Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.417.668
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Odi u "Device Manager" i provjeri dal ti možda fale koji driveri na nešto, updejtaj na najnovije drivere mrežnu karticu (skini sa stranice tvoje mrežne pa ih tako instaliraj), Isključi modem iz struje na dvije minute pa ga ponovno upali i pričekaj da se sam ponovno spoji, možeš i flushat dns nakon toga, pročeprkaj po Chrom browseru po postavkama da ti nešto možda ne koči spajanje, isključi razne "Extensions" jer ti možda i tu nešto koči kao neki VPN ili slično koji si imao na starom kompu a zbog sinhrinizacije ti se sve staro vratilo i tu na novo!

 

Na kraju očisti sav "cache" u browseru i restartaj komp... 

 

btw: Kanta ti je   

 

Ja pak imam problem sa igricama ( Need for Speed 2016, The Crew, Forza Horizon 3) kojima treba konstantna konekcija na NET i trzaju (cukaju) dok voziš aute, prije sa slabijom grafom i manje vrama nisam imao takvih problema kao sada i isto ne znam kako riješiti problem...

Preselio sam se nedavno i uzeo od VIP-a (A1) TV+Internet pa sam pomislio da nije možda do toga ali pongao sam servere od EA,Steam,Origin i otprilike mi kaže da je 15ms vrijeme feedbecka a uPlay mi je na cca 40 ms-a.  Ne znam jel to ok ili nije al meni se čini da je to ok!

 

Probao sam 1001 stvar ali ništa ne pomaže, čak sam prešao na Win.10 LTSC ali opet isto 

 

Jedino još nisam zvao ISP-a da ih pitam jel imaju oni kakvu ideju ili da provjere propusnost signala ali TV mi nema problema, internet također brz i bez problema, napravio test brzine također i iman cca.70mb/s downloada i 10mb/s uploada!

 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2018 15:08 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - općenito

Kako preko Edgea s YTa puštat 5.1 zvuk?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

pa hvala! samo da pitam zašto misliš da je moj novi pc,kanta imali što bolje.po vašem

13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ha, i ja imam zanimljiv problemčić. 🙂 Svaki puta kad upalim laptop, sve radi bez problema dok ne upalim Chrome. Kad se Chrome pokrene, sve se smrzne i jedini način da odmrznem je CTRL+ALT+DEL, pa pokretanje Task Managera i onda se sve magično odmrzne. Event Viewer ne pokazuje ništa čudno, a Reliability History kaže da je sve u redu. Hmm... 🤔

 

Sad vidim da je stiglo ažuriranje KB4483235, ali nije instalirano, pa možda je do toga.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2018 17:03 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
fight kaže...

pa hvala! samo da pitam zašto misliš da je moj novi pc,kanta imali što bolje.po vašem

 Uopče me nisi shvatio 

 

U žargonu se veli za svaki PC da je "kanta" jer su veliki ko kante za smeće a i nutra se svašta može staviti, ko i u kantu za smeće 

 

PC (kanta)  ti je po mojem mišljenju jako dobar!

Some people are so poor... all they have is money!
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Ha, i ja imam zanimljiv problemčić. 🙂 Svaki puta kad upalim laptop, sve radi bez problema dok ne upalim Chrome. Kad se Chrome pokrene, sve se smrzne i jedini način da odmrznem je CTRL+ALT+DEL, pa pokretanje Task Managera i onda se sve magično odmrzne. Event Viewer ne pokazuje ništa čudno, a Reliability History kaže da je sve u redu. Hmm... 🤔

 

Sad vidim da je stiglo ažuriranje KB4483235, ali nije instalirano, pa možda je do toga.

 Možda jer pokreče mnogo podprocesa?

Ne znam zašto ali evo slike mog Task Managera a imam samo jedan otvoren "tab" u Chromu...

 

Some people are so poor... all they have is money!
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Iskreno, ne znam, ali to prije nije predstavljalo nikakav problem. Ništa novo nisam instalirao niti sam nešto čistio. 

 

Instalirao zadnje ažuriranje, počistio s Storage sense i sada sve opet radi kako se spada. Jedino što ako ne ugasim Chrome prije gašenja računala, on starta automatski s Windowsima gdje sam stao iako je u postavkama prijave to isključeno. Valjda je to opet neki bug...

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2018 19:09 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Da, Chrome je sam po sebi bug od dana kad je izašao. Stvarno, šta vidite u tome govnu?
Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
1 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
BlackMoon kaže...
Da, Chrome je sam po sebi bug od dana kad je izašao. Stvarno, šta vidite u tome govnu?

Taj problem nije do Chrome-a već do Windowsa 10 jer su mi jučer startali svi programi koji su bili pokrenuti neposredno prije gašenja računala. Microsoft je već jednom bug potvrdio i u postavkama izmjenio tekst postavke koja to isključuje. 

 

Drugo, što vidim u Chrome-u? Odličan web preglednik, hrpu funkcionalnih dodataka, podršku za Chromecast i slično.

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.12.2018 19:05 (Marko :D).
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

na win 8.1 chrome radi besprijekorno... 👍

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ja nemam problema sa Chromom na Win.10

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ni ja, ne koristim ga

Pomalo, šegavo i vajka!
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ja imam samo jedan problem sa chromom, stuttering na videu (youtube i twitch), uglavnom na 60fps. Zbog toga sam primoran koristiti mozillu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...
BlackMoon kaže...
Da, Chrome je sam po sebi bug od dana kad je izašao. Stvarno, šta vidite u tome govnu?

Taj problem nije do Chrome-a već do Windowsa 10 jer su mi jučer startali svi programi koji su bili pokrenuti neposredno prije gašenja računala. Microsoft je već jednom bug potvrdio i u postavkama izmjenio tekst postavke koja to isključuje.  

Drugo, što vidim u Chrome-u? Odličan web preglednik, hrpu funkcionalnih dodataka, podršku za Chromecast i slično.

 Ne palim se baš na Chromecast. Kodi uparen s MPC BE, pokreće se na TV-u, daljinsko wifi upravljanje preko mobitela aplikacijom Vectir, baza omiljenih filmova i to je to. Mrzim dan kad se u TV počeo ukopčavati LAN kabel.

Sinoć sam lega jutros...
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

I za to moraš imat televizor spojen s računalom. Chromecast je jednostavniji, uštekaš u TV i samo castaš s mobitela, tableta ili računala.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2019 7:22 (Marko :D).
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

ovo nema veze sa chromeom, meni se firerfox, utorrent..bilo sto samo pokrece kad se podignu windowsi..stvarno glup i iritantan bug. a pojavio se mislim kod ovog jesenjeg updatea.

 

to se desava samo ako se neposredno prije gasenja windowsa ugase aplikacije, ako se saceka par minuta onda se ne podignu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ja taj "feature" imam od kada koristim win 10, a to je oko godinu i pol. Meni to cak i odgovara tako da nisam nista prckao oko toga.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2019 11:25 (SamoPitam3).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ima li netko ideju zašto mi se volume automatski pojača, ali to ne prikazuje?
Upalim pjesmu, video što god i primjetim da mi se volume automatski pojača. Ista stvar i prilikom pauziranjem pjesme/videa i ponovnog nastavljanja.

Radi se o laptopu Dell E6540.

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Igor666 kaže...

ovo nema veze sa chromeom, meni se firerfox, utorrent..bilo sto samo pokrece kad se podignu windowsi..stvarno glup i iritantan bug. a pojavio se mislim kod ovog jesenjeg updatea.

 

to se desava samo ako se neposredno prije gasenja windowsa ugase aplikacije, ako se saceka par minuta onda se ne podignu.

SamoPitam3 kaže...

Ja taj "feature" imam od kada koristim win 10, a to je oko godinu i pol. Meni to cak i odgovara tako da nisam nista prckao oko toga.

Da li imate ovo isključeno? Ako da, a aplikacije se i dalje pokreću pri startu, to je bug u Windowsima.

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...
Igor666 kaže...

ovo nema veze sa chromeom, meni se firerfox, utorrent..bilo sto samo pokrece kad se podignu windowsi..stvarno glup i iritantan bug. a pojavio se mislim kod ovog jesenjeg updatea.

 

to se desava samo ako se neposredno prije gasenja windowsa ugase aplikacije, ako se saceka par minuta onda se ne podignu.

SamoPitam3 kaže...

Ja taj "feature" imam od kada koristim win 10, a to je oko godinu i pol. Meni to cak i odgovara tako da nisam nista prckao oko toga.

Da li imate ovo isključeno? Ako da, a aplikacije se i dalje pokreću pri startu, to je bug u Windowsima.

 bilo je ukljuceno..ali stvar je u tome da ja pogasim aplikacije i one se svejedno podignu..toga prije zadnjeg velikog updatea nije bilo...mozda su promijenili neku vrijednost pa aplikacije ostaju ocitane u memoriji nesto duze nakon sto se ugase.

16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Pogledaj si jos postavke pod "Privacy" postavke > Backgroud Apps

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
Igor666 kaže...
Marko :D kaže...
Igor666 kaže...

ovo nema veze sa chromeom, meni se firerfox, utorrent..bilo sto samo pokrece kad se podignu windowsi..stvarno glup i iritantan bug. a pojavio se mislim kod ovog jesenjeg updatea.

 

to se desava samo ako se neposredno prije gasenja windowsa ugase aplikacije, ako se saceka par minuta onda se ne podignu.

SamoPitam3 kaže...

Ja taj "feature" imam od kada koristim win 10, a to je oko godinu i pol. Meni to cak i odgovara tako da nisam nista prckao oko toga.

Da li imate ovo isključeno? Ako da, a aplikacije se i dalje pokreću pri startu, to je bug u Windowsima.

 bilo je ukljuceno..ali stvar je u tome da ja pogasim aplikacije i one se svejedno podignu..toga prije zadnjeg velikog updatea nije bilo...mozda su promijenili neku vrijednost pa aplikacije ostaju ocitane u memoriji nesto duze nakon sto se ugase.

 

Jesi li pokušao napraviti full shutdown iz command prompta?

 

shutdown /s /f /t 0

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
djigibao kaže...

Pogledaj si jos postavke pod "Privacy" postavke > Backgroud Apps

To mi je uključeno, ali samo za Dynamic Theme; sve ostalo je onemogućeno. Nekako sumnjam da to ima veze s tim što ne zatvorene aplikacije startaju s Windowsima.

NiramX kaže...

Jesi li pokušao napraviti full shutdown iz command prompta?

 

shutdown /s /f /t 0

Ja nisam. Nemam nekako preveliku želju tipkati to svaki puta u CMD kada gasim računalo (ili dodati ikonu na desktop za gašenje). U stvari, da želim kompletno gašenje, isključio bi Fast Startup.

12 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

NiramX kaže...

Jesi li pokušao napraviti full shutdown iz command prompta?

 

shutdown /s /f /t 0

Ja nisam. Nemam nekako preveliku želju tipkati to svaki puta u CMD kada gasim računalo (ili dodati ikonu na desktop za gašenje). U stvari, da želim kompletno gašenje, isključio bi Fast Startup.

 

Ne shvaćam zašto ti je problem napraviti shortcut. Otvaranje aplikacija je novi "feature". Koliko vidim, za to nema drugog rješenja.

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Zato što je nepotrebno i bez veze bi mi ikone zauzimale mjesto na radnoj površini. Gašenjem Fast Startupa možeš postići isti rezultat i bez izrade ikona na desktopu/tipkanja te komande u CMD. Pošto mi je Fast Startup koristan i želim ga imati uključenog, nije mi problem ugasiti Chrome i potom ugasiti računalo (to ionako radim).

 

Pogledati ću malo po Redditu, možda je u međuvremenu ekipa pronašla način kako riješiti taj bug. 😉

12 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Zato što je nepotrebno i bez veze bi mi ikone zauzimale mjesto na radnoj površini. Gašenjem Fast Startupa možeš postići isti rezultat i bez izrade ikona na desktopu/tipkanja te komande u CMD. Pošto mi je Fast Startup koristan i želim ga imati uključenog, nije mi problem ugasiti Chrome i potom ugasiti računalo (to ionako radim).

 

Pogledati ću malo po Redditu, možda je u međuvremenu ekipa pronašla način kako riješiti taj bug. 😉

 

Kod mene je Fast Startup isključen, pa mi svejedno ne radi full shutdown. Ikonu ne moraš staviti na desktop, može ona i na Start.

9 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Evo neko ažuriranje stiglo za W10, slika katastrofalno loša za iPhone 8+, pod lošim kutem jer je bio na punjaču, al' vidi se nešto...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Rekoh sebi ajd da uključim ovu postavku u winsima...rekoh sebi biti ću sigurniji...

 ...rekoh sebi budalo!!!

 

Nakon uključivanja te opcije sam morao Refreshat Winse i naravno izgubio sve postavke i programe koje sam instalirao a dobio sve one defoltne gluposti koje sam deinstalirao!

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

Rekoh sebi ajd da uključim ovu postavku u winsima...rekoh sebi biti ću sigurniji...

 ...rekoh sebi budalo!!!

 

Nakon uključivanja te opcije sam morao Refreshat Winse i naravno izgubio sve postavke i programe koje sam instalirao a dobio sve one defoltne gluposti koje sam deinstalirao!

 Ti si neki radoznali

morrisoN
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Tak mi i treba kad pokušavam iskoristiti MS-ove opcije "zaštite" 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice