Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.710.329
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
15 godina
online
Re: Windows 10 - kako podesiti

-previše juzera nešto želi... a kad im se želja ispuni tad nova tema.. i zato, pročitaj 'zašto', ponovo. S odgovorima a-i-b + logiku + praktičnost.

-ja ponudim obje mogućnosti ako su izbor, ako postoji razlog (i kad ne postoji, jer juzer bira).. no tad pitanje, zašto bira hr iso i od kud želja da NE želi hr? Pazi, nije isto imati više jezika ili nemati hr, jednako kao layout. Više jezika-layouta ima smisla, ne željeti hr i skinuti hr verziju nema, za većinu ovdje, dok je meni nevažno hoće li koristiti bangladeš i kanđi ..

 

ako mu treba čćžšđ za bilo što, tad je hr verzija logičan izbor, dok je eng tad dodatak, ne obrnuto. Poljaku ću predložiti logičnom pretpostavkom poljsku verziju, ne švedsku.

-a ne vidim neku posebnu potrebu dokazivanja duljine puta u oba smjera.. onak, čemu? Ti ostaješ na eng+hr, super, bravo!.. to je najbolje! .. i što sad? :) ah, da.. izgubiš pola sata tražeći po opciji hrvatski... koji je 'nestao' skriven pod 'standard', tak da ne vidim što je brže ili još važnije bolje?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 10 - kako podesiti
ihush kaže...

... izgubiš pola sata tražeći po opciji hrvatski... koji je 'nestao' skriven pod 'standard', tak da ne vidim što je brže ili još važnije bolje?

Nije istina. Kada odabereš regiju kao hrvatsku, standardna tipkovnica se automatski postavlja kao layout - na bilo kojem ISO-u.

15 godina
online
Re: Windows 10 - kako podesiti

-da (nisi razumio, kao vic..) :)

+ a kad ti ja kažem da je ono 'standard' ok, normalno, da znači upravo to, standardni layout za odabran jezik/regiju.. tad se čudiš-ljutiš zašto ne piše hr.. :))) nikad sretan..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 10 - kako podesiti
ihush kaže...

-da (nisi razumio, kao vic..) :)

+ a kad ti ja kažem da je ono 'standard' ok, normalno, da znači upravo to, standardni layout za odabran jezik/regiju.. tad se čudiš-ljutiš zašto ne piše hr.. :))) nikad sretan..

...ali zar ne bi bilo ljepše da umjesto standard piše croatian kako je to bilo prije? 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2018 11:45 (Marko :D).
15 godina
online
Re: Windows 10 - kako podesiti

..

iz šupljeg u prazno? ili 'standardno' :))

 

-ako osoba skine hr iso, tad je željela hr, ako ne želi hr nego japasnki, tad skine japan-iso, armenijski iso.. neki iso. Tad ima željeni jezik, layout, sve defaultno-standardno, dok je dodavanje bilo čega jednako u svim slučajevima .. osim kad MS to ograniči.

..

-slovenac će tako odabrati svoju verziju, belgijanac svoju.. i svi mogu dodati eng layout ili jezik. Čemu pišati protiv vjetra?

-čemu inzistiranje da netko NE ŽELI .. onu verziju koju je skinuo, .. khm.. pa zašto je tad skinuo? tj. željeti dodatno je OK, može. Doda eng i u čemu je problem? Problem je što ćeš i dalje tvrdit da je nešto brže-bolje iz eng..? Problem je u stavu-mišljenju kojeg imaš, egocentričnom, ne u dodavanju jezika.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Windows 10 - kako podesiti
Marko :D kaže...

...ali zar ne bi bilo ljepše da umjesto standard piše croatian kako je to bilo prije? 

 

Svašta je bilo prije, ali nema života od stare slave......

Nagađam, ali možda se samo radi o frazi koju je prevoditelj/ica tako imenovala kada je prevodila sučelje win10 na cro language... 

 

............

 

 

13 godina
offline
Re: Windows 10 - kako podesiti
ihush kaže...

..

iz šupljeg u prazno? ili 'standardno' :))

 

-ako osoba skine hr iso, tad je željela hr, ako ne želi hr nego japasnki, tad skine japan-iso, armenijski iso.. neki iso. Tad ima željeni jezik, layout, sve defaultno-standardno, dok je dodavanje bilo čega jednako u svim slučajevima .. osim kad MS to ograniči.

..

-slovenac će tako odabrati svoju verziju, belgijanac svoju.. i svi mogu dodati eng layout ili jezik. Čemu pišati protiv vjetra?

-čemu inzistiranje da netko NE ŽELI .. onu verziju koju je skinuo, .. khm.. pa zašto je tad skinuo? tj. željeti dodatno je OK, može. Doda eng i u čemu je problem? Problem je što ćeš i dalje tvrdit da je nešto brže-bolje iz eng..? Problem je u stavu-mišljenju kojeg imaš, egocentričnom, ne u dodavanju jezika.

Pa zato što je taj netko možda rekao da ne želi Windows na hrvatskom, samo tipkovnicu. I da, slovenac će odabrati regiju Slovenia i tipkovnički layout Slovenian

bunker kaže...
Marko :D kaže...

...ali zar ne bi bilo ljepše da umjesto standard piše croatian kako je to bilo prije? 

 

Svašta je bilo prije, ali nema života od stare slave......

Nagađam, ali možda se samo radi o frazi koju je prevoditelj/ica tako imenovala kada je prevodila sučelje win10 na cro language... 

Teško jer Standard piše u svim jezicima tj. svim ISO datotekama. 

16 godina
online
Re: Windows 10 - kako podesiti
...deja vu....!!!!!!!!!!!!!!!!
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
online
Re: Windows 10 - kako podesiti

-ne.. npr na hr instalu treba tad pisati hrvatski, na engleskom croatian, na njemačkom kroatits... kak već? .. a zamjenica je riječ 'standard' koja uključuje defaultne postavke, sve, pa i layout kako god ga nazvali na kojem god jeziku. Zato su se odlučili na riječ standard, jer označava sve unutar standarda.

-jel važno? da sad flomasterom to prepišemo.. bi bilo bolje? Defaultna postavka, standardna postavka za svaki jezik, je upravo onaj layout za taj jezik uz ostale postavke. Ako želiš bilo što mijenjati možeš, jednako teško-lako ili ostaviš i nextaš..

a slovenac ako je downloadao hr verziju tad nek bira svoj jezik, koji želi.. ili ako downloada islandsku verziju, možda želi i islandski standardni jezik, layout? Nasuprot toga ne vidim logiku da slovenac downloada neku drugu osim slovenske verzije ako ima i da tad lupa next-- i imaće svoju slovensku tipkovnicu-layout pod nazivom standard. I ako već dovnloada neku neželjenu verziju, može promijeniti, no jel tad problem što piše ili kontradiktornost želja i downloada?

 

što je tu problem?

 

djigibao kaže...
...deja vu....!!!!!!!!!!!!!!!!

 -da. i?

2+2=4 .. ako treba ponoviti bezbroj puta, ponoviti će se.. jer temu koriste početnici za pitanja kao i marko. Ako se u nečemu ne slažemo, to je tad ova logika izbora ili jezika koji je po nekoj teoriji lakše.. brže što već. Tema i izbor jezika ne služi tebi jer si napredniji korisnik, kao i marko.. dok su osobni izbor stvar izbora, osobnog, ne markovog ili mojeg pa tako ni tvojeg. Budi ti u ovoj priči slovenac.. koju verziju ćeš pretpostavka downloadati i koji layout koristiti? tajvanski? grčki? .. možeš ako želiš, dodaš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2018 15:04 (ihush).
16 godina
online
Windows 10 - problemi

..deja vu....

................

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

od zadnjeg updatea kad pustim HDR materijal slika mi postane plava, ljubicasta sta ve...imam samsung ks7000 i prije updatea je sve bilo ok kad hocu gledat film upali se hdr na tvu ii odlicno a sad uzas.... gledam s laptopa i7 7700hq i gtx1060 grafa, laptop je omen sa 120Hz ekranom pa nekoristi intelovu grafu uopce.... driveri nisu.... ponovno su instaliran K-lite, neznam sta jos napravit...

ako netko zna il je bilo sta slicno nek pomaze

VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

jesi li siguran da upgrade nije razmontirao tvoje postavke i ponovo pokrenuo intel grafiku, povukao drivere pa se driveri kolju ?

provjeri ti je li ti u biosu isključena integruša CPu-a

ja bih prvo to napravio, pobrisao drivere primarne grafičke i nanovo ih instalirao....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Pa instalirani su novi driveri... a intergrusu nemogu koristit zbog gsynca...jedino da se sta nekolje tu....neznam
VenAtoR#2231
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

danas krenem ponovno i deinstaliram i playere, kodeke i driver od graficke i sad ga nemogi instalirat ponovno.... kaze da nije kompaktibilna verzija widowsa a isti driver koji sam prije 3 dana instalirao... uzas...

VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
jocommb kaže...

danas krenem ponovno i deinstaliram i playere, kodeke i driver od graficke i sad ga nemogi instalirat ponovno.... kaze da nije kompaktibilna verzija widowsa a isti driver koji sam prije 3 dana instalirao... uzas...

 zbog tih i sličnih budalaština za koje je kriv "proizvođač softvera odn drivera" kao što neki stalno ponavljaju vratio sam se na win 8.1 i preporodio sam se.

nema stalno dosadnih upgrade gluposti od win 10.

 

ako je driver za win 10 koj k**** mu treba smetati upgrade ?

 

nisi instalirao driver grafičke za win 7

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 14:43 (Anđeo bez falinge).
13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Kupio sam curi laptop HP 15-AC103NM. Nije neka zvijerka ali za njene potrebe sam mislio da ce biti i vise nego dovoljan. Uglavnom surfanje i slusanje muzike sa YT.

Specifikacije su 

Intel Celeron N3050 1.6GHz boost 2.15

4GB DDR3

500GB HDD zamijenio sam sa Kingston A400 120GB SSD

Laptop se bez problema brzo boot-a, ali kada se ucitaju windowsi tu pocinju problemi. Sve zapravo steka. Samo pokretanje task managera traje, te ga otvori pa zna stajati par sec bijeli ekran. Nije do brzine SSD-a vec je proceosr prakticki konstanto zakucan na 100%. Otvorim chrome krenem pisati kasni par sekundi slova, riječi koje pišem. Ali ajde to nije toliki problem vec kod slusanja tj pokretanja yt videa jednostavno video steka zvuk ide dalje a vide stuca preksace. Pa nekad zvuk zastane slika ide dalje. Nije do interneta jer ima 40/5 Mbits. Nije mi bas nekako logicno da je laptop preslab za takve nekakve osnovne radnje. Jedino mi pada na pamet sto sam stavio 64 bit windows da nije do toga... Molio bi pomoc

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav. Imam instaliranu zadnju verziju Win10 Pro, Verzija 1803. Postavio sam zadani dark mode ali nikako mi ne želi File menager biti u dark modu. Evo i slike da se vidi da sam namjestio dark mode. Probao sam tražiti po postavkama ali nisam ništa pametno našao. Da li nešto krivo radim ili jednostavno nemam odgovarajuću verziju? Hvala unaprijed.

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Ivanjino96 kaže...

Kupio sam curi laptop HP 15-AC103NM. Nije neka zvijerka ali za njene potrebe sam mislio da ce biti i vise nego dovoljan. Uglavnom surfanje i slusanje muzike sa YT.

Specifikacije su 

Intel Celeron N3050 1.6GHz boost 2.15

4GB DDR3

500GB HDD zamijenio sam sa Kingston A400 120GB SSD

Laptop se bez problema brzo boot-a, ali kada se ucitaju windowsi tu pocinju problemi. Sve zapravo steka. Samo pokretanje task managera traje, te ga otvori pa zna stajati par sec bijeli ekran. Nije do brzine SSD-a vec je proceosr prakticki konstanto zakucan na 100%. Otvorim chrome krenem pisati kasni par sekundi slova, riječi koje pišem. Ali ajde to nije toliki problem vec kod slusanja tj pokretanja yt videa jednostavno video steka zvuk ide dalje a vide stuca preksace. Pa nekad zvuk zastane slika ide dalje. Nije do interneta jer ima 40/5 Mbits. Nije mi bas nekako logicno da je laptop preslab za takve nekakve osnovne radnje. Jedino mi pada na pamet sto sam stavio 64 bit windows da nije do toga... Molio bi pomoc

 

 

 

Slab proc. Pogotovo ak nsletiš na 60fps video.

Probaj edge browser, manje mu treba proc snage, trebalo bi sa njim radit bolje.

13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Gam3r kaže...

Pozdrav. Imam instaliranu zadnju verziju Win10 Pro, Verzija 1803. Postavio sam zadani dark mode ali nikako mi ne želi File menager biti u dark modu. Evo i slike da se vidi da sam namjestio dark mode. Probao sam tražiti po postavkama ali nisam ništa pametno našao. Da li nešto krivo radim ili jednostavno nemam odgovarajuću verziju? Hvala unaprijed.

Tamni File Explorer je dostupan u verziji 1809, odnosno, onoj nadogradnji koja je povučena. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 20:19 (Marko :D).
15 godina
online
Re: Windows 10 - problemi

-očekuješ glatki rad dok ispod haube radi bezbroj nepotrebnog (smeća) ili avast, office i ostalo?

-prvo nakon instalacije, ovisno o verziji, podesiti sve, pa nadogradnje..  i tad opterećenje u idlanju postane normalno, do tad npr radi defrag, indexacija i sl.. a ti surfaš i sl. pa se može desiti da nikad ne obavi sve potrebno ili bi računalo moralo biti još x8 puta jače..

-upravo kao što primjećuješ, boota normalno i tad krene.. upali task manager, vidi što radi, podesi/isključi sve što ti nije potrebno + instaliraj sve drivere npr VGA.. normalno korištenje može tek nakon tog.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Silent horror1992 kaže...
Ivanjino96 kaže...

Kupio sam curi laptop HP 15-AC103NM. Nije neka zvijerka ali za njene potrebe sam mislio da ce biti i vise nego dovoljan. Uglavnom surfanje i slusanje muzike sa YT.

Specifikacije su 

Intel Celeron N3050 1.6GHz boost 2.15

4GB DDR3

500GB HDD zamijenio sam sa Kingston A400 120GB SSD

Laptop se bez problema brzo boot-a, ali kada se ucitaju windowsi tu pocinju problemi. Sve zapravo steka. Samo pokretanje task managera traje, te ga otvori pa zna stajati par sec bijeli ekran. Nije do brzine SSD-a vec je proceosr prakticki konstanto zakucan na 100%. Otvorim chrome krenem pisati kasni par sekundi slova, riječi koje pišem. Ali ajde to nije toliki problem vec kod slusanja tj pokretanja yt videa jednostavno video steka zvuk ide dalje a vide stuca preksace. Pa nekad zvuk zastane slika ide dalje. Nije do interneta jer ima 40/5 Mbits. Nije mi bas nekako logicno da je laptop preslab za takve nekakve osnovne radnje. Jedino mi pada na pamet sto sam stavio 64 bit windows da nije do toga... Molio bi pomoc

 

 

 

Slab proc. Pogotovo ak nsletiš na 60fps video.

Probaj edge browser, manje mu treba proc snage, trebalo bi sa njim radit bolje.

 Gadno si pogriješio s tim Celeronom. Jako gadno. Bilo bi bolje da si uzeo nešto iz Pentium ili Core serije, a ostavio HDD umjesto SSD diska od kojeg s tom karampanom od procesora nećeš niti malo profitirati. Drugo gdje si gadno pogriješio je izbor HP laptopa, jer su to laptopi iz pakla. Na prvoj slici ti se nadograđivao Office, koji je doslovce zaklao procesor. Ne znam hoće li korištenje Edge browsera ublažiti situaciju, najbolje bi bilo nakon paljenja ostaviti ga desetak, petnaest minuta da svoje odradi, podigne sve servise, napravi updateove itd. Pokušaj ukloniti sav bloatware koji si dobio ako su windowsi bili preinstalirani, ako si iskusniji korisnik, probaj ga što više rasteretiti, izbaci iz startup-a šta ti ne treba, isključi (ali pažljivo) nepotrebne servise...

Sinoć sam lega jutros...
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
Ivanjino96 kaže...

Kupio sam curi laptop HP 15-AC103NM. Nije neka zvijerka ali za njene potrebe sam mislio da ce biti i vise nego dovoljan. Uglavnom surfanje i slusanje muzike sa YT.

Specifikacije su 

Intel Celeron N3050 1.6GHz boost 2.15

4GB DDR3

500GB HDD zamijenio sam sa Kingston A400 120GB SSD

Laptop se bez problema brzo boot-a, ali kada se ucitaju windowsi tu pocinju problemi. Sve zapravo steka. Samo pokretanje task managera traje, te ga otvori pa zna stajati par sec bijeli ekran. Nije do brzine SSD-a vec je proceosr prakticki konstanto zakucan na 100%. Otvorim chrome krenem pisati kasni par sekundi slova, riječi koje pišem. Ali ajde to nije toliki problem vec kod slusanja tj pokretanja yt videa jednostavno video steka zvuk ide dalje a vide stuca preksace. Pa nekad zvuk zastane slika ide dalje. Nije do interneta jer ima 40/5 Mbits. Nije mi bas nekako logicno da je laptop preslab za takve nekakve osnovne radnje. Jedino mi pada na pamet sto sam stavio 64 bit windows da nije do toga... Molio bi pomoc

 

 

 instaliraj curi windows 8.1 i riješit ćeš se muka.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
offline
Windows 10 - problemi

Nakon isntalacije 1802 update-a internet mi nije uopce funkcionalan, ili stranice uopce ne ucita (error err_timed_out) ili to bude veoma veoma sporo. Koristim chrome. Isao sam isprobat na edge-u ali njega mi samo otvori i odma zatvori...I te obe stvari mi se pojavljuju i na kompu i na laptopu. Vracanjem stare verzije windowsa internet proradi, al onda ne radi kalendar i kalkulator. Ima neko ideju kako rjesit ovo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Windows 10 - problemi
Najsigurnije i najbrze bi bilo cista instalacija na novo, a ako nije idealno onda probaj nekoliko onih troubleshoter stvari ili se mozemo igrati pogađanja...
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Reinstalacija mrežnih drivera?

12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...

Reinstalacija mrežnih drivera?

 Ma to sam prvo isprobao al nista od toga, uglavnom problem je povezan samo s chromom, na firefoxu radi sve normalno. Privremeno rjesenje za problem koji sam nasao je stvaranje .bat file-a s naredbom "net stop CryptSvc" , spremit i pokrenit kao administrator. 

16 godina
online
Re: Windows 10 - problemi
sLim95 kaže...

Nakon isntalacije 1802 update-a internet mi nije uopce funkcionalan, ili stranice uopce ne ucita (error err_timed_out) ili to bude veoma veoma sporo. Koristim chrome. Isao sam isprobat na edge-u ali njega mi samo otvori i odma zatvori...I te obe stvari mi se pojavljuju i na kompu i na laptopu. Vracanjem stare verzije windowsa internet proradi, al onda ne radi kalendar i kalkulator. Ima neko ideju kako rjesit ovo?

 

sLim95 kaže...
...uglavnom problem je povezan samo s chromom, na firefoxu radi sve normalno. Privremeno rjesenje za problem koji sam nasao je stvaranje .bat file-a s naredbom "net stop CryptSvc" , spremit i pokrenit kao administrator. 

 

 

...kod tebe nije problem samo sa Chromom...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.10.2018 15:53 (djigibao).
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pozz. ljudi, nezz jel vec neko pisa o tome al zanima me zasto mi laptop nakon shotdown kad ga iskljucim pri ponovnom paljenju ne reagira tipka power. Tek mozda nakon detetog pritiskanja se upali a digod i kasnije.

Prije je bio neki os "bunt" pitaj boga. tada je sve radilo no kad sam stavio win 10 pro pocelo je zezat. Inace rijec je o dell ispiron laptopu. Zna li neko rijesenje? Hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Problem traži u biosu laptopa, ne u OS-u. Odi na power managment i vidi kako ti je definirana tipa power...

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Kako pokrenuti igru iz 2001 godine na racunalu?ne pomaze niti pokretanje igre kao admin niti “compatibilty” modovi.radi se o demo verziji..
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice