Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.701.382
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Znaci do nedavno sam imao samo hdd i na njemu je oduvijek bio windows(imao sam 2 particije na 1 windows na drugoj igre)...i sad kupio sam  ssd m.2 i onu particiju na kojoj je bio windows sam formatirao a na ssd sam instalirao windows...i cesto mi je pri paljenju PC-a bilo "your pc ran into a problem and needs to restart...."i sad sam zakljucio da se to dogodi kad PC iskljucim iz struje...ako instaliram windows sve dok PC ne iskljucim iz struje on se pali normalno...ali kad ga iskljucim onda bude:"your pc ran into a problem and needs to restart....".I tada sam uzeo jos 1 ssd...ne zbog ovog prolema nego sam htio imati jos 1 za igre....i ugl na njega sam instalirao windows da vidim jel mozda problem u proslom SSD-u ali opet ista stvar....

Jel moguce da se to događa jer nisam one obe particije formatirao na HDD-u gdje je bio prijasnji windows....

Problem nije u usb-u s kojim instaliram windows 10 jer sam ga instalirao i na druga racunala..

 

i jos napomena nije da se to dogodi 1 kad ga palim nego palim pc 30min...bude "your PC..." i onda ga ugasim pa onda ponovno sve dok se jednom cudesno ne upali normalno...

 

*i jos nesto sad mi ne radi ni zvuk na PC-u nakon troublshootanja pise "One or more audio services isnt running" i ne mogu to popraviti nikako...gledao i yt tutoriale nista...*-dogada se samo kada se nekad upali i odluci da mu zvuk nece raditi..nekada radi.... 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.2.2019 11:53 (mrba).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Fizicki iskljuci taj HDD pa onda iskljuci PC iz struje da vidis ako ce se opet pojavit ta poruka.

Ako se pojavi onda nije problem do HDD.

Mozda se to desava jer ti PC ustvari ne bude ugasen nego ti je u hibernaciji, pogledaj da ti nije ukljucena opcija "Fast Boot".
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Vjerojatno je do toga...HDD je vjv nekako jos povezan sa windowsom....Sve cu formatirati pa cu onda instalirati opet windows na SSD dok je hdd iskljucen iz PC-a..

Hvalana odgovoru...

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

Znači preko restore pointa sam uspio donekle vratiti normalu u PC.

 

Sad opet ne radi start , i kad sam instalirao ryzenove i a320 vd pro drivere komp se vise ne pali.

 

Bojim se da nema tu kruha dok sve totalno ne obrisem skupa sa windowsima.

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Koje to Ryzen drivere si instalirao?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
offline
Windows 10 - problemi

Jeli vam dosao novi update za verziju 1809?

Znaci, skinio sam ga i nije se uspio instalirati.

krenio sam ga ponovo instalirati i ta instalacija toliko dugo traje da je to strasno.Do nekih 50% citavu je vjecnost instaliralo, ali sad ide polako do 100%

Takoder mi je dok se skidao update i sad dok se instalira nestalo preko 30gb prostora? Pa dobro jel to normalno?

a cesto se dogada da mi se tako oduzme prostor i onda nakon restarta se vrati nazad.

Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2019 23:24 (mp3david).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Kakav update? Koji broj (KB)?

Kod mene nema updejta zadnjih 15 dana nista...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Evo kako je kod mene :)

 

13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Kod mene nešto kraća lista.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

stavio sam " :) " jer mi se ovaj zadnji dvaput "uspješno " instalirao .

5 godina
offline
Windows 10 - problemi

Vjerojatno misli konkretno za 1809 (rs5 koji mu se do sada jos nije instalirao). I da. Traje cijelu vjecnost, ako je gore HDD.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
tajo1960 kaže...
mrba kaže...

Znaci do nedavno sam imao samo hdd i na njemu je oduvijek bio windows(imao sam 2 particije na 1 windows na drugoj igre)...i sad kupio sam  ssd m.2 i onu particiju na kojoj je bio windows sam formatirao a na ssd sam instalirao windows...i cesto mi je pri paljenju PC-a bilo "your pc ran into a problem and needs to restart...."i sad sam zakljucio da se to dogodi kad PC iskljucim iz struje...ako instaliram windows sve dok PC ne iskljucim iz struje on se pali normalno...ali kad ga iskljucim onda bude:"your pc ran into a problem and needs to restart....".I tada sam uzeo jos 1 ssd...ne zbog ovog prolema nego sam htio imati jos 1 za igre....i ugl na njega sam instalirao windows da vidim jel mozda problem u proslom SSD-u ali opet ista stvar....

Jel moguce da se to događa jer nisam one obe particije formatirao na HDD-u gdje je bio prijasnji windows....

Problem nije u usb-u s kojim instaliram windows 10 jer sam ga instalirao i na druga racunala..

 

i jos napomena nije da se to dogodi 1 kad ga palim nego palim pc 30min...bude "your PC..." i onda ga ugasim pa onda ponovno sve dok se jednom cudesno ne upali normalno...

 

*i jos nesto sad mi ne radi ni zvuk na PC-u nakon troublshootanja pise "One or more audio services isnt running" i ne mogu to popraviti nikako...gledao i yt tutoriale nista...*-dogada se samo kada se nekad upali i odluci da mu zvuk nece raditi..nekada radi.... 

 

?!?! Koji ti sada kupus imaš u kućištu i koju zbrku na diskovima... pa to je užas!

Sa prvobitnog hdd-a gdje su ti bili Winsi si prešao na m.2 instaliravši Winse na njega, pa onda i na treći disk (ssd)... dakle, ako sam dobro razumio, imaš u kompu 3 diska na kojem su potencijalno i 3 boot sektora, jer formatom nisi obrisao boot sektore na prijašnjima, nego su oni i dalje tamo.

Ja bih napravio ovako:

 

- SSD, onaj zadnji, bih obrisao u disk manageru do temelja (dakle, NE format, nego delete partition, pa još i iz disk parta isto nastale sistemske particije ako su i koje su tamo);

 

- C particiju na starom hdd-u isto tako, a i ostale sistemske particije na njemu (NE dirati D particiju na njemu, ako su samo podaci gore, nema potrebe - OSIM - ako ti dijelovi stare instalacije Winsa nisu razbacani i po toj particiji, a to možeš vidjetii u bilo kojem file manageru sa uključenim opcijama prikaza sistemskih i skrivenioh fileova);

 

 - m.2 disk bih isto obrisao (koristeći neko drugo računalo), dakle, NE format partition, nego DELETE partition (delete briše i boot sektor, format ne briše, a to je bitno) i još sa disk partom pobrisao SVE na njemu (moraš koristiti disk part radi sistemslih particija koje se ne daju obrisati, nego je njime najlakše);

 

- tada pukneš m.2 u kućište, u biosu podesiš da je on primarni disk i uštekaš ga, počneš i dovršiš instalaciju svježih Winsa, apliciraš sve potrebne drivere, napraviš sve update-e, podesiš da sve radi kako treba (a mora raditi), eventualno napraviš image particije (i spremiš ga) na neki drugi vanjski disk;

 

- tada uključiš - uštekaš SSD i stari hdd (jedan po jedan) i vozi! To je najbolji način da ti sve radi bez upliva starih ostataka instalacija i ostataka starih repova. Bolji način nećeš izmisliti!

 

 Jest da malo dulje traje, ali ovim bi se načinom napravio ispravan posao i ne bi bilo ostataka nikakvih starih srnj! Smjernice imaš, a ti kako hoćeš dalje!

 

PS

Ne bi bilo loše napraviti i update BIOS-a, ako nisi...

 Samo par pitanja imam...kasno odgovaram nisam bio doma....

m.2...nemam drugi komp u blizini tkd nezz kako da njega cleanam?

disk part...to je ono u cmd-u?ako da ond aok znam i to

A za drugu particiju koja je na hdd-u ima file "windows apps" i kada prikazem skrivene onda i msdownld.tmp tkd trebam li i njega ili ne?

hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
mrba kaže...
tajo1960 kaže...
mrba kaže...

Znaci do nedavno sam imao samo hdd i na njemu je oduvijek bio windows(imao sam 2 particije na 1 windows na drugoj igre)...i sad kupio sam  ssd m.2 i onu particiju na kojoj je bio windows sam formatirao a na ssd sam instalirao windows...i cesto mi je pri paljenju PC-a bilo "your pc ran into a problem and needs to restart...."i sad sam zakljucio da se to dogodi kad PC iskljucim iz struje...ako instaliram windows sve dok PC ne iskljucim iz struje on se pali normalno...ali kad ga iskljucim onda bude:"your pc ran into a problem and needs to restart....".I tada sam uzeo jos 1 ssd...ne zbog ovog prolema nego sam htio imati jos 1 za igre....i ugl na njega sam instalirao windows da vidim jel mozda problem u proslom SSD-u ali opet ista stvar....

Jel moguce da se to događa jer nisam one obe particije formatirao na HDD-u gdje je bio prijasnji windows....

Problem nije u usb-u s kojim instaliram windows 10 jer sam ga instalirao i na druga racunala..

 

i jos napomena nije da se to dogodi 1 kad ga palim nego palim pc 30min...bude "your PC..." i onda ga ugasim pa onda ponovno sve dok se jednom cudesno ne upali normalno...

 

*i jos nesto sad mi ne radi ni zvuk na PC-u nakon troublshootanja pise "One or more audio services isnt running" i ne mogu to popraviti nikako...gledao i yt tutoriale nista...*-dogada se samo kada se nekad upali i odluci da mu zvuk nece raditi..nekada radi.... 

 

?!?! Koji ti sada kupus imaš u kućištu i koju zbrku na diskovima... pa to je užas!

Sa prvobitnog hdd-a gdje su ti bili Winsi si prešao na m.2 instaliravši Winse na njega, pa onda i na treći disk (ssd)... dakle, ako sam dobro razumio, imaš u kompu 3 diska na kojem su potencijalno i 3 boot sektora, jer formatom nisi obrisao boot sektore na prijašnjima, nego su oni i dalje tamo.

Ja bih napravio ovako:

 

- SSD, onaj zadnji, bih obrisao u disk manageru do temelja (dakle, NE format, nego delete partition, pa još i iz disk parta isto nastale sistemske particije ako su i koje su tamo);

 

- C particiju na starom hdd-u isto tako, a i ostale sistemske particije na njemu (NE dirati D particiju na njemu, ako su samo podaci gore, nema potrebe - OSIM - ako ti dijelovi stare instalacije Winsa nisu razbacani i po toj particiji, a to možeš vidjetii u bilo kojem file manageru sa uključenim opcijama prikaza sistemskih i skrivenioh fileova);

 

 - m.2 disk bih isto obrisao (koristeći neko drugo računalo), dakle, NE format partition, nego DELETE partition (delete briše i boot sektor, format ne briše, a to je bitno) i još sa disk partom pobrisao SVE na njemu (moraš koristiti disk part radi sistemslih particija koje se ne daju obrisati, nego je njime najlakše);

 

- tada pukneš m.2 u kućište, u biosu podesiš da je on primarni disk i uštekaš ga, počneš i dovršiš instalaciju svježih Winsa, apliciraš sve potrebne drivere, napraviš sve update-e, podesiš da sve radi kako treba (a mora raditi), eventualno napraviš image particije (i spremiš ga) na neki drugi vanjski disk;

 

- tada uključiš - uštekaš SSD i stari hdd (jedan po jedan) i vozi! To je najbolji način da ti sve radi bez upliva starih ostataka instalacija i ostataka starih repova. Bolji način nećeš izmisliti!

 

 Jest da malo dulje traje, ali ovim bi se načinom napravio ispravan posao i ne bi bilo ostataka nikakvih starih srnj! Smjernice imaš, a ti kako hoćeš dalje!

 

PS

Ne bi bilo loše napraviti i update BIOS-a, ako nisi...

 Samo par pitanja imam...kasno odgovaram nisam bio doma....

m.2...nemam drugi komp u blizini tkd nezz kako da njega cleanam?

disk part...to je ono u cmd-u?ako da ond aok znam i to

A za drugu particiju koja je na hdd-u ima file "windows apps" i kada prikazem skrivene onda i msdownld.tmp tkd trebam li i njega ili ne?

hvala

 A što si lipo ne zapržiš nešto tipa ovo: https://www.partitionwizard.com/comparison.html ili neku live distribuciju linuxa, napraviš sa Gparted ovo što su ti momci prije naveli, nakon toga povadiš van sve diskove osim onog na koji če iči windowsi pa vratiš diskove natrag.

Baci oko i na ovo: https://www.lifewire.com/free-disk-partition-software-tools-2624950

 

Pomalo, šegavo i vajka!
11 godina
offline
Windows 10 - problemi

Nakon ovog updatea, nestao popis svih dosadašnjih updateova...

Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
...pa tebi je tek danas instalirana verzija 1809
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
djigibao kaže...
...pa tebi je tek danas instalirana verzija 1809

Desktop računalo kod mene je još uvijek na 1803. Čak ni ovo zadnje ažuriranje nije primilo. 😂

13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Meni je jučer taj neki update za sustav došao i sve je glatko prošlo. Sva povijest prijašnjih je ostala.

Maloprije kad sam upalio komp da mi je došla obavijest da imam update za Defender. Ne bih to spominjao da nisam u zadnja 2 mjeseca po netu tražio soluciju zašto mi ne dolaze obavijesti kad je spreman update za skidanje, ćini se da su od jučer to složili.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2019 16:56 (vrinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Upravo krenuo update sa slike.

 

Info ovdje

morrisoN
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Promjenil sam si u registryu folder username i sad me dočeka ovo sa slike!

 

Druga metoda s linka:

 

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-other_settings/how-to-change-username-on-pc-located-in-cusers-in/ed70f119-0dd3-422f-a3f9-6dcff3a2bcad



Odjavim se i opet isto!

 

Normalno se pojavi moj acc u welcome zaslonu i ukucam pin, pojavi se "dobro došli" ali odma se promjeni u "priprema sustava Windows" i onda me dočeka zaslon ko na slici. 

 

 


Molim pomoć...

 

 

Update: složil sam izgleda sam, taman prije nego sam mislil sve obrisati...

 

Ime korisnika, mene, nije se uopće promjenilo s gore navedenom metodom.

Fino sam opet išel kak piše i vratil na defaultno ime, opet me dočekal zaslon ko na slici, ali nakon odjave, prijavilo me i zasad radi!

 

No i dalje nemrem promjeniti naziv u c:/users/ime

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2019 12:38 (Armor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Armor kaže...

Promjenil sam si u registryu folder username i sad me dočeka ovo sa slike!

 

Druga metoda s linka:

 

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-other_settings/how-to-change-username-on-pc-located-in-cusers-in/ed70f119-0dd3-422f-a3f9-6dcff3a2bcad



Odjavim se i opet isto!

 

Normalno se pojavi moj acc u welcome zaslonu i ukucam pin, pojavi se "dobro došli" ali odma se promjeni u "priprema sustava Windows" i onda me dočeka zaslon ko na slici. 

 

 


Molim pomoć...

Koruptiro si mu user profile i sad radis u temp useru.

 

Takove izmjene se nikad ne rade u registry-u pogotovo jer postoji jednostavnije rijesenje preko Control Panel i/ili Local Users and Groups (pod Computer Managment).

 

Najlakse ti je sad napravit novog usera i krenit od 0, sve stare datoteke bi morale bit pod C:\Users\stari_username i samo ih kopiras u novi.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Ne petljajte po sistemu, a pogotovo kroz registry i zapamtite da su windowsi upravo zbog registryja “kula od karata”.
Postupi kako je kolega gore predložio!
Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Windows 10 - problemi

meni tek danas instalira 1809

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Koja je nastabilniji i vama najbrži build? Instalirao sam friški 1809 i ovo je teška katastrofa. Bolje mi je radio 1511 koji sam imao prije toga, ali programi koje koristim su prestali podržavati taj build. Sad mogu pokrenuti te programe, ali ne vrijedi mi kad čekam po 10 sekundi da uđe u File explorer... Znam da mi mašina nije najnovija baš (moj PC), ali nemoguće da je baš toliki performance drop...

R.I.P. Tito Vilanova 25.04.2014. | Mes Que Un Club
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
tajo1960 kaže...
david7 kaže...

Koja je nastabilniji i vama najbrži build? Instalirao sam friški 1809 i ovo je teška katastrofa. Bolje mi je radio 1511 koji sam imao prije toga, ali programi koje koristim su prestali podržavati taj build. Sad mogu pokrenuti te programe, ali ne vrijedi mi kad čekam po 10 sekundi da uđe u File explorer... Znam da mi mašina nije najnovija baš (moj PC), ali nemoguće da je baš toliki performance drop...

Pod tvoj PC piše da si na Winsima 8.1 pro... A postavljaš pitanje na grupi Win 10 problemi?!?!

Kad si radio higijenu diska i sistema zadnji puta?

 Nisam updateo moj pc sa novim sistemom... Uglavnom, Win 10 1809 instaliran cisto prije cca 7 dana, fomatiran cijeli disk i od toga katastrofa

R.I.P. Tito Vilanova 25.04.2014. | Mes Que Un Club
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Sistem je 1803 i ne prolazi update na 1809
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav

Posjedujem vec duze vrijeme laptop sa predinstaliranim win 10 home.Nedavno sam dobijo original kljuc za win 10 pro,problem se javlja kad sam pokusao nadogradit samo izbaci poruku da su win aktivirani i dalje ostaje na home.Probao sam i sa novom instalacijom ali mi neda izabrat koju verziju win.hocu instalirat nego direktno ide na instalaciju.U cemu je problem i kako to mogu rijesti?Hvala!

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Kupio novi komp i prilikom instalacije windowsa mi se pojavljuje greska error 0x00000e.Instaliram windowse putem usb ili putem org cd-e i uvjek se pojavljuje.Ima li tko kakvo resenje kako to izbjec.Windowsi se instsliraju na ssd disk.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

.

Ive lived in darkness a long time, over the years my eyes adjusted, until the dark became my world, I could see.?
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2019 11:14 (lmutak).
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
lmutak kaže...

.

 ?

Pomalo, šegavo i vajka!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
diodium kaže...

Kupio novi komp i prilikom instalacije windowsa mi se pojavljuje greska error 0x00000e.Instaliram windowse putem usb ili putem org cd-e i uvjek se pojavljuje.Ima li tko kakvo resenje kako to izbjec.Windowsi se instsliraju na ssd disk.

 Preuzmi sa interneta neku drugu instalaciju i pokušaj s njome.

Težak je život nas konceptualnih umjetnika.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice