Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.704.018
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
5 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Iamdanny kaže...

Bitni podaci su mi ma HDDu kojeg mi vise i ne prepoznaje..

Mora biti neko rješenje i vjerujem da ima netko tko je to već tu imao i riješio. Čudno mi je to da u toj jednoj varijanti prepoznaje ssd i boota ga a u drugoj hdd i ne mogu ništa onda dalje.  Na netu sam našao nekoliko "fikseva" ali il ne rade il ne mogu doći do tog djela di moram nesto napraviti

Stvarno mi se neda raditi clean install sad nakon što sam sve posložio

 Pa za cas napravis clean install na SSDu. Zapravo, vec si mogao to napraviti dok si prestekavao. Pogledaj si disk management. Mozda mu/HDD moras samo dodijeliti "slovo" da "proradi".

11 godina
offline
Windows 10 - problemi

Od jučer kako sam postavio prvu poruku nisam više ništa dirao i sad preko moba vidim ovu tvoju poruku i odlučim da idem napravioti clean install. Upalim komp i sve normalno....ja ne znam više šta da kažem... Idem na Ubuntu

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Iamdanny kaže...

Od jučer kako sam postavio prvu poruku nisam više ništa dirao i sad preko moba vidim ovu tvoju poruku i odlučim da idem napravioti clean install. Upalim komp i sve normalno....ja ne znam više šta da kažem... Idem na Ubuntu

 Pošto mi je cijeli komp bio raskopan, to sve složim i postavim kučište, upalim i dost dugo mu trebalo da se digne, više od minute, i ksad opet ne vidi HDD

i neda mi ga inicijalizirati...

11 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Iamdanny kaže...
Iamdanny kaže...

Od jučer kako sam postavio prvu poruku nisam više ništa dirao i sad preko moba vidim ovu tvoju poruku i odlučim da idem napravioti clean install. Upalim komp i sve normalno....ja ne znam više šta da kažem... Idem na Ubuntu

 Pošto mi je cijeli komp bio raskopan, to sve složim i postavim kučište, upalim i dost dugo mu trebalo da se digne, više od minute, i ksad opet ne vidi HDD

i neda mi ga inicijalizirati...

 

De ti vidi jesi ti to pospajao kak treba.

Ako je prije no si rasklopio sve radilo kak treba i nisi igrao nogomet sa tim diskom šanse da baš sad crkne disk su minimalne.

No...

11 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Joj već dvaputa sam provjerio, sve je dobro spojeno, disk normalno radi, u device manageru mi za njega piše "nepoznati uređaj"

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Iamdanny kaže...

Joj već dvaputa sam provjerio, sve je dobro spojeno, disk normalno radi, u device manageru mi za njega piše "nepoznati uređaj"

 pokušaj pustiti da nadogradi drivere

morrisoN
11 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Probao sam...
Ugl zamjenio sam SATA kabel i stavio u drugi utor na matičnoj i sad je oke ali opet mu puno treba da se boota (preko minute)

13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Silent horror1992 kaže...

Pitaj ga jel prekrižio CCleaner :)

Kad to napravi onda je pro user 😂

Jesam i nisam. Nemam ga instaliranog na računalu, no koristim ga svakih par mjeseci samo za brisanje kolačića iz preglednika. CCleaner jedini ima mogućnost dodavanja kolačića u iznimke; da to ima neki drugi čistač ili sam preglednik, kompletno bi ga prekrižio. 😁

16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Nešto tebi šteka na hardweru. Izvadi bateriju od CMOS-a s MBO i vrati je nakon 5 minuta. To će resetirati BIOS pa probaj na tim defaultnim postavkama.

EU propada, a to mi se dopada.
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Windows 10 - problemi
Pozdrav. Jedno jednostavno pitanje..

Promjenio matičnu, winsi mi vele da trebam ih trebam aktivirat, idem na Activation/Troubleshoot/I recently changed hardware on this device/ onda se otvara novi prozor od mog accounta, "Reactivate windows 10/ select this device below. Stavim kvačicu na, "This is the device that im using at the moment" kliknem na Activate, onda mi veli "Unable to activate windows, we cant reactivate windows on this device. Try again later.

Key kupljen prek ebaya, kolko se sjećam..

Mišljenja, savjeti?
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Windows 10 - problemi

Bok ekipa! 

 

Stavio sam novi SSD 240gb na njega samo Win10 nova instalacija. Izbriso sve sa HDD ( WD B 1t ) star nekih 4 mjeseca! Sve na novo! I onda mi svako toliko izbaci slika1,

 ne kuzim zasto.  HD sentinel kaze sve 5.

 

 Desava se da Win10 izbrise igre sa HDD, igre su na Stema, ako to ima veze!  Igre si Rembo Six Siege i Insurgency Send Storm. Kada restartam Win10 prvih par dana mu je trebalo 15 -20sec da bude spremam. Sada kako kada vrti po 5min i kada gasi Win! Cudno mi je to jer je SSD nov novcat, na HDD ima 5 igra to je sve! Nisam radio backup podataka, bas zato da nebi imao kakvih problema! I gle kao u inat😔. Mozda je i do procesora ( i5 2500k ) ko ce ga znati.  To mi se prvi put dogadja, inace prije kad bi stavio nanovo Win 10 nikakvih problema! 

 

Izgleda mi da je to pocelo kada sam napravio azuraciju Win10, e sada, mozda sam malo subjektivan. Stvarno ne kuzim sta napraviti! Bitdefender mi pokazuje da Win10 ima nekih problema, mozda to nije nista, neznam!  Instalaciju Win10 sam instalirao sa usb originalnog microsoftovog kljuca! 

 

Dali opet sve nanovo ili sta, i hoce li to rijesiti problem !?

 

 

 

 

 

 

Odmori se u Istini!
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 15:03 (veseli007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Windows 10 - problemi

Mozda te BIT (Background Intelligent Transfer) Servis muci, ako se dogadja sa Steamom.

Mozda da ga postavis na disable i vidis jel' on problem. Kada si vec tamo mozes ugasiti i superfetch.

 

 

 
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Evo ugasio comp trebalo mu je 3-4min i onda ova poruka! Koje gluposti!

Odmori se u Istini!
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 15:11 (veseli007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Silent horror1992 kaže...
....

Kad to napravi onda je pro user 😂

 

Baš je promjenio pristup i retoriku....nabolje.  Ili ga je nešto prosvijetlilo, ili ga posjetiše ms MIB ...  😀

 

 

....

9 godina
offline
Windows 10 - problemi

Pozz!

 

Eto stavio sve na novo za sada radi kako spada, vidjet cemo sljedeci tijedan sta ce biti! lp

Odmori se u Istini!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Windows 10 - problemi

Evo me opet s pitanjem o aktivaciji. Malo sam upgreadao pc, prešao s am3 na ryzen i sad me traži da opet aktiviram windowse. Kad idem na troubleshoot i odaberem ono "nedavno sam promjenio hardver" ponudi mi dva uređaja, moj laptop na kojem je isto win10 i moj stari desktop ali kada odaberem desktop opet mi izbaci "Aktivacija sustava Windows nije moguća

Ne možemo ponovno aktivirati Windows na ovom uređaju. Pokušajte ponovno kasnije."

Mogu li uopće aktivirati sad winse preko svog accounta jer nisam imao key nego sam napravio free upgrade sa sedmice.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Ako je Win7 bio OEM to si imao i sa Win10 pa ovo na novom PC više nemože.

13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Možeš nazvati Microsoft Hrvatska na 0800 300 300 i objasniti situaciju, možda ti aktiviraju Windows.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

Poštovani darkborg , aktivirajte W 10 sa ključem od W 7 , jedino home za home a pro za pro ....

12 godina
online
Windows 10 - problemi

Ma na kraju sam uzeo key na ebayu za šaku dolara, manje komplikacija.

hvala svima

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Windows 10 - problemi

 

... još su aktivni...

 

http://www.hitna-pc-sluzba.hr

 

😀

 

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Windows 10 - problemi
bunker kaže...

 

... još su aktivni...

 

http://www.hitna-pc-sluzba.hr

 

😀

 

 

 a web im je prva liga.

 

ali nema veze glavno da je bug prijatelj stranice 

 

 

7 godina
offline
Windows 10 - problemi

 

@darkborg

 

Ne samo web, nego da si bio ovdje prisutan prije par godina skužio bi  cirkusijadu.. Sjetiće se stariji forumaši njihovih legendarnih pomaganja...

 

Pročitaj ovo i odmah bu ti jasnije:

 

http://www.hitna-pc-sluzba.hr/bigone.html

 

 

😀

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.12.2018 17:08 (bunker).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Početkom mjeseca sam stavio na friško 1809 i neće mi uopće action center izbaciti popup kad stigne update za Windows, za sve ostalo normalno radi. Jedino što sam mjenjao u vezi updateova je u group policy-u da mi javi kad su dostupni i ja da ih skinem kad hoću, tj. Notify for download and auto install a to mi mi je oduvijek tako bilo složeno i nikad nije bilo problema s tim, dosad. Ima ko rješenje za ovo?

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Windows 10 - problemi

Ljudi, more help plez, ne znam kako maknut sifru s windows 10.

Gledam hrpu yt videa ama bas ni jedan ne radi, pojavljuje mi se dva acca ili me trazi sifru dva puta...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Koliko vam traje da se Windows digne (od klika na gumb za paljenje do OSa spremnog za rad)?

Na W7 mi je trebalo 17 sekundi, sad mi treba oko 30+ na W10.
Pa u čemu je problem? Čitao sam da bi trebao još brži biti, ali ovo je loše jako.
Trebam reći da mi je "fast startup" isključen, ali i s njim uključenim je razlika 3-4 sekunde. Znači još uvijek sporije od 7ice.
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
...za 12 sekundi cekanja ja bi razbio PC i odmah otisao kupiti novi jer je to ocito zastarijelo smece....⸮
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
6 godina
offline
Windows 10 - problemi

 

Aportus kaže...

Naslov teme odgovara ali razlog je drugaciji.

Krenuo sam clean install w10 pro sa usba i izbaci mi ovo...

 

 

 Moze li tko pomoci

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Sama poruka ti kaže što nije u redu. Napravi bootabilni USB ponovno, ovaj puta koristeći Media Creation Tool ili ručno skini ISO i napravi bootabilni USB koristeći Rufus.

6 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Sto je najzesce te korake sam i pratio.

Opet sam clenao usb, napravio da bude bootable, i stavljam iso na usb preko brata rufusa.

 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice