Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.701.525
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Kako pokrenuti igru iz 2001 godine na racunalu?ne pomaze niti pokretanje igre kao admin niti “compatibilty” modovi.radi se o demo verziji..
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
dado80 kaže...
Kako pokrenuti igru iz 2001 godine na racunalu?ne pomaze niti pokretanje igre kao admin niti “compatibilty” modovi.radi se o demo verziji..

 Vjerojatno DosBox, ali ovisi o igri. Postoje cijeli forumi koji se bave tom tematikom. Koja igra?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
America (no peace Beyond the line),davno sam ju igrao na stroju onog vremena,a sad je to relikt 😏
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
dado80 kaže...
America (no peace Beyond the line),davno sam ju igrao na stroju onog vremena,a sad je to relikt 😏

 OK, nije stara kak sam mislil 

 

Ako ne možeš nikako srediti s kompatibilnošću, a stvarno želiš igrati, instaliraj VirtualBox, u njemu Win XP i igraj.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

Pretpostavljam da ću znat to sredit jer nisam koristio,znaci instaliram to i demo prek toga pokrećem ?

Vratila se želja nakon toliko godina 🙂

12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
dado80 kaže...

Pretpostavljam da ću znat to sredit jer nisam koristio,znaci instaliram to i demo prek toga pokrećem ?

Vratila se želja nakon toliko godina 🙂

 To ti je ko PC u PCu.

Kad ga instaliraš je "prazan" pa u njega instaliraš Windowse koje hoćeš. 

Znači, onda pokreneš njega, u njemu Windowse i unutra igru :)

 

Nije komplicirano, a i internet je prepun tutoriala ako zapneš. Sretno :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
5 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav ljudi, 

 trebao bih pomoć. Imam jedan veliki problem s windowsima. Slučaj je ovakav: Windows explorer je prestao normalno funkcionirati na način da:

1) ili mogu normalno stiskati po desktopu (lijevi i desni klik), a ne radi taskbar

2) radi taskbar, ali ne mogu stiskati ništa na prozorima windowsa, nego sve moram preko tipkovnice prčkati.

3) a nekad zna sve raditi

ovi slučajevi se izmjenjuju u vrlo kartkim periodima (minutama/sekundama)

 

Skenirao sam viruse superantispywareom, malwarebyesom, odradio sam sfc/scannow, probao reinstall mouse/touchpad drivera....

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
crogee kaže...

Pozdrav ljudi, 

 trebao bih pomoć. Imam jedan veliki problem s windowsima. Slučaj je ovakav: Windows explorer je prestao normalno funkcionirati na način da:

1) ili mogu normalno stiskati po desktopu (lijevi i desni klik), a ne radi taskbar

2) radi taskbar, ali ne mogu stiskati ništa na prozorima windowsa, nego sve moram preko tipkovnice prčkati.

3) a nekad zna sve raditi

ovi slučajevi se izmjenjuju u vrlo kartkim periodima (minutama/sekundama)

 

Skenirao sam viruse superantispywareom, malwarebyesom, odradio sam sfc/scannow, probao reinstall mouse/touchpad drivera....

 Samo jedan monitor ili više? (Monitor + tv, ....)

morrisoN
10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Bok ljudi, nadam se da ce netko biti dobre volje i pokušati mi pomoci oko tekuceg problem.

Dakle ovako: instalirala sam w10 prije cca godinu i pol, i to ovu verziju windows 10 pro v.1511 en-us x64 preactivated. Jucer mi se pocela pojavljivati poruka da uskoro istjece i da bi ga trebalo aktivirati.

Pokušala sam dosta toga: u command promptu i powershellu pronaci kod i ponovo ga na taj nacin aktivirati- ne ide. Kad upišem "wmic path SoftwareLicensingService get OA3xOriginalProductKey" meni se ne pojavi ništa a trebao bi se pojaviti moj key... Uglavnom sve metode sa ove stranice https://windowsreport.com/12007-your-windows-license-will-expire-soon-windows-8-1/ padaju u vodu...

 

Pa sam na youbitu pronašla ovaj video

koji ocigledno pali kod svih, ali ne i kod mene. Probala sam i drugu njihovu metodu, isto ne pali.  I sad sam vec pomalo ocajna.
Ne da mi se ponovo sve reinstalirati pa cekati update, pa ponovo instalirati sve programe, pa se opet u sve forume logirati, ne želim to..

Zato ako netko zna rješenje, ponizno ga molim da mi ga pokaže.

Molim Vas.

Bilo koga.

Help

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.11.2018 19:32 (THCninja).
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Skini i instaliraj windows sa microsoft stranice (ne ovo piratsko govno, o kome je zabranjeno pisat na forumu) i onda kupi jeftino kljuc sa eBay-a (5-10$).
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

1. Uredi post i ukloni link do torrenta; piratski sadržaj i linkovi koje vode do istog su strogo zabranjeni na forumu.

2. Instaliraj Windows ponovno, ali ovaj puta ga ne skidaj iste s TPB-a već s Microsoftovih stranica. Skineš Media Creation Tool i preko istog napraviš bootabilni USB/DVD.

 

Jogurt verzije Windowsa koje nalaziš na raznim torrent stranicama su modificirane i mogu ti izazvati ogromne probleme. Windows 10 se može koristiti i deaktiviran; jedino ograničenje je što ne možeš mijenjati pozadine i slično preko postavka (ali ima načina da to zaobiđeš) i u desnom donjem kutu piše da aktiviraš Windows, sve ostalo radi. Ako te to baš jako smeta, uvijek možeš otići na eBay i kupiti ključ za Windows za nekih 30-ak kuna, te s istima aktivirati Windowse.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.11.2018 18:52 (Marko :D).
10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Hoćeš reći da ce mi jedini problem ako ga pustim da se deaktivira biti watermark u donjem desnom ćošku i to što neću moći promijeniti pozadinu? Ako je tako, ako mi se neće sam gasit, ako neće biti problema s virusima i updateom drivera, ne vidim razloga zašto ga ne bi ostavila tako.

 

Isto tako, zanima me u čemu je razlika u kodu kojeg kupim na ebayu i generiranih kodova. Ako oni ne rade, ne vidim razlog zašto bi taj radio. Hvala na brzim odgovorima

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Ne mogu ti sa sigurnošću reći što će ti se dogoditi kada ti aktivacija istekne jer imaš instaliranu modificiranu jogurt verziju Windowsa. Na originalnim Windowsima (skinutih s Microsoftovih stranica), watermark u donjem desnom kutu, nemogućnost promijene pozadine, slike zaključnog zaslona i slično, su jedina ograničenja. Pozadinu, recimo, nećeš moći promijeniti iz postavka, ali ćeš moći desnim klikom na sliku -> Set as desktop backgrond.

Windows Defender, Windows Update i sve ostalo će ti raditi normalno i bez ikakvih problema.

 

Vezano za jefine ključeve s eBay-a i sličnih stranica, pogledaj ovaj članak.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.11.2018 21:03 (Marko :D).
12 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...

Vezano za jefine ključeve s eBay-a i sličnih stranica, pogledaj ovaj članak.

 Zapravo ni ne treba, jer nisu napisali odgovor. 

 

Eto, ja sam jučer kupio Office 365 za 5 računala za 1.8 dolara.

https://www.ebay.com/itm/Microsoft-Office-365-Pro-Plus-Home-Business-For-5-Users-INSTANT-DELIVERY/392127147010

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Zamolio me bratić da mu nabavim SSD i ubacim u njegov komp. Radio sam to već desetak puta i svaki put je bilo bez problema. Sada imam problem da kada ubacim SSD u taj njegov komp ne želi mi pokrenuti boot niti instalaciju windowsa sa sticka. Pokušao sam sam WIN 8.1 i Win 10. Pokrenem boot manager i odaberem stick i krene kao u boot ali stoji samo crni ekran i nista dalje. Onda sam pokusao klonirati podatke sa starog hard diska na ssd i uspio sam ali ni tada ne želi boota windowse dok kada ubacim stari hard najnormalnije boota. U čemu je problem? I da isproban je SSD na drugom računalu i instalirani su uspješno windowsi na drugom računalu.

Radi se o 

intel xeon x5460

na nekoj asus LGA 775 maticnoj ( ako treba pogledam točno koji je model)

8GB DDR3 

Kingston A400 SSD

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...

1. Uredi post i ukloni link do torrenta; piratski sadržaj i linkovi koje vode do istog su strogo zabranjeni na forumu.

2. Instaliraj Windows ponovno, ali ovaj puta ga ne skidaj iste s TPB-a već s Microsoftovih stranica. Skineš Media Creation Tool i preko istog napraviš bootabilni USB/DVD.

 

Jogurt verzije Windowsa koje nalaziš na raznim torrent stranicama su modificirane i mogu ti izazvati ogromne probleme. Windows 10 se može koristiti i deaktiviran; jedino ograničenje je što ne možeš mijenjati pozadine i slično preko postavka (ali ima načina da to zaobiđeš) i u desnom donjem kutu piše da aktiviraš Windows, sve ostalo radi. Ako te to baš jako smeta, uvijek možeš otići na eBay i kupiti ključ za Windows za nekih 30-ak kuna, te s istima aktivirati Windowse.

 

Marko :D kaže...

Ne mogu ti sa sigurnošću reći što će ti se dogoditi kada ti aktivacija istekne jer imaš instaliranu modificiranu jogurt verziju Windowsa. Na originalnim Windowsima (skinutih s Microsoftovih stranica), watermark u donjem desnom kutu, nemogućnost promijene pozadine, slike zaključnog zaslona i slično, su jedina ograničenja. Pozadinu, recimo, nećeš moći promijeniti iz postavka, ali ćeš moći desnim klikom na sliku -> Set as desktop backgrond.

Windows Defender, Windows Update i sve ostalo će ti raditi normalno i bez ikakvih problema.

 

Vezano za jefine ključeve s eBay-a i sličnih stranica, pogledaj ovaj članak.

 -već sam više puta govorio o legalnosti, .. ukratko, kupac nema baš nikakav mehanizam kontrole-provjere niti je to njegov 'posao'.

-ebay je legalna-legitimna trgovina za koju znaju vlasti/države/zakon i vlasnik  kao MS. Ako oni ništa ne poduzimaju, zašto bi kupac uopće trebao razmišljati ili kao što u članku čita .. besmisleno. MS-vlasnik zna, nema tužbe, tad je legalno. Osnova zakona je također da vlansik MORA štititi svoj interes u privatnim stvarima. Nema tu automatizma kao za kršenje kaznenog zakona, kao npr za pirateriju, terorozam, kriminal, pedofiliju itd.. ili copyrighta/zampa. Ako nema KZa, ako nema tužbe MSa, tad je legalno-legitimno. To je sam MS napravio-odlučio (+ licence i pravila s erazlikuju pa je tako npr njemačka kao država ugovorila prodaju-prijenos oem licence i to piše u eula-i, tj po državama, regijama..). Sve je to biz. Ugovor ili eula kako god se sastave, vrijede za obje strane.

-da MS prilikom aktivacije odbije key, tad bi to bilo to.. fejk-key i tad bi ebay vratio novac, bez krivice kupca. Ako MS aktivira key, prihvati.. pa tko o tome odlučuje nego MS-vlasnik? Što će naš inspektor mile reći da to nije valjani-važeći key ako MS kaže da je važeći? To je stvar vlasnika. Ni jedne pravne osnove nema pa ni potrebe za sumnju.. jer je sam MS taj koji prihvaća key, mada znamo da to nisu refurbišerdirani keyevi, jer i u članku autor kaže, novi soft, ne stari.. dok se ostale pravne trakavice mogu preskočiti, jer nemaju veze s oem-reparirano-preprodaja.. samo ih se koristi kao pravna osnova za trgovinu. To što trgovci korsite, može svaka država provjeriti i ako je nelegalno, kazniti.. no opet, kao što se spominje, to npr UK ne radi, MS ne tuži.. dakle, to je jednako legalno kao i kupnja u bilo kojoj trgovini s bilo kojojm cijenom (kad se logika-cijena uzme kao kriterij sumjivosti).. jer cijena nema baš nikakve veze sa zakonom ili odnosom dvaju strana.

-dok nema kršenja KZa, nema ni autamatizma, dakle privatna tužba MSa, dok bi možda neki mali trgovac u kvartu možda to radio 'na crno' (bez odgovarajućeg ugovora) za ebay se ne može reći (ni pomisliti) da MS to ne zna, ne vidi.. dakle..

-dok ona ženka gore koristi nešto s TPB-torrenta, već samim tim spada pod KZ, jer je piraterija-distribucija. Takve jedinke treba eliminirati iz društva, pomoći evoluciji :))

-jer, skidati soft i sam rizik kazne za pirateriju, sumnjiv soft s tko zna čime, malware.. dok se istovremeno nudi čisto-originalno, besplatno.. to je jednostavno glupo.

-pri tome, key je izbor, može se pribaviti i aktivirati, ne mora.. sve radi i to je opet stvar MSa. Da je neki crack-loader, tad je opet KZ. Čemu nepotrebni rizik piraterije/cracka/distribucije ako imamo sve besplatno ili za 3-5$.. i radi. To je samo stvar nasljeđa, prije nije bilo tako.. no oni koji se ne prilagode, .. evolucija. :)

 

 

edit: iinsertano.. kao važno!

-istu licencu/key možete kupiti u lokalnoj trgovini ili u ms storeu za recimo 400-800-1200kn.. no nikakve razlike nema u odnosu na ebay za 20kn (i manje).

.. tj, kupac ne može znati ni to da ta trgovina u kojoj je platio 1000kn ima odgovarajući ugovor, da npr plaća porez+zamp .. to kupac ne zna, to može znati država+vlasnik i to je njihova obveza provjeriti, tužiti, kazniti. Dok je to privatna tužba, običan spor, nema autoamtizma. Tek kad je nešto iz KZa, npr torrent ili crack (riaa-zamp).. tad je KZ-automatizam i tad kazna, ali ne zbog 'korištenja windowsa' (kakvi su već bili naslovi) nego zbog 'pireaterije' (terorizam, pedofilija, distribucija zakonom zaštićenog sadržaja bez odgovarajućeg ugovora, crack-modificiranje zaštićenog materijala..)

 

***

-ovo nije povrtak u win temu, ovo je samo primjer, možda i poticaj npr bugu (već je i mbaksa par puta podigao obrvu za key-ebay.. no ništa, pa  eto, članak 'konkurencije' je tu.. što kaže bug ili će o alufelgama?)..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2018 12:00 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Ivanjino96 kaže...

Zamolio me bratić da mu nabavim SSD i ubacim u njegov komp. Radio sam to već desetak puta i svaki put je bilo bez problema. Sada imam problem da kada ubacim SSD u taj njegov komp ne želi mi pokrenuti boot niti instalaciju windowsa sa sticka. Pokušao sam sam WIN 8.1 i Win 10. Pokrenem boot manager i odaberem stick i krene kao u boot ali stoji samo crni ekran i nista dalje. Onda sam pokusao klonirati podatke sa starog hard diska na ssd i uspio sam ali ni tada ne želi boota windowse dok kada ubacim stari hard najnormalnije boota. U čemu je problem? I da isproban je SSD na drugom računalu i instalirani su uspješno windowsi na drugom računalu.

Radi se o 

intel xeon x5460

na nekoj asus LGA 775 maticnoj ( ako treba pogledam točno koji je model)

8GB DDR3 

Kingston A400 SSD

 

 

Imao sam takav problem prije godinu ,godinu i pol kad sam prijatelju mijenjao disk.

Što god napravio, u biosu nije pomoglo … pojma nemam ni dan danas zašto.

Riješio sam to tako što sam imao neki stari bootabilnog Windowsa 10 na cd/dvd   i pokrenuo instalaciju.

Radilo je od prve .. nakon formatiranja novog SSD -a nastavio sam onako grubu instalaciju do kraja,

Poslije toga sam umetnuo ) bootabilnog Windowsa naUSb i radio je bez problema ,mislim bootao je i podigao Windowse bez problema.  

Napomena :radio sam  ponovo instalaciju, jer sam sa dvd-a podigao tad meni dostupan najstariji Win 10 , pa da ne bih dugo nadograđivao , bilo mi je jednostavnije i brže ponovo  instalirati cijeli sustav na najnoviju verziju.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Ivanjino96 kaže...

Zamolio me bratić da mu ..

 

 Koliko mogu zaključiti radi se o desktop računalu? Pokušaj ubost u neki drugi SATA konektor taj SSD, također pokušaj promijeniti USB port, stick utakni u neki od portova na matičnoj (ne kučištu). Pogledaj jel se radi o usb2 ili usb3 portu jer može svašta biti uzrok. Ako ni to ne ide, poslušaj savjet od gore i instaliraj win sa DVDa.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Jura iz druge galaksije kaže...
Ivanjino96 kaže...

Zamolio me bratić da mu ..

 

 Koliko mogu zaključiti radi se o desktop računalu? Pokušaj ubost u neki drugi SATA konektor taj SSD, također pokušaj promijeniti USB port, stick utakni u neki od portova na matičnoj (ne kučištu). Pogledaj jel se radi o usb2 ili usb3 portu jer može svašta biti uzrok. Ako ni to ne ide, poslušaj savjet od gore i instaliraj win sa DVDa.

 Nisam se javio, uglavnom probao na dvd i odmah je bootalo, Tako da ipak starinska metoda najpouzdanija haha

9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

 

Ma mislim da nije to zbog „ starinske „metode „ uspjelo, ( to jest uspjelo je, riješilo je problem i vjerojatno će još mnogima riješiti ), ali nisam to želio reći …

 

Nego da uzrok leži negdje u biosu ili u disku ( osobno mislim da je u SSD  ali ne mogu dokučiti gdje i zašto, …

 

Zapravo, nisam se poslije susretao s tom vrstom problema pa se nisam ni zamarao s tim... a nisam baš ni siguran da bih otkrio razlog... tako da .. poslužiti će i ova metoda "starinska" ili će si neki od forumaša dati truda i naći uzrok te nas prosvijetliti 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Ekipa na Redditu govori kako su im se (legalne) licence za Windows 10 Pro odjednom pretvorile u Home. Kod mene su, za sada, Windowsi još uvijek aktivirani.

 

EDIT: Problem je navodno do Microsofta i radi se na riješavaju istog.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 15:19 (Marko :D).
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...

Ekipa na Redditu govori kako su im se (legalne) licence za Windows 10 Pro odjednom pretvorile u Home. Kod mene su, za sada, Windowsi još uvijek aktivirani.

 

EDIT: Problem je navodno do Microsofta i radi se na riješavaju problema. 

 

Bas vidio kod mene to njesra...

 

 Nije problem do Microsofta, nesto sam ja sprckao sigurno... (NE!)

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...

Ekipa na Redditu govori kako su im se (legalne) licence za Windows 10 Pro odjednom pretvorile u Home. Kod mene su, za sada, Windowsi još uvijek aktivirani.

 

EDIT: Problem je navodno do Microsofta i radi se na riješavaju problema. 

Kod mene ujutro isto, par mašina ispalo, ne usudim se dalje ni gledati. Zvao MS, bio pola sata na liniji, kaže gospođa da su primjetili problem od nekog jutrošnjeg updatea KB2267602 i nek odradim system restore, to je Windows Defender definicija koliko ja znam. Uglavnom po netu se isto bruji, navodno greška na njihovim serverima.

Deckard
12 godina
offline
Windows 10 - problemi

OMG :D Prekrasno :D

Sva sreća, ja sam još na PRO.

 

Nego, ideje za neki jednostavni backup na drugo računalo u LANu, a da ima backup više verzija istog dokumenta 

To je mogao Windows File backup, ili kako se već zove, ali više toga nema jer je izbačena podrška za Homegroup :( Sad može samo na istom računalu.

Običan Windows backup to nema, ili ne mogu pronaći.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Softpedia kaže kako Microsoft preporučuje korisnicima da pričekaju oko dva dana za rješenje problema i da kontaktiranje podrške najvjerovatnije neće pomoći.

 

Sva sreća pa se Windows 10 može koristiti i deaktiviran. 😄

 
2 0 hvala 2
9 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Šta je s onom listopadskom nadogradnjom, tj. verzijom 1809? Jel ju microfost pustio ili je i dalje stopirana?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Još uvijek nije puštena. I ne, ne zna se kada će je ponovno izdati. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...

Još uvijek nije puštena. I ne, ne zna se kada će je ponovno izdati. 

 P kod mene je ta verzija od Listopada kad su ga prvi puta pustili .. uredno prošao na 3 laptopa i jednom stolnom računalu.

Na kojem onda vi cijelo ovo vrijeme radite ?

 

13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Listopadska nadogradnja je povučena zbog bugova i više nije dostupna za skidanje i instaliranje.

Na laptopu imam instaliranu verziju 1809 dok na desktop računalu imam 1803.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 17:00 (Marko :D).
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Evo ga i kod mene. Btw, licenca je dobijena nadogradnjom sa win 7 iz doba MS akcije, te je bila vezana za MS acc

morrisoN
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice