Win 10 instalacijski problem

poruka: 43
|
čitano: 10.866
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Win 10

pozdrav svima, trebanm pomoć. Jučer sam kupila toshiba satelite laptop bez instaliranog OS. Išla sam instalirati win 10 sa usb stika i izvadila sam stik prije vremena . sad mi javlja grešku da je inst, naglo prekinuta i da nastavim. Kad stavim ponovno stik stalno se resetira i pokazuje se isto upozorenje. Mogu li ikako tu neuspjelu instalaciju izbrisati i krenuti ispočetka
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Win 10
jeli moj problem nerješiv , ili nitko ne zna ...ili je tolko glup ...pomagajte očajna sam
14 godina
offline
Win 10 instalacijski problem

Je rješiv je, ali zahtjeva prčkanje po BIOSu i brisanje particija na disku. Jel znaš to raditi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Win 10 instalacijski problem
u bios sam uspjela ući . Disk nisam dijelila na particije . Uz malu pomoć bi znala ....Hvala na pomoći bilo kakvoj jer sam već mislila da mi nitko neće pomoć
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Win 10 instalacijski problem

Evo našao sam ti tutorial http://www.thewindowsclub.com/install-windows-10-from-usb

Kad dođeš do ove 8 slike odozgo onda klikni na svaku particiju i obriši ih sve koje imaš, kad ih pobrišeš sve imat ćeš samo prazan disk, odaberi ga i klikni next. Dalje samo sljedi upute.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Win 10 instalacijski problem

Ono što je prvo bitno je da postaviš u biosu boot order tako da ti je USB drive na prvom mjestu. Tebi je sad postavljeno bootanje sa HDD-a pa zato ne možeš niti pokrenuti instalaciju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Win 10 instalacijski problem
Vidila sam već taj tutorijal ali ja ne mogu doći do tog dijela jer mogu ući samo u bios a tamo mi se ne nude te opcije . idem probati sa tipkom f12 , tamo se može uć u nešto ali nisam baš proučavala. Radi se o Toshibi L50-C-1CC. Idem probat pa javim
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Win 10 instalacijski problem

Neće ti bios potpuno isto izgledati kao na slici jer imaš drugi komp ali negdje moraš imati te opcije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Win 10 instalacijski problem
nemogu ući u one postavke iz tutoriala , dodjem do nekakvog boot menia i on ne izgleda kao tamo. Mogu probat sa moba postaviti sliku
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Win 10 instalacijski problem
jagodica222 kaže...
nemogu ući u one postavke iz tutoriala , dodjem do nekakvog boot menia i on ne izgleda kao tamo. Mogu probat sa moba postaviti sliku

 Izgleda li taj izbornik ovako?

http://informanka.blogspot.hr/
14 godina
offline
Win 10 instalacijski problem

Ugasi laptop skroz. Onda ga upali i čim upališ stisni F2 (probaj 2-3 puta stisnuti sa razmakom od sekunde) i onda bi trebala ući u bios. Kad uđeš u bios slikaj pa pošalji sliku.

Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Win 10 instalacijski problem
evo slika
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Win 10 instalacijski problem
sad će iu slika nakon tipke f2
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Win 10 instalacijski problem
evo nakon stiskanja f2
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Win 10 instalacijski problem
dastefan kaže...

Ugasi laptop skroz. Onda ga upali i čim upališ stisni F2 (probaj 2-3 puta stisnuti sa razmakom od sekunde) i onda bi trebala ući u bios. Kad uđeš u bios slikaj pa pošalji sliku.

 Ne treba joj BIOS.

jagodica222 kaže...
evo slika

 Okej... Priključi USB memoriju u USB priključnicu te odaberi u izborniku posljednju stavku - USB.

http://informanka.blogspot.hr/
14 godina
offline
Win 10 instalacijski problem

e to, odi pod advanced

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Win 10 instalacijski problem
Arendelle kaže...

 Ne treba joj BIOS.

 Treba, jer treba isključiti i secure boot.

8 godina
neaktivan
offline
Win 10 instalacijski problem
idem probati i to , znači stavim taj isti stik sa win 10 i stisnem na advance usb i trebalo bi ić, a ako ne ide mogu li staviti drugi stik na kojem su win 7 i pokušati njih instalirati
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Win 10 instalacijski problem
dastefan kaže...

 Treba, jer treba isključiti i secure boot.

 Ne treba. Zašto bi?

 

jagodica222 kaže...
idem probati i to , znači stavim taj isti stik sa win 10 i stisnem na advance usb i trebalo bi ić, a ako ne ide mogu li staviti drugi stik na kojem su win 7 i pokušati njih instalirati

 Koraci su sljedeći:

 

- USB memorija u USB priključnicu dok je laptop ugašen

- uključivanje laptopa na normalan način (na gumb)

- pritiskanje tipke F12 da uđeš u boot izbornik
- u boot izborniku odabireš posljednju stavku pod nazivom USB.

 

jagodica222 kaže...
idem probati i to , znači stavim taj isti stik sa win 10 i stisnem na advance usb i trebalo bi ić, a ako ne ide mogu li staviti drugi stik na kojem su win 7 i pokušati njih instalirati

 Ukratko - ne baš.

http://informanka.blogspot.hr/
10 godina
protjeran
offline
Re: Win 10 instalacijski problem
Mozda je i usb koruptiran jer je izvadjen tijekom instalacije. Ako imas mogucnost drugog racunala, kreiraj nanovo instalacijski usb i postavi ga da bude gpt za uefi racunala ( opcija u rufusu ) .
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Win 10 instalacijski problem

Ma kad zbrišeš neispravnu instalaciju win10 sa hdd-a moš instalirat što god hoćeš.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Win 10 instalacijski problem
bunkermax kaže...
Mozda je i usb koruptiran jer je izvadjen tijekom instalacije.

 I to je moguće.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Win 10 instalacijski problem
bunkermax kaže...
Mozda je i usb koruptiran jer je izvadjen tijekom instalacije.

 Misliš, korumpiran? To je malo vjerojatno.

http://informanka.blogspot.hr/
10 godina
protjeran
offline
Re: Win 10 instalacijski problem
Pa s obzirom da je usb diskonektiran dok se koristio, ja mu nebih vjerovao vise. A ako ima di, izrada novog instalacijskog medija ce uzeti 5 minuta... I onda je jedan sumnjivac manje. A i ko garantira da je instalacijski usb bio dobro odradjen ....

Ako racunalo ima uefi onda svakako usb treba biti pripremljen tako da zadovolji ocekivane parametre ( gpt, .... )
 
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Win 10 instalacijski problem
bunkermax kaže...
Ako racunalo ima uefi onda svakako usb treba biti pripremljen tako da zadovolji ocekivane parametre ( gpt, .... )

 Budući da je autorica teme napomenula kako je instalacija normalno tekla dok nije prijevremeno izvadila USB memoriju iz USB priključnice, mislim da je priprema instalacijskoga USB medija bila napravljena po pravilima struke. :)

http://informanka.blogspot.hr/
8 godina
neaktivan
offline
Win 10 instalacijski problem
Evo nešto se pokrenulo . stavila sam stik sa win 10 i nije i dalje reagiro i onda sam stavila stik sa win 7 i on je povukao windovse sa tog stika i sad stoji natpis sa starting windovs . pustit cu ga tako ili sam opet nesto za..... sad si idem napravit ponovo instalacijski od win 10 sa rufusom
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Win 10 instalacijski problem

Odustajem, sretno!

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2016 17:07 (dastefan).
8 godina
neaktivan
offline
Win 10 instalacijski problem

Hvala na pomoći , jest da nisam još ništa riješila

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Win 10 instalacijski problem
jagodica222 kaže...

Hvala na pomoći , jest da nisam još ništa riješila

 

Kad već ideš nanovo, onda si u rufusu podesi kao na ovoj slici.

Kada ćeš određivati boot order, trebala bi imati 2 usb-a u ponudi, a jedan od njih ima UEFI prefix pa toga odaberi.

Nebi bilo zgorega i ako imaš pri ruci kakvi live linux usb da pomoću njega formatiraš hdd i kreiraš nove gpt particijske tablice...

 

( možeš ti to i sa win medija ali na linuxu mi je to nekako preglednije i sigurnije u gui sučelju gparted-a )

8 godina
neaktivan
offline
Win 10 instalacijski problem

linux live di se to može skinuti, nabaviti.....sorry štoi davim ali stvarno želim ovo riješit 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice