Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.430.892
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
10 godina
offline
Windows 10 - općenito

Jel se moze kako saznat cd key od windowsa koji mi je instaliran? jer sam nadograđivao sa win 7 na 10 i nisam nikad ni vidio cd key..a htio bi taj windows stavit na drugo računalo

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ne vjerujem da ces moci iskoristit taj key na  drugom racunalu jer se key veze za maticnu plocu , osim ako nije retail licenca  . jedino mozes probat da ga  " vezes " za svoj account na tom postojecem racunalu , i nadat se da ce ga aktivirat na drugom kad dignes win i ulogiras se . 

Mada ne znam cemu to sve kad se licenca  moze kupit na eBay za saku kovanica 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 21:15 (error_666).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
njuskac kaže...

Jel se moze kako saznat cd key od windowsa koji mi je instaliran? jer sam nadograđivao sa win 7 na 10 i nisam nikad ni vidio cd key..a htio bi taj windows stavit na drugo računalo

 Naravno da možeš, evo ovaj portable programčić će to rješiti u tren oka 

 

Win Keyfinder

Some people are so poor... all they have is money!
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
error_666 kaže...

Ne vjerujem da ces moci iskoristit taj key na  drugom racunalu jer se key veze za maticnu plocu , osim ako nije retail licenca  . jedino mozes probat da ga  " vezes " za svoj account na tom postojecem racunalu , i nadat se da ce ga aktivirat na drugom kad dignes win i ulogiras se . 

Mada ne znam cemu to sve kad se licenca  moze kupit na eBay za saku kovanica 

 To da se veze sa maticnu su gluposti jer sam ja jedan cd key koristio na više računala istovremeno i bio je oem ,a ne retail.. također kolega kupio win 10 za 5 eura i podijelio više frendova i svima radi istovremeno.  Ali meni treba za posao ,a ne privatno.Mislio sam postojeći windows za koji imam racun koristiti na drugom računalu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.11.2018 0:35 (njuskac).
16 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ako se kupi laptop sa instaliranom Windows 10 S verzijom da li je konverzija na PRO\HOME verziju besplatna ili se placa (50$)?

 

Citam po netu da neki laptopi imaju free upgrade na PRO\HOME verziju.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...

Ako se kupi laptop sa instaliranom Windows 10 S verzijom da li je konverzija na PRO\HOME verziju besplatna ili se placa (50$)?

 

Citam po netu da neki laptopi imaju free upgrade na PRO\HOME verziju.

https://support.microsoft.com/hr-hr/help/4456067/windows-10-switch-out-of-s-mode

14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Meni uopće ne nudi opciju nadogradnje Windows 10 Pro 1803 na verziju 1809, pa zar nije trebao već doći automatski update na verziju 1809 ili sam ja u zabludi????

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2018 14:01 (MasterOfDisaster).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
MasterOfDisaster kaže...

Meni uopće ne nudi opciju nadogradnje Windows 10 Pro 1803 na verziju 1809, pa zar nije trebao već doći automatski update na verziju 1809 ili sam ja u zabludi????

Jesi kliknuo na gumb Check for updates? Ako jesi i nadogradnja ti se nije krenula skidati, možda ti je blokirana iz nekog razloga.

 

Na dnu ove stranice imaš tablicu koja govori otkrivene probleme u 1809. Ako imaš instalirano nešto što je u tablici, nadogradnju nećeš dobiti sve dok se problemi ne riješe.

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Meni uopće ne nudi opciju nadogradnje Windows 10 Pro 1803 na verziju 1809, pa zar nije trebao već doći automatski update na verziju 1809 ili sam ja u zabludi????

Jesi kliknuo na gumb Check for updates? Ako jesi i nadogradnja ti se nije krenula skidati, možda ti je blokirana iz nekog razloga.

 

Na dnu ove stranice imaš tablicu koja govori otkrivene probleme u 1809. Ako imaš instalirano nešto što je u tablici, nadogradnju nećeš dobiti sve dok se problemi ne riješe.

Da naravno da sam kliknuo na Check for udates, evo napravio sam opet sada i dajem sliku u prilog i ništa, nema update-a za mene 

 

Vidio sam tablicu koju si postao i nemam nikakvih takvih problema niti bi trebao imati. Ma nema veze i ovako mi Win 10 ok radi, sad što nisam na zadnjoj verziji neću umrijeti

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2018 15:31 (MasterOfDisaster).
5 godina
offline
Windows 10 - općenito

Nema niti kod mene. Kada se pojavio 1809 instalirao mi se normalno na jogurt enterprise verziju.

Sada na legalnu pro, nista

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Da i ja imam legalnu Win 10 Pro verziju. Same shit

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Doći će ti s vremenom. Uvijek možeš nadograditi Windows preko Media Creation Toola i Update Assistanta ako baš želiš instalirati 1809.

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Doći će ti s vremenom. Uvijek možeš nadograditi Windows preko Media Creation Toola i Update Assistanta ako baš želiš instalirati 1809.

Ma znam, nije mi frka da moram imati zadnju verziju OS-a, ali je to malo smiješno sa ovom zadnjom nadogradnjom kod koje je sve ajmo reći "pošemereno" 

5 godina
offline
Windows 10 - općenito

2018-11 Cumulative Update for Windows 10 Version 1803 for x64-based Systems (KB4467682)

 

Eto ovo meni trenutno skida... Je da nemam pojma zasto kada je gore vec KB4467702.

Do sada sam mislio da je veci broj novija verzija, ali...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Ne mora značiti. KB4467682 je izdan 27.11; KB4467702 13.11.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Dal uopće ono odgađanje nadogradnje u postavkama updatea radi ili ne. Bio sam stavio odgodu na 31 dan, stalno stoji taj broj i na kraju povuče taj zadnji feature update 1803
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Trebalo bi radit.

10 godina
offline
Windows 10 - općenito

Može li me netko savjetovati kako riješiti moj problem.
Imam instaliran ssd disk na pci-e karticu (kontroler) jer na mbo imam samo sata2 sučelje.

Problem je taj što se ssd disk prikazuje kao vanjska memorija (vidi sliku).

Na koji način sakriti taj ssd da ga nebi slučajno isključiti umjesto usb-a?

 

Pomalo, šegavo i vajka!
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Truljo kaže...

Može li me netko savjetovati kako riješiti moj problem.
Imam instaliran ssd disk na pci-e karticu (kontroler) jer na mbo imam samo sata2 sučelje.

Problem je taj što se ssd disk prikazuje kao vanjska memorija (vidi sliku).

Na koji način sakriti taj ssd da ga nebi slučajno isključiti umjesto usb-a?

 

 Buduci da ga ne mozes saltati po sata portovima, pogledaj u BIOS-u da nemas hot swap ukljucen.
Inace, ako ti je sistemski ne mozes ga "iskljuciti".

10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
SamoPitam3 kaže...
Truljo kaže...

Može li me netko savjetovati kako riješiti moj problem.
Imam instaliran ssd disk na pci-e karticu (kontroler) jer na mbo imam samo sata2 sučelje.

Problem je taj što se ssd disk prikazuje kao vanjska memorija (vidi sliku).

Na koji način sakriti taj ssd da ga nebi slučajno isključiti umjesto usb-a?

 

 Buduci da ga ne mozes saltati po sata portovima, pogledaj u BIOS-u da nemas hot swap ukljucen.
Inace, ako ti je sistemski ne mozes ga "iskljuciti".

 Da, probao sam i ne mogu ga isključiti, baca neku obavijest. Problem je taj što nas ima više koji koristimo PC pa da se korisnici ne zbunjuju.

Pomalo, šegavo i vajka!
9 godina
offline
Windows 10 - općenito

Bok, molim preporuku sto napraviti.
Imam laptop sa win8(kopija) sa dosta podataka te je disk podjeljen na par particija. Htio bi preci na win10 pa me zanimaju preporuke sto mi je najbolje uciniti.Htio bi izbjeci clean instal da sacuvam podatke.

Pretpostavljam da mogu sa win 8 na win10pro napraviti upgrade te kupiti putem ebaya digital key za par dolara te ih aktivirati.
Da li je to ok? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Kruno03 kaže...

Bok, molim preporuku sto napraviti.
Imam laptop sa win8(kopija) sa dosta podataka te je disk podjeljen na par particija. Htio bi preci na win10 pa me zanimaju preporuke sto mi je najbolje uciniti.Htio bi izbjeci clean instal da sacuvam podatke.

Pretpostavljam da mogu sa win 8 na win10pro napraviti upgrade te kupiti putem ebaya digital key za par dolara te ih aktivirati.
Da li je to ok? Hvala

 Bez problema uradi upgrade. Jedino vidi koliko imaš slobodnog prostora na toj sistemskoj particiji, jer će ti taj prostor trebati da se prilikom nadogradnje kreira windows.old (koji je potreban ako budeš želio da se vratiš nazad)

morrisoN
9 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Hvala, cca koliko prostora treba za to sve?

Uzeo bi digital key ..tipa ebay za ovih par usd...to je za win10pro..to ok?

12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

otprilike onoliko koliko ti sad zauzima taj windows koji ti je instaliran (windows old, koji odmah mozes obrisati ako sve prođe ok) plus par giga za pripremu instalacije i novi windows . Jedno 40 - 50 GB bi minimalno trebao imat slobodno po mom misljenju . To ce ti setup javit na  pocetku nadogradnje ako slucajno ne bude dovoljno prostora uglavnom . 

Sto se keya tice , mozes s eBay uzet slobodno . 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.12.2018 18:58 (error_666).
9 godina
offline
Windows 10 - općenito

Pokrenuo sam win10 upgrade, sve je ok međutim javlja grešku da moram aktivirat windows. Kada odem na activate now, tu mogu unijeti digital key koji bi kupio odmah preko ebay ili se tu unosi key od win8 koje trenutno imam(kopija). Mislite da bi prosao win10 key da ukucam?thx

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Kruno03 kaže...

Pokrenuo sam win10 upgrade, sve je ok međutim javlja grešku da moram aktivirat windows. Kada odem na activate now, tu mogu unijeti digital key koji bi kupio odmah preko ebay ili se tu unosi key od win8 koje trenutno imam(kopija). Mislite da bi prosao win10 key da ukucam?thx

 Pokusas. :)

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Kruno03 kaže...

Pokrenuo sam win10 upgrade, sve je ok međutim javlja grešku da moram aktivirat windows. Kada odem na activate now, tu mogu unijeti digital key koji bi kupio odmah preko ebay ili se tu unosi key od win8 koje trenutno imam(kopija). Mislite da bi prosao win10 key da ukucam?thx

 Klikni samo na "nemam ključ" i vozi dalje!

Some people are so poor... all they have is money!
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Opa! Microsoft Edge prelazi na Chromium i isti stiže na Windows 7, Windows 8 i macOS. 😁

 

Microsoft is rebuilding its Edge browser on Chrome and bringing it to the Mac

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2018 20:57 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Nema tu ništa čudno. Edge se pokazao jednaka skalamerija kao IE. Isto ponašanje. slična učitavanja, trom...osim šta ima tu mogućnost dodavanja addonsa, ja razliku između Edge i IE11 ne vidim...a još me više nervira što nije klasična desktop, već UWP aplikacija. Po meni najbolje bi bilo da ga potpuno ukinu, jer su Chrome i Firefox već daleko odmakli.

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Truljo kaže...

Može li me netko savjetovati kako riješiti moj problem.
Imam instaliran ssd disk na pci-e karticu (kontroler) jer na mbo imam samo sata2 sučelje.

Problem je taj što se ssd disk prikazuje kao vanjska memorija (vidi sliku).

Na koji način sakriti taj ssd da ga nebi slučajno isključiti umjesto usb-a?

 

 Evo rješeno sa programom: USB Safely Remove

 

Pomalo, šegavo i vajka!
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice