Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.421.417
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

pozz

možda nije direktno pitanje uz ovu temu no dali za winse 10 ima igrica "flipera" kao ona što je bila za Windows XP ako se ne varam? Ili makar tome slična, nekako me uhvatila nostalgija pa eto da pokušam s pitanjem

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - općenito
Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Gale92 kaže...

pozz

možda nije direktno pitanje uz ovu temu no dali za winse 10 ima igrica "flipera" kao ona što je bila za Windows XP ako se ne varam? Ili makar tome slična, nekako me uhvatila nostalgija pa eto da pokušam s pitanjem

Ta igra još uvijek radi samo što više ne dolazi s Windowsima.

 

https://www.howtogeek.com/321156/why-microsoft-dropped-3d-pinball-from-windows-and-how-to-bring-it-back/

https://www.ghacks.net/2017/04/21/play-3d-pinball-space-cadet-on-modern-windows-pcs/

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

 e to je ta ;) niti jedna današnja joj nije ravna

14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Hahaha pljuju po medijima Windows 10 ko' Donalda Trumpa. Ove godine GDP USA porastao za 3,5% a Windowsi 10 najbolji u povijesti Windowsa.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

pozz

počeo sam primjećivati prije sat vremena da mi se ne želi spojiti na eifi tj prikaže mi dostupne mreže no vrti vrti povezivanje te dolje na wifi mreži stoji žuti trokut.... zanima me do čega bi moglo biti te kako provjeriti daljnje korake? Sa samom wifi mrežom je sve uredu jer se na istu povezujem i sa mobitelom i ostalim uređajima i sve radi kako treba...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Desni klik na mrežnu ikonu u taskbaru -> Troubleshoot problems. Windows će napraviti dijagnostiku i reći u čemu je problem.

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Gale92 kaže...

pozz

počeo sam primjećivati prije sat vremena da mi se ne želi spojiti na eifi tj prikaže mi dostupne mreže no vrti vrti povezivanje te dolje na wifi mreži stoji žuti trokut.... zanima me do čega bi moglo biti te kako provjeriti daljnje korake? Sa samom wifi mrežom je sve uredu jer se na istu povezujem i sa mobitelom i ostalim uređajima i sve radi kako treba...

 Odi vako...

 

Desni klik na ikonu u trayu, troubleshoot problems i dalje znaš...

 

Meni je ovo puno puta rješilo problem "žutog trokuta"

Some people are so poor... all they have is money!
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Desni klik na mrežnu ikonu u taskbaru -> Troubleshoot problems. Windows će napraviti dijagnostiku i reći u čemu je problem.

 

andi.cro kaže...

 Odi vako...

 

Desni klik na ikonu u trayu, troubleshoot problems i dalje znaš...

 

Meni je ovo puno puta rješilo problem "žutog trokuta"

 hvala dečki ali jednostavno mi je riječilo problem da sam isključio wifi na laptopu te ponovno upalio i radi sasvim normalno, no svakako veliko hvala

13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Pozdrav ekipa, ne da dupliram postove ali problem mi se vezuje uz povezivanje na Wifi (priča iz posta iznad).

 

Sve mi se ovo počelo dešavati drugi dan nakon, rješavanja problema sa isključivanjem te uključivanjem wifia na laptopu.

 

Naime imam laptop Lenovo Ideapad 520 , problem povezivanja na Wifi se vezuje uz T-Com internet, mreža mi se zove "Nino". Znači problem je u tome što kada se želim povezat na "Nino" krene mi povezivanje te odmah iskoči kod jačine signala "žuti trokut". I nakon nekog vremena status povezivanja stoji "povezano, bez interneta" (slika br.1)

Dok recimo na drugu wifi mrežu koju imam u kući "Nino2" od Tele 2 je pokućni, poveže se odmah i bez ikakvog problema.

 

Moram navesti da ostali uređaji (pametni telefoni, android box) sasvim se normalno spoje na wifi "Nino" t-com.

 

Što se tiče LAN povezivanja laptop se najnormalnije poveže sa "Nino".

 

 

Išao sam isto tako riješiti problem povezivanja  preko Windows 10 te mi je kao dva moguća problema dalo (slika 2.):

 

Mogućnost bežičnog povezivanja je isključeno: Nije popravljeno (crveni krug i x)

To je računalo postavljeno za ručno povezivanje  s mrežom "Nino": Nije popravljeno (crveni krug i x)

 

Zvao sam i t-com te su mi mjenjali parametre wifia na ruteru ali bez ikakvog uspjeha, isto tako pokušali resetirati ruter ali isto tako bez uspjeha. Naveli su kako će mi se netko od tehničara javiti.

 

 

Ali ono što mene najviše kopka jest to što se povezivanje s svim ostalim uređajima odvija sasvim normalno ali samo sa laptopom neće, dok na drugi wifi ide bez problema.

 

Isto tako pokušao sam reinstalirati LAN te Wifi drivere ali isto tako bez velikog uspijeha.

 

 

Toplo se nadam da će mi netko dati koji savijet te se ispričavam na podužem postu.

 

slika 1. - žuti trokut slika 1. - žuti trokut
slika 2. - rezultati mogućeg problema slika 2. - rezultati mogućeg problema
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Jesi probao u postavkama mrežnog adaptera ručno unijeti IP adrese?

 

Settings -> Network & internet -> Change adapter settings -> desni klik na mrežni adapter -> Properties -> 2x klikni na Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4) -> postavi točkicu na Use the following IP adress te unesi IP adrese ručno.

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Jesi probao u postavkama mrežnog adaptera ručno unijeti IP adrese?

 

Settings -> Network & internet -> Change adapter settings -> desni klik na mrežni adapter -> Properties -> 2x klikni na Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4) -> postavi točkicu na Use the following IP adress te unesi IP adrese ručno.

 nisam ali sam "čačkao" i "izčačkao" automatski popravak pogreške i za sada radi kako spada.... a do kada će... tko zna.....

12 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

Postoji li neki razlog zašto mi update log Windows Defendera ima vremenski offset od jednog sata u odnosu na sistemski sat?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Poz,da li je realno da win 10 pro na Ebay kosta 6-10  eura ?Da nije neka prevara u pitanju ?

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 14:48 (genius_).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ima i za manje . U principu ako si kućni korisnik nemas brige.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
error_666 kaže...
ima i za manje . U principu ako si kućni korisnik nemas brige.

 Imao sam " narodnu " verziju win 7 64 bit na desktopu  i nadogradio bez problema na win 10 kad su davali dzaba .

Sad hocu na laptop da instaliram win 10 pa sam mislio da kupim legalno .

Znaci sigurno je da sa Ebay kupim samo SN key ?!Odakle da skinem ISO sa win 10 pro 64 bit ?

12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Da, samo ga aktiviras sa tim ključem nakon instalacije.
Sto se downloada tiče, po meni najbolje da odradis preko Microsoftovog media creation tool-a. Možeš napravit bootabilni USB,ali i ISO da imaš za kasnije ako zatreba.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 17:21 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Windows 10 - općenito

Dobio sam watermark da moram aktivirati windows.

Vrijedi li mi kupiti za 10eura windows key preko neta i da ga aktiviram? Jel to nije scam 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
nemoj kupovat key bezveze bila je frka jucer sa aktivacijskim serverima diljem svijeta su to ljudi dobivali i meni je to jucer bilo danas iso na troubleshoot i aktiviral se sam ponovo windows pa tak probaj i ti ak si imo key od sedmice ili osmice vrijedi ti i za desetku
Samobor je lepa varoš
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
Aportus kaže...

Dobio sam watermark da moram aktivirati windows.

Vrijedi li mi kupiti za 10eura windows key preko neta i da ga aktiviram? Jel to nije scam 

 Postoji neki bug zbog kojeg se aktivirani windowsi deaktiviraju.

 

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/windows-suddenly-deactivated/fe9a4ecf-2e2a-491d-a43e-b010c316d1c4

 

https://www.forbes.com/sites/jasonevangelho/2018/11/08/windows-10-pro-licenses-are-being-downgraded-to-windows-10-home/#3fc779c54c9f

6 godina
offline
Windows 10 - općenito

Hvala puno ekipa, danas cu troubleshotati

Bas imam taj pro

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Taj problem je danas rijesen vecini, kome nije vjerojatno ce uskoro biti.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
5 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...
Taj problem je danas rijesen vecini, kome nije vjerojatno ce uskoro biti.

Hvala na infu tri puta sam prošao kroz taj troubleshot, ali win 10 pro se nisu aktivirali. ono upozorenje u desnom donjem uglu je nestalo.

win 10 pro imam od drugog dana upgradean s win 7 preko windows update besplatno i do sad sam primao normalno svaku veliku windows nadogradnju dva puta godišnje.

ako aktivacija ne uspije da li ću i dalje moći koristiti os?

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
gug kaže...
djigibao kaže...
Taj problem je danas rijesen vecini, kome nije vjerojatno ce uskoro biti.

Hvala na infu tri puta sam prošao kroz taj troubleshot, ali win 10 pro se nisu aktivirali. ono upozorenje u desnom donjem uglu je nestalo.

win 10 pro imam od drugog dana upgradean s win 7 preko windows update besplatno i do sad sam primao normalno svaku veliku windows nadogradnju dva puta godišnje.

ako aktivacija ne uspije da li ću i dalje moći koristiti os?

Ovo se jednom meni dogodilo; napravio sam nadogradnju s Windows 7 na Windows 10 Pro i nakon par mjeseci korištenja, pojavila mi se poruka kako Windows nije aktiviran. Isto tako mi je troubleshooter izjavio da je pronađena licenca za Windows 10 Pro i da moram instalirati Pro koji je već instaliran. Iskreno, ne znam zašto se to događa (nisi jedini), ali problem sam uspio riješiti čistom instalacijom Windowsa. Od tada mi se taj problem više nije pojavljivao, a računalo je prošlo već nekoliko nadogradnji (od Creators Updatea, pa sve do October 2018 Updatea).

 

Ako ostaviš Windowse deaktivirane, sve će ti raditi normalno. Jedino što nećeš moći je promijeniti pozadinu, sliku zaključnog zaslona i slično preko postavka i u kutu će ti se posjaviti porukica da aktiviraš Windows. Ako te jako smeta, pričekaj do sutra i vidi jesu li ti se Windowsi aktivirali, pa ako nisu možeš nazvati Microsoft i prijaviti poteškoću s aktivacijom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 14:16 (Marko :D).
5 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito

Nakon prvog troubleshota kojeg sam odradio jutros nakon uključivanja laptopa ta poruka u desnom donjem kutu je nestala.
Ako se windows 10 pro kojeg imam instaliranog ne uspije aktivirati hoću li i dalje primati windows update? Za ovu nemogućnost mijenjanje tapeta nije mi bitno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 14:26 (gug).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Hoćeš. Windows Update više ne ovisi o tome jesu li aktivirani ili ne; Windows Update radi i na deaktiviranim Windowsima.

6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
genius_ kaže...

 Imao sam " narodnu " verziju win 7 64 bit na desktopu  i nadogradio bez problema na win 10 kad su davali dzaba .

Sad hocu na laptop da instaliram win 10 pa sam mislio da kupim legalno .

Znaci sigurno je da sa Ebay kupim samo SN key ?!Odakle da skinem ISO sa win 10 pro 64 bit ?

 https://www.microsoft.com/hr-hr/software-download/windows10  😀

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2018 22:23 (Anđeo bez falinge).
5 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

Evo, upravo sam htio krenuti na troubleshot da vidim hoće li se aktivirati OS, ali kad sam išao provjeriti aktivaciju vidio sam da je sve u redu. Hvala Marko.

 
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
gug kaže...

Evo, upravo sam htio krenuti na troubleshot da vidim hoće li se aktivirati OS, ali kad sam išao provjeriti aktivaciju vidio sam da je sve u redu. Hvala Marko.

 haha evo i ja isto - bio je neaktiviran prije sat , evo sad gledam aktivirao se . 

13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Danas je patch tuesday i pojavile su se glasine kako listopadska nadogradnja stiže danas. 

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice