Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.421.729
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Nek proba i jednu banalnu stvar ako se toga nije sjetio...Log OFF, Log ON.

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

 Pokušaj, čisto radi testiranja, smanjiti rezoluciju desktopa na 1920x1080.

I još nešto - provjeri koliki refresh rate daje graficka za taj tv, te da nije šta u postavkama tv-a oko refresh ratea mijenjano.

 Refresh rate je bio na 30 pa sam prebacio na 60. Sad radi sve normalno. Hvala kolega 

BF4 - dobra_sprava88
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
razor1988 kaže...

 Pokušaj, čisto radi testiranja, smanjiti rezoluciju desktopa na 1920x1080.

I još nešto - provjeri koliki refresh rate daje graficka za taj tv, te da nije šta u postavkama tv-a oko refresh ratea mijenjano.

 Refresh rate je bio na 30 pa sam prebacio na 60. Sad radi sve normalno. Hvala kolega 

 Eto, ga - sitnica, a pravi probleme :)

morrisoN
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

dan drustvo staro pitanjce jedno, ovako skinu sam s microsoftove stranice windows 10 pro 64 bit.putem alatica mediacreation tool1803.

koje oni ponude ti u tome alatu odabires jezik,windowse koje zelis i nakon toga odabires iso dvd ili odmah na usb tako da ti ne treba rufus.

ono sto mene zanima pri instalaciji sve krene dobro,dok ne dode  da trazi od tebe znaci logiranje email,ili broj telefona ime itd.zanima me mozeli se to ikako izbjeci i kako..lp

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2018 8:50 (fight).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Nisi primjetio opciju "skip" MS acc. ili tako nešto?

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2018 9:45 (andi.cro).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
fight kaže...

dan drustvo staro pitanjce jedno, ovako skinu sam s microsoftove stranice windows 10 pro 64 bit.putem alatica mediacreation tool1803.

koje oni ponude ti u tome alatu odabires jezik,windowse koje zelis i nakon toga odabires iso dvd ili odmah na usb tako da ti ne treba rufus.

ono sto mene zanima pri instalaciji sve krene dobro,dok ne dode  da trazi od tebe znaci logiranje email,ili broj telefona ime itd.zanima me mozeli se to ikako izbjeci i kako..lp

 Morao bi bit i "izvanmrežni račun" pa njega odaberi.

 

MISCREATED
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Rainmeter (besplatni program) + ilustro dodatak

Faith is a belief based on absence of data, allowed to the weak by the powerful.
8 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Kako da isključim ovaj plavi bar koji se pojavljuje s desne strane ekrana kad mijenjam IP? Notifikacije su isključene. Hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Pozdrav,

 

Koji bi mi bio najbolji i najjednostavniji način preuzimanja WIndows 10 na novi laptop koji dolazi bez operativnog sustava. Naglasak bih stavio na preuzimanja, jer instalirati WIndowse znam, ali ne znam kako najbolje doći do njih.

 

Znam da je bila ona priča da je za korisnike prijašnjih verzija besplatan, ja imam na cd-u original Windows XP, seže li ta opcija i do njih. Bi li mi onda najbolji način bio instalirati Windows XP, preuzeti Windows 10 i samo ga instalirati na laptop?

 

Kao student, znam da isto je bilo nešto da imamo mogućnost besplatnih windowsa, ne znam jel to neka velika zajebancija ili je dosta jednostavno, i na koju se verziju Windowsa odnosi.

 

I treća opcija, koju bih htio izbjeći, je gusarska verzija, iako možda na prvu najjednostavnija, vjerujem da će korištenje samih piratskih Windowsa bit zajebancija.

 

Hvala unaprijed

10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Najjednostavniji način je ovaj : https://www.links.hr/hr/microsoft-windows-10-home-64-bit-hrvatski-oem-dvd-kw9-00149-250110100 

 

ili potraži u sivoj zoni : Kinguin, G2A itd...

MISCREATED
16 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
Hazar kaže...

Pozdrav,

 

Koji bi mi bio najbolji i najjednostavniji način preuzimanja WIndows 10 na novi laptop koji dolazi bez operativnog sustava. Naglasak bih stavio na preuzimanja, jer instalirati WIndowse znam, ali ne znam kako najbolje doći do njih.

 

Znam da je bila ona priča da je za korisnike prijašnjih verzija besplatan, ja imam na cd-u original Windows XP, seže li ta opcija i do njih. Bi li mi onda najbolji način bio instalirati Windows XP, preuzeti Windows 10 i samo ga instalirati na laptop?

 

Kao student, znam da isto je bilo nešto da imamo mogućnost besplatnih windowsa, ne znam jel to neka velika zajebancija ili je dosta jednostavno, i na koju se verziju Windowsa odnosi.

 

I treća opcija, koju bih htio izbjeći, je gusarska verzija, iako možda na prvu najjednostavnija, vjerujem da će korištenje samih piratskih Windowsa bit zajebancija.

 

Hvala unaprijed

 

Na nekom drugom kompu odi na Microsoft stranicu i skini Windows 10.iso besplatno i napravi bootabilni usb, kasnije možeš kupit povoljno ključ s nekog linka kao što je kolega gore naveo.

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2018 10:39 (djigibao).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Hvala, da, to mi se čini kao najbolja opcija

14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Znade li netko dešifrirati u "Reliability history" ono u "Technical details" jer mi se igra već nekoliko puta unazad neko vrijeme srušila a ne znam do čega bi moglo biti?

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Da li postoji neka Windows XP tema za Desetku?

"As I picked myself up, all I could hear was a ceaseless drone of traffic. Life went on around me, but the explosion was to change my life forever."
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Stobbart kaže...

Da li postoji neka Windows XP tema za Desetku?

How to Make Windows 10 Look Like Windows XP

14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Nakon ovog novog updatea doslo mi je da mi Windows nije aktiviran. Znaci prvu put kako koristim Windows (vise od 10 godina) ovo je prvi update koji je provalio da mi je Windows nelegalno aktiviran. Ovo je ujedno i savjet onima, koji su preko nekog Activatora aktivirali Windows, da ne rade novi Update. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.7.2018 22:29 (dzelo).
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
dzelo kaže...

Nakon ovog novog updatea doslo mi je da mi Windows nije aktiviran. Znaci prvu put kako koristim Windows (vise od 10 godina) ovo je prvi update koji je provalio da mi je Windows nelegalno aktiviran. Ovo je ujedno i savjet onima, koji su preko nekog Activatora aktivirali Windows, da ne rade novi Update. 

Tko još koristi crackane Windowse? Pa Windows 10 je praktički besplatan odnosno može se koristiti i deaktiviran. Jedina razlika između aktiviranog i deaktiviranog Windowsa jest personalizacija računala i watermark u kutu, ali i to se da riješiti uz par trikova.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
dzelo kaže...

..Ovo je ujedno i savjet onima, koji su preko nekog Activatora aktivirali Windows, da ne rade novi Update. 

-loš & nepotreban savjet, kao i defaultno 'neizvediv' jer je update mandatoran. Savjet iz kategorije, ako imate neregistriran auto, vozite se u dvorištu..

-win10 može svatko preuzeti install/iso.. instalirati, može koristiti bez aktivacije neometano osim customizacije theme. Čisto, radi. Ako/kad poželi korisnik može pribaviti key i aktivirati (uz one koji su iskoristili neki od free-ofer upgrade opcija.. staro za novo, jednom aktiviran PC-mbo je u bazi, trajno, radi). Aktivatori i sl. smeće je nepotrebno + MS zna kako se zaštititi (ili netko misli da to MS ne zna, ne može..?) ..

-umjesto gornjeg savjeta, evo za tebe, instaliraj čisti w10, bez 'aditiva'. Probaj, radi. Ako imaš neki važeći key, aktiviraš i to je to ili se isprsiš za recimo 5$.. može i 1000kn u našim trgovinama, može i nula.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

https://community.spiceworks.com/topic/108261-i-am-unable-to-add-a-computer-to-my-domain

 

Izgleda, nadam se, da sam rijesio svoj problem. Kao sto sam vec tisucu puta rekao i zalio se, 14 godina me vec hakiraju.

 

I izgleda da to radi google, jer ja, od nastanka gugla, dakle prije tocno 14 godina, konstantno ukucavam 8.8.8.8 i 8.8.4.4 kao dns servere.

 

Prije par dana sam promijenio dns servere u 80.80.80.80 i sad me vise ne hakiraju, ali mi se dogadjaju neke druge stvari.

 

Izgleda da koji dns odaberete, birate ciji cete biti GIMP....

Salt n Pepa - Push It
Moj PC  
0 4 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Gorstak79 kaže...

https://community.spiceworks.com/topic/108261-i-am-unable-to-add-a-computer-to-my-domain

 

Izgleda, nadam se, da sam rijesio svoj problem. Kao sto sam vec tisucu puta rekao i zalio se, 14 godina me vec hakiraju.

 

I izgleda da to radi google, jer ja, od nastanka gugla, dakle prije tocno 14 godina, konstantno ukucavam 8.8.8.8 i 8.8.4.4 kao dns servere.

 

Prije par dana sam promijenio dns servere u 80.80.80.80 i sad me vise ne hakiraju, ali mi se dogadjaju neke druge stvari.

 

Izgleda da koji dns odaberete, birate ciji cete biti GIMP....

 Ti lipo koristi EDGE pa te Google neće moć nać 

SHOW MUST GO ON
6 godina
protjeran
offline
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Ova je puštena da hakira kolegu gorstaka :-)
morrisoN
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

iskreno, mene windowsi podsjecaju na neki jailbait...16 godina stara kurbet'na, zarazena gljivicama, hpvom, herpesom i slicno...

ne pitajte nasto me linux podsica...

Salt n Pepa - Push It
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.7.2018 21:50 (Gorstak79).
Moj PC  
0 5 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ljudi bok,

 

dali mogu sa MIcrosoftove stranice skinut ISO i onda aktivirat samo sa ovim ključem?

 

Fala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
dblooder kaže...

Ljudi bok,

 

dali mogu sa MIcrosoftove stranice skinut ISO i onda aktivirat samo sa ovim ključem?

 

Fala

 Može

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Hvala ti Almine,

 

Još jedno pitanje: Jeli to one time instalacija ili? Jer imam običaj jednom do dvaput godišnje formatirat disk i reinstalirat sve?

10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
dblooder kaže...

Hvala ti Almine,

 

Još jedno pitanje: Jeli to one time instalacija ili? Jer imam običaj jednom do dvaput godišnje formatirat disk i reinstalirat sve?

 Obično se aktivira svaki put bez problema. HW id ostaje na MS serverima tako da nećeš ni tribat ponovo unosit key, barem dok je ta matična živa

SHOW MUST GO ON
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

Opet zakrpa: https://support.microsoft.com/en-za/help/4345421/windows-10-update-kb4345421

 

July 16, 2018—KB4345421 (OS Build 17134.167)

Applies to: Windows 10, version 1803
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

bitno je da smo azurirani, propustanje apdejta desetke je ko da si propustio dnevnik...

Salt n Pepa - Push It
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice