Win 7 Pitanje/pomoc

poruka: 15
|
čitano: 8.067
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Win 7 Pitanje/pomoc

Ovako zanimalo  kad instaliram win 7 preko sticka cuo sam da mi on sve drivere instalira sam.....  instalira li  drivere za net i zvuk itd....I mogu li nekako preko  xp instalirati win 7 da mi se ovo sto imam na compu se  ne izgubi .....unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Win 7 Pitanje/pomoc

Nadogradnja sa XP na Windows 7 nije moguća. Kako nova instalacija briše sve podatke na disku možeš napraviti backup svih važnih podataka sa nekim alatom za backup (npr. http://www.gfi.com/backup-hm ) ili jednostavno prekopirati datoteke na drugu particiju, ako ju imaš. Preporučujem da se zbog sigurnosti podataka backup ipak napravi na nekom vanjskom mediju (DVD, CD, externi disk). Windows 7 je odličan sustav što se tiče podrške za drivere. Većinu će ih prepoznati sam i instalirati, a ostale će vrlo vjerovatno dopuniti pri prvom updateu. Jedino ako se radi o nekom baš specifičnom uređaju onda ćeš morati sam preuzeti driver s neta, ali ni to nije veliki problem.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Win 7 Pitanje/pomoc

Možeš instalirati win7 tako da kada si u xp-u stavi dvd ili stick u komp i onda  normalno pokreneš instalaciju i ostat će ti svi podaci sa c diska u windows.old mapi. A možeš jednostavno sve bitno prebaciti na d: i onda napraviti clean install, fragmentirati samo c disk i na njega instalirati win 7.

15 godina
offline
RE: Win 7 Pitanje/pomoc

-nema upgreadanja s XP na Seven (AIK....), ali možeš normalnu instalaciju.

-instalacija ti neće ništa obrisati, ako to sam ne napraviš.. to je tvoj izbor za vrijeme instalacije. Jedini uvjet je da imaš dovoljno slobodnog mjesta gdje će sedmica napraviti svoju particiju.

Za sedmicu je potrebno 20GB, 40GB je realni minimum. Ovisno o veličini HDDa, kasnijim instalacijama i rasporedu koji želiš (gdje su instalirane igre/programi/podatci..) nema gornje granice.

 

-kad kažeš 'da mi se ovo na kompu ne izgubi' ..? misliš na programe/igre ili podatke (slike,muzika, video...) podatci ako ih nisi obrisao su tu, dok software moraš instalirati u svaki OS.

Instalacija tj. jednostavnost, na postojeći XP ovisi i o tome dali ti je sad HDD u jednom komadu ili imaš 2 ili više particija-diskova?

 

Ako ti je disk u jednom komadu, bolje iskopiraj potrebne podatke i napravi clean install.

(možeš i korištenjem alata kao EASEUS dodati-promijeniti particije bez gubitka... pa dođeš na sljedeći red)

 

Većina korisnika ima disk podjeljen u dva ili više diskova, npr C:-XP D: podatci... U tom slučaju, formatiraš C: disk i to je sve. Naravno prije provjeri da su svi potrebni podatci na D: disku (i internet favoriti, mail, desktop...)

 

Ipak, pošto ti je prvi put instalacija, radi polako i čitaj sve poruke s ekrana ... ako nisi siguran radije stani i pitaj.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
RE: Win 7 Pitanje/pomoc
mrog 33 kaže...

Možeš instalirati win7 tako da kada si u xp-u stavi dvd ili stick u komp i onda  normalno pokreneš instalaciju i ostat će ti svi podaci sa c diska u windows.old mapi. A možeš jednostavno sve bitno prebaciti na d: i onda napraviti clean install, fragmentirati samo c disk i na njega instalirati win 7.

Valjda formatirati,a ne fragmentirati.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Win 7 Pitanje/pomoc
Angelx kaže...

Ovako zanimalo  kad instaliram win 7 preko sticka cuo sam da mi on sve drivere instalira sam.....  instalira li  drivere za net i zvuk itd....I mogu li nekako preko  xp instalirati win 7 da mi se ovo sto imam na compu se  ne izgubi .....unaprijed hvala

drajvere uglavnom prepoznaje (bar meni) ono sto ne prepozna skines ili uradis update i trebao bi imati sve. odes u device manager pa vidis sta ti fali

14 godina
neaktivan
offline
RE: Win 7 Pitanje/pomoc
softwaremaniac kaže...

Valjda formatirati,a ne fragmentirati.

Upss!!, da formatirati treba, moja greška.

13 godina
offline
Win 7 Pitanje/pomoc

Ja sam također instalirao Win 7 preko XP-a i kao što je netko prije rekao sve podatke ti prebaci u dir windows.old.

 

Ako imaš dosta diskovnog prostora moj ti je savjet da napraviš novu particiju na koju instaliraš Win 7. Svi stari podaci ti ostaju na kompu i jednostavno ih možeš prebaciti s jednog OS-a na drugi. Možda ti bude korisno imati neko vrijeme dva OS-a a uvijek možeš ubiti jedan OS.

 

EDIT: Zaboravio sam napisati, prvo napravi "Back-up" (što češće to bolje Cool).

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2010 10:09 (mario.L_hr).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Win 7 Pitanje/pomoc

Nedavno sam instalirao windowse 7, ultimate edition (32 bitna verzija) i prvih tjedan dana je sve radilo super no u zadnje vrijeme mi se učestalo resetira računalo. Recimo često mi se pojavi greška na BSOD da je u pitanju memory managament, ili ona 0x0b.... linija zbog koje se resetira računalo. Sad da li bi netko mogao znati kako da riješim taj problem i o čemu se uopće radi?

 

btw. sry kaj upadam u temu,nisam htio otvarati novu kada je ova više nego prigodna

Arsenal 4EVER
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.9.2010 16:30 (Cesc).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Win 7 Pitanje/pomoc

bok,imam neorginal. win 7,svakih sat vremena mi stiže od microsofta obavijest da nije org. i šalje me na njihove stranice.kako da to uklonim??? p.s. isključio sam windows update.help!!!!

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.12.2010 18:00 (mamuza).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Win 7 Pitanje/pomoc
mamuza kaže...

bok,imam neorginal. win 7,svakih sat vremena mi stiže od microsofta obavijest da nije org. i šalje me na njihove stranice.kako da to uklonim??? p.s. isključio sam windows update.help!!!!

O piratstvu se ne smije pricati na ovom forumu!

14 godina
offline
Win 7 Pitanje/pomoc

Kako npr ako imam samo dva npr wordova dokumenta otvorena i sad u tasbaru imam onak dvije kucice jedna iza druge. Postoji li brži nacin od klasicnog prebacivanja na ovu neotvorenu tj. mogu li optimizirati 2 klika na jedan nekako?

Coca-Cola je Najpoznatije piće, a ujedno i druga najpoznatija riječ na svijetu - odmah poslije riječi OK.Njezina je formula jedna od najvećih svjetskih tajni.U Brazilu se smatra da je Cola afrodizijak
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Win 7 Pitanje/pomoc

Imam najnoviji PC Hyper X 6911 a ugređeni su Windowsi 7 ultimate.

Prije toga imao sam Windowse XP na kojima sam vrlo lako mogao koristiti CD rječnike (francuski, engleski, talijanski).

Sada, kada stavim pojedini CD, ništa se ne događa. Netko je rekao da moram ponovo 'skinuti' windowse XP pa će to biti moguće.
Pitam vas, znalce, ake se 'skinu' windosi XP, znači li to da ja više (trajno) nemam Windowse 7? Što učiniti da bih mogao koristite ove moje 'stare' cde na novom kompjuteru?

Napominjem da sam ja iz vaše galaksije ali sam iz nekog drugog vremena pa molim jedostavnu uputu koju ću moću prenijeti nekomo tko s više kuži.

Unaprijed vam hvala.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Win 7 Pitanje/pomoc

A Windows XP Mode ne radi?

 

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.12.2012 18:54 (kizo2703).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Win 7 Pitanje/pomoc

Radi, ali ga više ne koristim. Koristim novi na kojeg su prebačeni neki podaci sa starog XPa.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice