Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.421.503
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
Crtl shift esc

Majstor kašnjenja
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2019 14:01 (Dex.pwn).
9 godina
offline
Windows 10 - općenito

Pojavio mi se blesav, ali dosta velik problem sa win 10. Windowsi su legalni, aktivirani i sve 5, ali odjednom ne mogu instalirati nijednu aplikaciju. Uvijek je poruka Accesss is denied. Kod računa sve ovlasti su pravilno posložene, a račun je administratorski. Također, preko weba se mogu normalno prijaviti na Onedrive, preko windows aplikacije mi neda mogućnost izbora mapa i ako i nešto uspijem promijeniti, opet se pojavljuje poruka kako je blokiran pristup.Dakle, trenutno mogu preko laptopa samo surfati preko internet edge-a, ništa drugo. Sve mi nekako vuče na probleme s računom.

Napominjem kako je do petka radilo sve ok, a u petak sam primjetio kako mi ne dopušta kreiranje mapa na desktopu ili bilo gdje drugdje. Napravio sam novu, čistu instalaciju windowsa,ali bez ikakvih pomaka.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Dali mogu staviti W10 clean install i aktivirati ga OEM ebay kljucem kojim sam aktivirao W7?
I drugo pitanje, sto ce se dogoditi ako odlucim registrirati ili se jednostavno ulogirati pod istom email adresom s kojom sam regirstrirao drugi PC s W10 (ako se uopce moze)?!

Oba PCa koristim, svako u drugom gradu, pa ono...
7 godina
offline
Windows 10 - općenito
 
2 0 hvala 3
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
sibica kaže...

Pojavio mi se blesav, ali dosta velik problem sa win 10. Windowsi su legalni, aktivirani i sve 5, ali odjednom ne mogu instalirati nijednu aplikaciju. Uvijek je poruka Accesss is denied. Kod računa sve ovlasti su pravilno posložene, a račun je administratorski. Također, preko weba se mogu normalno prijaviti na Onedrive, preko windows aplikacije mi neda mogućnost izbora mapa i ako i nešto uspijem promijeniti, opet se pojavljuje poruka kako je blokiran pristup.Dakle, trenutno mogu preko laptopa samo surfati preko internet edge-a, ništa drugo. Sve mi nekako vuče na probleme s računom.

Napominjem kako je do petka radilo sve ok, a u petak sam primjetio kako mi ne dopušta kreiranje mapa na desktopu ili bilo gdje drugdje. Napravio sam novu, čistu instalaciju windowsa,ali bez ikakvih pomaka.

 pogledaj postavke windows security...

 

 

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
9 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Riješio sam skidanjem i instaliranjem čiste verzije windowsa.Kad sam pokušao vratiti svoje "stare" windowse,i dalje je bio problem.

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Moram priznat, jako me veseli ovaj update.


Dobro su ga složili i jedina zamjerka je 7 GB rezerviranog prostora, ali u današnje vrijeme gdje nam 10ak GB ne znači ništa, barem ne meni. Ne vidim to kao problem.
Razumijem da je to problematično za low-end PC koji imaju prilično ograničen prostor+nemogućnost proširenja, ali...

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
sibica kaže...

Riješio sam skidanjem i instaliranjem čiste verzije windowsa.Kad sam pokušao vratiti svoje "stare" windowse,i dalje je bio problem.

jesi li probao pogledati što sam preporučio, na starim winsima? settings - update and security - windows security - manage ransomware protection - controlled folder access -off?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
sudy_freak kaže...
...

Razumijem da je to problematično za low-end PC koji imaju prilično ograničen prostor+nemogućnost proširenja, ali...

 

Pa industrija hardvera i softvera je biznis koji ima svoje ciljeve. Ako uzmeš u obzir da novi devices kupuješ svakih 3-5 godina, onda i neispadne tako skupo jer u tom periodu sigurno višestruko više potrošiš na odjeću, obuću, provode, čak i baciš ( kladione, pljuge i sl.. ) . Proizvodjačims hardvera i softvera nije cilj proizvesti uredjaje i apk koje bi se vrtile na 20 god staroj konfiguraciji vrijednoj 200 kn, kao što niti autoindustriji nije cilj proizvesti auto koji bi cjenovno bio prihvatljiv njujorškim beskućnicima. 

 

Jbg, kapitalizam, temelj na stalnom rastu potrošnje svega, od obleke, preko hrane do energenata... Ni računala nisu iznimka u toj filozofiji.

 

12 godina
offline
Windows 10 - općenito

mislim da nije ni 3-5 god više ciklus updatea. kućni korisnik koji je 2010. imao prosječni komp nije morao investirati u apsolutno ništa osim ssd-a.

pokućna uporaba za surfanje, filmove, office i old school igre ni danas ne zahtjeva ništa jače od neke konfiguracije tipa q6600 uparenih sa 4/6gb ram, tadašnjom mid range grafom. ssd je samo plus.

 

ovu famu oko povećanja rezerve na disku uopće ne kužim. vjerojatno to piše ista ekipa koja poludi kad im chrome pojede 3 gb ram, a imaju u sistemu barem 16...

What could possibly go wrong?
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Windows 10 - općenito

 

@hornet

 

Ali te radnje koje zoveš svakodnevnim korištenjem više nisu na nivou iz 2010. Obično surfanje kroz browser više ni izdaleka nije laganini. Pri toj radnji pokreni neki bolji service monitoring pa pogledaj koje sve zahtjeve to browsanje stavlja pred tvoj hardver i kaj se sve vrti u pozadini. A browsanje je možda i najzastupljenija radnja, koja nebu fluidna bez dobrog cpu, vga, napajanja, brzog i obimnog rama... A krene li u nekakvi gaming, video editing, cad programe, može se pozdraviti sa time bez hardvera od bar 1000 eura...

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Koliko se može odgoditi nadogradnja na noviju verziju windowsa 10. U postavkama je moguće staviti 365 dana, sad u jednom drugom članku kažu 3 mjeseca na windows 10 pro i enterprise.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 22:54 (sage).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

oduvjek imaš 3-6mj, ciljani i noramalan.. (za obične nadogradnje, ne hotfix-sec, oni idu čim se pojave).. + beskorisno zamarati se, jer u pravilu, teoretski, svaki update je poželjan odmah, .. kad bi bio ispravan, ne buogivit i sl.. a to saznamo možda tek kad nagazimo.. ili gubimo vrijeme za čitanje svih izmjena, kb-nešto kriptičnih opisa što se fixa-mijenja.. itd.

-ono što je 'važno', nadogradnja builda, to je madnatorno, možeš odgađati do idućeg builda, npr ne moraš još na 1809, ako si na 1803.. ali za mjesec+ ćeš morati. (a to su stvari koje ako ti trebaju u ltsb-enterprise verziji.. i ako si takav juzer, tad nisi za ovu temu, ovo je za 'normalne' juzere, kućne-male.. ne korporacije i sl.).

 

ah, da, pro ima tu opciju, home ne.. i sad će dobiti u novom 1903/4.. ili 365 ili što već. Ent je ionako za firme, koje imaju svoj server-wsus i admine..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 23:28 (ihush).
8 godina
offline
Windows 10 - općenito

A jel se zna kad ce novi microsoft edge?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

U idućoj verziji Windowsa neće sigurno. Možda tek onoj koja obično dolazi u 10. mjesecu. Neki dan je izašla prva, najranija verzija Edgea na Chromiumu.

 

Btw jučer je procurila i druga verzija Edgea baziranog na Chromiumu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2019 10:20 (Marko :D).
16 godina
online
Windows 10 - update KB4490481

"The company hasn’t provided any specifics on this update, but given it’s only available for users in the RP ring, the purpose of cumulative update KB4490481 is most likely to help test improvements that would be shipped on Patch Tuesday next week.

Installing this cumulative update increases the OS build number to 17763.404, and you can check this by typing winver in the Start menu.

While details are missing, this appears to be the second version of Windows 10 cumulative update KB4490481 after the original update was published on March 20, also for the Release Preview ring. The first iteration of KB4490481 increased the OS build number to 17763.402."

 

 https://news.softpedia.com/news/microsoft-releases-windows-10-cumulative-update-kb4490481-525517.shtml

 

__________________________________________________________________________________

 

Ne razumijem ovo Release Preview, jer nisam u Insider krugu?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.4.2019 20:16 (djigibao).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - update KB4490481

Mislim da se radi o ažuriranju za sve korisnike budući da su objavili što je novo u ažuriranju. Izgleda da se peglaju bugovi prije velike nadogradnje. 

 

https://support.microsoft.com/en-ca/help/4490481/windows-10-update-kb4490481

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Zadnja verzija windows 10 je 1809..kad će nova verzija? Razmišljam da li je ok sad napraviti clean install trenutne verzije i kasnije upgrade napraviti ili bolje sačekati taj novi update koji nemam pojma kad će, a nešto sam negdje ovih dana pročitao da će biti update u travnju mislim..
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.4.2019 19:37 (sage).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
sage kaže...
Zadnja verzija windows 10 je 1809..kad će nova verzija? Razmišljam da li je ok sad napraviti clean install trenutne verzije i kasnije upgrade napraviti ili bolje sačekati taj novi update koji nemam pojma kad će, a nešto sam negdje ovih dana pročitao da će biti update u travnju mislim..

Nova nadogradnja nositi će naziv May 2019 Update i dolazi krajem 5. mjeseca. Microsoft je odlučio duže vrijeme testirati nadogradnju kako bi se izbjegli prethodni problemi koji su se pojavljivali prilikom i nakon nadogradnje, te žele da ista ima što manje bugova.

 

Prijašnje nadogradnje dolazile su u travnju, pa je bilo i kašnjenja i svega zbog problema koji su se događali. Upravo zato ove godine Microsoft je odlučio pustiti nadogradnju kasnije ove godine.

 

https://www.pcworld.com/article/3387136/microsoft-windows-10-may-2019-update-release-date.html

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.4.2019 19:49 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Eh da tako se to zove, nadogradnja.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ako nekoga zanima, Microsoft Edge baziran na Chromiumu i službeno se može skinuti u Dev i Canary verziji. Uskoro dolazi i na druge verzije i platforme; Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 i macOS.

 
3 0 hvala 5
9 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ne znam gdje bih postavio pitanja pa ću ovdje.

Planiram kupiti M.2 NVME, trenutno mi se Windows nalazi na SSD-u Samsung 850 EVO, zanima me, je li moguće migrirat podatke sa SSD-a na M.2?
Ako je moguće, je li bolje to ili stavit nanovo Windows na M.2?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-moguće, svaki medij-disk je 'isti' (tj razlika je samo ima li podršku boota nativno u kontroleru, bios-chipset.. disketa, hdd, usb, cd..), ali i problem zaštita-licenca tj MS to ne želi pretjerano + kad je medij pripremljen (particija, formatiran FS..) to je recimo optimalno, dok kloniranje ima problem geometrije ili fitinga kod resizanja clustera.. i kao pravilo bolje je clean nego copy + tad opet imaš čist os-instalaciju koja je uvjek bolja od onog koji je već nakupio smeće ili je jednako (ne može biti lošije..) ali i problem da sve appse, dokumente i sl moraš ponovo.. da nema toh razloga nitko ne bi klonirao, odnosno da je kloniranje jednako cleanu nitko ne bi išao na clean.. no to sve ovisi o konkretnom korisniku, dok je clean install sad stvar minuta.

 

+ za kloniranje trebaš odgovarajući alat i fixati boot (zaštitu..) tj pošto to MS ne želi pretjerano olakšati, tad to već moraš od prije znati, imati alate.. i znati kako se fixa boot (nije problem mogućnost win osa, nego zaštita-licenca). Kad je disk identičan, tad može biti potpuno kloniranje i tad 99% ne moraš ništa fixati, ali u pravilu ideš na veći.. i tad samo kopiranje nije identično + svaki uređaj ima drugi id (mada se i sn diska može klonirati.. dovoljno da win posumnja za licencu i pokrene killbootanja koje bi se samo riješilo da upali win i provjeri licencu-key online.. npr kod promjene MBO mada i to prolazi ovisno o licenci..).

-clean će se automatski aktivirati nakon provjere (preskočiš unos kod installa..).

-backup! ... ili možeš to i nakon installa kopirati iz win, preporuka, zbog kreriranja boota, ukloni sve druge diskove, tad si siguran da je boot na disku na kojem instaliraš, kasnije dodaš stari (a kroz expres-cms možeš i bootati..) i tad kopiraš-muvneš dokumente ili kako ti je već zgdno..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...

-moguće, svaki medij-disk je 'isti' (tj razlika je samo ima li podršku boota nativno u kontroleru, bios-chipset.. disketa, hdd, usb, cd..), ali i problem zaštita-licenca tj MS to ne želi pretjerano + kad je medij pripremljen (particija, formatiran FS..) to je recimo optimalno, dok kloniranje ima problem geometrije ili fitinga kod resizanja clustera.. i kao pravilo bolje je clean nego copy + tad opet imaš čist os-instalaciju koja je uvjek bolja od onog koji je već nakupio smeće ili je jednako (ne može biti lošije..) ali i problem da sve appse, dokumente i sl moraš ponovo.. da nema toh razloga nitko ne bi klonirao, odnosno da je kloniranje jednako cleanu nitko ne bi išao na clean.. no to sve ovisi o konkretnom korisniku, dok je clean install sad stvar minuta.

 

+ za kloniranje trebaš odgovarajući alat i fixati boot (zaštitu..) tj pošto to MS ne želi pretjerano olakšati, tad to već moraš od prije znati, imati alate.. i znati kako se fixa boot (nije problem mogućnost win osa, nego zaštita-licenca). Kad je disk identičan, tad može biti potpuno kloniranje i tad 99% ne moraš ništa fixati, ali u pravilu ideš na veći.. i tad samo kopiranje nije identično + svaki uređaj ima drugi id (mada se i sn diska može klonirati.. dovoljno da win posumnja za licencu i pokrene killbootanja koje bi se samo riješilo da upali win i provjeri licencu-key online.. npr kod promjene MBO mada i to prolazi ovisno o licenci..).

-clean će se automatski aktivirati nakon provjere (preskočiš unos kod installa..).

-backup! ... ili možeš to i nakon installa kopirati iz win, preporuka, zbog kreriranja boota, ukloni sve druge diskove, tad si siguran da je boot na disku na kojem instaliraš, kasnije dodaš stari (a kroz expres-cms možeš i bootati..) i tad kopiraš-muvneš dokumente ili kako ti je već zgdno..

 Više sam htio clean install tako da ću onda tu metodu odabrati.

Hvala puno!

12 godina
offline
Windows 10 - općenito

Pozdrav svima , imam potrebu za promjenom MS accounta na koji je vezana licenca , a nazalost screenshot na kojem je bio kljuc je izgubljen  . jel izvedivo da nekako dodjem do validnog  keya od mog windowsa (ne onaj genericki koji je svima bio isti ) , nego bas onog kojim sam aktivirao windows prvi put , kojeg sam  prije  promjene  hardwarea  vezao za account i reaktivirao na novom PC-u ??? Hvala 

 

ili , mnogo lakse ako neko zna kako cu dodat karticu na postojecem accountu na kojem se americka adresa tvrdoglavo odbija obrisati i odabir zemlje je zasivljen stoji amerika i ne da nista  . Evo j se sa tim puna  dva  sata pokusavajuci da aktiviram Xbox Gamepass 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2019 21:20 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

MSPoweruser.com je 14.04. objavio mspoweruser.com da je moguće nadograditi Windows 10 bez ulaska u Insider progam. Pokušao sam preko MCT-a https://mspoweruser.com/with-the-media-creation-tool-you-can-now-upgrade-to-the-windows-10-may-2019-update-without-becoming-an-insider/, nije uspjela instalacija , i dalje sam na WINDOWS 10 1809(17763.437). Zna li netko u čemu je problem ? Hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Povučen je MCT koji je nudi May 2019 Update; zato ti ne radi.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
polori kaže...

MSPoweruser.com je 14.04. objavio mspoweruser.com da je moguće nadograditi Windows 10 bez ulaska u Insider progam. Pokušao sam preko MCT-a https://mspoweruser.com/with-the-media-creation-tool-you-can-now-upgrade-to-the-windows-10-may-2019-update-without-becoming-an-insider/, nije uspjela instalacija , i dalje sam na WINDOWS 10 1809(17763.437). Zna li netko u čemu je problem ? Hvala.

Iako je MediaCreationTool1903 procurio van, i dalje skida build 17763.379 (verzija 1809).

 

Trenutno mozes poskidat UPP datoteke i konvertirat ih u ISO (preko automatizirane skripte) te nadogradit na 1903... ili se prijavit u Insider Release Preview te nakon nadogradnje napustit Insider.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
nathan.fake kaže...
..

Iako je MediaCreationTool1903 procurio van, i dalje skida build 17763.379 (verzija 1809).

...ili se prijavit u Insider Release Preview te nakon nadogradnje napustit Insider.

 -mct ne skida ni jedan drugi build osim onaj za koji je napravljen-hardkodiran tj svoj build. Sad više nije potrebno downloadati za provjeru (provjeriti properties..) jer je u nazivu npr 1809..

-ako je povučeno, tad jendostavno nema downloada isoa-builda. Insider je za insidere i oni koje to zanima mogu u insider kad požele.. ova tema bi trebala ipak biti za general-usere.. obične, kao što je i pribavljanje budućeg isoa za većinu sporedno.. tj za koji dan-mjesec će biti tu, prije toga nije poželjno tj tome služe testri-insideri tj otkrivanju problema.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Čemu žurba????

Kad dođe doći će 

***********
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice