Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.417.582
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Jel to neki bug u winsima, krive postavke ili jednostavno do mog ISP-a ( A1 i modem je Ubee 320...) ali nikako ne mogu otvoriti NAT da nesmetano igram na PC-u EA igre!!!

Probao sam valjda sve savjete sa raznih YT tutoriala ali i dalje mi je NAT-Strict !!!

 

Znaci na zadnjim sam winsima ( da 1809 ), sve updejtano, firewall vracen na default, Network resetiran na default,  napravljena statička IP adresa, forwardirani portovi 80,443,8080 za koje vele da trebaju za EA games...ali kad provjerim NAT, uvijek je Strict!

 

Ne znam kaj više da radim

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2018 10:30 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

Jel to neki bug u winsima, krive postavke ili jednostavno do mog ISP-a ( A1 i modem je Ubee 320...) ali nikako ne mogu otvoriti NAT da nesmetano igram na PC-u EA igre!!!

Probao sam valjda sve savjete sa raznih YT tutoriala ali i dalje mi je NAT-Strict !!!

 

Znaci na zadnjim sam winsima ( da 1809 ), sve updejtano, firewall vracen na default, Network resetiran na default,  napravljena statička IP adresa, forwardirani portovi 80,443,8080 za koje vele da trebaju za EA games...ali kad provjerim NAT, uvijek je Strict!

 

Ne znam kaj više da radim

 Moras ih zvat da te skinu s cgnata... a ja sam mislio da je to rijeseno sa Ubeeom 

14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Kad ih nazovem, šta točno da im kažem ako ne budu znali o cemu se radi?

 

EDIT: HALELUJA !!!

 

Nazvao sam "A1" i reko ovo za "CG-NAT" i lik je znao o čemu se radi i isključio ga 

 

Rezultat je ovo:

 

 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2018 17:46 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

pitanje! hocu da skinem windows 10pro, s microsofta.Ali on prvo daje programcic, koji zapravo prvo provjerava dali moze tvoje racunalo da vuce windows 10.

zatim kada to provjeri kliknes dalje onda te pita dali zeliš nadogradit windows na svom racunalu odmah.

i dali zelis napravit sliku iso dvd ili usb.kad odaberem sliku iso dvd. onda biras jezik,od windowsa nudi samo,windows 10.

i pita dali ces 64 bit,ili 32 bit ili oba.

ali recimo nema u ponudi recimo,windows10 home,windows pro itd.pa iz toga razlog ne znam koje windowse skidam i sto cu uopce da skinem.

pitanje imali ko link bas za direktno skidanje windows 10 pro  

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito

Sve su inačice uključene, a biraš ih kod instalacije na željeno računalo.

idgaf i jagla sujem za peru kladarca
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Nije uz Windows 10 ali je navodno uz Windows 11.... neki koncept pa me čisto zanima vaše mišljenje?

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Meni se baš,baš sviđa, pogotovo transparentna tamna tema ( ne ona naj crnja, ta ne valja ), podsječa me na neki mix Ubuntua, Androida i Winsa.

 

Volio bih također da je osim vizualnog unapređenja, ono "ispod haube" također znatno unaprijeđeno i optimiziranije nego što je trenutno, mislim da je to najbitnije od svega a temu će si ionako svatko prilagoditi po želji ( nadam se da će biti ponuđena ta opcija da si korisnik može birati više tema i prilagođavati sebi izgled,boju,veličinu i oblik svega )

 

Uglavnom, vizualno mi je jako zanimljiv ovaj uzorak! 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

Meni se baš,baš sviđa, pogotovo transparentna tamna tema ( ne ona naj crnja, ta ne valja ), podsječa me na neki mix Ubuntua, Androida i Winsa.

 

Volio bih također da je osim vizualnog unapređenja, ono "ispod haube" također znatno unaprijeđeno i optimiziranije nego što je trenutno, mislim da je to najbitnije od svega a temu će si ionako svatko prilagoditi po želji ( nadam se da će biti ponuđena ta opcija da si korisnik može birati više tema i prilagođavati sebi izgled,boju,veličinu i oblik svega )

 

Uglavnom, vizualno mi je jako zanimljiv ovaj uzorak! 

 

Windows 11 je samo naziv ovog koncepta, nije to microsoft radio nego neki covjek. Windows 10 je zadnji windows, koji ce se samo updateovati do beskonačnosti, neće nikada biti "windows 11".

6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

što će biti za 100 godina nitko ne zna.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Gdje je najbolje jeftino kupiti windows 10 key i da li je netko imao problem s keyem kojeg je kupio online?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Kako do one LTSB verzije winsa???

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.12.2018 10:28 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ficosime kaže...

Gdje je najbolje jeftino kupiti windows 10 key i da li je netko imao problem s keyem kojeg je kupio online?

 Kupio prije par dana i radi.

 

https://www.cdkeysdeals.com/microsoft/microsoft-windows-10-professional-oem-edition-key?tracking=allkeyshop&utm_source=www.allkeyshop.com&utm_medium=referral&utm_campaign=allkeyshop

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.12.2018 9:26 (Kvod).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

Kako do one LTE verzije winsa???

4G verzije Windowsa? 

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...
andi.cro kaže...

Kako do one LTE verzije winsa???

4G verzije Windowsa? 

 Ispravio post minutu prije nego si išao citirati :D

Znaš ti na kaj sam ja mislio...;)

Some people are so poor... all they have is money!
8 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Pozdrav.

u Event viewer mi se pojavljuje error event10016 DistributedCom
Log Name: System
Source: Microsoft-Windows-DistributedCOM
Date: 19.12.2018. 18:12:40
Event ID: 10016
Task Category: None
Level: Error
Keywords: Classic
User: SYSTEM
Computer: DESKTOP-K6P3F7G
Description:
The application-specific permission settings do not grant Local Launch permission for the COM Server application with CLSID
Windows.SecurityCenter.WscDataProtection
and APPID
Unavailable
to the user NT AUTHORITY\SYSTEM SID (S-1-5-18) from address LocalHost (Using LRPC) running in the application container Unavailable SID (Unavailable). This security permission can be modified using the Component Services administrative tool.
Event Xml:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
<System>
<Provider Name="Microsoft-Windows-DistributedCOM" Guid="{1B562E86-B7AA-4131-BADC-B6F3A001407E}" EventSourceName="DCOM" />
<EventID Qualifiers="0">10016</EventID>
<Version>0</Version>
<Level>2</Level>
<Task>0</Task>
<Opcode>0</Opcode>
<Keywords>0x8080000000000000</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2018-12-19T17:12:40.235623700Z" />
<EventRecordID>2511</EventRecordID>
<Correlation />
<Execution ProcessID="384" ThreadID="1176" />
<Channel>System</Channel>
<Computer>DESKTOP-K6P3F7G</Computer>
<Security UserID="S-1-5-18" />
</System>
<EventData>
<Data Name="param1">application-specific</Data>
<Data Name="param2">Local</Data>
<Data Name="param3">Launch</Data>
<Data Name="param4">Windows.SecurityCenter.WscDataProtection</Data>
<Data Name="param5">Unavailable</Data>
<Data Name="param6">NT AUTHORITY</Data>
<Data Name="param7">SYSTEM</Data>
<Data Name="param8">S-1-5-18</Data>
<Data Name="param9">LocalHost (Using LRPC)</Data>
<Data Name="param10">Unavailable</Data>
<Data Name="param11">Unavailable</Data>
</EventData>
</Event>

 

Jičer sam napravio frišku instalaciju Windowsa 10 skinutih preko mediacreation toola, nakon instalacije sve sam prepoustio automatiki samo sam instalirao potrebene programe (office, vlc, chrome i keepass) drugo ništa nisam prčkao

 

Evo dolje slike svih errora.

Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Thorin20 kaže...

 

Jičer sam napravio frišku instalaciju Windowsa 10 skinutih preko mediacreation toola, nakon instalacije sve sam prepoustio automatiki samo sam instalirao potrebene programe (office, vlc, chrome i keepass) drugo ništa nisam prčkao

 

Evo dolje slike svih errora.

 To je cesta greska sa kojom se ne trebas opterecivati.

Eto kod mene konacno dosao 1809

14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Thorin20 kaže...

Pozdrav.

u Event viewer mi se pojavljuje error event10016 DistributedCom
Log Name: System
Source: Microsoft-Windows-DistributedCOM
Date: 19.12.2018. 18:12:40
Event ID: 10016
Task Category: None
Level: Error
Keywords: Classic
User: SYSTEM
Computer: DESKTOP-K6P3F7G
Description:
The application-specific permission settings do not grant Local Launch permission for the COM Server application with CLSID
Windows.SecurityCenter.WscDataProtection
and APPID
Unavailable
to the user NT AUTHORITY\SYSTEM SID (S-1-5-18) from address LocalHost (Using LRPC) running in the application container Unavailable SID (Unavailable). This security permission can be modified using the Component Services administrative tool.
Event Xml:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
<System>
<Provider Name="Microsoft-Windows-DistributedCOM" Guid="{1B562E86-B7AA-4131-BADC-B6F3A001407E}" EventSourceName="DCOM" />
<EventID Qualifiers="0">10016</EventID>
<Version>0</Version>
<Level>2</Level>
<Task>0</Task>
<Opcode>0</Opcode>
<Keywords>0x8080000000000000</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2018-12-19T17:12:40.235623700Z" />
<EventRecordID>2511</EventRecordID>
<Correlation />
<Execution ProcessID="384" ThreadID="1176" />
<Channel>System</Channel>
<Computer>DESKTOP-K6P3F7G</Computer>
<Security UserID="S-1-5-18" />
</System>
<EventData>
<Data Name="param1">application-specific</Data>
<Data Name="param2">Local</Data>
<Data Name="param3">Launch</Data>
<Data Name="param4">Windows.SecurityCenter.WscDataProtection</Data>
<Data Name="param5">Unavailable</Data>
<Data Name="param6">NT AUTHORITY</Data>
<Data Name="param7">SYSTEM</Data>
<Data Name="param8">S-1-5-18</Data>
<Data Name="param9">LocalHost (Using LRPC)</Data>
<Data Name="param10">Unavailable</Data>
<Data Name="param11">Unavailable</Data>
</EventData>
</Event>

 

Jičer sam napravio frišku instalaciju Windowsa 10 skinutih preko mediacreation toola, nakon instalacije sve sam prepoustio automatiki samo sam instalirao potrebene programe (office, vlc, chrome i keepass) drugo ništa nisam prčkao

 

Evo dolje slike svih errora.

 Ignorisi, ne smeta nicemu a neces uspjeti riješiti

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Frisko sam instalirao W10 i aktivirao kljucem s ebaya.
Svida mi se sto je sam nasao sve drivere, pa nije bilo potrebe kao u slucaju s W7 da skidam na USB ethernet drivere, pa zatim nakon toga sve ostalo s PCa.
Kako god:
1.dali je ikako moguce maknuti ove gluposti koje dolaze s njim - xbox, karte itd itd?
Jednostavno ne vidim potrebu za time.
Neke stvari mogu izbrisati u "control panel" , druge ne...
2. na W7 sam koristi MalwareBytes u kombinaciji s MSEssential antivirusom. Ovdje sam samo MB instalirao, MSE je integriran koliko kuzim u sam W10?
Kako mogu mu zadati raspored automatskog pregledavanja?
3.Sto bi prvo trebao napraviti kad je W10 instaliran? Znam da su bili problemi s kojekavih azuriranjima itd?
4. dok se jos necega sjetim, pitam.
Hvala i lp :)
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
x360gamer kaže...
Frisko sam instalirao W10 i aktivirao kljucem s ebaya.
Svida mi se sto je sam nasao sve drivere, pa nije bilo potrebe kao u slucaju s W7 da skidam na USB ethernet drivere, pa zatim nakon toga sve ostalo s PCa.
Kako god:
1.dali je ikako moguce maknuti ove gluposti koje dolaze s njim - xbox, karte itd itd?
Jednostavno ne vidim potrebu za time.
Neke stvari mogu izbrisati u "control panel" , druge ne...
2. na W7 sam koristi MalwareBytes u kombinaciji s MSEssential antivirusom. Ovdje sam samo MB instalirao, MSE je integriran koliko kuzim u sam W10?
Kako mogu mu zadati raspored automatskog pregledavanja?
3.Sto bi prvo trebao napraviti kad je W10 instaliran? Znam da su bili problemi s kojekavih azuriranjima itd?
4. dok se jos necega sjetim, pitam.
Hvala i lp :)

1. Imaš premalo prostora na disku pa ti smetaju? Troše ti ram tako što čuče u start meniju?

2. Recimo da da. Ne zove se MSE, ali to je to

3. Ono što voliš raditi na PC-u. Otkud mi znamo! Možda slušati muziku, pregledati vijesti, fb...čitati bug.hr...gledati filmove za odrasle...pisati kod ...

4. Samo izvoli. Ko pita ne skita :)

morrisoN
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
x360gamer kaže...
Frisko sam instalirao W10 i aktivirao kljucem s ebaya.
Svida mi se sto je sam nasao sve drivere, pa nije bilo potrebe kao u slucaju s W7 da skidam na USB ethernet drivere, pa zatim nakon toga sve ostalo s PCa.
Kako god:
1.dali je ikako moguce maknuti ove gluposti koje dolaze s njim - xbox, karte itd itd?
Jednostavno ne vidim potrebu za time.
Neke stvari mogu izbrisati u "control panel" , druge ne...
2. na W7 sam koristi MalwareBytes u kombinaciji s MSEssential antivirusom. Ovdje sam samo MB instalirao, MSE je integriran koliko kuzim u sam W10?
Kako mogu mu zadati raspored automatskog pregledavanja?
3.Sto bi prvo trebao napraviti kad je W10 instaliran? Znam da su bili problemi s kojekavih azuriranjima itd?
4. dok se jos necega sjetim, pitam.
Hvala i lp :)

 

Evo jednog interesantnog videa za tebe:

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Prilikom instalacije me pitalo za mail i te neke podatke koje nisam htio, ali sam morao dati? Nisam vidio gumb preskoči.
I sada me živcira što je račun mi vezan za hotmail račun, te se prilikom paljenja PCa mora svaki puta unositi lozinka.
Volio bih kad bi samo ušlo na desktop, kako mi je i bilo na W7.
Em je iritantno da pišem stalno, em ima drugih ukućana koji se koriste kompom.
U postavkama jednostavno ne vidim tu opciju?!
Molim pomoć :)
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Za taj račun podesi da unosiš pin umjesto Hotmail lozinke. Za ostale ukućane kreiraj novi račun (offline)
morrisoN
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
morrisoN kaže...
Za taj račun podesi da unosiš pin umjesto Hotmail lozinke. Za ostale ukućane kreiraj novi račun (offline)

 Ovo je rijesenje problema:

 

EDIT:
A za ono gore pitanje, gdje mi kolega nije dao bas konkretne odgovore, evo kako obrisati W10 bloatware KLIK

Ne, ne uzima mi memoriju ni nista, ali cemu imati nesto instalirano sto necu nikada koristiti. Malo previse patim na urednost, jbg

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.12.2018 10:40 (x360gamer).
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Sve sam podesio, maknuo sto mi ne treba, slozi automatski log in, uredio start bla bla...
Uglavnom, nije sada to tako lose u odnosu na W7, gotovo sam ga ucinio identicnim.
Medutim, ne mogu progutati da se od trenutka od kada stisnem power gumb do ulaska u Windows, treba cekati 30 sekundi!
Na W7 je to bilo 17-18.
Mislio sam, a i citao na forumu da ce biti na W10 jos brze?
Cak sam u BIOSu slozio po prvi puta "fast boot", ali nista extra nisam dobio.

E da, ono sto sam maknuo je u "power settings" , medutim, to ne bi opet smjelo igrati ulogu u skoro duplom dizanju jer W7 je tvnornicki tako radio?
Ne zelim da mi sada s W10 komp na "shut down" se ne ugasi do kraja, vec ode u neki S4 mode.

 

EDIT: Sorry na duplom postu

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.12.2018 11:12 (x360gamer).
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Koja je procedura reinstaliranja windowsa kada sam ih dobio s laptopom instalirane?
Davno sam to radio jos na starim windowsima, ako se dobro sjecam bila je fora s praznim usb-om, pa se nesto skidamo sa stranice windowsa, ali rekoh da pitam za svaki slucaj

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

Kako do one LTSB verzije winsa???

 

Ili preko tvrtke ili baci pogled na MyDigitalLife.

7 godina
offline
Windows 10 - općenito

 

@ficosime

 

U uputama za tvoj devices ti piše kojom tipkom ( ili kombinacijom tipki ) pokrećeš recovery funkciju. Time će se sve vratiti na stanje koje je bilo prije par godina kada si prvi puta upalio taj pc. Sve potrebno za to se nalazi na skrivenoj particiji tvog diska. 

 

Bolje ti je možda napraviti reset samo operativnog sistema jer prvim postupkom ćeš imati more naknadnih nadogradnji , a ovim drugim načinom ćeš imati samo nadogradnje od nor 1803 do danas ili 1809 do danas, ovisi na kojoj si trenutno win verziji.

 

....

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Windows 10 - općenito

Bog,
zna li netko zbog čega mi se javlja u donjem desnom kutu da su windowsi u probnom načinu rada?

Windowsi su aktivirani sa OEM ključem windows 7 nadogradnjom na 10-tku, pa je onda napravljena čista instalacija na zadnju verziju 1809.

Pomalo, šegavo i vajka!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

pozdrav narode sretan vam bozic i blagdani a uskoro i 2019.ovako imam problem znaci sklopio sam novo pc racunalo.

amd ryzen 7 2700x,asus prime x470-pro,ddr 4 16gb 2666Mhz hyperx fury,graficka zasada asus 1050ti i ssd 500gb sam860evo m.2 2280 sata eu.

sve složeno podignuti windowsi 10 pro 64 bita,hrvatska verzija skidana s microsoft stranice. i radi sve nesto kilavo kod spajanja na internet,na monitoru mi je sve uredno prikaz da sam spojen na internetu i da sam povezan.

međutim putem chroma googla trazilice nemorem se niti na ijednu stranicu se spojiti vrti trazilica i onda izbaci zbog dugog cekanja nije uspjelo povezivanje i onda greška blabla itd.

jedno miliju puta sam brsi skini drugi instaliraj ali opet isto.

onda sam skinuo mozilla tu radi normalno ali ima malog zastoja,jedino putem nijhove orginal edg exspolera e radi kao nešto brže.

e sad ono što mene zanima dali je problem s tim windowsima ili taj ssd m.2 banana ili s maticnom nesto nije u redu,e sad radilo se  to azuriranje windowsa verzija 1809 dali je uzrokovan problem zbog toga.

i dali ima netko problem s windows10 nakon toga updata.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice