Windows 10 Cloud

poruka: 22
|
čitano: 4.712
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Windows 10 Cloud (preview)

Kratki pregled Cloud verzija Win10 (prelease).

 

Ako instalirate u Hyper V (2nd gen) obavezno ugasite secure boot jer ne želi bootati "onaj" img! Ja sam ovom svom dao 3 CPU corea, 4GB RAM, sve guest services a VHDX (80GB) je na WD Green disku. Nakon instalacije je zauzeo 10ak GB. Početak instalcije je standardno kao od Win10 (osim I don't have a key i onda odabrati Win10 Cloud). Ako vam slučajno "zapne" nakon što prvi dio setupa završi (odbrojava za restart), slobodno ga restartajte ručno, izgleda da se ništ ružno ne dogodi.

 

Nakon reseta, dočeka vam Cortana koja ili nađe ethernet ili vas traži šifru za WiFi. Nakon toga, ide "Who owns this PC". Pošto je ISO ruskog podrijetla, odlučio sam napraviti novi MS acc za potrebe testiranja. Dalje je kao i inače, vesele porukice za drage korisnike... Moguća je i instalacija bez MS acca, samo disableajte mrežu (iskopčati kabel, maknuti iz postavki VMa ili jednostavno ne spojiti se na wifi).

 

I evo nam desktopa. Sve djeluje normalno, winver i stamp dolje kažu 15025 build, sub 1000. Edge je 40.15025.1000.0

Start izbornik je onaj "novi"...
This PC kaže ovako...
I sada ono što nas je zanimalo... Pokušaj pokretanja "normalni" aplikacija...
Ne ide. Zanimljivo. Compatibility mode ne pomaže. Samo one skinute sa storea... Tragično je da se niti CMD ne može pokrenuti. Niti regedit. Ok, o tome ćemo kasnije. Idemo malo vidjeti Settingse?
Tu ima zgodnih stvari. Recimo u "Multitasking" se spominju... Virtualni desktopi? Pa nije valjda da se MS konačno sjetio... Pritiskom na Win + Tab dobijemo ovo... Nice
Funkcioniraju kako bi se i očekivalo (kao na npr. Linuxima). Koristan fičer.

 

[edit] - ja sam panj, to postoji neko vrijeme samo što ja vrtim 10240 build pa nisam vidio

 

U Settingsima je i dalje Developer mode. Enableao sam ga ali i dalje ne možemo pokretati "normalne" aplikacije. Nabrzinu sam složio nešto u Visual Studiu (Universal app, min 10240, framework 4.6.1). Zanimljivo da se ni ta aplikacija ne može pokrenuti (exe, doduše, nije potpisana ali dev mod je uključen, čudno da neće). Budem pokušao na još koji način... Na device portalu (kojeg treba enableati u dev modu) ima ovo ali niš ne mogu:


[edit 1] - za one koje brine potrošnja RAMa - u "leru", samo Edge otvoren - 1.2GB zauzeto, 590MB keširano.

[edit 2] - winver sličica, zaboravio

[edit 3] - brejking njuz!! Ne radi niti .appx paket sa ručno dodanim certifikatom (jer powershell ne radi pa niti "Add-AppDevPackage" ne radi)... Znači stvarno samo app sa Storea...

[edit 4] - jeftine fore sa preimenovanje cmd-a u nešto drugo ne rade - ne želi se pokrenuti. Rade od starih npr. notepad i paint. Čak niti sa local userom (bez MS accounta) i bez mreže ne želi pokretati obične aplikacije...

Stay tuned...

 

p.s. još ću dodavati u ovaj post

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2017 22:14 (Sum_of_all_fears).
Moj PC  
4 0 hvala 6
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 Cloud

Hvala na postu, uštedio si mi vrijeme da sam otkrivam ovu verziju. Zaista razočaravajuće, ne znam tko će to kupovati

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 Cloud

Pa, ovo bi bilo idealno za "kiosk" PC ili nešto sa strane za net i gledati filmove (ima VLC, ima Edge sa addonsima, ima i glupih igrica za gubit vrijeme na Storeu)... Nije kompletno beskorisan.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Re: Windows 10 Cloud (preview)

u ver. piše pro.. ne Cloud. Strašno :)

-čemu test? da se vidi jel radi ili ograničenje appsa?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 Cloud (preview)

Zanima me kakvo je to točno ograničenje i može li se mimo njega kakvom homemade app...

 

A i zanimalo me što još ima novog. Ovi virtualni desktopi su fora recimo.

 

p.s. nemoj odmah biti party popper, vjerujem da mnoge zanima do koje su mjere ovi windowsi beskorisni

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2017 21:23 (Sum_of_all_fears).
15 godina
offline
Re: Windows 10 Cloud (preview)

pa . .lako moguće (ne zanima me nisam gledao nego nabadam..) da je jednako kao kreiranje win-login-acca.. na 'normalnoj' verziji, tj ako nisi s online accom.. nego lokalnim, možda se tad appsi relaxyju? Bez neta nema storea..

+ u win, sve je u regyju, pronaći key i mora biti omogućeno :) jer win je ipak samo jedan, pro ..

 

zanimljvo vidjeti ent. opet 180 dana :) napokon nešto za live USB :)) koliko rearmanja?

partybrejker? .. joj vidi, novi starter win :)) jupi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2017 21:25 (ihush).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 Cloud (preview)

Ne možeš pokrenut slmgr.vbs

 

p.s. ne možeš nit regedit pokrenut...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2017 21:29 (Sum_of_all_fears).
15 godina
offline
Re: Windows 10 Cloud (preview)

a najelementarniji fičer, može druga tema ili dva appsa? ako to može, to je ko starter v.2 ...

+ CMD s admin, neće? UAC na nuli?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2017 21:31 (ihush).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 Cloud (preview)

Dozvoljava pokretanje više appsa a temu ne možeš mijenjat jer nisu aktivirani

 

cmd ne želi nikako. Ne rade niti jeftine fore sa preimenovanje. UAC ugašen. Remote registry ne radi (access denied, vjerojatno radi usera). Ne može ga se niti dodati u domenu (zasivljeno je). Ne možeš dodati vanjske usere (sa druge lokacije, fixirano je na local pc).

 

Ne sjećam se sa setupa, ali mislim (90%) da nisam vidio opciju bez MS accounta...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Re: Windows 10 Cloud (preview)

pa instalirati bez mreže.. (PC ver tad nudi.. u suprotnom skiveno po menijima za lokalni acc)

.. idem se igrati i ja malo. Ko ga prvi skrši osjećat će se ko frajer .. ili ne baš :))

+ radiš u VMu a tad nemora biti baš .. 'slično'.

 

jer zapravo (zaboravio) čekam nasljednika 7/8.1 embedaeda... cloudić ili što je pisac (novim nazivom) želio reći.. :)

 

uh..!

koji ISO? izvor? .. ne da mi se s russ .. i tko zna čime, po izboru insstallera vidim starter-pro-ent.. dakle u npr ent. srediti sif i morao bi biti tu? Imaš ili našao na netu?

 

edit-dolje.. ne!, virusi su sad apgrejdani, oni će raditi (rade i na androidu..) :)))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2017 21:54 (ihush).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 Cloud (preview)
ihush kaže...

pa instalirati bez mreže.. (PC ver tad nudi.. u suprotnom skiveno po menijima za lokalni acc)

.. idem se igrati i ja malo. Ko ga prvi skrši osjećat će se ko frajer .. ili ne baš :))

Challenge accepted!

 

E, taman i da ne radi (sa normalnim appsima) ovo dušu dalo za usere koji ionako po cijeli dan vise na fejsbuku... Pozitivno je što virusi (vjerojatno) neće raditi

 

P.S. ISO je sa ove vijesti...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.2.2017 21:55 (Sum_of_all_fears).
15 godina
odjavljen
offline
Windows 10 Cloud

Ne želi nit sa lokalnim accom (kompletno offline tokom cijelog setupa, bez kreiranja i upisivanje MS acca) pokretati "obične" aplikacije...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 Cloud

.. naravno, išao si 'normalnim' installom, ne ručno (raspakirati .wim) .. -nema razloga da ne radi, jer ispod haube je isti OS, a ovako zaobiđeš installer .. pa možda :)

btw, russ mi puko (neću) ostaje 'čisti' eng-pro-64 za test..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 Cloud

Ajde probaj pa javi...

 

btw, ne radi ni remote powershell (jer ne možeš pokrenut powershell na ovoj verziji a zaobilazni načini ne prolaze)... Fino su ga osakatili.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Windows 10 Cloud

Ne znam što si iznenađen. Pa upravo to su i htjeli napraviti. I ne znam zašto je beskoristan. Normalnim korisnicima ne treba ništa od nabrojanog što "neće". Sa Store-a je instaliranje još jednostavnije od klasičnog next-next za laike. Sad je samo jedan klik, doslovno. A tako i brisanje. Što je najvažnije, virusa neće biti. Ovo je dobra stvar i za nas koji nešto znamo, jer bi uveliko smanjilo broj onih pitanja od nestručnih poznanika - "što mi ovo neće".

 

Mene samo zanima, pošto se govorilo da će ići na ARM. Ali izgleda da će moći i na "normalnu" arhitekturu. Hoće li moći pokretati x32 igre i aplikacije sa Store-a? Izgleda da tu nije bitno je li exe ili appx, ako nije sa Store-a, ne može (a ARM verzija bi trebala biti sasvim normalna, s tim da će x32 programe emulirati). Ako pokreće sa Store-a sve, onda je to pun pogodak za nezahtjevne korisnike. Još bi to moglo pogurati proizvođače softvera da objavljuju svoje programe na Storu, umjesto da dijele linkove za skidanje. Ja bi rado volio da mogu sve programe koje imam instalirane jednostavno skinuti sa Stora, i da se ne moram ja brinuti za update. Na primjer browsere, Steam, bilo šta. Neka slijede primjer Kodi-ja.

 

Ne znam kako će preko te verzije ići instaliranje drivera? Za virtualku ionako ne trebaju. Ali to bi mogao biti problem na pravom hardveru. Jbg, za normalno korištenje ove verzije trebalo bi da svi masovno počnu sve objavljivati na Storu. a za to će trebati vremena.

 

A zar nisu virtualni desktopi dostupni od početka na Windows 10?

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.2.2017 4:22 (Bilal).
 
0 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 Cloud
Onaj tko želi bit legalan, a ne treba mu puni Windows....
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 Cloud

Tko ima vremena neka pokuša sa store-a instalirati kodi, kodi nije čistokrvna uwp aplikacija stoga je i dalje win32.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2017 5:45 (jigsaw5063).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Windows 10 Cloud

Ne, Kodi se ne može pokrenuti!

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Windows 10 Cloud

Vrijedi li ovo uopste instalirati ???

 

Trenutno sam na Win 10 Pro.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 Cloud
Pa procitaj temu.. -.-
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
10 godina
offline
Re: Windows 10 Cloud
Sum_of_all_fears kaže...
Pa procitaj temu.. -.-

 Procito htio sam da cujem vasa misljenja ako neko ima ovaj Win 10 Cloud.

 

NO nema veze po temi vidim da je smece.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 Cloud

Nije smeće, ima točno određenu namjenu - ako ti trebaju windowsi na kojima rade samo aplikacije sa storea i da bude maksimalno jednostavno, onda ga instaliraj.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice