpp
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice